Какво се случва в Шейново

  • 4 719
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
А тази вечер в Часът на Милен Цветков къде беше раждало онова момиче? Хванах го от края.

# 76
  • Мнения: 1 340
Не е по темата, но не мога да се сдържа да не го напиша. Това е призив към бъдещите мами: Не раждайте в Шейново, ако искате да кърмите. Според личните ми наблюдения, там не се толерира кърменето, да не кажа и по-силни думи, че даже се пречи. Не познавам жена, родила там, която кърми или е кърмила успешно. А първите дни в родилното са от значение за успешния старт на кърменето.  Моля да ме извините, че се намесвам с друга тема, но щом стане въпрос за Шейново, за нищо хубаво не се сещам. newsm78
Аз лично имам 3 приятелки разждали в Шейново и кърмили бебетата си успешно - една беше секцио и кърми 1 година съвсем успешно Simple Smile
Е аз съм от тези за които не кърменето беше неуспешно, но го отчитам като своя грешка, а не на болницата.

# 77
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Във Втора градска. Там пък бях веднъж на едно изписване и се потресох от надписите на входа на родилното отделение. Всички започваха със "Забранено....." И което е най-страшното - роднините на родилката бяха предупредени предварително задължително да подготвят почерпка, която подадоха през вратата на една протегната ръка. Дори не видяхме лицето на този, дето взе торбата с почерпката.

Аз лично имам 3 приятелки разждали в Шейново и кърмили бебетата си успешно - една беше секцио и кърми 1 година съвсем успешно Simple Smile
Е аз съм от тези за които не кърменето беше неуспешно, но го отчитам като своя грешка, а не на болницата.
Това е добра новина, значи все пак има светлина в тунела  Peace

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 19:17 от AnMary

# 78
  • София
  • Мнения: 12 561

А сега де. Поне страховете на писалите в темата не се сбъднаха.
Мнооого гадни политически компромати се хвърлят напоследък.
Направо вече ми се гади от политиците. ooooh!

Не вярвах, че ще засегнат децата.
Но всъщност е нормално, обществото е най-чувствително, когато става въпрос именно за деца.

Абе появи се и тезата, че бързо са написали папката... Wink

# 79
  • Мнения: 199
Оф незнам... Чак ме е страх да си помисля какво може да са сторили на дечицата. smile3518
Дано да са добре. Praynig

# 80
  • Мнения: 7 128
Абе появи се и тезата, че бързо са написали папката... Wink
Laughing Laughing Laughing. След като първо се пусна кьорфишека, сега идва ред и на догадките и версиите.  Laughing

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А тази вечер в Часът на Милен Цветков къде беше раждало онова момиче? Хванах го от края.

Във втора градска-София

# 82
  • София
  • Мнения: 12 561
Абе появи се и тезата, че бързо са написали папката... Wink
Laughing Laughing Laughing. След като първо се пусна кьорфишека, сега идва ред и на догадките и версиите.  Laughing

Винаги е така, Рони  Wink Ще чакаме все пак прокуратурата.

# 83
  • Мнения: 1 949
Не е по темата, но не мога да се сдържа да не го напиша. Това е призив към бъдещите мами: Не раждайте в Шейново, ако искате да кърмите. Според личните ми наблюдения, там не се толерира кърменето, да не кажа и по-силни думи, че даже се пречи. Не познавам жена, родила там, която кърми или е кърмила успешно. А първите дни в родилното са от значение за успешния старт на кърменето.  Моля да ме извините, че се намесвам с друга тема, но щом стане въпрос за Шейново, за нищо хубаво не се сещам. newsm78

Да се запознаем тогава  Wink Мога да те запозная с още 2 мои приятелки, раждали там, които кърмиха успешно, ако за теб успешното кърмене означава повече от 1г кърмене  Mr. Green Всичко опира до желание, информираност и пр. неща, които не зависят от персонала в Шейново.
Така че, без подобни ПРИЗИВИ, моля!

А по въпроса с бебетата, всичко е много объркано. Може би има доза истина, обаче аз преди да си правя своите генерални изводи, мисля да изчакам да се извадят на показ всички факти, кирливи ризи и най-вече да се разбере само в Шейново ли е така или новото ръководство прави кал на старото точно в тази болница Wink

# 84
  • Мнения: 4 187
Хубаво е, че има бърза развръзка, положителна при това. 

# 85
  • Мнения: 2 401
Не е по темата, но не мога да се сдържа да не го напиша. Това е призив към бъдещите мами: Не раждайте в Шейново, ако искате да кърмите. Според личните ми наблюдения, там не се толерира кърменето, да не кажа и по-силни думи, че даже се пречи. Не познавам жена, родила там, която кърми или е кърмила успешно. А първите дни в родилното са от значение за успешния старт на кърменето.  Моля да ме извините, че се намесвам с друга тема, но щом стане въпрос за Шейново, за нищо хубаво не се сещам. newsm78

Да се запознаем тогава  Wink Мога да те запозная с още 2 мои приятелки, раждали там, които кърмиха успешно, ако за теб успешното кърмене означава повече от 1г кърмене  Mr. Green Всичко опира до желание, информираност и пр. неща, които не зависят от персонала в Шейново.
Така че, без подобни ПРИЗИВИ, моля!
С извинение, че се отклонявам от темата обаче относно Шейново наистина има много какво да се желае включително и по отношение на кърменето, много неща зависят от персонала и от организацията в самата болницата, като на първо място бих поставила това  че майката и бебето са разделени, което изобщо не е в плюс по отношение на кърменето.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 099
maya_28, призивът ти е силно неадекватен, твърдението, че никой, раждал там не кърми е направо абсурдно!

Гледах снощи новините и интервюто с някаква докторка и да ви кажа, много смешна работа! - някой крал бебета, те подозирали, ма незнайно защо гражданската им съвест е била притихнала години наред! Плоско и направо глупаво е всичко! Както всички от екипа на Герб!

# 87
  • Мнения: 141
сигурно след още няколко дена могат да се появят още няколко версии, но е факт, че никой не знае каква е истината като цяло.

Незнам... леко съм травмирана от нещата, които чета; честно казано съм притеснена и за моята сигурност и за сигурността на бъдещото ми дете.

Много неща може да изглеждат като сцени от филм, но в доста случаи са реалност.

Единственото нещо, което остава е да се молим да попаднем в сигурни и добри ръце.

Нямам идея как може някой да спи спокойно при положение, че е вплетен в такива лъжи, корупционни канали и далавери. Независимо от всичко- това не са хора. Да правят алъш- вериш с мъката на хората. Както и да е- рано или късно всеки си получава заслуженото.

# 88
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Самия факт, че бебето е разделено от майката и го носят в някакви безумни часове за хранене, после пак го взимат.... Да не говорим, че през нощта го тъпчат с адаптирано мляко и отново е далече от майката... Какво повече може да се каже, че се подпомага кърменето ли??? Ако това разбирате под подпомагане и първи стъпки в кърменето, няма смисъл да се обсъжда повече темата. На мен ми е ясно.

# 89
  • Мнения: 1 340
А къде /освен в Майчин дом/ бебетата са непрекъснато с майките, в коя болница?

Общи условия

Активация на акаунт