Секс след нормално раждане!? Боли ли?

  • 31 200
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Цитат на: evpraksia
Е, ходих разбира се, ти пък!!
Даже 2 пъти, защото на 41-я ден ми дойде и  понеже не знаех какво е, хайде пак на преглед (първия преглед ми беше на 39-я ден). Казаха всичко ми е ОК, никакви проблеми нито отвъх, нито отвътре и гледай се....явно е нормално, за това пуснах темата да питам.

А прегледът как беше ? Боли ли ? Аз точно в понеделник се каня да ида....

# 16
  • Мнения: 596
Малко и аз не по темата, но в крайна сметка колко време след раждането може да правиш секс?

# 17
  • Мнения: 652
Ами добре е да изчакаш да минат лохийте и ако си готова опитай. Препоръчително е след 1.5 месец, но всичко е строго индивидуално - зависи от раждането. Най-добре след като свършат лохийте (около 40 ден) на гинеколог и той да каже ок ли е вече и може ли.

# 18
  • Мнения: 2 489
Благодаря ти, evpraksia!

# 19
  • Мнения: 421
И аз ти благодаря, Евпраксия.Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 20
Най-добре е първо доктора да погледне как са нещата долу  Grinning . А иначе първите 2-3 пъти и при мен беше като за първи път, ама с повече старание откъм мъжо вече е като преди (че даже и по-добре) Sunglasses

# 21
  • Мнения: 3 663
Цитат на: brigite
с повече старание откъм мъжо вече е като преди (че даже и по-добре) Sunglasses

Хм.. лъч надежда Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 22
  • Varna
  • Мнения: 288
Аз правих секс на 45ден след раждането и ямаше никаква разлика преди и след раждането?!Имах и вътрешни и външни шевове,но всичко си беше ок.Естествено преди да си възобновим интимните отношения бях на лекар.не се шашкай-не винаги има проблем Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 794
Цитат на: nimfetka
Ох,и мен ме тревожи същото..Правихме 2-3 опита и всичките се увенчаха с бляскав неуспех..Sad..Боли,та не се трае и тясноооооо-въобще не може да се проникне..Иначе ми свърши кръвотечението(сега някакви жълтеникави гадости ме тровят),външните шевове почти не личат-все едно не съм раждала,а със секса не се получава..Sad..Защо така?!?!


и при мен е абсолютно същото с тази мааааааалка разлика,4е ние правим опити от доста време.Малкия вече е на 4 месеца и още боли-доста  Sad   Sad   Sad  А и на лекар не веднъж ходих и теме пусках във форума.А и тази "теснотия" Simple Smile немога да си я обясня!!!
Вече невярвам,че някога ще мога да правя нормален sex

# 24
  • София
  • Мнения: 794
Цитат на: T o n i
Цитат на: evpraksia
Е, ходих разбира се, ти пък!!
Даже 2 пъти, защото на 41-я ден ми дойде и  понеже не знаех какво е, хайде пак на преглед (първия преглед ми беше на 39-я ден). Казаха всичко ми е ОК, никакви проблеми нито отвъх, нито отвътре и гледай се....явно е нормално, за това пуснах темата да питам.

А прегледът как беше ? Боли ли ? Аз точно в понеделник се каня да ида....


Мен лично си ме болеше,абе направо си боли,но при теб може да не е така!

# 25
  • Мнения: 3 200
Цитат на: T o n i
А прегледът как беше ? Боли ли ? Аз точно в понеделник се каня да ида....


Предгледът беше ОК, нито ме е боляло, нито нищо!!

# 26
  • София
  • Мнения: 18 679
Да пусна втори лъч надежда - мен изобщо не ме боля, пърият път беше веднага след като ми свършиха лохиите-около 45-я ден след раждането, естествено след консултация с гинеколог.Обаче аз почти нямам шевове/само два, и то вътрешни/, може това да е от значение Confused

# 27
  • Мнения: 3 394
Eкстра беше, направо супер Stuck Out Tongue Нито болка ,само удоволствие Laughing Имах няколко шева, но всичко беше ок, жалко че при вас е така, може би консултацията с гинеколог...Пояснявам,че раждах нормално, но мен не са ме цепвали за разкритие или нещо подобно Flutter

# 28
  • Мнения: 3 200
Точно този въпрос мислех да задам, дали тези проблеми са само при мамите с епизиотомия като мен!?

# 29
  • Мнения: 3 663
Хм.. аз имах три външни шева, ама за вътрешните идея си нямам колко са били..
Evpraksia, при теб как са ?

Общи условия

Активация на акаунт