Взе да суче през час нощем. Идеи?

  • 3 297
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 199
явно има някаква такава тенденция -  като попораснат да почнат да сучат  нощем по-честичко. Теди е захранен вече с доста неща има две твърди, но млечни, хранения и пак от около месец се буди нощем на 3-4 пъти като сис сукне малко заспива и го премествам. вече съм като робот. права го всичкото в просъница. даже забравям, че съм го върнала в неговот креватче и почвам да го търся стресната някой път под моя юрган.  hahaha  това което помага да отложа първото будене  -  например ако заспива към 20,30 да му дам към 22-23  100-150, зависи колко изяде, изцедена кърма. тогава не се буди в 1, в 3 и после в 5.. ами се буди чак към 4 и после в 6.  но не винаги имам толкова изцедено, или ме мързи да изцеждам и така. абе май така ще си караме докато не се отбие.

# 16
  • Мнения: 822
Мдааа, и ние минахме по тоя път... преди около хм, месец май беше... абе още ми се буди нощем, но в най-лошия случай 2-3 пъти.
Аз го отдавам на много фактори, събрани на едно място - скок в растежа, започват да ги тормозят зъбите и сънуват. Моята сънува със сигурност, понякога се смее насън, понякога приплаква и като се събуди - бам на гърда, това й е успокоението. Стискаш зъби и чакаш да мине.  Hug

# 17
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
ама какво е това? всички бебета ли ходят на 9-10 месеца???
Цитат
42 – 46 СЕДМИЦИ СЛЕД ТЕРМИНА (9 1/2 - 10 1/2 месеца)

Дължина на периода – средно 5 седмици (3-7 седмици)
....
Какво ще се промени – упражнява последователност от действия – взима ключ, отива към вратата и слага ключа в ключалката.
....
ето го и линка http://www.biberonbg.com/info/plach.htm

това не ми се струва много умно. не че има връзка с темата, но нали тази статия беше препоръчана по-нагоре, та реших да я погледна... ако и другите има твърдения са такива...

# 18
  • Мнения: 3 869
Имахме цял месец с такива периоди - причината бяха първите 2 зъба, а решението беше класическа хомеопатия Simple Smile За този месец сменихме 4 лекарства, защото и картината се сменяше. След това пак си мина на 2 будения и много по-спокоен и дълбок сън  Heart Eyes

# 19
  • Мнения: 11 104
Повдигам темата, защото още е актуална Simple Smile и чакам нови мнения.

Зъби - нямаме.
Стряскането като че понамаля, макар да не е спряло съвсем.
Храненията, обаче, хич. Напоследък се е стабилизирала на около 12 за денонощие - през около 2 ч - като тенденцията е да прави по-дълги паузи денем, отколкото нощем.
Скок в растежа да беше, изключено да продължава цял месец.

Новостите: със сигурност има елемент на преумора при мен (от 2 седмици сме без татко, отказва да седи при друг човек дори за 30 секунди, ще е още седмица така), което може би повлиява лактацията.
Захранването - въвела съм 3-4 зеленчука, като рекордът й за количество е 40-50 грама тиква, и тази храна по никакъв начин не повлиява апетита за кърма (дори ми се струва, че по-бързо огладнява след пюрето).
По-обезпокоителното - имам от няколко дни бая забавен рефлекс на потичане на едната гърда, (случвало се е и преди през тези 6 месеца, но е отминавало), засуква от нея с видимо неудоволствие, и ми се струва, че периодично правя лека форма на запушване на един канал във въпросната.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 688
Май си преуморена, това може да доведе до намаляване на кърмата, и детето затова да е нервно и да се буди често.
За запушването - лецитин на walmark, до 3 на ден спокойно можеш да пиеш, после по 1.

# 21
  • Мнения: 2 011
Не знам дали е зъб,друго ли,но при нас положението е такова вече 1г9м.  Tired Няма сън...

# 22
  • Мнения: 31
и ние имаме проблем с кърменето и не знам какво да правя.Преди заспиваше докато я кърмех или оставаше спокойна,а сега с рев я махам от гърдите,започнах да се чудя дали имам кърма..Докато суче постоя но се върти и се бори с гърдите не мога да я успокоя.Преди спеше цяла вечер а сега става по два пъти.Направо ще се побъркам незнам какво става.някои може ли да помогне

# 23
  • Мнения: 133
Пароход, и ние сме в същото положение  ooooh! Синът ми спеше от четвъртия месец по цяла нощ и то по 10-12 часа. Направо беше невероятно за кърмаче. Когато захраних (на 6 навършени месеца) и започна да се буди - първоначално само по веднъж, а после и по повече пъти. За сега мъжът ми е изселен на дивана, а с Алекс се гушкаме на спалнята, но не знам до кога може да продължава така. Много разсъждавах какво провокира това събуждане (също като при вас съпроводено с приплакване) и си набелязах следните точки:
1. Разбрах, че след въвеждане на твърда храна, мъниците много ожадняват. Възможно е да се събужда жаден и за това да иска да суче.
2. Така спряганите зъбки ... и при нас няма признаци, но нали растяли по 2 месеца, та може и те да са.
3. На тази възраст децата искат все повече внимание. Възможно е първоначално да се е будил по някаква причина (зъби, емоции, газове заради твърдата храна, жажда), но в последствие вече да се събужда само защото получава внимание нощно време.
За сега съм стиснала зъби и чакам да отмине. Но като чета другите мами си мисля, че тепърва започва  #Crazy
Ще следя темата с интерес  Hug

# 24
  • Мнения: 207
Ох, не знам какво да те посъветвам! При нас положението е така откакто се е родил! Спи си и през 2 часа се буди за хранене. Но кърмачетата имат нужда от това не само за  задоволяване на глада, а и за успокоение.
Съветът ми е ТЪРПЕНИЕ, гледай да поспиваш при всяка възможност, трудно е , знам, но аз лично понякога зарязвам всичко-и пране, и гладене, и готвене, и си лягам. И аз съм човек!
От доста време слушам:"Спокойно, още малко и ще спре да се буди нощем!" Joy

# 25
  • Мнения: 202
И аз съм "в отбора" ooooh!. От месец насам прави дълги интервали м/у дневните хранения, но нощните са през 2 -2,5 ч Rolling EyesУтре навършва 8 мес. Докога ще е така? Долният венец е подут и зъбите прозират от три месеца насам, но няма избиване. Немога да спя през деня, а и имам достатъчно работа и вече съм наистина тотално изцедена и изнервена Tired. Ще следя темата.

# 26
  • Мнения: 13
И при нас положението е същото. На час се буди, а зъби няма изгледи да избиват. Взех му успокояващия чай на хип, обаче не иска да пие ни вода, ни чай и само на гърда се успокоява. Лудница. Дано отмине този период. При нас се получи след ходене на хижа в планината и на това го отдавам. Успех!

# 27
  • Мнения: 95
Радецки, при нас това положение продължава от около месец и малко. Има дни, в които се буди по 4-5 пъти нощем.
Първо си мислех, че не му стига кърмата. Да, ама в резултат на това често кърмене, млекоцентралата е вече на път да експолоадира. Значи не е това.
После се чудех дали не е заради зъби. Такива все още няма, венците не са подути. Обаче денем има постоянно нещо в устата му. Значи може и това да е някакво обяснение.
Сега съм склонна да го отдавам на жажда(захранен е долу-горе от същото време, от което продължава буденето). Мисля си, че и шише с вода ще свърши работа Thinking Ама пусто, Асан и той хора, като се събуди нощем ми е по-лесно да го взема при мен в леглото и да го успокоя на неговата Гиге... Тати преди няколко дни се пресели да дивана в хола Tired Аз къде ли да се преселя newsm78

# 28
  • Мнения: 11 104
Барба, при нас започна седмица-две преди захранването - аз затова и захраних на 5 м. 10 дни, по-рано от плановете ми - щото мислех, че има нужда вече. Та съм склонна да отхвърля тоя вариант.
А и нашата вода от биберон не пие, изобщо пие едвам-едвам, ето защо не мога да пробвам с нея.

Не е от млеконадоя, да - една нощ се събуди "само" 3 пъти за 12 часа и то бяха едни фъскащи струи, едно чудо...

# 29
  • Мнения: 95
Да, явно активните кърмачета често не се сприятеляват с шишето и биберона.
Моят юнак също отказва биберона и водата. Залъгалка също не прие.
Малко встрани от питането ти, но го забелязах, че посяга да пие от чаша. Особено когато ме види аз да пия нещо. Предлагала съм му малко водичка в чаша и о, чудо, пие я. Предполагам вече започва да се опитва да ни подражава.

Общи условия

Активация на акаунт