Швейцария - фондю, реклета, шоколади, и дружина майки млади!

  • 48 926
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 264
Кате, аз пак не съм разбрала правилно  Crazy Crazy.  Това олеснява много нещата, защото при нас в кантон шпитала няма почти винаги никой, а във Цюрихската е някаква лудница, така че според мен тук е по - добрият вариант. А и освен това е на много удобно и бързо за стигане място.
Кате мерси за инфото, сега ще се поровя да видя за тагшесмутера.  Hug Hug

# 706
  • Мнения: 2 369
мерси пак,катеSimple Smileзначи,като се паникьосам да си отивам спокойно на спешното веднага и хич д ане треперя я от страх за здравето на детенце,я от сметката после:)
монечка,най-смешното е,че сме в кантон цюрих,а вие в ааргау,а сме на 3 км разстояние май хаххаа. оня ден ходих до шопи-то пеша с количката и пеша се върнах,ама хванах еко пътя-между кукурузите (царевиците) хахахахахах.демек ходя от един кантон в друг пешачката.това за бг представите ми е доста интересно явление:)

като говорим за здраве да ви питам някой познава ли кранкен касата "сана-24" и "санитас"??? аз съм в момента с втората и честно казано съм доволна,но моя мъж му беше много зор д ами я смени и от другата година съм с първата,а детето вече е с нея. при нея особеното е,че всеки път когато искаш да идеш на лекар трябва да им с еобаждаш да им кажеш,а аз сега забравих и не съм се обадила з апървия преглед на детето:( остава и да си го платим самостоятелно. ама ето сега ми изникна въпроса,ами ако ходя на спешното по нощите?? тогава как д аим се обаждам или да чакам детето да колабира?? я да звънна аз да ги питам,че ми писна с тия документаций и оправий швейцарски. верно от бг само гледат насам и швейцария е станала нарицателно за разкош,ама ако знаят,че и тая оправия си има цена. аз съм жива счетоводителка станала,мазетата на хората с апълни със секций пълни с папки с документи от 5 години.....знаете.ма си философствам,че всяко нещо си има своите плюсове и минуси и цена.

# 707
  • Мнения: 12
Моята Кранкенкаса е SANA 24 MED CALL тоест с право на телефонно обаждане .
до сега не ми се е налагало да я ползвам , не мога да коментирам .
Но да се обаждам първо по телефона да ги предупредя преди преглед - сега чувам .
Имам Gratisnummer на който дават безплатни съвети ако си болен какъв медикамент да си купиш и ако е леко засегнато състоянието как да процедираш.
Също не съм го ползвала.

# 708
# 709
  • Мнения: 17
Маритка би трябвало да се е върнала от отпуска на 19,така поне на нас ни каза.Ние утре ще ходим при нея за да слагаме ваксина:)

# 710
  • Мнения: 264
Маритке, това с обаждането е много полезно. Не се притеснявай да звъниш по всяко време и за всичко, много са любезни и ти дават съвет какво да направиш. Те си имат спешен телефон на който звъниш 24 часа. Ние сме с такава също и сме много доволни.
А помежду другото ти като се разхождаш до Шопито звънни един телефон да пием по кафе заедно.  Peace Peace

# 711
  • Мнения: 2 369
polinas_ данке:) аз незнам мойта застраховка кой тип е точно,но трябва да видя.със сигурност трябва да им звъня преди да ида на лекар обаче.одеве наистина им се обадих и питах. за детето нетрябва.казаха ми,че него мога да си го водя когато и където искам.

мацинке,как и беше името бе? ти си го написала по-напред,ама май беше по-дълго.да не си згрешила? аз не и го записах и го забравих:( днеска им звънях,ама ме беше срам да кажа "я ми дайте лекарката-българка,ч еи незнам името" и неразбрах много неща.

монечка,ще ти ударя една жица Peace

# 712
  • Мнения: 264
Момичета, до колкото си спомням на 50 страница трябва да пуснем нова тема. И макар и бавно се приближаваме до нея. Ако не съм в грешка, ще е добре да дадете някоя и друга идея за заглавието. Мен много не ме бива по тази част. Така че вие сте на ход  Hug Hug

# 713
  • Мнения: 17
Марита,първото име не го помня на лекарката,фамилията и е Хойзер:) На работа е вече:)

# 714
  • Мнения: 2 369
Марита,първото име не го помня на лекарката,фамилията и е Хойзер:) На работа е вече:)

мерси! снощи на детето пак му беше леко хлътнала фонтанелата,та вече незнам какво да правя.други признаци за обезводняване няма,а и нали разправят,че като се кърми едно дете на поискване нямало опастност.е аз така го кърмя,ама де да знам вече.

# 715
  • Мнения: 1
 Hug Hug HugЗдравейте и от нас! Ето че иде БГ празник и ние Ви каниме на поредната сбирка на хорото на 5.09. Неделя! Адресът е Форхстрасе 248, квартиртреф Хирсланден с трамвай 11, от 18.00ч. Който има време и желание, може да позабърка нещичко за хапване! Носете и настроение! До тогава!

# 716
  • Мнения: 1 894
Привет! Извинете за нахлуването в темата, но имам нужда от помощ.
Смятам да пътувам до Швейцария в началото на ноември.
Бихте ли ми казали какво приблизително време да очаквам.
Благодаря!

# 717
  • Мнения: 17
Привет beca,добре дошла:) Няма как да знаем какво ще е времето след два месеца,но по принцип е приблизително като в Бълагрия.Зависи в коя част на Швейцария ще пребиваваш,но като цяло очакавай зимно време.
 
  Монечка името на старата тема на мен доста ми харесва:))

# 718
  • Мнения: 2 369
абе мацки-монечка и мацинка,хайде да се видим трите да пием кафета,ако искате?
аз прекалено дълго живях без компаний и установих,че трябва леко-полеко да си възвърна миткането,колкото е възможно,че ме разтресе лека депресия. лекарката ми вчера каза да преустановя усамотяването и да тръгвам с приятелки по кафета хахаха

# 719

Общи условия

Активация на акаунт