Какво се случва в Шейново

  • 4 491
  • 97
  •   1
Отговори
# 1
# 2
  • Мнения: 141
аз съм потресена от това, което прочетох. Не мога да повярвам, че някои хора се отнасят толкова нехайно към толкова важни неща.
А тези дечица са като персони нон грата.. Никой не знае какво е станало с тях...  Не искам и да мисля за какви ли не ужасяващи неща може да става дума.

Дано тези дечица да са добре, а виновните да си понесат наказанието.

# 3
  • Мнения: 489
Не мога да повярвам.  Shocked
Но силно ми прави впечатление намесата на политически партии в статията, а в случая това не би трябвало да е от значение и да се споменава.  Thinking

# 4
  • Мнения: 3 157
Дано е само проблем с  документацията...иначе е много страшно Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 12 554
Дано е само проблем с  документацията...иначе е много страшно Thinking

Страшното е, че някои хора са взели много пари, продавайки изоставените деца на двойки, които не могат да имат деца.

Хубавото е, че изоставените деца имат семейства, които ги обичат.

# 6
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Не им бройте парите на тези хора! Знаете ли през какви простотии трябва да минат хората, за да си осиновят детенце? Мой близък в момента минава целият този административен ад, та и ние като подкрепа покрай него! На моменти наистина ти се приисква да дадеш огромна сума пари и да приключиш набързо с това... Ако тези деца си имат вече семейства - много хубаво. А точно политици, на които работата им е да оправят идиотските закони за осиновяване, си правят предизборна кампания на гърба на нещастните бездетни семейства и "децата в риск"... това е гадното!

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Каквото и да е - нещата не се правят така, на черно под масата!
Всичко трябва да е легално, законно! В Шейново отдавна се мътят нещата. Жалко, беше добра болница.

# 8
  • Мнения: 2 334
 Shocked Ужас

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
А аз съм се запътила да раждам точно там...  Sick

# 10
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А аз съм се запътила да раждам точно там...  Sick

В темата става въпрос за изоставени деца, които най-вероятно са били предадени на осиновители без документи. Теб кое точно те притесни?

# 11
  • Мнения: 1 354
това направо е ужасно, нямам думи Shocked

# 12
  • Мнения: 543
Не мога да повярвам, че Mediapool публикува такава откровено политизирана статия. Имах друго мнение за тях. А за дечицата, ако са ги осиновили без бюрократщини, толкова по-добре за тях.

# 13
  • Мнения: 2 376
Ако са дадени за осиновяване, донякъде ок, но имайте предвид,че законът (идеята на закона е) да попаднат децата в сигурна среда.
На мен ми е по-ужасно, да си помисля, че така изгубени в документацията,  децата е възможно да са станали жертва на какво ли не.

# 14
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Надали са станали жертви. Просто са продадени на осиновители с пари, което може да е само плюс за тях. Не казвам, че е хубаво Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 487
Звучи ужасно, дано дечицата са намерили любящи мама и татко. Praynig

# 16
  • Мнения: 2 401
Ако е вярно, наистина е меко казано скандало и не може да се говори, че едва ли не било добре за децата, че е станало така, най-малкото защото не се знае какво е станало с тях!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
"Относно:      Шейново търгува с деца
Автор:     Пострадал
Получено на:     26 Март 2009 18:43
Копирам от форума на "Дневник":
Absoliutna mafia, koiato deistvuva ot mnogo godini beznakazano.... ...Vkliuchitelno ubejdavat mladi maiki, che bebetata im imat defekti i sa nenormalni i gi karat s deklaracia da se otkazvat ot tiah.... Po tozi nachin iztormoziha semeistvoto na dashteria ni, kato pomrachiha radostta ot parvoto im dete..... Koeto za shtastie si porasna jivo i zdravo, bez nikakvi defekti, umno i dobre razvito vav vsiako otnoshenie.... A gi ubejdavaha da go ostaviat, zashtoto e s defekti na razvitieto..... BEZCHOVECHNI BANDITI......Pazete se."

Не мога да копирам линка и затова пействам мнението.

# 18
  • Мнения: 2 521
Чушле,е това вече ме отврати съвсем #Cussing outИ тези хора се наричат лекари и са дали клетва да помагат...Нямам думи просто

# 19
  • Мнения: 755
 Shocked нямам думи... Shocked

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 ShockedПотресена съм.

# 21
  • Мнения: 4 187
Знам, че процедурата по осиновяване  е тромава и сложна, но до голяма степен е замислена в услуга на детето. Осиновителите се проверяват, с тях работят социални работници.Нужно е да отговарят на редица изисквания. Това в България за жалост не е гаранция за нищо, но все пак...
Ако тези деца са продадени "под масата", процедурите са избегнати, да, стигнали са бързо до своите родители, до любящите си семейства.
 А ако не е така? Кой ще проверява статуса на децата, след като те не се водят никъде?
Кой може да каже дали новите им "родители" полагат добри грижи за тях ? Кой може да каже , каква е съдбата на тези деца?

# 22
  • Мнения: 666
Не съм учудена, името на шейново отдавна се свързва с изчезнали деца. Преди време имаше скандал с майка на близначки, едната от която обявена за "мъртва", майката я вижда на снимка във вестника след 16 години, копие на "живата" и дъщеря. Оказва се че е продадено бебето на някакво семейство. Имаше журналистическо разследване по случая и се обадиха и други по време на предаването да споделят аномалии с деца, които не са документирани в тази болница. 

# 23
  • Мнения: 1 745
Направо е ужасно това,което се е случвало и се случва!!! Cry

# 24
  • Мнения: 487
 
Кой може да каже дали новите им "родители" полагат добри грижи за тях ? Кой може да каже , каква е съдбата на тези деца?


Може само да се надяваме, че децата са добре, друго май не ни остава. Предполагам, че нещата ще се покрият, ако не ме лъже паметта, 70-те години имаше подобен скандал в трета градска. Май нямаше осъден доктор тогава, но сега да се надяваме, че тези които са виновни ще си понесат последствията.

# 25
  • Мнения: 666
но сега да се надяваме, че тези които са виновни ще си понесат последствията.

Дълбоко се съмнявам. Не за първи път излизат наяве документални нередности в тази болница, липсващи смъртни актове и какво ли още не. Никой обаче не е осъден до ден днешен. Това си е една машина за пари, продават се бебета под тезгяха така да се каже и явно никой няма интерес да прекрати тази процедура. Единственото, което предприеха преди години е да уволнят лекаря и мед сестрите, които се доказа че имат участие във фалшифициране на документи. На тяхно място обаче явно са дошли други и бизнеса върви с пълна сила.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
За съжаление има една още по-страшна и по-черна страна на нещата. И това е вероятността тези бебета изобщо да не са продавани на осиновители, а на търговци на органи.
Знам, че за много от вас това звучи едва ли не нереално, но е факт. Съществува такава търговия.
Дано излезе наяве истината.

# 27
  • Мнения: 487
За съжаление има една още по-страшна и по-черна страна на нещата. И това е вероятността тези бебета изобщо да не са продавани на осиновители, а на търговци на органи.
Знам, че за много от вас това звучи едва ли не нереално, но е факт. Съществува такава търговия.
Дано излезе наяве истината.

Звучи зловещо, дано не е истина! Ако има и най малки съмнения, че това реално се е случило тези "лекари" трябва да бъдат обесени на площада! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 28
  • Мнения: 9 487
Скоро имаше една тема, пусната от момиче, на което предстоеше цезарово. Та тя се притесняваше от това, че предвид раждането с пълна упойка няма да си види бебето, а биха могли да ѝ кажат какво ли не после...
90% от майките, посетили темата ѝ, я оплюха, че много филми е гледала, и че това няма как да се случи.
За съжаление, подобни меко казано "гафове" като този /от линка/, ни кара да се съмняваме във всичко и всички...явно и не без основание.
И това става във време на "демокрация", а какво ли е ставало по комунистическо, когато имаше информационно и не знам още какво затъмнение..

# 29
  • Мнения: 4 187
За съжаление има една още по-страшна и по-черна страна на нещата. И това е вероятността тези бебета изобщо да не са продавани на осиновители, а на търговци на органи.
Знам, че за много от вас това звучи едва ли не нереално, но е факт. Съществува такава търговия.
Дано излезе наяве истината.


Много реално ми звучи даже, до голяма степен това имах предвид с моя пост  Tired.

# 30
  • Мнения: 2 376
да и аз това имах предвид ..

Нашият татко най-вече затова искаше да присъства на раждането, беше го страх да не сменят бебето или да не се опитат да ни измамят по друг начин

# 31
  • София
  • Мнения: 3 099
Не, че това е начинът, но се надявам малките бебчовци да са попаднали в защитена и изпълнена с любов среда!
Да ви кажа, в български дом за сираци също е много страшно...

# 32
  • София
  • Мнения: 1 338
Потресена съм от това, което прочетох Shocked

# 33
  • Мнения: 4 527
За съжаление има една още по-страшна и по-черна страна на нещата. И това е вероятността тези бебета изобщо да не са продавани на осиновители, а на търговци на органи.
Ето това е първото, което ми мина през ума.  Confused Ако цялата работа е свързана с осиновители, пак добре, но е възможно и 'осиновителите' да са се възползвали от дечицата за други цели. Ох, не ми се мисли.
А за мнението, копирано от друг форум - какво да ви кажа, не мога да повярвам, че в български родилен дом ще принуждават млади майки да си изоставят децата. Наречете ме наивна, но просто не го вярвам. Да е подкрепено с някакви факти и доказателства - ОК, ама така хвърлено в нищото...  Confused

# 34
  • Мнения: 9 814
Интересно, ако това се беше случило в Африка, Индия или Бразилия....., но това се случва в ХХІ век в страна член на ЕС.
Ей така изчезват бебета. Браво бе, в страхотна държава живеем.

Нана, дано не е това за което пишеш. Praynig

Има и още нещо. Не знам дали сте запознати с това, че общинските съветници от ГЕРБ имаха предложение м.г. за приватизирането на "Шейново" и превръщането му в СПА-център или луксозна ин-витро клиника. Сградата е апетитна, на култово, по думите на съветник от ДСБ,  място и буди интересите на определен кръг хора. Разполага се на 4 дка в идеален център и въпреки това пазарната оценка на сградата, дворът и апаратурата беше 5,7 млн. лв. За това и се смени ръководството на болницата и имаше напрежение през миналата година.
Та изнесените данни от една страна, може и да са политически компромат, които да разбуни духовете и да доведе от отлив на пациентки от "Шейново" и по-късното затваряне на лечебното заведение.
И аууу колко удобно, точно преди изборите, ГЕРБ да изнесе тези факти.

Ето ви малко инфо:
http://www.dnevnik.bg/dnevnikplus/2008/06/19/516299_privatizacio … _igri_v_sheinovo/
http://www.zdrave.net/Portal/News/?evntid=C9kw7XM4pZ8%3D

# 35
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
А защо информацията излиза наяве чак сега?...Смяна на ръководството...Няма ли контролни органи , не се ли правят проверки?Къде са социалните служби?Не прави ли впечатление, че в тази болница няма изоставени деца?
Наивно е да се мисли, че децата са давани само за осиновяване и сега живеят нейде щастливи...
Иска ни се да е така...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 392
Надали са станали жертви.

Защо смяташ, че не може? Ами ако са продадени за органи колкото и гадно да звучи? Sad Процедурата по легалното осиновяване наистина е много гадна, но това предимно поради факта, че прилагащите закона не си вършат работата както трябва и очичките им винаги са с евро/доларчета в зениците. Но в крайна сметка става дума за нашата мила родна България!

# 37
  • Мнения: 666
Интересно, ако това се беше случило в Африка, Индия или Бразилия....., но това се случва в ХХІ век в страна член на ЕС.

А моля моля, в Африката, в която съм аз сме на светлинни години от БГ в много отношнеия, така че дай Боже да ги стигнем Африканците, аз пък да ви кажа. В нашето родилно имаше безброи мерки за сигурност, камери, охрана. Тук плюс това бащите винаги присъстват, в повечето случаи и не само те. Бебето от появата си на бял свят не се носи никъде без бащата да ходи и да следи какво му правят.

# 38
  • Мнения: 9 814
Интересно, ако това се беше случило в Африка, Индия или Бразилия....., но това се случва в ХХІ век в страна член на ЕС.

А моля моля, в Африката, в която съм аз сме на светлинни години от БГ в много отношнеия, така че дай Боже да ги стигнем Африканците, аз пък да ви кажа. В нашето родилно имаше безброи мерки за сигурност, камери, охрана. Тук плюс това бащите винаги присъстват, в повечето случаи и не само те. Бебето от появата си на бял свят не се носи никъде без бащата да ходи и да следи какво му правят.

Да не спамим темата, но ти говориш за Южна Африка.
А била ли си в Централна Африка, в страните където децата умират от недохранване, болести и военни конфликти?

# 39
  • София
  • Мнения: 7 209
Направо съм се разтреперала.
Къде по дяволите живеем...
Тук вече трябва да има доживотни присъди!

# 40
  • Стара Загора/Сливен
  • Мнения: 75
Не знам дали това е политически ход от страна на ГЕРБ , но ако това е истина това е страшно.Това не са хора и на тях ние поверяваме живота си и този на бебето си ,не слагам всички в това число , надявам се тези които са позволили това да се случи са наистина да си понесат последствията! #2gunfire

# 41
  • Мнения: 2 376
Бебето от появата си на бял свят не се носи никъде без бащата да ходи и да следи какво му правят.
Нещо, което  в българската болница не позволиха на нашия татко...
Ако децата са дадени, извергите едва ли са питали на кого са ги дали. Колкото до коментара от друг форум, вярвам, защото не за пръв път чувам за подобна случка.

# 42
  • Мнения: 3 294
Днес гледах сутрешните блокове и се коментираше тази тема , много странно наистина как няма закон който да ги задължава да водят подобен тип документация  ooooh!Но за съжаление абсурда не е само този ... направо останах без думи  ooooh!

# 43
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 359
Да оставим настрана въпроса дали статията е поръчкова и политизирана, по-важното е дали твърденията в нея са истина. Не може да се успокояваме, че децата са осиновени и сега живеят много по-добре.....и да привестваме подобни практики. Какво значи изказване, че понеже процедурата по осиновяване е много тромава, то тези деца вероятно са дадени за осиновяване и браво, това  е чудесно, сега си имат любящо семейство. Факти за осиновени деца няма, има факти за изчезнали деца. С липсваща документация ходи доказвай  детето осиновено ли е, за органи ли е продадено, какво се е случило с него.....Дано се окаже предизборен кьорфишек, а не реалност.

# 44
  • Мнения: 1 340
Не знам до колко е истина това с изчезналите деца, може и да има известна доза истина в статията... но цитатите, които изчетох тук вече са прекалени. Лъжели майките че децата има са болни за да им ги откраднат.... съмнение как под пълна упойка ще ти вземат бебето и ще те лъжат после, това вече са фантасмагории. По-вероятно е да ти задигнат бебето докато си го оставила в количката пред магазина, или докато плямпаш с другите майки на детската площадка. #Crazy

# 45
  • Мнения: 7 122
Та изнесените данни от една страна, може и да са политически компромат, които да разбуни духовете и да доведе от отлив на пациентки от "Шейново" и по-късното затваряне на лечебното заведение.
И аууу колко удобно, точно преди изборите, ГЕРБ да изнесе тези факти.
Не знам защо, но това ми се струва най-вероятно.
Много често при смяна на върхушката някъде, изчезват документи. Нека мине малко време и ще се появят доста липсващи в първоначалната информация данни. За истината винаги трябва да има и друга страна. Общинският съветник не знам какъв го играе в случая.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
Та изнесените данни от една страна, може и да са политически компромат, които да разбуни духовете и да доведе от отлив на пациентки от "Шейново" и по-късното затваряне на лечебното заведение.
И аууу колко удобно, точно преди изборите, ГЕРБ да изнесе тези факти.
Не знам защо, но това ми се струва най-вероятно.
Много често при смяна на върхушката някъде, изчезват документи. Нека мине малко време и ще се появят доста липсващи в първоначалната информация данни. За истината винаги трябва да има и друга страна. Общинският съветник не знам какъв го играе в случая.


Принципал го играе от гледна точка на факта, че Шейново е общинско.
Иначе - Димитър Драгиев тази сутрин твърди, че документацията се водела, както и в другите болници.

# 47
  • София
  • Мнения: 607
Звучи ужасно, дано дечицата са намерили любящи мама и татко. Praynig
Praynig
Praynig

# 48
  • Мнения: 3 641
Престъпно е и за съ6жаление със сигурност знам,че се случва и по други болници в страната Rolling Eyes

# 49
  • София
  • Мнения: 2 227
Не знам до колко е истина това с изчезналите деца, може и да има известна доза истина в статията... но цитатите, които изчетох тук вече са прекалени. Лъжели майките че децата има са болни за да им ги откраднат.... съмнение как под пълна упойка ще ти вземат бебето и ще те лъжат после, това вече са фантасмагории. По-вероятно е да ти задигнат бебето докато си го оставила в количката пред магазина, или докато плямпаш с другите майки на детската площадка. #Crazy
Rhiana, моли се да не ти се случи на теб (не ти го пожелавам) и да се изкаже някоя потребителка как си въобразяваш и как това са фантасмагории...
На колежка на майка ми (Бог да я прости) по същия начин са й откраднали единия близнак. Може би сега трябва да отида при нея и да й кажа, че си въобразява ли? Confused

# 50
  • Мнения: 9 814
Принципал го играе от гледна точка на факта, че Шейново е общинско.
Иначе - Димитър Драгиев тази сутрин твърди, че документацията се водела, както и в другите болници.

Странно ми се струва, че няма нито едно, ама нито едно изоставено дете.
Някак е много.... подозрително и нагласено.
Хайде едно да е продадено/дадено за осиновяване нелегално, едно да отива в институция о.к.
Ама всичките да са изчезнали?
А като гледам реакциите в темата, целта на подобен род новини е постигната- шок и ужас.
Колко ли жени днес са се отказали да родят в "Шейново"?
Удобно, нали!

# 51
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 879
Божеее, тръпки ме побиха... Sad
Дано децата са дадени на осиновители, че това, другото, което може да се е случило...  Shocked

# 52
  • София
  • Мнения: 12 554
Франческа те не са изчезнали. Просто няма документи къде са изпратени - осиновени ли са или изпратени в дом. Там е проблемът, защото без документация всичко може да са направили с тях.

# 53
  • Мнения: 9 814
Франческа те не са изчезнали. Просто няма документи къде са изпратени - осиновени ли са или изпратени в дом. Там е проблемът, защото без документация всичко може да са направили с тях.

Ами като няма документи, на практика тези бебета са изчезнали, защото никой не знае къде са.
Пълната липса на документация ме учудва. Това е.
Просто не ми се вярва да не не водена такава за нито едно дете.
Пак казвам някак ми звучи нагласено. Не вярвам една от най-големите акушеро-гинекологични болници в страната да гледа през пръсти на такива неща.
А пък и страстите от миналата година по повод смяната на ръководството и слуховете за приватизацията на болницата и тези изчезнали документи.....? newsm78 Странни съвпадения.
Правих доста репортажи по случая и чух доста неща....

# 54
  • Мнения: 7 122
Нана, какъвто и да го играе този общински съветник, има неща, които служители са длъжни да предоставят като документи само на определени институции. Конкретният разпространител на информация (съветникът) не е принципал на заведението, та било то и общинско. Peace Никъде не се цитира институцията, която прави проверките. Като специалист в определена област знаеш правилата на играта при даване на информация от кухнята.  Peace
За период от пет години нито едно дете с увреждане (давам го за пример, защото при този случай има определен процент на изоставяне)? Все пак става въпрос за родилния дом, който заема ІІ-ро място като брой на раждания годишно.
За какви "резервни части" става въпрос, когато ако се изостави дете, то трябва да бъде преведено максимално бързо в дом. Ако е починало, се иска родител да стане свидетел, че има трупче. Прекалено много хора участват в играта, за да не се разплете отнякъде историята. Ако има изоставяне, контингентът е от определен етнос (домовете са с преобладаващо присъствие на мургави дечица). Тези, които искат осиновяване и са готови да платят значителна цена за уреждане, биха се насочили основно към дечица от тяхната боя.  
Наистина има ужасно много пробойни в публикацията. Търси се някаква сензация и още нещо, не и търсене на истина.  
  

# 55
  • Мнения: 4 187


Странно ми се струва, че няма нито едно, ама нито едно изоставено дете.
Някак е много.... подозрително и нагласено.
Хайде едно да е продадено/дадено за осиновяване нелегално, едно да отива в институция о.к.
Ама всичките да са изчезнали?
А като гледам реакциите в темата, целта на подобен род новини е постигната- шок и ужас.
Колко ли жени днес са се отказали да родят в "Шейново"?
Удобно, нали!

Всъщност права си! Колкото и да са били алчни едва ли биха продали всички  Rolling Eyes!  Едно, две за цвят щяха да оставят, все пак рано или късно може да се инициира проверка!

# 56
  • София
  • Мнения: 12 554
Рони Съветникът е председателят на Общинския съвет Андрей Иванов. Информацията е дадена на пресконференция.
Ситуацията е много сходна с действията на Яне Янев напоследък.
Ще видим накрая какво ще излезе от цялата работа.

# 57
  • Мнения: 9 814
star, такива проверки и статистки се правят всяка година във всеки родилен дом в страната.
За да се знае как се "придвижват" децата от институция в институция, колко на брой са изоставени, от какви майки....
Дори и преди няколко седмици се разшумя за това, че 250 деца от началото на годината са изоставени, даваха се статистики и за Майчин дом и за Шейново.

# 58
  • София
  • Мнения: 1 891
Скоро имаше една тема, пусната от момиче, на което предстоеше цезарово. Та тя се притесняваше от това, че предвид раждането с пълна упойка няма да си види бебето, а биха могли да ѝ кажат какво ли не после...
90% от майките, посетили темата ѝ, я оплюха, че много филми е гледала, и че това няма как да се случи.
За съжаление, подобни меко казано "гафове" като този /от линка/, ни кара да се съмняваме във всичко и всички...явно и не без основание.
И това става във време на "демокрация", а какво ли е ставало по комунистическо, когато имаше информационно и не знам още какво затъмнение..

  И аз писах в тази тема, и ме учуди отношението на майките, че това не можело да се случи в милата ни родина.  Rolling Eyes Лично аз знам за 2 случая с мои познати (едното бебе - сменено, а в другия случай - уж умряло, но нито трупче, нито смъртен акт...  Confused ). Ето ви и част от коментарите в дир.бг :

   fonnaidev@terra.es (26.03.2009 г. | 20:25ч.)
edno vreme smeniaha dezata balgarcheta prehvarliaha v legloto na zigansko bebe ili tursko i obratnoziganchetata v legloto na balgarskoto tova go praveha turkinite detegledachki triabva da se zabrani uchastieto na turkini v rodilnia prozes i kato chistachki sa opasni za sagalenie tova prodalgava i do dnes.
  
   има ли вече значение (26.03.2009 г. | 18:36ч.)
Отгоре на всичко заменят изоставените болни бебета със здрави. Болните отиват в родителите на здравото, които разбират по-късно за това, но не могат вече нищо да направят. Синът ми е вече на 25. години.

  men (26.03.2009 г. | 20:46ч.)
Дано поне сега ми публикувате коментара.Само ще повторя това ,което писах преди време ,но не го публикувахте. ПОЗНАВАМ БИВШ СЛедовател,който е попаднала на съвсем недвусмислени доказателства ,че поне част от международните осиновявания са с цел донорство на органи. След това децата биват умъртвявани.Транспор до новата им... ъъъ родина винаги стават с кораб , така че следите им да се загубят.

   kari (27.03.2009 г. | 07:59ч.)
За съжаление това е практика във ВСИЧКИ държавни АГ та в страната. Това абсолютно винаги става със знанието и личното одобрение на шефа. Преди да се създадат съветите по осиновявания тази покупко-продажба се осъществяваше от директорите на домовете за деца. Сега това става в родилните домове. Алоооооооооо ДАЗД и АСП ! От години сте сигнализирани за случващото се, но си мълчите за да не си развалите рахатлъка. Дано нещата излязат наяве. Изумена съм от разсъжденията във форума. Говорим за покупко-продажба на деца! Какво значи произход и здравословно състояние! Ние не сме пазар за роби.
  
  Без коментар !


  

  
  

# 59
  • Мнения: 340
Ако наистина има изчезнали деца трябва да има и осъдени.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 12:00 от bgbabba

# 60
  • София
  • Мнения: 12 554
Току що разбрах, че прокуратурата се е самосезирала и започва предварителна проверка в Шейново.

# 61
  • София
  • Мнения: 62 595
Не мога да си представя тази документация да липсва, ако изобщо е водена. Доколкото разбрах тази служителка продължава да е на работа. Най-малкото, ако са изпратени в друга болница или детски дом е трябвало да бъдат "заприходени" (ще извинявате за счетоводителската дума) в другото заведение. Не може тези деца просто да са се изгубили или да не са се изоставяли деца за толкова години.

# 62
  • Мнения: 3 695
не знам какво се случва, но е много страшно  Shocked

# 63
  • Мнения: 4 335
Наистина е ужасно,а всички тези пари кьде са отишли Tired

# 64
  • Мнения: 1 650
Наистина е ужасно,а всички тези пари кьде са отишли Tired
Е, къде?!

# 65
  • София
  • Мнения: 12 554
Не мога да си представя тази документация да липсва, ако изобщо е водена. Доколкото разбрах тази служителка продължава да е на работа. Най-малкото, ако са изпратени в друга болница или детски дом е трябвало да бъдат "заприходени" (ще извинявате за счетоводителската дума) в другото заведение. Не може тези деца просто да са се изгубили или да не са се изоставяли деца за толкова години.

Ми не е водена. Там е проблемът. До 1 август 2008 година регистър не е воден. Сега на ход е прокуратурата.

# 66
  • Мнения: 307
не знам какво се случва, но е много страшно  Shocked
Да, страшно е, защото за пари някои хора са готови на всичко.
Страшно е, защото парите са основната "ценност" на много хора.

А може и да е политически ход, и пак за сметка на българските майки, за кой ли път?!  ooooh!
Най-вероятно истината няма да излезе наяве, поне аз не вярвам в това.

# 67
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
a po-dobre li e v mogilino?
ima komentar
i az sym syglasna s nego...
a ostanalite hiliadi deca, koito ne mogat da bydat osinoveni, zashtoto "roditelite" im gi niama ili ne iskat da se otkajat pismeno??? tova e ujasyt.

# 68
# 69
  • Мнения: 9 814

А сега де. Поне страховете на писалите в темата не се сбъднаха.
Мнооого гадни политически компромати се хвърлят напоследък.
Направо вече ми се гади от политиците. ooooh!

Не вярвах, че ще засегнат децата.
Но всъщност е нормално, обществото е най-чувствително, когато става въпрос именно за деца.

# 70
  • Мнения: 2 821
Писна ми да си вадят мръсните компромати точно преди избори. Мислите ли, че на всеки от изкарващите компромати му е мило и свидно за Родината, точно никога...лични дивиденти и нищо друго.
Друг е въпросът, че в компроматите има и истини. Ей това е страшното...но те се измъкват на бял свят само когато трябва, т.е. когато трябва да облагодетелстват някого....

# 71
  • Мнения: 3 157
Както предположих още в началото-проблем с документацията,ама пуста политика,нямаше откъде та от там извадиха ,,компромат''

# 72
  • София
  • Мнения: 62 595
мами Блю, така е по цял свят в политиката.

# 73
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Добре поне, че развръзката е такава .
А иначе политиката е много гнусна:tired:

# 74
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Не е по темата, но не мога да се сдържа да не го напиша. Това е призив към бъдещите мами: Не раждайте в Шейново, ако искате да кърмите. Според личните ми наблюдения, там не се толерира кърменето, да не кажа и по-силни думи, че даже се пречи. Не познавам жена, родила там, която кърми или е кърмила успешно. А първите дни в родилното са от значение за успешния старт на кърменето.  Моля да ме извините, че се намесвам с друга тема, но щом стане въпрос за Шейново, за нищо хубаво не се сещам. newsm78

# 75
  • София
  • Мнения: 62 595
А тази вечер в Часът на Милен Цветков къде беше раждало онова момиче? Хванах го от края.

# 76
  • Мнения: 1 340
Не е по темата, но не мога да се сдържа да не го напиша. Това е призив към бъдещите мами: Не раждайте в Шейново, ако искате да кърмите. Според личните ми наблюдения, там не се толерира кърменето, да не кажа и по-силни думи, че даже се пречи. Не познавам жена, родила там, която кърми или е кърмила успешно. А първите дни в родилното са от значение за успешния старт на кърменето.  Моля да ме извините, че се намесвам с друга тема, но щом стане въпрос за Шейново, за нищо хубаво не се сещам. newsm78
Аз лично имам 3 приятелки разждали в Шейново и кърмили бебетата си успешно - една беше секцио и кърми 1 година съвсем успешно Simple Smile
Е аз съм от тези за които не кърменето беше неуспешно, но го отчитам като своя грешка, а не на болницата.

# 77
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Във Втора градска. Там пък бях веднъж на едно изписване и се потресох от надписите на входа на родилното отделение. Всички започваха със "Забранено....." И което е най-страшното - роднините на родилката бяха предупредени предварително задължително да подготвят почерпка, която подадоха през вратата на една протегната ръка. Дори не видяхме лицето на този, дето взе торбата с почерпката.

Аз лично имам 3 приятелки разждали в Шейново и кърмили бебетата си успешно - една беше секцио и кърми 1 година съвсем успешно Simple Smile
Е аз съм от тези за които не кърменето беше неуспешно, но го отчитам като своя грешка, а не на болницата.
Това е добра новина, значи все пак има светлина в тунела  Peace

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 19:17 от AnMary

# 78
  • София
  • Мнения: 12 554

А сега де. Поне страховете на писалите в темата не се сбъднаха.
Мнооого гадни политически компромати се хвърлят напоследък.
Направо вече ми се гади от политиците. ooooh!

Не вярвах, че ще засегнат децата.
Но всъщност е нормално, обществото е най-чувствително, когато става въпрос именно за деца.

Абе появи се и тезата, че бързо са написали папката... Wink

# 79
  • Мнения: 199
Оф незнам... Чак ме е страх да си помисля какво може да са сторили на дечицата. smile3518
Дано да са добре. Praynig

# 80
  • Мнения: 7 122
Абе появи се и тезата, че бързо са написали папката... Wink
Laughing Laughing Laughing. След като първо се пусна кьорфишека, сега идва ред и на догадките и версиите.  Laughing

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А тази вечер в Часът на Милен Цветков къде беше раждало онова момиче? Хванах го от края.

Във втора градска-София

# 82
  • София
  • Мнения: 12 554
Абе появи се и тезата, че бързо са написали папката... Wink
Laughing Laughing Laughing. След като първо се пусна кьорфишека, сега идва ред и на догадките и версиите.  Laughing

Винаги е така, Рони  Wink Ще чакаме все пак прокуратурата.

# 83
  • Мнения: 1 949
Не е по темата, но не мога да се сдържа да не го напиша. Това е призив към бъдещите мами: Не раждайте в Шейново, ако искате да кърмите. Според личните ми наблюдения, там не се толерира кърменето, да не кажа и по-силни думи, че даже се пречи. Не познавам жена, родила там, която кърми или е кърмила успешно. А първите дни в родилното са от значение за успешния старт на кърменето.  Моля да ме извините, че се намесвам с друга тема, но щом стане въпрос за Шейново, за нищо хубаво не се сещам. newsm78

Да се запознаем тогава  Wink Мога да те запозная с още 2 мои приятелки, раждали там, които кърмиха успешно, ако за теб успешното кърмене означава повече от 1г кърмене  Mr. Green Всичко опира до желание, информираност и пр. неща, които не зависят от персонала в Шейново.
Така че, без подобни ПРИЗИВИ, моля!

А по въпроса с бебетата, всичко е много объркано. Може би има доза истина, обаче аз преди да си правя своите генерални изводи, мисля да изчакам да се извадят на показ всички факти, кирливи ризи и най-вече да се разбере само в Шейново ли е така или новото ръководство прави кал на старото точно в тази болница Wink

# 84
  • Мнения: 4 187
Хубаво е, че има бърза развръзка, положителна при това. 

# 85
  • Мнения: 2 401
Не е по темата, но не мога да се сдържа да не го напиша. Това е призив към бъдещите мами: Не раждайте в Шейново, ако искате да кърмите. Според личните ми наблюдения, там не се толерира кърменето, да не кажа и по-силни думи, че даже се пречи. Не познавам жена, родила там, която кърми или е кърмила успешно. А първите дни в родилното са от значение за успешния старт на кърменето.  Моля да ме извините, че се намесвам с друга тема, но щом стане въпрос за Шейново, за нищо хубаво не се сещам. newsm78

Да се запознаем тогава  Wink Мога да те запозная с още 2 мои приятелки, раждали там, които кърмиха успешно, ако за теб успешното кърмене означава повече от 1г кърмене  Mr. Green Всичко опира до желание, информираност и пр. неща, които не зависят от персонала в Шейново.
Така че, без подобни ПРИЗИВИ, моля!
С извинение, че се отклонявам от темата обаче относно Шейново наистина има много какво да се желае включително и по отношение на кърменето, много неща зависят от персонала и от организацията в самата болницата, като на първо място бих поставила това  че майката и бебето са разделени, което изобщо не е в плюс по отношение на кърменето.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 099
maya_28, призивът ти е силно неадекватен, твърдението, че никой, раждал там не кърми е направо абсурдно!

Гледах снощи новините и интервюто с някаква докторка и да ви кажа, много смешна работа! - някой крал бебета, те подозирали, ма незнайно защо гражданската им съвест е била притихнала години наред! Плоско и направо глупаво е всичко! Както всички от екипа на Герб!

# 87
  • Мнения: 141
сигурно след още няколко дена могат да се появят още няколко версии, но е факт, че никой не знае каква е истината като цяло.

Незнам... леко съм травмирана от нещата, които чета; честно казано съм притеснена и за моята сигурност и за сигурността на бъдещото ми дете.

Много неща може да изглеждат като сцени от филм, но в доста случаи са реалност.

Единственото нещо, което остава е да се молим да попаднем в сигурни и добри ръце.

Нямам идея как може някой да спи спокойно при положение, че е вплетен в такива лъжи, корупционни канали и далавери. Независимо от всичко- това не са хора. Да правят алъш- вериш с мъката на хората. Както и да е- рано или късно всеки си получава заслуженото.

# 88
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Самия факт, че бебето е разделено от майката и го носят в някакви безумни часове за хранене, после пак го взимат.... Да не говорим, че през нощта го тъпчат с адаптирано мляко и отново е далече от майката... Какво повече може да се каже, че се подпомага кърменето ли??? Ако това разбирате под подпомагане и първи стъпки в кърменето, няма смисъл да се обсъжда повече темата. На мен ми е ясно.

# 89
  • Мнения: 1 340
А къде /освен в Майчин дом/ бебетата са непрекъснато с майките, в коя болница?

# 90
  • Мнения: 2 376
За мен разделянето на майката и бебето, което се практикува в почти всички болници е варварско, не само по отношение на кърменето, а и по отношение на бебето. Все едно бебето става твое след като ви изпишат  #Cussing out
Според мен, нередности има, друг е въпросът дали са изпипани документално.

В Токуда след като платихме за ВИП и разправия от втората вечер бебето беше с мен. Иначе в Бългрия има 8 болници приател на бебето (т.е. мама и бебе са заедно), а Майчин дом дори не е сред тях.

# 91
  • софия
  • Мнения: 495
Самия факт, че бебето е разделено от майката и го носят в някакви безумни часове за хранене, после пак го взимат.... Да не говорим, че през нощта го тъпчат с адаптирано мляко и отново е далече от майката... Какво повече може да се каже, че се подпомага кърменето ли??? Ако това разбирате под подпомагане и първи стъпки в кърменето, няма смисъл да се обсъжда повече темата. На мен ми е ясно.
За мен това не беше проблем да кърмя успешно и двете си деца Peace Време е да спрете с това разделяне на майката и бебето.Всеки който е решил да ражда в Шейново е наясно с това и си е преценил.За мен лично това беше голям плюс

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 10:02 от dessyy

# 92
  • Мнения: 1 949
Самия факт, че бебето е разделено от майката и го носят в някакви безумни часове за хранене, после пак го взимат.... Да не говорим, че през нощта го тъпчат с адаптирано мляко и отново е далече от майката... Какво повече може да се каже, че се подпомага кърменето ли??? Ако това разбирате под подпомагане и първи стъпки в кърменето, няма смисъл да се обсъжда повече темата. На мен ми е ясно.
За мен това не беше проблем да кърмя успешно и двете си деца Peace Време е да спрете с това разделяне на майкайта и бебето.Всеки който е решил да ражда в Шейново е наясно с това и си е преценил.За мен лично това беше голям плюс

И за мен беше добре това разделяне. И не ми попречи да кърмя дъщеря си 13 месеца.

Maya_28, не прехвърляй вината за това, че ти не си успяла да кърмиш върху персонала на болницата.

# 93
  • Мнения: 2 376
Хайде де, тук не съм съгласна. Ако бебето е склонно да минава лесно , определено даването на биберон разказва играта на кърменето. Ако бебето суче на половин час както беше мойто, а ти го носят на 3, какво сеполучава-Я това дете е гладно, ти нямаш мляко!! Дръж това шише!
Това, че сте си почивали Simple Smile след раждането и нещата са били ок, въобще не е критерии.

# 94
  • Мнения: 1 949
ОК, темата не е за това всъщност. Не е и за призиви да раждаме или не в Шейново. А за новоразкритите далавери (или не знам какво) на някои от работещите в Шейново.

Според мен е възможно да става дума и за някакви канали за "незаконно" осиновяване, но докато наистина не стане ясно поименно кой е замесен и В КАКВО точно, заключения не могат да се правят  Peace

# 95
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
нали и самата им юристка е осиновила едно от тези деца... така пишеше в някой от новинарските сайтове

# 96
  • София
  • Мнения: 1 338
Аз пък мога да кажа само, че раждах секцио в Шейново и всички акушерки в отделението ми помагаха с кърметоно. ПОказваха ми как да го сложа на гърда, ка да се изчеждам, даже една много млада и симпатична акушерка една вечер ме изцеди тя на ръка, за да не получа мастит от препълване. Друг е въпроса, че аз нямах достатъчно воля, за да се справя в началото и спрях кърмата. Даже много от акушерките ме насърчаваха, но на мен просто ми се видя много трудно, а в този момент нямах сили да се справя с кърменето, което си е само по моя вина.

# 97
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Самия факт, че бебето е разделено от майката и го носят в някакви безумни часове за хранене, после пак го взимат.... Да не говорим, че през нощта го тъпчат с адаптирано мляко и отново е далече от майката... Какво повече може да се каже, че се подпомага кърменето ли??? Ако това разбирате под подпомагане и първи стъпки в кърменето, няма смисъл да се обсъжда повече темата. На мен ми е ясно.
За мен това не беше проблем да кърмя успешно и двете си деца Peace Време е да спрете с това разделяне на майкайта и бебето.Всеки който е решил да ражда в Шейново е наясно с това и си е преценил.За мен лично това беше голям плюс

И за мен беше добре това разделяне. И не ми попречи да кърмя дъщеря си 13 месеца.

Maya_28, не прехвърляй вината за това, че ти не си успяла да кърмиш върху персонала на болницата.
Не разбирам само къде стана ясно, че аз не кърмя. Напротив, ако видиш лентичката ми ще разбереш, че е точно обратното. И напротив, не всеки който ражда там е наясно, че няма да е с бебето си денонощно. Имах и предвид, че точно това разделяне в много случаи е пагубно за кърменето. А това че все пак има жени които са се справили и след като излезнат от там, е само в плюс. Друг е въпроса, че да, това е масовата практика в България. Само за протокола: раждах в болница, която има сертификат от Уницеф за болница приятел на бебето и никой не те отделя от него през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт