Отговори
# 75
  • Мнения: 110
Епидемия някака е плъзнала като гледам  newsm78.....май пролетна  Wink
С тази смяна на никове и аз се обърках  Thinking (засега само от not stubborn enough Rolling Eyes)
Golden Apple'   bouquet

# 76
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен Simple Smile.туъ в4ера пясък,днес дъжд...едно никакво време заспало Rolling Eyes.

Добре дошла на новото моми4е Simple Smile,аз съм тук от няколко дни и ми харесва много,надявам се и на теб ще ти хареса.И ти има за какво да се притесняваш,както всеки нормален 4овек,но не мисля 4е на днешно време възраста е някаква пре4ка за взаимотношенията между двама души.Вижте се с 4овека първо,опознай го.Може да е надраснал годините си Grinning.Успех  bouquet

За хиджаба и грима и аз знам 4е са несъвместими.Но не мога да кажа 4е съм компетента,а и тук(в темата) има моми4ета,които са мюсулманки и те знаят по-добре. Peace.В Ливан не съм виждала жени да са с хиджаб и грим.Или едното или другото.Но тук (Кувейт)определено жените се гримират стра6но много независимо дали са с хиджаб или без.Понякога в ресторантите има жени ,които направо ме зяпат,за6тото аз не слагам грим,та даже и гланца за устни ми е безцветен.И сигурно ме съжаляват 4е изглеждам толкова семпла. Mr. Green.


Не знам защо,но по старите моми4ета в темата нещо хи4 не се вклю4ват Cry Sad Cry Sad

# 77
  • Мнения: 1
Забранен е грима Simple Smile Поначало грима разкрасява/ако го използваш както трябва  Laughing/ и по тази логика би трябвало да си слагаш само пред мъжа си.Все пак ти си слагаш хижаб и се обличат по този начин за да не привличаш вниманието от страна на мъже,чужди мъже/при омъжените/.Слагаш си хижаб за да те оценят като човек от вътре а не по обвивката. Да в много държави го изпозлват като аксесоар дори. Но това си е вече личен избор на всеки един Simple Smile
Дори прикачването на коса/естествена/ е харам, като забелязвам ,че много момичета го правят/мюсюлманки/ и дори незнаят ,че е харам,но дори и да знаят ....  Laughing
Харам е защото е одрязана коса от друг човек,и при самото одрязване все едно тази коса е мъртва пък също и чужда.
И сега би ли си прикачила чужда и мъртва коса ?  Heart Eyes косата ти ще бъде по дълга и привлекателна  Heart Eyes

# 78
  • В древна страна на край света!!!
  • Мнения: 176
Здравейте безценни хубавелки   bouquet
Наминавам да почерпа 

че получих отговор на имейла си до нашето посолство в Сирия,след точно една седмица  Whistling . Карам го тези дни на информационна дискотека за 4 документа,та реших и тях да запитам,е имам си отговор,но имам вече от дни и нужната ми информация.По-забавното е че отговорът е написан след посещението на хабибито там,той не знаеше че съм им писала.Не сметнах да му  казвам като не получих отговор. Той беше доста изненадан  Flutter Явно вече в посолството са разбрали,че сме сериозни Thinking и консулът ни ми е отговорил. bowuu Sunglasses
Искам да попитам сирийските булки за някоя рецепта на някое традиционно ястие,да изненадам свеки .Тя жената от години беше на моя страна,още преди сина й да се осъзнае, че сме създадени един за  друг. Може и на лични да ми пишите да не задръствам форума с моите си питания.
Латея много хубав ник си си избрала.Пожелавам ти да ти отвори и пътя към принца и по бързо  да сте заедно. 1dating
Красива и  txtloves вечер.https://

# 79
  • София
  • Мнения: 18 187
Здравейте дами,
Как е пролетното настроение при вас?
Да ви кажа да не се чудите и маете, Теди съм и само златната ябълка ме разпозна...  bouquetЧестит нов ник и на нея!Сложих този, замисляйки се  сериозно над думите на един млад колега в петък..Жалвах му се от разни шефски игрички не  само по отношение на мен, а той взе ,че ми изтупа следното:
"Явно не си била достатъчно настойчива в искането си, трябвало е  да си непреклонна"...Ето как човек може да научи ценен урок и от едва 19 годишно момче, което успява твърде умело да пази интересите си.. WinkТака, че не се стряскайте от "свръхсъдържателния" ник...
Тортички гледам, почерпки...Лигите ми потекоха..
Съншайн,можеш да черпиш кулинарно вдъхновение от темата с рецепти от арабската кухня, тук във форума.. Wink
Анди, аз съм също от онези, които не се гримирват хич...И не от някакви съображения, а просто съм си мъжкадана...в дънки и фанелка.А пък Господ да вземе да ме дари с 3 девойки, коя от коя по-суетни...Не са се метнали на мен обаче Rolling Eyes
Дуа, разби ме с дефиницията си за фонд "допълнително постжитейско осигуряване".. hahaha Joy
Почна моето по-активно релаксиране във вечерните часове за периода от две седмици, считани от днес...Като за последен учебен ден преди пролетната ваканция, домашните им за утре са по-малко и вече приключихме с проверката им..Сега е време за срастване на задните ми части със стола пред компа.. Mr. Green
Nawel, Iman, Water Lily, Melany ми се губят по трасето.. ThinkingШехи, Деси и вие зачезнахте нещо...СТрой се, преброй се....липсвате..
Ягодке,възхищавам се на борбеността и решителността ти..Връщайки се назад във времето, на възраст малко по-малка от твоята/ненапълнени 20 години/ бях далеч по-боязлива и притеснена от реакциите на околните...  bouquetЩе използвам да те питам нещо, ако е удобно рабира се..Към факултет "Арабистика" организират ли се курсове и ако да, може ли да се записват деца? newsm78Ако знаеш нещо в тази насока, ще съм благодарна да ми помогнеш с инфо. Hug
Отивам са хапна и по-късно пак ще ви навестя.. Heart Eyes

# 80
  • Мнения: 465
Сорая, Съншайн, мерси за отговорите.   bouquet Аз така си спомнях също, обаче днес толкова гримирани момичета гледах, че се зачудих аз да не съм се объркала нещо.  Blush Въпреки, че ми се стори странно.
Съншайн, мерси за пожеланието.  Hug Браво за отговора! Покрай вас тези дни мотивацията ми подскочи нагоре.  Mr. Green
not stubborn enough, ако знаеш как завиждам на твоите бандитки за ваканцията.  Party Искам и аз ваканция, ама няма!
Къде са наистина момичетата тези дни?
Цитат
Nawel, Iman, Water Lily, Melany ми се губят по трасето.. Шехи, Деси и вие зачезнахте нещо...СТрой се, преброй се....липсвате..
Хайде разпишете се  Hug
Надето, Невена и Дина  Hug И вие също   bouquet
Делтичка, любима моя съфорумке, хайде не се спотайвай, ами ела ни пожелай лека нощ  Hug

# 81
  • Мнения: 3 215
Мерси за подканянето...с тези нови никове и попълнения човек малко се омотава, но после се размотава  Mr. Green
Имах проблем с компа, но и бях заета (нищо ново).
Вчера следобед бяхме на балет в операта в София - Зорба Гъркът - препоръчвам го горещо. Беше юбилеен спектакъл и Ясен Вълчанов се раздаде напълно. Свалям му шапка! (Не ме нападайте,че не съм се обадила на никой - дойдохме само за единия балет  Blush)
А в понеделник (миналата седмица преди да се върнем) бяхме на мюзикъл - Dirty Dancing  Party Голяма веселба - все едно, че гледаш филма на живо. Та така миналата седмица ни беше доста музикална.

Иначе - на новите момичета ще кажа - следвайте сърцата си, но не забравяйте и разума. Никъде хората не са само добри или само лоши. И все пак културните различия в онези крайща на света са големи и не на всеки му понасят. Успех по пътя и не губете себе си в процеса на сбъдване на мечтите!  bouquet

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 21:27 от Old Sport

# 82
  • Мнения: 427
     Здравейте и от мен момичета!Много хубава темичка-поздравления.        Добре дошли на новите момичета  bouquet      Ягодке-момичетата много хубави съвети са ти дали.Бих ги повторила всичките, но те вече са ме изпреварили.Ще ти кажа само че тези които са ти говорили за книгата''Не без дъщеря ми'',явно не са чели продължението и ''От любов към дъщеря ми''.Там са описани същите случаи,но със смесени бракове от Европа.А и момичетата правилно казват,че българина като чуе думата ''мюсулманин'' и почва да сипе огън и жупел.Не мога да си обясня защо е тази омраза.Всяко стадо си има и своята мърша.Но ти се бори за своята любов,дано момчето да изпитва същите чувства към теб.И същата готовност като теб,да се бори за вашата любов.  Време е да си призная пред вас момичета че на времето и мотя първа любов беше арабин.Срамувах се да ви кажа,ИЗВИНЕТЕ МЕ Embarassed Praynig Praynig PraynigИ аз имах своите премеждия,сблъсъци със предразсъдъци,съвети да чета прословутата книга ''Не без..''и т.н.Но за да спечелите битката за любовта си,трябва и давамата да се борите наравно.Откаже ли се единия ,всичко е загубено.Пожелавам ти късмет и голямо търпение.     Как ста момичета?Дуа,Либра, Делтичка,Наде,КатеМ,и всички арабелки-хубавелки?   Аз се върнах за малко в Русе,утре сме отново на път.Много добре ни се отрази чистия въздух,затова ще използваме ваканцията за да отскочим за още няколко дни до балкана.Трявна е много красив град,но ми се иска вече да бъдем на морето.Бургас страшно много ми липсва. Ще ми липсвате,но после ще наваксам ,обещавам.   А сега,лека вечер на всички.И дано доброто винаги надделява над злото.  newsm17smile3525

# 83
  • Мнения: 800
помагайте, това ПМС , отка4ам направо, къклбо от нерви  Tired  не мога да се понасям, вси4ко и всеки ме дразни, на едно място не ме свърта, нервно, нервно, ще се пръсна  Confused


Дуа, ти някакви чайчета ли препоръчваше? маточина нещо ми се мотае из мозъка.

ОХххх, защо така , лудост ли е или ПМС се чудя ве4е.   Гърдите така ме болят, от допира на дрехата дори ме боли. корем4ето и то. и нервите , нервите, изморена съм, а не мога да заспя....

И едни мисли напират в главата ми, неприятни такива  Confused




Мис Фраула,
хихихи, ама те вкараха във филм тия юрдечки- либиеца искал да ти отмъсти за СПИН скандала  Mr. Green  ох, ох, направо  да седнат да пишат сценария на поредната боза .

Не се ядосвай, забавлявай се, някои коментари са безценен извор на глупостта  Mr. Green


Ох, спите вие, никой няма във фоума. само аз като кукумявка....


# 84
  • Мнения: 610


ДЕЛТА  Hug  МИЛА ВЕСЕЛА ЧЕРВЕНОКОСКЕ   Flutter
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !
БЪДИ ВСЕ ТАКА УСМИХНАТА И ЛЪЧЕЗАРНА  Simple Smile
БЪДИ ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА !
МНОГО ПРЕКРАСНИ МИГОВЕ С ЛЮБИМИТЕ ТИ ХОРА !
Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 465
 Мила Делтичка, Честит Рожден Ден Hug Hug



 А на вас, арабелки, добро утро!


Лек ден   bouquet

# 86
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Мили, мои сладки Шехеразедки Hug Hug Hug
Просълзихте ме наистина. Станали рано, рано за да ми изненадат. Ако бяхте тука щах така да ви прегърна, че въздух нямаше да ви оставя

Добре дошли на моята трапеза.
Ех, ако можеше да е истинаааа и да сте около менеее Hug
Наздраве на цялата му дружинка тука която е винаги до мене Hug

# 87
  • Мнения: 3 215
Делта, юбилярке, честит празник! Още много дълги години да празнуваш и да ни черпиш!  bouquet

# 88
  • Мнения: 427
                        ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!        Делтичка,да си жива,здрава и много щастлива.Всички твои желания,нека бъдат наши пожелания! newsm59 baloni                       Желая хубав ден на всички момичета.  bouquet

# 89
  • Мнения: 216
Happy birthday, Delta
http://www.youtube.com/watch?v=0LdbHYzSG7k&feature=related
Бъди щастлива,обичана и все така позитивна и добронамерена

по темата за Грима и Исляма-значе има много и различни мнения от определени Ислямски
улама(тоест духовници ,вещи в религиозните догми)-гледните точки са различни-
така както има различия в някои гледища по религиозни въпроси между шиити и сунити,така и
вътре между самите шиити или сунити има духовници с различни виждания по този въпрос-
Общото е,което е и ясно послана в Свещения Коран-че вярващата жена,трябва да е скромна,да не "тропа с крак"(тоест да не се стреми да привлича внимание)-ако го прави обаче,за да изглежда спретната и приятна(а не страховитичка Mr. Green-има определели норми)-но тук всичко зависи от много фактори-от самата жена,от нейната душевност,възпитание,социален живот,общество...Бог ни Напомня множество пъти в Корана,че ще прецени и най-нищожният факт,когато Съди душите ни -Той не иска да ни Затрудни,а да ни Улесни
Нашият Разум е най-преданият ни водител по пътя на вярата


При шиитите ислямските учени и философи и тълкуватели на Свещения текст,които са написали
огромни трудове по религиозните въпроси и са всепризнати в шиитската общност като такива се наричат Маржаа-такива хора не са много,тоест знаят се сред шиитските среди-те са единствените ,към които вярващ човек може да се обрърне за помощ в случай,на казус,който не е уточнен от религията или пък в противоречива ситуация...
Всеки човек,определящ себе си като шиит,трябва да се запознае с гледището на поне двама маржаа по религиозните и светски въпроси и да избере един ,към който евентуало да се обръща в случай на нужда...
аз съм си изббрала ливанския Маржаа,но съм чела и саид Али Хаминай от Иран-то всъщност разликата е минимална по разни житейски казуси-но пък хубавото е,че в днешно време можеш
по интернет да си задаваш въпросите и да получаваш отговори на тях от личните сайтове на тези маржаа Peace
Ако възникне нещо,аз си търся инфо ето тукbouquet
по въпроса за грима значи-миглите могат да се мажат(със спирала Party)
но все пак не с цел привличане на внимание
аз си имам гримове,сенки,фон дьо тен и почти не излизам на вън без спирала,малко черен молив и едва забележим контур за устни и червило-колкото да не уплаша хората Mr. Green-моя човек харесва да съм хубава Peace и няма нищо против,всъщност не ми се бърка ,важното е да не го изненадам на излизане с някое цикламено червило и зелено-сини сенки за очи Joy

Шиланче-билката е бял равнец-поне 1 литър на ден и повече позитивни мисли Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт