Лозенец 2009

  • 22 172
  • 116
  •   1
Отговори
# 15
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Има ли хотели ол инклузив в Лозенец, май никъде не срещнах?


и мен ме вълнува този въпрос Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 1 750
На хотел "Амбелиц" предимството му не е само, че е близо до плажа Simple Smile
Стаите са просторни и поддържат добра хигиена, което за мен беше много важно. Две лета вече ходим там. Има огромен басей и много зеленина. На хълм е и винаги подухва приятно, което в големите горещини е супер предимство. Има простор, не те притискат хотели в съседство, както е при хотелите в центъра на селото. Храната не е нито лоша, нито много добра. Определено могат да се постараят повече.
Просторът, спокойствието и хубавите стаи са най-голямото предимство на този хотел Simple Smile

Всъщност влязох в темата, защото търсех мнения за "Мерлин". Та да питам тези, които са ходили вече - спокойно ли е мястото, каква е хигиената в студиата, как е храната, има ли детски кът?

# 17
  • София
  • Мнения: 130
Извинявам се , че пиша в чужда тема, но аз се чудя някой бил ли е тук:
http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=630&page=0& … 0&subsubcat=0
Вилно селище "Калина".
За нуждите ни от 8 дневна почивка ми изглежда прилично.

# 18
  • Мнения: 108
Преди две години и половина бяхме в Мерилин, те со няколко вида вили - като бунгала. Едните са на по-един етаж и мисля се водят тип апартаменти. Ние бях в двуетажни - една стая на първия за едно семейство, на втория  - друго, с отделни входове. При нас обаче вентилацията беше лоша и миришеше на влага и мухъл. Стаичките не са особено големи, като обзавеждане средна ръка. Сутрин бяхме със закуска, която не беше нищо особено. Освен това е далеч доста от плажа.

# 19
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Извинявам се , че пиша в чужда тема, но аз се чудя някой бил ли е тук:
http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=630&page=0& … 0&subsubcat=0
Вилно селище "Калина".
За нуждите ни от 8 дневна почивка ми изглежда прилично.


нещо много отдалечено ми изглежда, морето е еййййййй в далечината, а къде можеда се яде в това селище или трябва с кола да се ходи на вечеря newsm78, ако не можем да си валовим риба?

# 20
  • Мнения: 1 983
Здравейте,
и аз досега разглеждах хотел Мерлин. Наистина ли е далеч от плажа? Че с това малко дете не ми се мъкнат катуни.
И въобще Лозенец как е като курорт, има ли къде да се яде, разхожда и т.н.?

# 21
  • Временно
  • Мнения: 788
Да се включа и аз като един жител на това селце - ясно е,че не съм отсядала в хотелите и не мога да дам инфо за условията,но мога да отговоря на някои други зададени въпроси.


Извинявам се , че пиша в чужда тема, но аз се чудя някой бил ли е тук:
http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=630&page=0& … 0&subsubcat=0
Вилно селище "Калина".
За нуждите ни от 8 дневна почивка ми изглежда прилично.

За това селище мога да кажа само,че се намира на около 1,5 км от Лозенец,в посока с.Велика(към планината).Ходенето на плаж пеша ще е голямо изпитание,впредвид топлото време,освен ако не е много рано сутрин.Иначе за условията в това вилно селище нищо не мога да кажа!


Здравейте,
и аз досега разглеждах хотел Мерлин. Наистина ли е далеч от плажа? Че с това малко дете не ми се мъкнат катуни.
И въобще Лозенец как е като курорт, има ли къде да се яде, разхожда и т.н.?

Мерлин не е далеч от плажа.Както съм споменала по напред в темата Лозенец е малко селце и общо взето нищо не е толкова далече.
Аз не мога да погледна на Лозенец като почиваща,защото все пак тук съм отрасла и въпреки че от няколко години си идвам тук само лятото не мога да кажа,че съм на почивка. Grinning През последните години много нови хотели се появиха,най-големият наплив на туристи е след 15 юли до около 20 август.През останалото време е сравнително спокойно.Заведения за хранене има,за разходка - не мога да кажа,че има много къде да се ходи.

# 22
  • Мнения: 1 983
Да се включа и аз като един жител на това селце - ясно е,че не съм отсядала в хотелите и не мога да дам инфо за условията,но мога да отговоря на някои други зададени въпроси.


Извинявам се , че пиша в чужда тема, но аз се чудя някой бил ли е тук:
http://www.namore.info/index.php?REQ=view&id=630&page=0& … 0&subsubcat=0
Вилно селище "Калина".
За нуждите ни от 8 дневна почивка ми изглежда прилично.

За това селище мога да кажа само,че се намира на около 1,5 км от Лозенец,в посока с.Велика(към планината).Ходенето на плаж пеша ще е голямо изпитание,впредвид топлото време,освен ако не е много рано сутрин.Иначе за условията в това вилно селище нищо не мога да кажа!


Здравейте,
и аз досега разглеждах хотел Мерлин. Наистина ли е далеч от плажа? Че с това малко дете не ми се мъкнат катуни.
И въобще Лозенец как е като курорт, има ли къде да се яде, разхожда и т.н.?

Мерлин не е далеч от плажа.Както съм споменала по напред в темата Лозенец е малко селце и общо взето нищо не е толкова далече.
Аз не мога да погледна на Лозенец като почиваща,защото все пак тук съм отрасла и въпреки че от няколко години си идвам тук само лятото не мога да кажа,че съм на почивка. Grinning През последните години много нови хотели се появиха,най-големият наплив на туристи е след 15 юли до около 20 август.През останалото време е сравнително спокойно.Заведения за хранене има,за разходка - не мога да кажа,че има много къде да се ходи.

Аз ще си позволя да те питам още нещо, плажът хубав ли е, чист? Плитко ли е навътре?  bouquet

# 23
  • Временно
  • Мнения: 788

Аз ще си позволя да те питам още нещо, плажът хубав ли е, чист? Плитко ли е навътре?  bouquet

Плажът е хубав,поддържат го(поне тази част където има шезлонги и чадъри).Относно плитчината - много е относително.Например в самото начало на плажа,както и към края му е плитко.По към средата е по-дълбоко.Но при всяко едно вълнение,или буря примерно морето се променя задължително. Peace

# 24
  • Мнения: 4 916
А има ли някой, който да е наемал за целия сезон апартамент или бунгало?

# 25
  • София
  • Мнения: 1 750
Да, Лозенец е малко селце и нищо не е чак толкова далече. В центъра на селцето има площадче, с фонтан, пейки, люлки, пързалки и катерушки за децата. Плажът е сравнително голям. Не бих казла, че има плитки места, почти по цялата му дължина не е много плитко за деца. Х-л  Мерлин е в горния край на селцето и до плажа с дете пеша сигурно ще отнеме поне 15 минути, но като гледам в комплекса има два басейна, което също е вариант.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 437
Миналата година ходихме в Лозенец. Селцето не е нищо особено, плажът не е лош, но имаше по времето когат бяхме ние 22,08-30,08 някакъв отвратителен стомашно-чревен вирус, от който се беше натрушкало цялото село, а аптека работеща нямаше Mr. Green
Иначе препоръчвам с две ръце хотел "Алпина". Лично според мен е много по-добър от Мерелин, който мислих първоначално да резервирам. Като отидохме там се разходихме до Мерелин и не ми допадна ама никак. Алпина е чудесен за малки деца, персоналът е много любезен, страхотна чистота. Има два корпуса през улицата - ние бяхме в този, при който не е басейна именно заради детето, за да е по-тихо. Та с две думи за хотела мога да кажа само хубави неща, но не и за самият Лозенец.

# 27
  • Временно
  • Мнения: 788
...Не бих казла, че има плитки места, почти по цялата му дължина не е много плитко за деца...
Не съм съгласна с това изказване.В самото начало на плажа е доста плитко и определено става за деца. Peace Друг е въпросът,че там е зоната без шезлонги и чадъри.

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Едно-две предупреждения от мен: В морето се влива река и във водата има змии, гадни, водни змии по 1-2 метра  newsm43
Чадър с 2 шезлонга е 20 кинта.
Миналата година на 1-ви юли преброих 147 цигани на плажа, които се къпеха и перяха в морето...със сапуни...  ooooh!

Това бяха единствените гадни неща от Лозенец, но именно заради тях- никога няма да се върна!

# 29
  • Мнения: 342
Някой питаше за хигиената в Мерлин??Инфото ми е доста старо-от 2006 обаче никак не бях впечатлена да не каже че щях да се разправям ама мъж ми нали все да не си разваляме почивката,да не влизаме в конфликти и така и не повдигнах въпроса.За 10 нощувки ни смениха бельото само 1 път а камериерките "миеха" с един миризлив парцал и после не можеше да се стои в стаята.А иначе комплекса е хубав,затворен детето си щъка и не му се притесняваш.

Общи условия

Активация на акаунт