Трети клас и Ваканцията......

  • 25 833
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Разбирам, че те изненадва, но такива неща се случват и в живота на възрастните. (Аз самата допреди няколко години не бих имала това мнение и бих написала същите неща като теб, но се промених). Онова дете достатъчно се е изхитрило, че да постигне това, което иска за сметка на сина на Боби (в случая и изработило детето на Боби) и също толкова се е изхитрило да шикалкави. То просто не е имало намерение да купува друга ножица. Не е хубаво, че детето на Боби е взело ножицата, но това е положението. Да, може да я върне незабелязано и да се надява другите да не се раздрънкат.
Да си кажа честно, най-вероятно в момента, в който разбера за първата случка с храстите и шикалкавенето на другото дете просто щях да направя едно от двете неща - или щях да се обадя на майката и да й кажа какво става, или щях да кажа на моето дете да преглътне хапа и за следващия път да си опича акъла. Но някак при Боби  заигравката вече се е случила и сега вече няма връщане назад. Ако другото дете знае, че синът на Боби е взел ножицата и те му я върнат то ще си помисли, че на него всичко му се разминава и ще продължи да врътка подобни номера. А така поне си е получило урока да не се прави на много ербап. Съмнявам се то да каже нещо, защото много добре знае, че е сгафило.

Досега не се е случвало моите да вземат нещо чуждо. Но се е случвало на тях да им вземат. При всички случки са знаели кой е, но не е можело да се докаже. Затова съм им казала да не ходят с хубави неща на училище, да си пазят нещата и да си прибират имуществото. Точно затова, защото не искам после да стават проблеми кой е прав, кой е крив.

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 12:47 от Andariel

# 16
  • София
  • Мнения: 958
Здравейте!

И синът ми е трети клас, ще се радвам да се присъединя към всички вас!

# 17
  • Мнения: 998
mila71  Hug

Радост, вярно е, че разправиите в подобни случаи не са никак приятни и често не водят доникъде, а в най-лошия случай до страдание на невинните жертви. Признавам, че ситуацията не е проста, но въпреки това....Нещо не мога да си пречупя мисленето Sunglasses

# 18
  • Мнения: 258
Запис и от нас!Благодаря за хубавата темичка!
Влади е роден на 31.05.1999г.
Някакъв вирус се разхожда из класа им.Сега си е у нас и кашля доста.Не беше боледувал отдавна,но този път не ни пропусна.
Пролетната ваканция ще пътува до Турция с езиковата школа,в която учи английски.Надявам се да е напълно здрав до тогава.
Хубав уикенд!

# 19
  • Мнения: 1 575
mila71 welcome
Момичета, вината си е изцяло моя, исках да дам урок на Лъчезар, защото ми писна да купувам непрекъснато моливи, острилки, гуми,ножици и пр. материали, само защото той не може да цени това, което има и си мисли, че всички му се радват и възхищават колко е дащен...Единствено исках да му покажа, че трябва и той да положи усилие и да не се предава така лесно - да си настоява за ножицата, щом такава е била уговорката...Майката не исках да притеснявам, защото и без тази история и е побеляла вече главата, не ми е за ножицата, исках и другото детенце да се поизпоти малко...
Както и да е - отиде наш Лъчезар с ножицата в чантата и се разбрахме да каже на приятеля си, че я е взел и после е размислил, че това всъщност не е добър начин, че съжалява и се извинява, че го е направил, защото е бил много ядосан, че го лъже,но няма все пак да му я върне, защото така ще го"подсеща" да му купи нова.Ако стане разправия между децата, ще се обадя и на другата мама и ще се изясним.
Голяма простотия  Embarassed
Довечера ще има продължение...

# 20
  • Мнения: 1 937
Още веднъж благодаря за честитките, мили момичета  bouquet
На мама Цоцоланка специални поздравления за грижата за темата ни!

Днес в класа на щерката има някаква инициатива за почистване, но подробности не разбрах.

Ще се включите ли в "Часът на земята" утре? Решихме да загасим осветлението в нарочения час. Отсега се чудя как точно ще се отрази на децата "затъмнението" и се подготвям по-скоро психически, отколкото с подходящ материал по случая Simple Smile

Пролетната ваканция ще прекараме в чужбина.

Добре дошла, mila71!

Последна редакция: пт, 27 мар 2009, 18:39 от Verdad

# 21
  • Мнения: 1 575
Ние ще се включим, ще го изкараме пред ТВ  Embarassed!
По това време точно те се оправят и са готови за сън, няма да се къпят на свещи и затова ще са лъснати или преди събитието или след него...За нас от сега е емоция...

# 22
  • Мнения: 123
Мамо Цоци, страхотно си оформила темичката! Поздравления!   bouquet
Хайде и аз да тропна тук наша Калина - 22.06.1999 г.
За "Часът на земята" - госпожицата е във възторг, защото ще си правим семейно парти на свещи.  Laughing
Боби, чакаме продължението.

# 23
  • Мнения: 1 575
Набързо - обяснил Лъчезар за ножицата,защо и как я е взел, извинил се, но отказал да я върне!Поскарали се, понацупили се и другото детенце казало, че хич не му трябва тази стара ножица, да я задържи Лъчезар, той щял да си купи нова, по-хубава... hahahaЛъчезар е потресен, но са много добри приятели и дано им мине скоро.Обяви на света, че вече нищо на никого няма да дава и нека се мъчел с тази изтъпена ножица, като бил толкова глупав! Crazy
С майката не съм говорила, нито тя ме е потърсила, ще намеря подходящ момент да поговорим, ако стане нужда.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 224
леле, колко неща съм пропуснала! Чудесно систематизирано!
Verdad, на патерица и от мен Честит рожден ден! Здраве, късмет и много хубави емоции!  bouquet

За протокола - Ралица 27.10.1999
По повод на домашното обучение моите деца са щастливи, че имат баба и дядо на село. То не е хранене на зайци, тичане с ярета, копане на градината, засаждане и всякакви животински и растителни емоции. Дори се бях притеснила колко спокойно Ралица приема коленето на животни, виждала съм я да държи току-що заклана патица за краката, за да и изтече кръвта. Звучи като филм на ужасите, но на село това е напълно приемливо! Аз като едно градско чедо не издържам на тези гледки. 

# 25
  • Мнения: 3 214
Боби, според мен краят е много добър - хем Лъчко си е признал, хем не е "паднал по гръб", хем си е взел и поука от случката  Peace

Дани днес е с любовни неволи  Crazy Има си гадже от класа (дебело подчертавам, че "връзката" им датира от първи клас още  Sunglasses), с което ту са гаджета, ту не са  Mr. Green Днес, по стечение на обстоятелствата, аз го взех от училище - гледам го един нацупен. Тръгнах отдалече - оценки, забележки, това-онова - всичко уж наред. Пък по едно време като изпллю камъчето, не може да млъкне  Laughing Та, девойката напоследък обръщала повече внимание на съученик, отколкото на него, което цитирам: "го вбесявало"  Whistling Неговият план - щял да покани целия клас на рождения си ден, освен нея, та да я вбесял и той  Crazy Обясних му, че повече ще я вбеси, ако спре да й обръща внимание; уж ми повярва, пък да видим. Усещам, че пубертетът чука на вратата вече, мда, а ми се струва ужасно рано  Tired

# 26
  • Мнения: 1 180
Само минавам набързо - Кристиян 18/06/1999

# 27
  • между морето и небето
  • Мнения: 885
Включваме се и ние, но сме извън БГ.

Естела  27.06.1999г.

Естела посещава Бг неделно училище, където изучава само БЕЛ и Човекът и Обществото. Останалите предмети в месното училище почти са същите, но общия им брой е 9. Тук е ученичка в 4 клас.

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 17:42 от Gabie

# 28
  • България, София
  • Мнения: 638
Бързо включване:

Виктория - 8 декември 1999 г.

# 29
  • Мнения: 24 467
Браво за оформлението на темата, така изглежда чудесно, мамче!
Вчера ходихме да си нагледаме терена, купихме преди три и половина месеца с тенденция да си поставим там сглобяема къщичка. Между другото много ще се радвам, ако тук мами споделят впечатления от сглобяеми къщи, видове, фирми, които предлагат услугата. Ние сега четем доста по въпроса, но строежът мислим да започнем най- рано до година. Децата така се натичаха цял ден на чист въздух, а ние така си почистихме храстите, че днес в главата ми за пръв път от месеци насам ми е чисто и ще се хващам по обяд да поработя, за да използвам.
Нашата ножица я губихме 3-4 пъти тази година- вероятно е любим предмет за този тип разсеяност. От началото на годината до сега синът е събрал над 40.00 лв. от спестени и му заявих, че всяка следваща загуба ще се покрива от неговите пари. Чудно, вече има две ножички, едната я намерил някъде, другата бе купената за последно, преди предупреждението. Като ги изгуби- ще си купи, евтини са, негов си проблем. Като- ще да ги раздава, като ще да ги посява, каквото ще- това да си ги прави.
По цял следобед, след като си подготви следващият ден, сега кара колело, по 5 часа му се събират. Сега, през ваканцията хлапетата само я чакат, да увеличат часовете навити километри. Иначе по два часа ще ходи на английска занималня следобед, да поддържа тонусът.

Общи условия

Активация на акаунт