,,Тарикатче'' или ,,задръстено комплексарче''?

  • 2 731
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Не, не тълкувам думите на Никол, ако това въобще има някакво значение.

# 16
  • Мнения: 11
Янечек,  и аз си задавам същият въпрос, затова и пуснах тази тема.Надявам се някой да ни разясни.

# 17
  • Мнения: 299
   За сега имам едно "комплексарче " и едно " тарикатче "  
Моите са циклофреничета- сменят си постоянно начина на реагиране.
 Но ще гледам да ги направя "циклофреничета "    Laughing    

# 18
  • Мнения: 9 990
Тълкувате думите на Никол/ ако не се лъжа/ ...

 Shocked
Ако е така, моля, някой и на мен дам и обясни, защото в тази тема бях доста "кротка", а и нямах време да я следя ...


Всъщност, аз защото на това попаднах:

"..Аз пък съм привърженик на максимата - децата сами да се оправят. Едни са тарикатчета, други - задръстени комплексарчета. Такъв е животът..." цитат на потребител с отговор от теб:

"..Именно .."
 затова съм подвела, за което съжалявам. Peace

Та мисълта ми беше, че малко преекспонирано се представят нещата. Peace

# 19
  • Мнения: 308
   Не знам, кой може да каже на дете комплексарче.   Не вярвам да има комплексирани деца. Когато порастнат обаче много бързо се учат да бъдат комплексирани, ако и родителите са такива.

   Не повярвах, че Никол може да каже подобно нещо и открих темата, за да я прочета (просто, защото темата е поставена така, че без другата нишката някак се губи). Е, не го е казала тя.  Просто е цитирала друга съфорумка и е изказала съгласие, но според мен по-скоро за факта, че децата трябва да се справят на площадката сами.

   Не мога да деля децата на тарикатчета и комплексарчета (и то вторите по закон задръстени). Съгласна съм, че когато възникне спор за нещо, децата сами трябва да се оправят, но не и когато децата се налагат с лопадки по главите.

   Първо според мен, когато дете бие моето и аз не се намесвам му показвам, че не се интересувам от това, което му се случва и от това, което чувства. Надали то разбира, че го правя за негово добро (все пак е на 1г. и 2м.) Според мен, както при всичко останало има подходяща възраст да покажеш на детето си, че няма винаги да си до него и да го пазиш и че трябва да се справя самичко.

   По темата обаче - явно моето ще да е от двата типа, защото обича да си игаре с деца и в повечето случаи дава играчките на друго дете, но в същото време, ако си играе с нещо и се опитат да му го вземат стиска и не пуска.

   Много се надявам, че ще успея да я науча да не бъде агресивна, но и в същото време да умее да се защитава. И за ужас на по-голямата част от майките тук, ще я науча, че ако удрят нея, трябва да удря и тя. Ако търпи ударите на останалите, вероятността те да зачестят, а детето ми да се превърне в задръстено комплексарче е огромна.

# 20
  • Мнения: 24 467
О, има и комплексирани деца, особено като се вземе предвид обстоятелствтото, че деца се водя до 18 години.
Типичен пример- прекалено агресивното дете, което на всяка крива дума или дори поглед или жест посяга, защото вкъщи не му е позволено да си отвори устата и редовно бива малтретирано. Т.е. не винаги комплексът е свързан с пасивното поведение, искам да кажа- и при децата и при възрастните.
Израз на дълбоко вкоренен комплекс е и непрестанното желание и стремеж да си първи, да си най-, да те похвалят. Тук също не се изисква явна агресия в поведението.

# 21
  • Мнения: 9 990
Тинчето, именно, защото темата е поставена така, че без другата нишката се губи...
И да-ситуации-различни, тази ситуация от предишната тема е една, да ти бият детето-друга, трета също има..

# 22
  • Мнения: 8 999
Синът ми е "тарикатче", но не от агресивните. Много ми е умничък и умее да изманипулира другите така, че те доброволно да му дадат онова, което иска.
Дъщеря ми е "задръстеняче", ама не е комплексирана. По-скоро е задръстеняче-непукистче. Ако не получи нещо, съвсем искрено започва да вярва, че всъщност изобщо не го е искала.

# 23
  • Мнения: 46 518
Да, писах го по повод, че децата трябва сами да се оставят да се оправят, стига да няма бой или нараняване по друг начин, а второто изречение на Ламята, което предизвика тази тема, според си е чисто иронично, но явно не е прието като такова Rolling Eyes

Дъщеря ми не е агресивна, на тази възраст, искаше всички деца да се съберат и да си играят с всички играчки, но е ясно, че това няма как да стане, но ако някой й вземеше играчката й беше все тая, после се научи от другите да си ги пази и да решава с кой да ги дава като подкуп, за да получи неговата Laughing ако не станеше нейната, сядаше на земята и почваше да реве, ако не се залъжеше с нищо друго се прибирахме по бързата процедура, всичко това го приемам за абсолютно нормално за 1.5-2.5 г., без да се слагат децата в категории.

# 24
  • Мнения: 4 555
Т.е. не винаги комплексът е свързан с пасивното поведение, искам да кажа- и при децата и при възрастните.
Има голямо разминаване в разговорния смисъл на думата комплекс и това, което тя означава в действителност. Наистина най-често децата, които имат агресивно поведение, имат емоционален проблем.

Аз също мисля, че на площадката децата трябва да се оставят да се оправят сами, ако конфликтът не застрашава да прерастне в сбиване.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
На мен пък не ми дреме кой как би охарактеризирал детето ми. Данък обществено мнение никога не съм плащала.

# 26
  • Мнения: 24 467
Именно затова, защото населението масово прикача етикети, чието съдържание не разбира, не мога изобщо да ги приема. "Комплексът" е такова едно животно, а то има много измерения, някои от тях доста по- различни от влаганото от хората съдържание.
Всяко излизащо ясно и често от общите норми поведение води началото си от някакъв проблем в личността- както на детето, така и на възрастния.

# 27
  • Мнения: 3 695
Не бих делила децата на такива "категории".  Naughty
А да се нарича "нахално, нагло и невъзпитано" дете, което е взело лопатката на друго дете  ooooh! -  ами успокойте се малко, това направо е смешно.  Laughing

# 28
  • Мнения: 308
О, има и комплексирани деца, особено като се вземе предвид обстоятелствтото, че деца се водя до 18 години.
Типичен пример- прекалено агресивното дете, което на всяка крива дума или дори поглед или жест посяга, защото вкъщи не му е позволено да си отвори устата и редовно бива малтретирано. Т.е. не винаги комплексът е свързан с пасивното поведение, искам да кажа- и при децата и при възрастните.
Израз на дълбоко вкоренен комплекс е и непрестанното желание и стремеж да си първи, да си най-, да те похвалят. Тук също не се изисква явна агресия в поведението.

   Съгласна съм с теб.    Peace   Точно агресивното дете може да е комплексираното дете, но аз употребих и двете думи със смисъла, който е вложен от авторката. И даже да има комплексирани деца, то е заради родителите и отношението към него и твоя пример го доказва.

# 29
  • Мнения: 830
А как мразя да се слагат подобни етикети особенно на децата  #Cussing out
Моето и то е циклофрениче, реагира според ситуацията. Не знам коя е въпросната мама, която е разделила така децата  ама ще и пратя много поздрави по майчина линия  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт