Моля ви някой да помогне-КАШЛИЦА

  • 3 069
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 655
ако не се чува нищо на слушалката, не бих се притеснявала.

по принцип това не е правилно! При вирусни пневмонии няма нищо на слушалката, а само на снимка. Ако е спастична или алергична кашлица, се чува на слушалка!
Детето вече по-добре ли е ?
На фона на останалия разказ на майчето заклучих това последното със слушалките. Детето няма температура, а кашлицата е само нощем и отхрачва. Всички знаем че вирусната пневмония не се чува на слушалки.

# 16
  • Мнения: 1 753
Момичета много ви благодаря за отговорите!
Това за горещата баня лекарката ми го каза и още тази вечер ще го направим - вчера просто нямахме възможност. За инхалациите с лайка също ще го пробваме...
Виж това със синузита... хич не ми харесва  Close. ние капем капки в носа, ама не знам дали помагат... Днес-утре ще си покаже и ще видим какво ще правим.

Иначе тази нощ Анна спа по-сопкойно. Кашляше от време на време но не беше това чудо от онази вечер... Днес сме на инхалации и пак ще разпитвам докторицата разни работи. Довечера ще докладвам  Heart Eyes

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 903
При зачервено гърло и кашлица ние пръскахме спрей "Тантум верде". При нас кашлицата също беше отхрачваща, но сутрин когато се събуди, а през деня рядко.

# 18
  • Мнения: 1 428
На мен ми прилича на бронхит.Най-добре я заведете по-бързо на лекар.И дъщеря ми кашляше така и се оказа,че вече има пневмония.Не отлагайте!!!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 765
На нас ни помага много чай Бронхолин или екстракт от мащерка / може и чай /. Има такъв сироп за кашлица обаче в момента не мога да се сетя точно как се казваше - Hustagil - ли беше  newsm78 .. не съм сигурна .Попитай педиатърката за чая , но аз мисля че няма да навреди .Мащерката успокоява кашлицата и действа отхрачващо . За ден , максимум два дава отлични резултати .

# 20
  • Мнения: 1 753
Ето ни и нас за отчет  Grinning

Анна е по-добре. Оказва се, че свеки не е разбрала и всъщност гърдичките са й хъркали. Правихме вече 3 инхалации с Вентолин, отделно пием сиропче и слагаме капки за нос. Тя нощно време си кашля и трудно се спи, но пристъпите са все по-малко. Не знам дали е било бронхит. Докторицата ни каза, че било "предалергично" състояние и трябвало да се лекува да не предизвика астма  Shocked  Shocked  Shocked Но така и не ми отговори на въпроса от какво може да се причини такава алергия. Тези пеидатри май всичко, което не могат да си обяснят го обръщат на алергия  Thinking
Както и да е, отклоних се от темата. Днес ходихме на инхалации и дробчетата са започнали да се чистят. В неделя пак ще я гледат, дано до тогава да сме се оправили.  Praynig

Ами това е от мен. Тежка седмица имахме, дано не се случва повече...  Praynig

Благодаря на всички майчета, които са ми отговорили - съветите ви са безкрайно ценни!  Hug  Hug   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 655
Браво на малката Анна. Дано повече не минавате през подобен кошмар, че е много неприятно, знам от личен опит.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Радвам се, че оздравявате. Браво на вас.

# 23
  • Мнения: 2 332
Докторицата ни каза, че било "предалергично" състояние и трябвало да се лекува да не предизвика астма  Shocked  Shocked  Shocked Но така и не ми отговори на въпроса от какво може да се причини такава алергия. Тези пеидатри май всичко, което не могат да си обяснят го обръщат на алергия  Thinking
Май си много права... Както и да е, радвам се, че вече сте по-добре и стискам палци в неделя и прегледа да покаже това!

# 24
  • Мнения: 1 214
Бронхиалният чай на Хип много успокоява и дечицата го харесват.Бързо оздравяване на Анна!

Общи условия

Активация на акаунт