ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 74 082
  • 1 512
  •   1
Отговори
# 990

Да, и децата, родени януари 2007 г. ще могат да кандидатстват за 1-ва градинска група в ЦДГ или ОДЗ. Родителите трябва да изберат един от двата набора - 2006 или 2007. Кандидатства се само с един от наборите. Веднъж избран, наборът не може да се сменя за класиранията преди септември. След това може.

След септември може да се сменя..с кой набор да кандидатства детето - ОК..
А може ли и с двата набора да кандидатства дете, което е родено 2006г след септември?
И...ако през септември родителя реши да кандидатства с набор 2005...къде отива детето- най-отзад на опашката ли? (или му се пази реда от преди въвеждането на новия регламент и пращането на тия деца в опашките на класирането за групите от септември с набор 2006?)
И също...това означава ли,че след септември, ВСИЧКИ деца, навършили 3г имат право да кандидатстват и с по-горните набори?

би следвало да могат да кандидатстват поне 1 месец преди навършване на 3 години, защото да хванат няколко текущи класирания
иначе на 3 години ще ги изпишат от яслите и ако са чисти... има да си чака детето.. а може да иска да си смени ОДЗ-то с някое друго.. щом има място, какъв е проблема?

# 991
  • Мнения: 47
Какво ли се случва с прословутото "Ръководство за родители"? Не трябваше ли днес да се побликува?

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 14:56 от milamateeva

# 992
да, трябваше... и тъй като 03.04. е колкото точно толкова и разтегливо понятие... може да е в 00.01 ч., но разбира се и 23.59 ч.... пълна подигравка с хората. по-горе четох, че щяло да се публикува до няколко часа...  Thinking каквото и да значи това.

Освен това там пише и тази "ценна" информация: "Новата система ще бъде пусната в понеделник в рамките на работния ден, но не в определен час."...

В крайна сметка по входящ номер ли ще класират или по-каквo? Нали бяха важни милисекундите...???!!! Нищо не разбирам

# 993
  • Мнения: 389
може ли някой да ме ориентира...
 дете 2006 посещавашо ОДЗ в един район, как трябва да процедира за да се премести в друг район. С прехвърляне или с активиране на нова кандидатура???

# 994
  • София
  • Мнения: 1 626
elid, мерси!

Сега и аз да попитам някои неща. Моето дете е родено на 3 януари 2008. Кога най-рано мога да кандидатствам за ЦДГ, щом ми изчезнаха предварителните кандидатури, с които автоматично трябваше да се включи на опашките. По това време догодина? За да бъде с предишния набор.

И втори въпрос имам. Защо наричате бутона за входящите номера "бързи пръсти". Аз доклкото разбрах няма да има значение кой кога е натиснал бутона - в интервала между 6 и 14 часа. Номерата ще се теглят на случаен принцип. Примерно аз изтеглям 5, а друга майка 10, за конкретна група в конкретното ОДЗ. Значи аз печеля. Какви милисекунди сега, каква бързина, какви 5 лева?

# 995
  • София
  • Мнения: 8 939
може ли някой да ме ориентира...
 дете 2006 посещавашо ОДЗ в един район, как трябва да процедира за да се премести в друг район. С прехвърляне или с активиране на нова кандидатура???
Oпция за преместване няма, просто си активираш кандидатурата за новото ОДЗ след 06.04 и чакаш класиране.
elid, мерси!

Сега и аз да попитам някои неща. Моето дете е родено на 3 януари 2008. Кога най-рано мога да кандидатствам за ЦДГ, щом ми изчезнаха предварителните кандидатури, с които автоматично трябваше да се включи на опашките. По това време догодина? За да бъде с предишния набор.

И втори въпрос имам. Защо наричате бутона за входящите номера "бързи пръсти". Аз доклкото разбрах няма да има значение кой кога е натиснал бутона - в интервала между 6 и 14 часа. Номерата ще се теглят на случаен принцип. Примерно аз изтеглям 5, а друга майка 10, за конкретна група в конкретното ОДЗ. Значи аз печеля. Какви милисекунди сега, каква бързина, какви 5 лева?
За ЦДГ ще можете да кандидатствате догодина, ако все още важи сегашният регламент. Между 6 и 14 ще се появява обратен брояч и в зависимост от бързината на натискане на ентъра ще се подреждат децата, всеки има право на един опит за 1 ДЗ. Така че, си е точно "бързи пръсти".

# 996
  • София
  • Мнения: 1 626
Благодаря Анна!

Да разбирам ли, че ако натисна бутона в 6 часа ще имам по-добър входящ номер, отколкото в 10 примерно?

# 997
  • София
  • Мнения: 8 939
Благодаря Анна!

Да разбирам ли, че ако натисна бутона в 6 часа ще имам по-добър входящ номер, отколкото в 10 примерно?
Не, ако в 6 часа си по-бавна. Най-добре се наспи добре и на свежа глава натискай копчета. Няма да има значение в колко часа си натиснала бутона, а колко време след появяването на нулата на обратният брояч.

# 998
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 169
В една от детските градини едно дете го има два пъти в списъка.
Как е възможно това?

# 999
  • Мнения: 133
Благодаря Анна!

Да разбирам ли, че ако натисна бутона в 6 часа ще имам по-добър входящ номер, отколкото в 10 примерно?
Не, ако в 6 часа си по-бавна. Най-добре се наспи добре и на свежа глава натискай копчета. Няма да има значение в колко часа си натиснала бутона, а колко време след появяването на нулата на обратният брояч.
Хахахахахахахаха, това го има на авиолекарските комисий за взимане на бревет за летец на самолет  Joy ...както обичам да казвам българката е универсалния боец!!!!  Hug
Благодаря ти Анна, чак сега ми се изясни, какво по дяволите е "бързи пръсти"   bouquet

# 1 000
  • Мнения: 560
Ееее, какво стана с това ръководство?

# 1 001
  • Мнения: 4 915
В една от детските градини едно дете го има два пъти в списъка.
Как е възможно това?


Две деца с еднакво име?

# 1 002
  • София
  • Мнения: 8 939
Ееее, какво стана с това ръководство?
Aз подозирам, че въпросното ръководство е това, което пише в момента на първа страница под заглавието: НЯМА НАДПРЕВАРА В ПОНЕДЕЛНИК!

# 1 003
  • Мнения: 560
 Joy   Е, то голямо ръководство. 
 Joy   Цял пътеводител.

# 1 004
  • София
  • Мнения: 7 209
Съмнявам се.
В секция Нормативни документи има следното:

Ръководство за родителите за прием на деца в детските градини на Столична община през 2009 г. (предстои публикуване)

Вероятно ще почакаме докъм 12 тази нощ.

Общи условия

Активация на акаунт