Какво се случва в Шейново

  • 4 479
  • 97
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 487
Звучи ужасно, дано дечицата са намерили любящи мама и татко. Praynig

# 16
  • Мнения: 2 401
Ако е вярно, наистина е меко казано скандало и не може да се говори, че едва ли не било добре за децата, че е станало така, най-малкото защото не се знае какво е станало с тях!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
"Относно:      Шейново търгува с деца
Автор:     Пострадал
Получено на:     26 Март 2009 18:43
Копирам от форума на "Дневник":
Absoliutna mafia, koiato deistvuva ot mnogo godini beznakazano.... ...Vkliuchitelno ubejdavat mladi maiki, che bebetata im imat defekti i sa nenormalni i gi karat s deklaracia da se otkazvat ot tiah.... Po tozi nachin iztormoziha semeistvoto na dashteria ni, kato pomrachiha radostta ot parvoto im dete..... Koeto za shtastie si porasna jivo i zdravo, bez nikakvi defekti, umno i dobre razvito vav vsiako otnoshenie.... A gi ubejdavaha da go ostaviat, zashtoto e s defekti na razvitieto..... BEZCHOVECHNI BANDITI......Pazete se."

Не мога да копирам линка и затова пействам мнението.

# 18
  • Мнения: 2 521
Чушле,е това вече ме отврати съвсем #Cussing outИ тези хора се наричат лекари и са дали клетва да помагат...Нямам думи просто

# 19
  • Мнения: 755
 Shocked нямам думи... Shocked

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 ShockedПотресена съм.

# 21
  • Мнения: 4 187
Знам, че процедурата по осиновяване  е тромава и сложна, но до голяма степен е замислена в услуга на детето. Осиновителите се проверяват, с тях работят социални работници.Нужно е да отговарят на редица изисквания. Това в България за жалост не е гаранция за нищо, но все пак...
Ако тези деца са продадени "под масата", процедурите са избегнати, да, стигнали са бързо до своите родители, до любящите си семейства.
 А ако не е така? Кой ще проверява статуса на децата, след като те не се водят никъде?
Кой може да каже дали новите им "родители" полагат добри грижи за тях ? Кой може да каже , каква е съдбата на тези деца?

# 22
  • Мнения: 666
Не съм учудена, името на шейново отдавна се свързва с изчезнали деца. Преди време имаше скандал с майка на близначки, едната от която обявена за "мъртва", майката я вижда на снимка във вестника след 16 години, копие на "живата" и дъщеря. Оказва се че е продадено бебето на някакво семейство. Имаше журналистическо разследване по случая и се обадиха и други по време на предаването да споделят аномалии с деца, които не са документирани в тази болница. 

# 23
  • Мнения: 1 745
Направо е ужасно това,което се е случвало и се случва!!! Cry

# 24
  • Мнения: 487
 
Кой може да каже дали новите им "родители" полагат добри грижи за тях ? Кой може да каже , каква е съдбата на тези деца?


Може само да се надяваме, че децата са добре, друго май не ни остава. Предполагам, че нещата ще се покрият, ако не ме лъже паметта, 70-те години имаше подобен скандал в трета градска. Май нямаше осъден доктор тогава, но сега да се надяваме, че тези които са виновни ще си понесат последствията.

# 25
  • Мнения: 666
но сега да се надяваме, че тези които са виновни ще си понесат последствията.

Дълбоко се съмнявам. Не за първи път излизат наяве документални нередности в тази болница, липсващи смъртни актове и какво ли още не. Никой обаче не е осъден до ден днешен. Това си е една машина за пари, продават се бебета под тезгяха така да се каже и явно никой няма интерес да прекрати тази процедура. Единственото, което предприеха преди години е да уволнят лекаря и мед сестрите, които се доказа че имат участие във фалшифициране на документи. На тяхно място обаче явно са дошли други и бизнеса върви с пълна сила.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 554
За съжаление има една още по-страшна и по-черна страна на нещата. И това е вероятността тези бебета изобщо да не са продавани на осиновители, а на търговци на органи.
Знам, че за много от вас това звучи едва ли не нереално, но е факт. Съществува такава търговия.
Дано излезе наяве истината.

# 27
  • Мнения: 487
За съжаление има една още по-страшна и по-черна страна на нещата. И това е вероятността тези бебета изобщо да не са продавани на осиновители, а на търговци на органи.
Знам, че за много от вас това звучи едва ли не нереално, но е факт. Съществува такава търговия.
Дано излезе наяве истината.

Звучи зловещо, дано не е истина! Ако има и най малки съмнения, че това реално се е случило тези "лекари" трябва да бъдат обесени на площада! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 28
  • Мнения: 9 483
Скоро имаше една тема, пусната от момиче, на което предстоеше цезарово. Та тя се притесняваше от това, че предвид раждането с пълна упойка няма да си види бебето, а биха могли да ѝ кажат какво ли не после...
90% от майките, посетили темата ѝ, я оплюха, че много филми е гледала, и че това няма как да се случи.
За съжаление, подобни меко казано "гафове" като този /от линка/, ни кара да се съмняваме във всичко и всички...явно и не без основание.
И това става във време на "демокрация", а какво ли е ставало по комунистическо, когато имаше информационно и не знам още какво затъмнение..

# 29
  • Мнения: 4 187
За съжаление има една още по-страшна и по-черна страна на нещата. И това е вероятността тези бебета изобщо да не са продавани на осиновители, а на търговци на органи.
Знам, че за много от вас това звучи едва ли не нереално, но е факт. Съществува такава търговия.
Дано излезе наяве истината.


Много реално ми звучи даже, до голяма степен това имах предвид с моя пост  Tired.

Общи условия

Активация на акаунт