Отговори
# 60
  • Мнения: 3 971
Благодаря ви Hug
irinii ако ни приемат ще тръгнем септември месец.

# 61
  • Мнения: 199

Не мисля, че да изведеш кашлящо дете навън е безотговорно. Ще се побърка горкото вкъщи, особено при хубаво време, защото видиш ли кашляло...

Смятам, че детето спокойно може да бъде изведено на място, където не се събират други деца...
Въобще по темата май само моето мнение се различава от това на всички ви, но всеки си има такова - за мен лично си е безотговорно повръщащо дете, което едва гледа да се изведе да играе...и то не само за самото дете, но и за останалите на площадката..освен това едни сополи не са винаги само сополи, в най - честия случай всеки вирус започва със сополи, но ескалира и в други симптоми...а и да се лежи на мнението ами другите си водят болните деца навън, аз моето вкъщи ли да го държа... newsm78
Казвам всичко това добронамерено  Peace

# 62
  • Мнения: X

Не мисля, че да изведеш кашлящо дете навън е безотговорно. Ще се побърка горкото вкъщи, особено при хубаво време, защото видиш ли кашляло...

Смятам, че детето спокойно може да бъде изведено на място, където не се събират други деца...
Въобще по темата май само моето мнение се различава от това на всички ви, но всеки си има такова - за мен лично си е безотговорно повръщащо дете, което едва гледа да се изведе да играе...и то не само за самото дете, но и за останалите на площадката..освен това едни сополи не са винаги само сополи, в най - честия случай всеки вирус започва със сополи, но ескалира и в други симптоми...а и да се лежи на мнението ами другите си водят болните деца навън, аз моето вкъщи ли да го държа... newsm78
Казвам всичко това добронамерено  Peace

бебе дунди, чети внимателно, никой не е казал, че трябва на всяка цена да се извежда повръщащо дете. Поантата беше да не се вторачваме в това, че навън има болни деца. Има и болни възрастни също и болни кучета. Не можеш да изолираш детето в идеална стерилна среда.
Това е последното, което ще напиша по този въпрос. Хубаво е, че човек може да види различни мнения и гледни точки.  Hug Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 858
Бебе Дунди,както казва  Ирини"хормонки-хормонки,кака!" Laughing Във вси4ко се иска умереност.Нито едната ,нито другата крайност са добре.А понякога когато треперим и се страхуваме предизвикваме и материализираме онова от което се притесняваме.Ето в на Арен групата има варицела ве4е от два месеца.Току някой се окаже под карантина.Не можем да спрем да живеем,установих 4е на практика не се знае кои из града какво носи,да не говорим,4е сами сме ностели на какво ли не,което не се проявява докато не му дадем шанс.Аз ли4но ако съм притесненна от нещо на детската площадка,4есто това не е даже болно дете,а държанието на детето и придружаащият го.Просто се премествам на друго място и намирам на4ин да обясня на моето дете под някаква форма,4е това не е на4ин на поведение който е положителен.Вси4ки живеем заедно и няма как да се абстрахираме.Здравна култура като цяло на обществото ни липсва.
Дзсег апък 4акането запо4ва.Стискаме палци.Ние 4акаме то4ките
Амаретосупер е със самолет4ето.Радвайте се на близки и приятели и на моренцетоо.
иринибраво на мом4ето ти за справянето. Hug
Венуш   Heart Eyes страхотен ден
марианка ,само прелиташ ли?
МарлелкаДобре сме.Много богата програма напоследък.4овек като работи и е някак по-стегнат и организиран.Ходим на скуош веднъж в седмицата,театро дове4ера,ве4еря в едни новооткрит ресторант утре.Арен е във вихара си.Радва ни много с разсъждения и изводи.Преодоляхме едно негово поведение което беше за мен много неприятно.Ве4 когато е сред много и непознати деца и някое се опита да го ухапе,блъсне,удари или да направи това на друго дете вместо като преди да се хвърли в боя се опитва да хване ръката на детето и да му обясни,4е така не се прави и да предложи да играят заедно.Това е от4асти моя заслуга,но голямо съдействие съмполу4ила от яслата и когато видях това поведение в действие на няколко пъти много се зарадвах...

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 12:05 от dennis

# 64
  • Мнения: 872
бебе дунди, в момента си по-предпазлива, заради бебето, себе си и детето. Нормално е, хормони..  Wink
Затова казвам за шарката, която ме побърка от притеснение. Става  2 3 седмици преди да родя Виктор. Децата си играха, разменяха играчки, бяха в пряк контакт. След това се зачитам, незнамкаква си шарка, звъня на доктора, ако съм имала имунитет, няма проблем за бебето.
Говоря с майка ми, не била сигурна за въпросната шарка че съм я изкарала.
Чета по форумите, ако се разболея сега, не мога да износя здраво бебе, не мога да родя нормално... Ще се мре, побърках се...  #Crazy

В крайна сметка притесненията бяха излишни, живи здрави сме ..

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 15:01 от MariaF

# 65
  • София
  • Мнения: 1 570
Dennis,браво на Арен. Чудесно го възпитаваш.
Марианка, къде изчезна?
Иринии, супер е, че Спаси не плаче и му харесва там. така и ти си спокойна през деня.
За болните дечица навън - не мога да си изкривя душата и да не кажа, че ми става много неприятно като чуя някое дете да се дере по площадката. Да ви кажа, че и в Англия имаше такива, и в детските центрове, и то доста кашлящи. Така, че не само БГ черта. Първата ми реакция е да си дръпна детето и да изчезна оттам, места за разходки има предостатъчно. Но понякога размислям и си казвам, че трябва да се срещнем с вирусите все пак. А сополите вече не ми правят впечатление. Вики не е имала отдавна, но като гледам е нещо нормално в ясли и градини. Иначе всички доктори препоръчват болните деца да се извеждат на чист въздух. Е, много пък се разписах по тази тема.

Я, да ви питам, скоро си мислех тука покрай едни по-големи дечица, мислите ли съзнателно да насочвате децата си към определена професия, спорт или изкуство?  Мен например никой не ме е насочил към професията ми, стана случайно. Но както има потомствени фамилии доктори, адвокати и т.н., имате ли още отсега идеи?
Аз например съм се навила да запиша Вики на балет Wink

# 66
  • Мнения: 280
Здравите първо на бремелинкте  bouquet с пожелание за успешна бременност  bouquet
За успешните ясленичета и Спаско като най-пресен - аплодисменти Hug

Благодаря за съветите за фурната Heart Eyes още не съм се спряла на марка обаче.

Олеле ние с ДГ нямаме ама никаква яснота къде Rolling Eyes защо как - така сме се объркали,но ако може да е най-близкото място, но е държавна и едва ли ще стане Wink Wink а и е само една група, а аз мислех че поне 2 учителки и 2 групи ще има Blush а то с тази истерия за места... нямам думи Outta Joint

Така че си е победа че вече някои посещават нещо Peace

Ави при вас как е този въпрос? Сигурно около новото жилище търсите?

При мен се случват някакви неща на вътрешно ниво newsm78 но дълго за споменаване.

Стефи май се отбива че нещо цока колкото да не ме обиди но не се тревожа - вече е 10-11 кг и  навършва на 15сти 8 месеца.

Иван се събува, ака измива гърнето и го прибира, но много злоупотребява с вода #Crazy

Цунки на вс.

# 67
  • Мнения: 2 123
Привеееет
Аклиматизираме се всички към новия ни статут - семейство на "ученик". хаха.......Сутрин часовникът ми звъни в 7.45 /по старому 6.45/. Предствяте ли си каква ситуация - цяла нощ нещо си доработвам, кърмя, и сутрин, когато къщата е най-притихнала и имам шанс за поне още час - дзрррррррррррр... Щом се отлепя от Джи тя се ококорва с усмивка  Heart Eyes Ставам, тоалетна, излъсквам се, сменям й памперса, обличам се. Отивам в 8.15 да будя мъжете. Оправям Спаси. после се догримирвам, пускам си едно огромно кафе в термо чашата и се мятаме на колата към градината. Досега или майка ми, или мъжът ми бяха в къщи сутрините, за да гледат Джи, докато се върна. А от следващата седмица - ще видим как ще се адаптирам и към нейното развозване с нас до ДГ  Simple Smile Иначе Спаси и днес бе цял ден на ДГ  без никакви емоционални проблеми, но с течащ нос и силна кашлица, която ту напълно изчезва, ту като пристъп се появява. Предложих им на педагозите да го оставя у дома, но бяха настоятелни да го оставя, "да мисля позитивно" /това те самите ми го казаха/ и ще ни се случват позитивни неща  Shocked Харесва ми да ми говорят така. Спаси е изпълнен с емоции... Толкова ми е мъчно, че не може да говори. След градина е превъзбуден и с 10-те си думи и срички, с жестове и интонационни промени се опитва да ми обясни кой какво правил, как го правил...

Алфи, голям чистник е красивият ти  първороден. Ще се радвам да се видим и да споделиш за нещата на вътршно ниво.
Ави, да не би и ти да си новодомка в контеста на заглавието  Grinning
марианка, драсни 10 реда за Мими и Васи. В другите теми пишеш, а наз хич не ни уважаваш!

За театъра - няма да дойдем. Точно по темата с болните деца. Не ми е естествено да го събирам със здрави деца без сополи, а от неговия нос да текат реки.

# 68
  • Мнения: 313
Добро,утро!!!

irinii , и да не бяха хормонките, пак болката щеше да е същата...
 Да изпаднеш в такава ситуация не го пожелавам и на най-големият си враг... Точно там където не исках да стъпва и сама най-вече без нас, точно там се наложи да отиде... Незнам дали ме разбирате, ако сте на мое място, със сигурност ще разберете... Нямам нищо против хората (свекъра и свекървата), ама то ако знаете каква мръсотия беше като отидохме, Дани за 5 мин, и стана за преобличане, черна и ръцете и черни, а бе те са на дърва и имах чувството, че тази печка е гърмяла, такива сажди имаше на всякъде, че немога да ви опиша... Другото е, че нито се сещат да и мият ръчичките, лицето и зъбките сутрин, ще я къпят на една седмица, въпреки моите препоръки... Просто каквото и да им кажа че искам да правят за Дани те си правят каквото си знаят и това е... Един ден ми се обажда свекъра и ми казва "това дете не сте го научили да яде", ядяла малко, капризничела, еми сори, такава си е ... И даже няма и да успеят да я накарат, най-много да я насилват и като се върне, аз да бера мъките с яденето... Те немогат да проумеят че колкото си иска толкова яде. Те искат да и зипят една чиния колкото на тях са сипали и да я изяде, не става. едно време племенниците, да ме прощавате, ама са ядяли, като малки прасенца, тъпкали са ги буквално... и сега немога да ви ги опиша...
Съжелявам, ако пак съм ви натоварила с неволите си... Confused

mama_meggie, обясних по нагоре...това, че съм я пратила не значи че е по волята ми, а се налага, защото тук няма кой да я гледа, а имаше нужда след пневмонията малко да закрепне, иначе единственото хубаво е , че е на чист балкански въздух.
Мари_анка, много набързичко се отби, разкажи за момичетата ти! Как са куклите, и ти разбира се?

# 69
  • София
  • Мнения: 3 249
Кузманка Hug на 27.07 сме в Пещера на сватба...И преди това сигурно пак ще ходим, но не знам кога...ще се чуем, като имам подробности.
Ирини, голям цирк е с 2 "бебета" Когато няма кой да закара Хриси(баща му да е на работа имам в предвид ) слагам Георги в кошницата и го караме двама. Той е голяма атракция за дечицата. 2-3 пъти го водих и един ден, го бях оставила на баба му и отидох сама за Хриси. Само като ме видяха, всички деца хукнаха към врата...чак се притесних. Пък те милите чакали да видят "батчето" на Хриси Joy Между другото и Хриси се опитва да ми обясни какво са правили, но с превода имам трудности. Хубавото, че благодарение на яслата вече говори(той си ги знаеше и от преди) много думички.
Мегиии, имаш голямо черпене от мен. Аз тази моя фурна и имам вече от почти 3 години...и ти като каза, че твойта се самопочиства, се сетих, че и моята има такава функция...Голяма съм блейка. Пък аз си я чистя и хамалувам...

# 70
  • Мнения: 4 451
Здравейте, сладурки!  Hug
Извинете за 'прелитането' ми. Веднага ще се поправя и набързо ще разкажа за моите момичета.
Малката ходи на ясли от началото на годината. Свикна много бързо и безболезнено. За моя радост, е изключително оправно дете, говори много, помага на кака си... Много е самостоятелна и държи всичко да върши сама. Не ми позволява аз да я обличам, обувам или храня.
Голямото ми момиче напредва. Е, не е с темповете, с които на мен ми се иска, но по-важното е, че все пак се случва нещо в положителна посока. Вчера в детската градина имаха посещение от учителките, които ще поемат бъдещите първолаци на есен. Мисля да не отлагам детето и да си я запиша с нейните набори в първи клас. Тя вече умее да срича и пише кратки думи под диктовка. Та в края на този месец ще подам молба в училището за прием на моята бъдеща първокласничка.  Grinning Няма да скрия, че се страхувам, но не съм се отказала да се боря.
Моето пораснало вече дете си има две нови зъбчета. А през изминалият уикенд падна още едно, в очакване сме феята на зъбките да се появи.
irinii, много си ви обичам и уважавам даже. Но напоследък рядко имам възможност да влизам изобщо във форума. Така че като цяло май никъде не пиша.  Laughing Но ще си взема поука, когато имам възможност да вляза, непременно да драсна няколко реда за нас.
bazel, и аз искам да запиша децата на някакъв спорт. Но ще изчакам да чуя желанията им. А и трябва да разполагам с малко повече време, за да мога да ги водя. Скоро ще остана без работа и ще имам достатъчно такова. За съжаление ще трябва да ги водя до Пловдив, защото в нашият град има само народни танци и балет. Иначе и аз имам желание да запиша малката на балет. А каката на плуване, защото то действа терапевтично.
dennis, целувки на голямото и разумно момче! Браво!
Усмихнат ден! Heart Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 1 570
Марианка, браво на Веси. Ние сме далеч от вашите постижения.
А и много хубаво, че няма да отлагаш Мими. Това, че вече чете и пише е супер  Grinning

Кузманка, много ти съчуствам за тревогите, какво да правиш, майка си Heart Eyes

Днес е петък, с нетърпение чакам уикенда!

# 72
  • Мнения: 638
 55
Здравейте  Grinning,не съм 4ела темата и по късно 6те се вклю4ас коментари
Ние сме в нов дом от близо 3 седмици,наново обзавеждане,търсене на педиатър и т.н и т.н.
Време никога не ми стига на мен! Laughing
Тук от в4ера времето е слън4ево така 4е бързам да изведа Тити-Мити на разходка с колелото!
Мити,казва много малко думи4ки за възрастта си,бърбори неразбираемо не6то и е сме6ен,МарияФ при вас как е?Напоследък се отпуска да повтаря,пее мелодиите на много песни4ки.
На 5 мин.от нас има Монтесори градина,дори сме приети и се колебая дали да го водя там,какво ви е мнението за самата педагогика?Аз май нямам голям избор с градините,за6тото тук никога няма места и трябва да се разоправя6 и моли6!
Бягам 4е Мити пак прави някоя беля,ааааа  Laughing носи ми слива,много оби4а плодове!
6тях да забравя,но6та си бухнах полет до Бг и цялото семейство летим края на май,по4ти 3 години не сме се прибирали!
Бягам! Simple Smile

# 73
  • Мнения: 638
Доника ,да ти е жив и здрав големия мъж!4естито и на вси4ки нови мами и бременлинки  Simple Smile
За фурната-бяхме с AEG,репоръ4вам марката,но старата,не сега с Електролукс.Сега съм с Bomann,доволна съм об6то взето за 3 години смених 3 кухни  Laughing такива ми ти не6та покрай нас Grinning веселба да има!

# 74
  • Мнения: 215
Бонджорно белисими!

Днес ще прекарам обедната си почивка с вас, че инак не мога да сколасам....

irinii - много се радвам на бързата адаптация на Спаси към "учебното заведение". Ама то с такива позитивни преподаватели, няма как да не е така. СТрахотно е, когато детенце се намира в изцяло позитивна среда, не само у дома. За здравословните проблемчета, те са част от израстването и приобщаването.  Hug
Мари_Анка - много работиш бе... щом тъй зачезна дългосрочно. Радвам се, че сте ОК и че нещата както е естествено бавно, но сигурно вървят към желаните успехи.  Heart Eyes
Кузманка - използвай времето на отсъствие на малкото ти съкровище за себе си и за половинката. Мисли за чистия въздух там, не за мръсната печка! Grinning
bebe_dundi - и моят скромен опит по въпроса с дебнещите опасности е да не се задълбочавам в това. Не разчитам Йоана да не се сблъсква с вируси (лошо поведение, проблеми, трудни ситуации), а на това организмът (съзнанието) и, бързо да се справя с тях, без да оставят в нея последствия. В тази насока работим.
dennis - да ти честитя новата работа. Много се радвам за това! Hug А за постигнатия успех - много добре те разбирам. И аз съм много щастлива, когато посятите семенца дадът плод, под внимателни и търпеливи грижи. Йоана вече е абсолютно на ясно кое поведение е желателно и кое не и макар, че все още е по-скоро като заучено положение, съм сигурна, че скоро ще и стане вътрешна потребност.
bazel - много интересна питанка. Peace Аз съм си мислила по този въпрос и честно да си кажа, ако зависи от мен бих я насочила към професия свързана с изкуство. Творческа професия. Просто мисля, че хората с такива професии са по одухотворени, по окрилени и животът им е по-пъстър и чудноват. Затова ще и обърна погледа в тази посока от най-ранна възраст, пък да видим. Но каквато и професия да избере за мен ще е по-важно да я упражнява с плам и сърце, от колкото да е престижна и високоплатена... Simple Smile
Sesiliq - добре завърнала се!  bouquet За Монтесори - аз бях много приятно изненадана, че и в наш Бургазъ има такъв център. http://www.montessoriburgas.com/Pedagogika.html С голямо удоволствие бих водила Йоана там, ама като видях какви цени са изпраскали 2 часа - 30 лв. - ми то като частен урок за кандидат-студент.  Shocked Пък и за два часа на ден колко би възприела от обучението. Иначе самата същност на системата много ми харесва. Heart Eyes

Ние плануваме отново зелен уикенд, на вас пожелавам също много усмихнат и слънчев такъв!

  Nature Sun With Face

Общи условия

Активация на акаунт