интернационално име за мом4е

  • 4 099
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Моми4ета,
Ще си имаме мом4енце и си търсим име , което да е едновременно подходящо и за страната в която живеем-Канада,и за БГ(до колкото може да бъде).

- буква с която да запо4ва:А , С , Н за предпо4итане , но приемам всякакви предложения Simple Smile
-по възможност да има галено ,да е зву4но ...

За сега си мислим за Денис ... но май е много масово ...

Благодаря за идеите

# 1
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Александър, Максим, Даниел.

# 2
  • Мнения: 175
Антон,Давид,Теодор(Theodor),Самуил(Samuil).

# 3
  • Мнения: 581
 Антоан, Виктор, Мартин, Габриел, Денис

# 4
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Много харесвам името Даниел. Други варианти са -  Алекси, Нестор, Стан, Марти ...

# 5
  • Мнения: 1 768
Адриан,Антон,Себастиян,Николай

# 6
  • Мнения: 198
все хубави имена ...
дъщеря ми питах как искаш да се казва брат4ето ти и ми каза :Е,как Николас  newsm78
Имала си тя приятел4е в детската градинка,в която ходи и много го оби4ала..  Blush
Мъж ми се ентусиазира от името(баща му е Недко...)
...Аз все още си търся подходящото....
Но сякаш Денис ... е името което произнасям някак с лекота и ...

продължавам да приемам предложения
  bouquet

# 7
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
На мен лично Николас ми харесва,иначе мой фаворити са Максим и Филип

# 8
  • Мнения: 1 364
Александър, Максим, Даниел.

 Peace

# 9
  • Мнения: 251
Май по-интернационални от Мартин, Даниел, Николай(в англ.вариант), Александър, Георги(в англ.вариант) няма!А и са доста срещани и в Бг.
Успех! newsm10

# 10
  • в страната на абсурдите
  • Мнения: 1 237
алекандър Hug

# 11
  • Мнения: 6 999
Ми Нед. Кратко, ясно, няма какво да му се бърка. Grinning
Поне е по-близко до Недко, щом се е ентусиазирал мъжът ти, че Николас било близко до Недко (нищо общо нямат, мен ако ме питате).

# 12
# 13
  • Мнения: 3 804
Адам  Peace

А защо ли темата ми напомня на една която беше пусната в 2 вариации-там се спрягаха точто тези 2 имена-Недко и Никълъс newsm78

# 14
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 059
Александър, Марио

# 15
# 16
# 17
  • Мнения: 148
Александър,Алекс,Симон,Сам,Самюел,Николас,Ник.

# 18
  • Мнения: 636
Даниел не е ли женско име в Канада?

# 19
  • Мнения: 81
Danielle-за момиче
Daniel-за момче
Разликата е в изписването.

Аз съм за Денис,Филип,Максим.
(Е)Мануел,Габриел... Confused

# 20
  • Мнения: 113
Стивън
Давид

# 21
  • София
  • Мнения: 44 242
Никола, Максим, Валери, Даниел Антон, Филип, Виктор, Мануел, Емилиа/ян(предполагам, че щом във Франция го има  ще става и за Канада).
Аз бих избрала име и което да се произнася еднакво...или поне почти... иначе е мн тъпо да е например на едното място Сайман, на другото Симеон....лично мнение Wink

# 22
  • Мнения: 81
ни Борис, ни Лазар са интернационални имена. Иначе са ми едни от любимите.

# 23
  • Мнения: 198
Моми4ета все хубави имена ...

но за момента фаворити за нас са Николас,Андрю и Денис ...

но дискусиите продължават - този път ми е много трудно да избера .

но като си дойде времето и името ще изплува
  bouquet

благодаря и приятен уикенд

# 24
  • Мнения: 698

но като си дойде времето и името ще изплува


Аз навремето така избрах името на сина ми - замислих се за бебето и как би ли искало да се казва.  Rolling Eyes
Звучи много щураво, но факт.  Grinning

# 25
  • Мнения: 1 277
Адриан, Кристиян...

# 26

Борис и Лазар се срещат в САЩ.
И още: Владимир, Владислав, Влад, Алберт, Олег, Венцеслав (Venceslav), Никита, Милан, Мирослав, Васил (Vasily), Ярослав, Ладислав, Станислав, Зоран, Нестор, Юри (Uri), Богдан, Кирил (Kirill), Гаврил (Gavril), Евгени, Климент, Илия (Ilya), Дамян (Demyan), Мирон (Мyron), Дарин, Дарен...
( http://www.babynamenetwork.com/index.cfm )


 

# 27
  • Мнения: 251

Борис и Лазар се срещат в САЩ.
И още: Владимир, Владислав, Влад, Алберт, Олег, Венцеслав (Venceslav), Никита, Милан, Мирослав, Васил (Vasily), Ярослав, Ладислав, Станислав, Зоран, Нестор, Юри (Uri), Богдан, Кирил (Kirill), Гаврил (Gavril), Евгени, Климент, Илия (Ilya), Дамян (Demyan), Мирон (Мyron), Дарин, Дарен...
( http://www.babynamenetwork.com/index.cfm )


 
Joy Joy JoyНаправо ме уби!Половината от тези (славянски) имена хората отвъд океана дори не са ги чували!Което разбира се не означава, че не са хубави!  smile3521

# 28

 Някои не са ги чували, други търсят имена с различно звучене...
 Моя приятелка кръсти бебето си Мирослав в САЩ, на 5 месеца е.
 Весето, а да погледнеш, домързя ли те - има раздел със славянски имена:
 http://www.babynamenetwork.com/index.cfm


 

# 29
  • Мнения: 1 849
Понеже децата са наполовина французи ги кръстихме Иво (Yves) и Филип (Philippe).

# 30
  • Мнения: 743
Точно защото и аз исках интернационално име за моето момченце,затова го кръстихме Максим,на никого на буквичката,всъщност на баща му на буквичката,но случайно.На три други имена преди това се бяхме спирали,но не ги чувствах като най-хубавото име за детето ми.Стана случайно,на разходка докато бях бременна,страшно харесах едно малко момченце,и клекнах да му се порадвам,и когато майка му го викна по име,казах си-това е!

Каквото и име да дадеш на детето си,когато бебчо се роди и го наречеш с него,то ще бъде най-хубавото,повярвай!

# 31
  • Мнения: 4 555

 Весето, а да погледнеш, домързя ли те - има раздел със славянски имена:
 http://www.babynamenetwork.com/index.cfm
 
Мен не ме домързя. Мерси за линка, интересн е. Има и раздел с аборигенски имена, както и с още 100 вида. Индонезийски, виетнамски, нигерийски, етиопски.... и славянските са просто един от стоте вида. Това не значи, че всички тези имена са разпространени и типични за Америка. Даже напротив, пише си от къде са.

# 32
  • Мнения: 198
 моми4ета още не сме решили,но знам 4е няма да е славянско име... не 4е не са хубави - ако живеех в бг -да със сигурност щеше да носи едно от тези имена .  Wink

Адриян ми хареса определено,Максим също!

......

# 33
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Адриян ми хареса определено,Максим също!
В такъв случай аз съм за Адриян.  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 991

 Весето, а да погледнеш, домързя ли те - има раздел със славянски имена:
 http://www.babynamenetwork.com/index.cfm
 
Мен не ме домързя. Мерси за линка, интересн е. Има и раздел с аборигенски имена, както и с още 100 вида. Индонезийски, виетнамски, нигерийски, етиопски.... и славянските са просто един от стоте вида. Това не значи, че всички тези имена са разпространени и типични за Америка. Даже напротив, пише си от къде са.

Ми да - хората си обогатяват именния фонд. И без това имат толкова имигранти с шантави имена. Защо да не заемат тези, които на тях им звучат приятно. Мои познати си кръстиха момченцето Алексей. Наскоро пътувахме и в самолета момиченцето до нас се казваше Мариела (майката беше от монголоидната раса, бащата на вид - потомък на скандинавци). Иначе чистокръвни американци Wink Но наистина това е по-скоро проява на ексцентричност.

# 35
  • Мнения: 517
Антони, Северин, Макс(им)

# 36
  • Мнения: 418
Michael (Майки, Мики)=Muxauл
Ivan=Айвън, а на БГ ще си е Иван

 Peace

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 337
Аз съм за: Антон (Anton), Симеон (Simon), Максим (Maxim), Мартин (Мartin), Филип (Phillipe), Паскал (Pascal) и Никола (Nicola). Според мен е важно и как ще се върже с фамилията на детето все пак!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 199
Алек , Адриан , Александър ,

Макс , Микаел или Михаел ,

Нестор , Нико ,

Самоел,  Самуил , Саша

Давид ,  Даниел ,  Дариан , Денис

 Peace Peace Peace Peace Peace

# 39
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Филип. Grinning

# 40
  • Мнения: X
Точно защото и аз исках интернационално име за моето момченце,затова го кръстихме Максим,на никого на буквичката,всъщност на баща му на буквичката,но случайно.На три други имена преди това се бяхме спирали,но не ги чувствах като най-хубавото име за детето ми.Стана случайно,на разходка докато бях бременна,страшно харесах едно малко момченце,и клекнах да му се порадвам,и когато майка му го викна по име,казах си-това е!

Каквото и име да дадеш на детето си,когато бебчо се роди и го наречеш с него,то ще бъде най-хубавото,повярвай!
   И ние сме спряхме на името Максим ( боже, колко отдавна беше  Confused). Мотивите ни бяха няколко. Първо, красиво българско име. Второ, когато стане баща, детето му ще има прилично бащино име( интересно какво бащино име имат децата, чиито баща се казва например Петър- Емил). И трето, именно защото е своего рода интернационално. Чиста случайност е, че имената на двете му баби започват с М, но това направо си е плюс. Всяка си мисли, че е кръстен на нея.  Laughing Когато ни питат на кого е кръстен, обикновено отговаряме : " Как на кого? На патриарха, естествено!".  Joy

# 41
  • някъде
  • Мнения: 4 956
синьт ми е Алекс Heart Eyes, в момента живеем в Италия и тук се казва Алесандро и винаги като чуят, че е Алекс ме поправят че е Алесандро Crazyно аз сьм упорита и го повтарям по 2-3 пьти, докато свикнат, че светьт не се вьрти само около техния Алесандро

ти по-добре знаеш какви са имената при вас и как биха могли да звучат а единия и другия език Peace

# 42
  • Мнения: 7
Интернационални мъжки имена за мен са : Мартин, Максим, Виктор, Филип, Александър, Даниел, Кристиан, Денис - тези най много ми харесват на мен, има и други, разбира се. Успех в избора !!!

# 43
  • Мнения: 1
Интернационално име за момче - Васил:
Англ. - Basil, Bazil
Румънски - Василе
Сръбски - Васил
Гръцки - Василиос
Руски - Василий, Вася
Италиански - Базилио
и т.н. ...

# 44
  • Мнения: 393
  Никъде не видях Jordan? Или супер универсалното Дани-кеф ти от Даниел,кеф ти от Йордан Peace

# 45
  • Мнения: 198
моми4ета ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за вси4ки предложения.... наистина толкова хубави,зву4ни имена!

ние се спряхме на Денис !!! беше си ми легнало на сърце това име ... и него си избрахме ! да си го носи със здраве и късмет!!

Благодаря ви отново!  Hug

# 46
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 391
моми4ета ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ за вси4ки предложения.... наистина толкова хубави,зву4ни имена!

ние се спряхме на Денис !!! беше си ми легнало на сърце това име ... и него си избрахме ! да си го носи със здраве и късмет!!

Благодаря ви отново!  Hug

ЧЕСТИТО!!!Само радост и гордост да ви носи малкия Денис!

# 47
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Да ви е жив и здрав малкия Денис Hug

# 48
  • Мнения: 517
Честито   bouquet

# 49
# 50
  • някъде
  • Мнения: 4 956
да, но вече е Денис Wink

Общи условия

Активация на акаунт