Великобритания - тема 23, Великденска

  • 19 579
  • 319
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 959
Miss_Sunshine   преварявах до сега а от скоро наливам от хладилника /имаме диспенс за вода и лед/ водата предварително минава през филтър

# 16
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
 Grinning

# 17
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Public funds are income-related benefits paid by the state. They include income support, income-based job seekers allowance, housing and homelessness assistance, housing and council tax benefit, working families' tax credit, a social fund payment, child benefit and any disability allowance.

По принцип сега всеки може да взема child benefit според ИР, но според ХО всеки ЕУ гражданин би трябвало да може да живее без да ползва помощ от пъблик фондс.
Иначе child benefit се плаща за дете,което живее тук. Ако пребивава извън страната повече от 8 седмици се спира. Не мога да отворя един саит в момента за да постна инфо за перманент резиденс като ЕУ граждани..

# 18
  • Мнения: 1
Fish видях си бебчето, всичко е наред. Много голямо ми се видя, всичко си имаше. Сега чакам май месец да ми потвърдят че е момиче. С кърменето, ами продължаваме все същото засега. Гледам да ограничавам максимално, но го приспивам с кърмене. А ти кажи върви онова чудо с контролирания плач. Вчера ходих и аз да се консултирам и на мен ми предложиха същата помощ, даде ми да чета много неща и така, но сякаш не съм готова още. Каза че първата вечер можело да плаче 2 часа Shocked Така ли беше при вас?
За среща аз ще дойда, предложи дата и място и пак ще обсъждаме.

Trоllipen, радвам се че всичок е наред с бебчо. С контролирания плач се изумих колко бързо имаще резултат при дневния сън - 2 дни и сега ляга без проблем - даже като се наобядва ми казва (до колкото може разбира се и аз подразбирам сричките), че ще сменяме памперса, после биба и после шшшшшшшшшшшт. Здравната служителка ме посъветва първо дневния сън да оправим и после нощния. Във вторник ще ходя да говоря пак с нея за кураж и почваме нощите. Трябва да призная също, че откакто заспива сама през деня, не се буди всяка нощ, но все още има какво да се желае. Надявам се другата седмица да съм забравила всичко и малката да си спинка както преди.

За среща и ферма аз бях предложила дата - 25 или 26 април, а за място не знам къде би билко удобно за желащите. Как ви звучи това http://www.godstonefarm.co.uk/?

# 19
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Добро утро
  food010 хайде и аз да се разпиша докато си пия кафенцето Coffee

Ave  добре, че се включи с компетентно мнение. Значи може, но не съвсем Thinking по добре мирно да си седя.

Miss_Sunshine и аз съм с Брита и съм доволна.
Аniji този хладилник не ти ли харчи много ток или е поносимо, питам понеже ми предлагат един такъв, но ако гълта много хич не го и искам Crossing Arms
GI  явно този вариант с сушилнята е по сполучлив, ще се замисля и аз определено

Весел ден

# 20
  • Мнения: 2 032
Продължавам по великденска тематика.

На великденското представление в училище (раничко, ама нали започва ваканцията), Калина така се вживя в ролята си ...на...овца..., че след като си каза думичките, клекна... и започна да зоба сеното от пода.  Rolling Eyes

Сигурна съм, че това го нямаше в сценария. Method acting?

# 21
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Алиса, детето явно има талант  Joy Joy Joy. Рано сте почнали с празненствата трябва да го разпитам моя каква роля има тази година да съм подготвена. На Коледа беше звездичка и незнайно защо тропаше с един звънец newsm78

Фиш тази ферма хубава ми изглежда по описанията и ни е удобна. Моите момчета много си падат по ферми и животинки.
Ще дойдем на 25-26 април само напомни като стана по-близо датата Heart Eyes

# 22
  • Лондон
  • Мнения: 449
Здравейте
аз тези дни разглеждах и двата вида апликационни форми и не видях връзка между IRL и детските. А и не ми изглежда логично да има newsm78.
Подадох за детски и след теста на 10.4 ще подам и за IRL

За срещата ще чакам да потвърдите, ние ще имаме гости на 25-26, но ще вземем и тях и пак ще дойдем Heart Eyes

Аз се понасям за последен уикенд към БГ, другата седмица се организирам там и живот и здраве на 6.4 си довеждам детенцето Grinning Нямам никакво търпение да го приключа това, ама никакво

Желая ви много хубав уикенд

# 23
  • Мнения: 1 959
Аniji този хладилник не ти ли харчи много ток или е поносимо, питам понеже ми предлагат един такъв, но ако гълта много хич не го и искам Crossing Arms
Да ти кажа чесно и понятие си нямам колко ток харчи,но ни върши невероятно добра работа.Първия който купихме беше Самсунг но точно по коледа се развали и от къде да купим за да си го вземем веднага в къщи,че ходихме до Коско и от там си взехме Уърпоол.Пускам ти линка на сегашния ни хладилник-фризер разгледаи и дано ти хареса/заема много място това е само един недостатък/
http://www.whirlpool.co.uk/app.cnt/whr/en_GB/pageid/pgproddtl001 … id/6/prodid/26125
Ако има Коско до вас там са най ефтини  с добра гаранция и можеш да си го вземеш същия ден и да си го ползваш  Peace

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Донесоха ми читави бои за яйца, тра-ла. Така че съм по темата.
Аз поръчах моите от един щатски сайт Laughing Неонови цветове. Дано пристигнат преди празника!

# 25
  • Мнения: 948
Мнооооого ми хареса как си похапнала сено малката Алиса Joy Засне сцената порядъчно за поколенията, надявам се? Нашето представление е в понеделник, но няма да е пиеса, само балет  Crazy

Свекърва ми ще донесе бои от БГ, аз се уредих. Но съм си купила акрилни бои; моля Ея да каже точно как беше направила нейните миналогодишните сини яйца, запомнила съм ги и ще ги сънувам  Simple Smile Нещо специално при технологията? Направо върху яйцата ли вапсаш, или има и обикновена боя отдолу???

# 26
  • Мнения: 87
А някой виждал ли е тук бои за яйца. Аз се сдобих от България, но реших, че тук ако има ще ви взема да ги пробвам. Досега не съм виждала. Миналата година също бях тук по Великден, по понеже още децата и мъжът ми не бяха дошли, въобще не съм търсила.

# 27
  • Мнения: 153
Мишолина сподели моля какви са тези акрилни бои, от къде ги купи, а от Ея ще чакаме и как се ползват. Ако някой знае и други интересни техники също ще ми е интересно. Аз нямам бои от БГ и не знам трябва да измисля нещо с тукашни.

# 28
  • Мнения: 3 480
включвам се набързо по темата за помощите.
аз кандидатствах за еднократна родилна помощ в БГ, защото въпреки, че е родена тук, дъщеря ми е бг гражданин с ЕГН. искаха ми някакво удостоверение за гражданско състояние, т.е. че имам брак, което извадих от общината по местоживеене - не знам тогава за каво са тези удостоверения за брак, които имаме като се женихме, още някакъв документ не помня какъв пак от кметството; двете лични карти в оригинал - на мен и на мъжа ми; актовете за раждане на двете деца ... попълних декларация и молба на място. накрая не оставих документите, защото беше август и директорът, който разписвал бил на почивка, а трябваше за 2-3 седмици да оставя всички документи в оригинал, но пък полетът ни беше след 10 дни и аз се отказах. до 3г. от датата на раждане всяка майка с българче има право. друг е въпросът, дали могат да разберат къде живее детето при положение, че вече не слагат печати в паспортите. а това, че ЮК и БГ са ЕЮ май не е много свързано - като си търсех майчинството от БГ на английска земя се оказа, че няма никаква координация и че в местния пеншън сървис не бяха чували за необходимите формуляри по европейски стандарт ...

за детски преди ИРЛ съм 99% сигурна, че не е желателно да се взимат, ако възнамерявате да кандидатствате за резиденс - знам го от счетоводителя на съпруга ми, който ме посъветва да изчакам, докато го получим. относно сините карти не ми е ясно как е. лично моят случай е, че на визата ни от едно време в паспорта пише, че нямам право на работа и пъблик фандс. но честно казано с новите промени не съм наясно. наистина е добре да попитате счетоводител, който се занимава и с това.

краткото стана доста дълго ... смях се и за овчицата, която пасе тревица ... добре, че са тези деца да ни разсмиват bowuu

# 29
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Ще се опитам да обясня накратко.
Преди 01/01/2007 ние (БГ) бяхме по Imigration Rules, след 01/01/2007 сме вече по европеиските закони. като преходен период разрешиха на тези,които са били self-employed преди 01/01/2007 да продължат да бъдат такива и като направят 5 г да подадат за ИЛР. Тъи като закона преди 01/01/2007 забраняваше достъпа до пъблик фондс, ако трябва да се спазват правилата, всякакви бенефитс не са позволени до получаването на ИЛР.
За тези с WP доколкото знам ,ако са си продължили по WP и не са аплаивали за синя карта , също могат да се възползват от правото за 5 г и ИЛР. Чувам,че ако си взел синя карта и същевременно сменил работодател годините преди 01/01/2007 ги губиш.

Сините, жълти и тн пембяни карти не дават никакви права. Те са само средство за потвърждаване на нещо ,което си имал или си придобил. напр. ако си имал право на работа преди 01/01/2007 можеш да вземеш синя карта за да докажеш,че си имал това право и продължаваш да го имаш.
Принципно ХО и ИР са свързани, имат обща компютърна система,едната и другата институция могат да правят бързи справки,когато поискат.

По Европеиските закони, трябва да си бил тук 5 г и да си упражнявал treaty rights и тогава можеш да получиш Перманент Резиденс.

Боя за яица последните години има в Азда,аз иначе ползвам бои за храна и стават  много хубави.


Общи условия

Активация на акаунт