Швейцария - фондю, реклета, шоколади, и дружина майки млади!

  • 48 909
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3
Монечка, страхотна е тортата (като един виден тортоунищожител да се изкажа). Весел празник утре желая на твоята малка дама.
И добре дошли на малките наследници на Бюти и Марита!Да са здрави и много да ви радват!

# 691
  • Мнения: 17
Монечка,браво на теб,много добре изглежда тортата,само дето се притесняваше напразно.Аз и във фейсбук я разгледах:))
 
 Да ти е жива и здрава рожденичката,много да те радва и много да се гордееш с нея:)Ама тя голяма красавица била.Браво.

# 692
  • Мнения: 264
Благодаря ви момичета за пожеланията  Hug Hug, а красавицата е точно копие на майка си  Crazy Crazy. Леле колко съм скромна, направо се засрамих  Joy Joy Joy.

# 693
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета!
Нашата ваканция вече мина за това лято. Догодина- повече. Аз съм и в сесия в момента, та съвсем ми се виждат мираж ваканциите. Стиснете ми по един палец идните дни.  Hug
Да се похваля, че момчето ми успя да вземе Б разрешително. Трябваше да подаде документи за ново разрешително, в което да впишат новата адресна регистрация. На гишето попаднахме на служител, според който не пречеше да кандидатства за Б, макар че старото е все още валидно.

Слънчев ден ви желая!

# 694
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Момичета, някоя от вас летяла ли е от летище Базел-Милуз? Че в петък ще летим оттам, и в сайта на летището пише, че си има автобус, който тръгва от жп гарата.  Thinking Точно до самата гара ли е или някъде наблизо, да не стане така, че да си изпуснем полета, заради лутане в търсене на автобуса  Twisted Evil

# 695
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,вчера се прибрахме от България:)) Доста яд насъбрахме,но като цяло изкарахме супер.Малкия вече официално се води християнин:)))
  Да ви питам...Домоуправителката се грижеше за апартамента докато ни нямаше-поливаше ми цветята,събираше пощата...
 Та искам да и купя нещо на женицата,нещо символично като благодарност,обаче не знам как ще реагира.Не ги познавам още швейцарците дотолкова,за бакшишите вече ми е ясно,да не вземе да се обиди тая жена.Дайте съвет Simple Smile))

# 696
  • Мнения: 2 369
мацинке,мисля,че е добра идеята д аи подариш напраен лично от теб сладкиш-торта,кекс,каквото щще да е,ама направен домашно.май ценят подобни изяви.
тъкмо се чудех къде да те намеря,че исках да т епитам при спешен случай на кой се обаждаш за детето? мойто май беше обезводнено снощи и ......се видях в страх. не съм с еобаждала на никой,че незнам как става тука,а неискам да ходя в спешното,че незнам пак кой плаща тия екстри,а с амного скъпи.сега съм го оправила детето,ама ме е страх д ане с еповтори.

# 697
  • Мнения: 1 425
Гаца Баца, спешното го поема здравната  Peace, ние сме ходили два пъти.

Мацинка, аз на моята комшийка, която ми поливаше цветята и ми хранеше котето, й подарих цвете в саксия. Друг път съм подарявала Мерси шоколадчета, на мен са ми подарявали книги, ваучери.
Честито ти християнче!

Монечка, за Тагесмутер потърси във вашия район, аз тук съм към ферайн (все още съм тагесмутер на едно дете).

Веси, приятна почивка в България. Ние утре пък отиваме на езерото, ако някой от вас са в района може да се видим за по кафе (Лозана - Морж).



# 698
  • Мнения: 2 369
катя,има ли в спешното педиатри? ето направо да си кажа случая.снощи на детето му беше хлътнала фонтанелата и днеска разбирам,че при такива случаи се ходи на лекар незабавно.добре,че днес е по-добре.явно съм го оводнила по някаква случайност,ама ме е страх още и се чудех,ако пак хлътне какво да правя....а беше по това време снощи някъде.директно се вдигаме и отиваме в най-близката болница ли?

# 699
  • Мнения: 1 425
Да, отивате в болницата, там не знам какви са лекарите, но те си знаят работата - всеки може да му включи система за оводняване. А бебетата бързо се обезводняват, така че внимавай. Кърми го често, предлагай му и чай/вода. Следи памперсите дали са мокри, а като го щипнеш по ръчичката и кожата не се връща в обратното положение, това също е показател на обезводняване.

# 700
  • Мнения: 2 369
мерси! ще го следя!

# 701
  • Мнения: 17
Мерси момичета за съветите и аз имах нещо такова впредвид:))
 
 Маритке не се притеснявай  и ние имахме такъв случай с фонтанелката,давай повечко вода и ще се оправи.Доколкото знам по-опасно е,да издута а щом е вдлъбната е от обезводняване.За спешен случай досега не съм звъняла никъде,слава богу,но ако ми се наложи ще звънна първо на лекарката,която го наблюдава Hug

# 702
  • Мнения: 2 369
мацинке,тя сигурно се е върнала от почивка а? аз не я познавам още,ама имаме час за 29 септември (ако искаш може да се видим),та сигурно тогава ще я видя.мале голяма борба пада с моя мъж,заради това.само ме притиска да съм намерела по-наблизо,а аз отказвам.дано си седне на задника и ме остави на мира. аз заради него така се отказах от гинеколожката-българка,дето северина ми предложи преди време,ама тоя път не се давам:) само,дето наистина точно за подобни спешни случаи не е удобно,ама дано не ни се налага често но за спешен случай ще ползваме нещо по-наблизо май.

# 703
  • Мнения: 264
Mаритке, не знам към кой кантон се водите, но ако е към аргау нямаш никакви проблеми да ходиш в спешни случай в кантоналната. Много е близо и са много готини всички там. Ние с Габи ходихме вече и съм очарована. А сметките са си към здравната каса. Даже не са ми изпращали на мен. Но ако сте към цюрих тогава ще ви се налижи до тамошната кантонална да ходите, а там м е едно висене с часове. 

# 704
  • Мнения: 1 425
Навсякъде в Швейцария може да се ходи в спешното. Ние сме ходили в Морж в спешното с Килиан и сметката също се поема от здравната каса.

Общи условия

Активация на акаунт