Великобритания - тема 23, Великденска

  • 19 576
  • 319
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 153
GI все още се чудя дали да въведа това понятие тази година. Ако сме сами, само заради Лео едва ли бих скрила яйца. И без това е малък за шоколад. Нали знаеш че съм лоша мама:) Ако си има компания няма да го лиша детето ама иначе ще почака поне до другата година. И все пак се подготвям, да знам за в бъдеще.

# 61
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
GI все още се чудя дали да въведа това понятие тази година. Ако сме сами, само заради Лео едва ли бих скрила яйца. И без това е малък за шоколад. Нали знаеш че съм лоша мама:) Ако си има компания няма да го лиша детето ама иначе ще почака поне до другата година. И все пак се подготвям, да знам за в бъдеще.
Има едни пластмасови яйца, които се отварят и вътре са с бонбонки. Ти можеш да изхвърлиш бонбоните и да ги замениш с малки плодчета и зеленчуци, ако държиш на здравословното хранене Simple Smile

Ели днес в градината е боядисвала истински яйца!!! Много беше щастлива, сега сме сложили на видно място яйцето и му се радваме! Много странен тъмно червен цвят е. Чудя се, дали не са ползвали естествени оцветители, само с тях се постигат подобни цветове  Thinking

Замислила съм се тази събота да отскочим до Лондон. Като цел съм си поставила театъра на Шекспир и евентуално да хванем някоя постановка. Да видим, дали ще успея да го реализирам. Някой ходил ли е там?

# 62
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Вие сте лесни с яйцата. Аз досега правих шапка за Великдендкия парад в училище. Миналата година купих готов сет и позалепих каквото имаше в него по шапката, уж семпло да е. И след това на представлението срам ме хвана, мойта шапка беше най-постна. Днес обаче е толкова натруфена, че едва се държи на главата на Ели, вързваме две опашчици та да се задържи. Laughing

# 63
  • Мнения: 66
Какъв е този великденски парад? Звучи ми много носталгично майките да изработват всякакви костюми и какво ли не за децата си за училище, но май тук си се практикува?
В Love Actually май имаше такъв момент Grinning

# 64
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Минали покрай парада Laughing, така му казват. Децата, но без униформи, а с техни си дрешки и шапки, най-важния атрибут, правят един-два кръга в залата, изпяват няколко песнички и това е.
По-късно ще ви покажа снимки, ако ни поканят тази година. Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 362
Благодаря Ви, момичета!
Така и ще направя - ще взема за детето поне едно зимно яке и повечко дебели блузки и жилетки. И ще го обличам като зелка Simple Smile
Колкото до Easter Egg Hunt - и аз за това говорех, но нямах представа как се казва  Embarassed  Гледала съм по американски филми де, не английски, но все пак - предполагах, че има нещо Simple Smile
Още веднъж благодаря и Ви пожелавам приятно изкарване на празниците    bouquet

# 66
  • Мнения: 2 032
Да знаете, че в много National Trust Properties правят Egg Hunts покрай Великден. На децата обикновено им харесва. На родителите-също.  Wink

http://www.nationaltrust.org.uk/main/w-vh/w-visits/w-events/w-vi … easter_tweets.htm

# 67
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Тази година се разминах с изработката на великденска шапка, правиха ги сами под вещото ръководство на учителките в градината Wink Иначе за Жоро, като беше по-малък и аз какви изпълнения съм имала  Mr. Green bowuu

Току що получих потвърждение и от самото училище, че Ели е приета там. Имам дата за родителска среща, юни месец. После от прискула ще водят децата записани в това училище, да се запознаят с учителките и обстановката. А юли месец пак имат планирано посещение, този път заедно с родител Simple Smile

# 68
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Ето я мойта шапка.

# 69
  • Мнения: 26
здравейте UK мами. виждам 4е активно се готвите за наближаващите празници. искам да ви попитам някой ходил ли е на това място http://www.bracknell-forest.gov.uk/leisure/leis-leisure-sports-c … is-coral-reef.htm  и какво мисли.  Peace

# 70
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
ellito_81 ние редовно ходим на това място доста близо е до нас на 15-20 мин и голямия ми син редовно иска да ходим да плува там. Хубаво е, ако ходите събота/неделя е доста пълно с хора.

Дорет супер шапка Wink. Тази година по шапките пак се изявих като разсеяна майка и Филип беше без шапка за парада. Но нищо той не се впечатли много беше зает с Egg Hunt-а

# 71
  • Мнения: 26
ellito_81 ние редовно ходим на това място доста близо е до нас на 15-20 мин и голямия ми син редовно иска да ходим да плува там. Хубаво е, ако ходите събота/неделя е доста пълно с хора.

GI не знам защо останах с впечатление че има водни пързалки там. Вярно ли е или се лъжа - защото това  ще е главната цел на посещението ако има такива?

# 72
  • Лондон
  • Мнения: 449
Питах една колежка, която живее там и тя ми отговори, че е басейн, с изкуствени вълни, пързалки, и другото не мога да си го преведа "It’s a swimming pool which has rapids, waves and water shoots". Хвали ми го, и аз си го слагам в архива за когато порастнем за такива забавления Grinning

# 73
  • Мнения: 66
Doret ауу, каква красота!  Grinning

# 74
  • Варна
  • Мнения: 826
Здравейте! Искам да попитам има ли някоя от вас или някой ваш познат заминал с коректна фирма от България за работа в Англия ? Кажете ми име на поне една такава.Изкарах известен период в Англия и всичко беше наред , но самата програма вече не ме устройва и търся нещо друго.Варианта self employed в момента не ме устройва.В момента най-доброто за мен ще бъде да открия коректна фирма която да ми намери работа за известен период от време , но коя да бъде тя ? Помагайтееее ...  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт