За инхалаторите и сополите...

  • 22 131
  • 20
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 393
Тогава се сетих за една приказка, че хремата минавала 7 дни с лекарства и 1 седмица - без.

 За съжаление не е точно така, особено при децата. Ако секрета е бистър- да. Но ако са гадни зелено-жълти сополи......тогава вече е по-сериозно.

Сега говорих с доктора препоръча ми капки за очи  newsm78за носа... Shocked

Много честа практика е да се изписват очни капки, защото са антибиотични.

# 16
  • Мнения: 3 157

Много честа практика е да се изписват очни капки, защото са антибиотични

Това не е точно така.Не се изписват капки за очи,само защото съд.АБ.Когато се наложи се изписват и капки за очи,несъдържащи АБ

# 17
  • Мнения: 5 393
Възможно е ,да. Peace  Явно просто при мен винаги се е случвало изписаните капки да са антибиотични и съм останала с такова впечатление.

# 18
  • Мнения: 1 014
И на сина ми са изписвали антибиотични капки за очи за приложение в носа. Когато го споделих с очен лекар, той изрази съмнение за ефикасността им, т.к. в капките за очи активното вещество е в много по-ниска концентрация, предвид спецификата на тъканите. Но, наистина е честа практика, може би за по-леки случай.  newsm78

# 19
Не правя инхалации, а пръскам физ. разтвор (натриев хлорид) директно в носа. Понякога има ефект, друг път се налагат по-сериозни мерки. Има един хомеопатичен спрей, който е много хвален, още не съм го пробвала.

http://www.framar.bg/euforbium-nazalen-sprej-pid30000710.html
Точно за този спрей една медицинска сестра ми каза, че е много добър.Тя го ползвала при децата си, при поява на сополче веднага почвала с него и бързо минавали.Решила съм да го купя и да го пробвам и аз върху сополите на мойто.
А относно инхалаторите и аз искам да купя, особено когато е с кофти кашлица да му правя инхалации с физиологичен разтвор.Обаче една позната ме хвърли в недоумение, каза ми че при нейните две момчета така се е отключила астма, при честото ползване на инхалатор и сама се обвинява за това.Та съм решила да попитам педиатърката възможно ли е това да се случи наистина. Thinking
Не ми се вярва от инхалациите да се е отключила астма, за пръв път чувам такова нещо. Аз съм много доволна от инхалатора и го ползвам често.

# 20
  • Мнения: 1 014
Аз самата много често ползвам за мен инхалатора, но малкия много трудно успявам да накарам да стои на над него. Изобщо не съм сигурна, че има ефект от него по тази причина. За мен - хвана ли хремата в зародиш страшно ми помага, аз съм с хроничен синузит.
За астма не знам дали може да отключи, но определено различните лекари са на различно мнение за използване на инхалатор при децата - заради припоръките на един лекар го купих, заради препоръките на друг не го ползвам за малкия.

Общи условия

Активация на акаунт