опасно ли е?

  • 3 329
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 233
И аз така. Нося бебето по стълбите до 4 етаж около12 кг плюс някои покупки около 5 -6-7кг към 20 отиват и аз се притеснявам, но какво да направя? В началото ми казаха да не вдигам тежко и успях да го спазя няколко часа и се наложи да вдигам малката до чешма, на леглото, по стълбите и тн

# 16
  • Мнения: 2 447
На теория не трябва, но на практика има хиляди майки, на които им се налага да вдигат и носят по-голямото дете и имат супешна бременност Wink
Peace Обаче ти ако имаш възможност избягвай да носиш тежко.

# 17
  • Мнения: 270
Абе не се напъвай много.Зависи от бременността.Аз съм носела и по 5 кг,но по-добре се жали и се оставяй да те глезят,че после идва зора Mr. Green

# 18
  • Мнения: 39
аз съм в 5-та седмица и ме се налага да нося по 2-3кг затова реших да ви попитам много ли са тези килограми,защото всеки пат ме е страх ..да не стане като миналата година ..тогава направих спонтанен аборт в края на 2 месец ,така и не разбрах от какво

# 19
  • София
  • Мнения: 23 096
В начална бременност - нищо по-тежко от дамската ти чанта  Peace
После сама можеш да си прецениш и усетиш  доколко тежко си в състояние да повдигнеш!

# 20
  • Мнения: 297
Както всички казват не е хубаво,но аз никога не съм се замисляла колко кг. нося,но имах лека и успешна бременност.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 120
не е особено опасно, освен ако нямаш някакъв проблем и доктора не те е предупредил изрично...но то 2-3 кг са да си напазаруваш 5 неща....Wink
Ест не трябва да  местиш мебели например Wink

# 22
  • Мнения: 568
аз съм в 5-та седмица и ме се налага да нося по 2-3кг затова реших да ви попитам много ли са тези килограми,защото всеки пат ме е страх ..да не стане като миналата година ..тогава направих спонтанен аборт в края на 2 месец ,така и не разбрах от какво

Могат да се окажат и много ,зависи 2-3 не са кой знае колко ,но ако усещаш да ти тежат значи са.

# 23
  • Мнения: 1 053
И на мен пьрвата ми бременност завьрши сьс спонтанен аборт.Като забременях за втори пьт си казах 4е много ще се пазя....и вьпрреки това пак си правех вси4ко като преди.С напредване на бременноста ми вдигах тейко,ходех на пазар за доста неща.В 5 месец полу4их контракции и не трябваше да вдигам пове4е от 2 кг,но така и не го спазвах.Ако се натоварех с нещо ме заболяваше корема и се ядосвах на себе си.Но ти се пази.Лека и безпроблемна бременност.

# 24
  • Монтана
  • Мнения: 694
До 3кг може....не повече!

# 25
  • Мнения: 2 334
Над 3 кг е желателно да не се вдига но много малко жени го спазват и аз бях една от тях.

# 26
  • Мнения: 1 354
И аз съм на мнение,че до 2-3 кг. няма да навреди,но все пак според мен една бременната жена трябва да се пази(аз поне се опитвам, до колкото е възможно разбира се).

# 27
  • Мнения: 6 365
Че то ако се огранича до три килограма, значи да спра да живея. Това е една кола и две кисели млека. Само дамската ми чанта на моменти е по-тежка.

Зависи колко тежко е носено преди. Аз съм вдигала до 15 килограма с една ръка в ранна бременност. После ги носих осем часа под формата на туристическа раница.

Да не говорим за пренасяне на друго дете, което за разлика от раницата ще шава и мрънка.

Въпрос на стойка и начин на вдигане- клякане, не навеждане!




# 28
  • Мнения: 9 973
детето ми е 11 кг. и нон стоп ми е из ръцете,по корема....още нищо ми няма

# 29
  • Мнения: 528
Зависи от бременността  Peace Но 2-3 килограма едва ли могат да бъдат проблем  Peace
Лека бременност  Hug

Общи условия

Активация на акаунт