Просветете ме малко в чалгата

  • 4 834
  • 98
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 909
Рокси, Гардиън, благодаря ви, сигурно ще се справя от тук нататък.

Ама наистина тези имена ми звучат като на китайски, пък и не мога да се определя като любител на тази музика, за да съм в час.
Интересувам се от всякаква музика и просто си давам сметка, че чалгата никак не я познавам, затова питам, да ме насочите. Определено не търся конфликт

# 16
  • Мнения: 2 388
Имена в поп - фолка:

Женски - Мария, Анелия, Камелия...
Мъжки - Милко Калайджиев, Константин, Борис Дали...

Имена в чалгата:

Женски - Сашка Васева;
Мъжки - Кондьо, Амет, Илиян.

Ползвай гугъл и ще ти излязат линкове. С по - новите, които се роят ежедневно не съм запозната.

# 17
  • Мнения: 3 634

"Културен шок" за място, на което не си бил 2 години е много силна дума! Тук не е имало никое значимо събитие, което да промени държавата за подобна квалификация.

Била ли си извън страната за 2 години и след това да се върнеш за кратко? Ако "не", по-добре не коментирай...  Peace

Ще коментирам защото изказването е некоректно и неуместно!  Peace

# 18
  • Мнения: 6 029
Аз съм в България и всеки път като слушам повече от една песен (чалга) изпадам в шок.

# 19
  • Мнения: 1 909
Михалко, пожелавам ти да пробваш усещането Peace

# 20
  • Мнения: 806
Що за глупост?  Защо се насочи точно към чалгата.  Защо не искаш да те светнат по новата българска музика?  И какво, не си била в БГ 15 години и си нямала допир то българи и музика???? Не го вярвам това.
То голямо нещо си изпуснала - чалга... пък и да не се шокираш.  По скоро да те шокира факта, че има чалга все още.

# 21
  • Мнения: 5 228
Темата с научна цел ли е?
Аз живея в България, но нямам досег с чалгата. В България никой никого не кара да слуша чалга, доколкото ми е известно.

# 22
  • Мнения: 3 634
Михалко, пожелавам ти да пробваш усещането Peace

Защо мислиш, че не съм?! Обаче моите разбирания за носталгия са по-различни. Не съм имала намерение да те засегна, но наистина не очаквай че всичко е подчинено на чалгата.  Peace

# 23
  • Мнения: 6 029
Бе уж не те карат, ама на - пускаш Мюзик Айдъл - Глория. Сега не ми казвайте да не го пускам, все нещо трябва да се гледа. Качвам се в таксито - Азис.  Отивам да пия кафе - тих фон - чалгия. Брррррр.

# 24
  • Мнения: 4 892
Интересувам се от всякаква музика и просто си давам сметка, че чалгата никак не я познавам, затова питам, да ме насочите. Определено не търся конфликт

Е, това е съвсем друго нещо. По друг начин си формулирайте темата. Едно е да искаш да се предпазиш от чалгата, за да не преживееш културен шок  Crazy съвсем друго е да искаш да я опознаеш.

В началото прозувчяхте все едно у нас всичко е чалга.

# 25
  • Мнения: 6 029
Интересувам се от всякаква музика и просто си давам сметка, че чалгата никак не я познавам, затова питам, да ме насочите. Определено не търся конфликт


Аз не мога да помогна в просвещаването.  Confused

# 26
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Михалко,
защо да е неуместно? Това е истината.
Живея в страна, където разголените девойки не са по обикновените вестници, билбордове (дори нямаме такива по пътищата) и т.н. Като си дойда, ми трябва време да свикна и се шокирам на доста неща в тази връзка(като пример го давам).

Пак ти казвам, ако не си го изпитала, не знаеш какво е.
Все едно аз да говоря какво е да си майка на 3/4 деца, като го нямам този опит.

chumbi,
разбирам въпроса ти. Би могъл да е свързан с всичко: от имена на магазини, чалга до новите артисти в Народния театър. Миналата година правих ремонт в България и питах тук за разни материали, магазини и т.н. Много хора си мислеха, че се превземам. А чувството, че сърцето ти (или част от него) е там, миналото е там, а настоящето ти е изпълнено с липса на много информация свързано с мястото, е доста странно и изтощително. И малко хора те разбират.

# 27
  • Мнения: 3 634
Ех, Julie, ще ти пратя шорт-лист ( Mr. Green) на места в Сф където няма чалга.
Офф: Ела утре да храним слона в зоопарка!

# 28
  • Мнения: 5 228
Бе уж не те карат, ама на - пускаш Мюзик Айдъл - Глория. Сега не ми казвайте да не го пускам, все нещо трябва да се гледа. Качвам се в таксито - Азис.  Отивам да пия кафе - тих фон - чалгия. Брррррр.

Абе и това е така, но все пак е нещо, от което донякъде можеш да се абстрахираш. По разните предавания поне само говорят разни смешки, което си е направо забавно, поне не пеят. Иначе по кафенета и таксита възприемам чалгата като неприятен фон, който просто игнорирам.

Ако се шокирате толкова от цицорестите певици, как ви се отразяват мърсотията, купищата боклук и налудничавите физиономии по улиците? На това казвам аз шок.

# 29
  • Мнения: 806
Пусни си малко арабско и индийско и това е чалгата.

Общи условия

Активация на акаунт