въпрос към всички момичета

  • 3 358
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
Така е при противозачатъчните първия месец като ги започнеш.На мен ми тече 1месец.

И при мен беше така. Аз също по едно време имах киста, от Марвелон повръщах, но с други хапчета се махна за два месеца.

# 16
arcana, аз пия тези хапчета не само заради кистата, а и за да подтиснем цикъла за 3 месеца, за да се опитаме да постигнем "ефекта" след спиране на хапчетата да забременея по-лесно. Лекаря ми каза, че в повечето случаи действа - пък ще видим.Благодаря Ви за отговорите Hug

# 17
  • Мнения: 3 453
А хормони пускала ли си? Защото кистата е следствие, не първопричина. Често завишеният пролактин понижава ЛХ-то - ето ти една евентуална причина за кистата. А противозачатъчните не регулират пролактина.

lusma, щом правите опити за бебе, бих ти препоръчала да посетиш ендокринолог. Има и други медикаменти, с които да се лекуваш, без това да попречи на опитите.
Съгласна съм.  Peace

# 18
Не, не съм пускала хормони.

# 19
  • Мнения: 3 453
Обади се на лекаря ти. Разкажи му за проблема ти. Той трябва да реши как ще процедирате нататък. Ако смени медикамента и продължите лечението - послушай го. Когато спреш хапчетата, пусни си сама хормонални изследвания.
- ЛХ, ФСХ, Естрадиол - 3 - 5 ден от цикъла /за първи ден се брои денят с чисто менструално кървене/
- Прогестерон - 7 дни, след доказана овулация
- Пролактин и Тестостерон - по всяко време
Успех! Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 501
Здравейте, момичета! Снощи се обадих на доктора и ми каза, че било нормално това кървене!Дано само не продължи три месеца /толкова трябва да пия хапчетата/ и после продалжаваме с опитите за бебе EmbarassedСтискайте палци Heart Eyes
Пих Марвелон цяла година, точно за лечение на кисти (при мен са си вечно налични - вече 12 години ги лекувам), но нито Марвелона, нито някои други хапчета са ми предизвиквали такова кървене. Последно имах проблем с междинно кървене след 8 месеца с Жанин и посетих 2-ма доктори, единия каза че било нормално  Shocked , докато другата докторка каза че явно просто вече са ми слаби и ги смени с други - всичко се нормализира веднага. Така че от моя скромен опит и 12-те години тъпчене с какви ли не противозачатъчни, не е нормално такова дълго кървене, както и междинни такива. Може би не е зле да се консултираш и с друг доктор - поне да чуеш второ мнение.
Пожелавам ти успех и скоро да се похвалиш с бебче

# 21
  • Мнения: 25
На два пъти съм започвала прием на противозачатъчни със същата дозировка - резултатът беше подобен - целият първи месец имах леко кървене. От втората опаковка нещата се нормализираха, но тъй като в случая става дума и за съпътсващо заболяване, на твое място все пак бих се обърнала към лекар...друг е въпросът, че е много вероятно тези оплаквания да не бъдат погледнати сериозно, но стискам палци да си ибрала добър специалист  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 725
На мен така преди години ми лекуваха киста - казаха ми, че заради нея не ми идва менструацията (аз по този повод отидох на лекар, иначе нямах други симтпоми) и ми изписаха противозачатъчни, чиято цел беше да ми дойде и така да се "спука" по естествен начин кистата. Но не помня колко време ми продължи кървенето.

Общи условия

Активация на акаунт