Отговори
# 60
  • Мнения: 177
Добро утро хубавици!Запис и закуска от мен!По късно ще чета и пиша повече.
Ди  bouquet за темата,много хубаво си я спретнала!!!!
На всички Hug и успешна седмица!!!

# 61
  • Мнения: 465
Добро утро, арабелки-хубавелки!

Аз безславно се оспах за упражнение.  Embarassed Удължих уикенда с един ден..  Flutter

Мис, хубава история.  Heart Eyes А ти си много смело момиче! Давай все така напред. Peace Хубаво е, че не срещаш крайно силен отпор в семейството си, а и ти самата явно имаш борбен дух.  Hug Да ти кажа, чак мен ме зарази с ентусиазъм. Аз малко съм се умърлушила по подобни причини тези дни.  Tired
Съншайн, къде се губиш ти?  Mr. Green Огрявай по-често тук.  Wink
not stubborn enough, честит нов ник.  Hug И аз имам мераци за ново форумско амплоа, само дето още го мисля.  Mr. Green За равенството турчин=арабин=мюсюлманин=фанатик=терорист=и т.н. дори не ми се отваря дума. Но е точно както Съншайн е казала, ако си"вземеш" западен съпруг, то тогава това е достоен и несъмнено прекрасен избор. Ако обаче вносът не е западен, а източен... леле-мале.  ooooh! И сполучливи, и несполучливи отношения могат да се родят навсякъде. Ама ние едно си знаем.  Tired

Не знам защо сме така нетолерантни. Има и хора отворени за различното, естествено, но те не са масата. Няколко пъти получавам във фейсбук покана да се присъединя към група против построяването на новата джамия в София. А преди няколко дни в университета виждаме няколко момичета с хиджаб и една моя колежка гордо рецитира "..те ги носят тия кърпи, защото им плащат за това"... #Crazy Аз изразих известно съмнение и ѝ казах, че едва ли това е причината, но тя ме заби с аргумента - "Не бе, знам аз, по 500 евро на месец! От държавата им им ги дават."  Money  hahaha


Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 13:29 от Latea

# 62
  • Мнения: 1
Добро Утро Simple Smile
как сте???
Лате , аз вече съм се отказала да споря с такива хора...коне с капаци наистина...ходили преди 20 години в Турция или къде било и почнали да ми обясняват какво било и тн...
Само главоболия ти носят тези неща ,поне при мен... избягвам такива хора

http://www.youtube.com/watch?v=cki_gN-pTE0
поздрав Simple Smile


започна ваканцията при мен Simple Smile

# 63
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мис, то не било страшно май! сега разбирам, 4е ти не си била в либия! визите за там също не са лесни! аз исках да ходя, нали съм по екстремностите! ходих на сайта да  гледам какво искат! от опита ми с алжирците, които все пак са по-меки4ки, (това хи4 не ли4еше по отношението към жената ,тоест все едно ме нямаше и се говореше на мъжа ми ,през стъклото-аз), искат доста неща, опитват се да ограни4ат проституцията и влизането за антиморални прояви! пък те си ни свързват направо директно с това, лош имидж от вси4ките мизерии ,дето са правили бг в свободното си време!а ти си и младо моми4е, без придружител не знам как ще стане! много е важно да опознаеш тамошните условия на живот, средата, лошото ,което може да видиш, сблъскаш или да по4увстваш- прояви, отношение, приемане, религия, на4ин на обли4ане, поведение, норми на семейнии  отношение, излизания, разрешени и неразрешени дейности и т.н!абе ще си имаш 4уденки ,няма на4ин, важното е той да е с тебе 4естен, да те предупреди и поддържа!вие говорите на англ. или италиански? ще ти потърся инфо,ако имаш конкретни въпроси, но те имат много малко сайтове достъпни, но мога да опитам! Peace
латеа, мерси за кафето, ще си изпия едно такова каймаклия?  Crazy
not stubborn enough -4естит нов ник! но кой  е зад него, аз не успях да разгадая! Peace  bouquet

# 64
Ето ти подобно полужение:
Запознах се в нета с мъж от Алжир с ,който си паснахме и се харесваме много.Той е по-малък от мен с десет години.А ,аз имам и две деца отгоре на всичко.Той казва ,че тове не е проблем за него ,но аз се притеснявам много.Той си е пуснал документи за виза и иска да дойде в България.На мен хем ми се иска хем ме е стах от религията и близките му.Ако някой е бил или е в подобно полужение нека ми пише.Благодаря Ви.Аз съм на 39г, а той е на 29г.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 915
Добро утро и от мен, за протокола искам си единият час,така ми се спи че две не виждам  Close,времекрадци  #Cussing out
Цял ден ще клепам на бюрото с мисълта по бързо да свърши работният ден  Tired, чуствам се ограбена, в момента всички са ми криви

Ох оплаках се ,малко ми олекна сега отивам да хапна  Mr. Green,извинявам се за негативизма  Embarassed

# 66
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
моми4ета, няма подобни положения, всяко си е индивидуално! много се иска познаване и знаене, не може на сляпо на едното харесване да се  юрне някой да се обвързва! идете,вижте, запознайте се с местните оби4аи, вижте се с роднините му, условията, възможностите и тогава преценете, може  или не може да се живее и къде!4етете, има много моми4ета минали скоро по този път,някои стигнали до брак, други до бебе без брак още, някои и двете ,но живеят там, други ги изтеглят  към бг, 4е жените не се вписват в държавата на  мом4ето! много истории,но всеки преценява на място и според своето виждане!и не забравяйте, омайници са и 4аровници и психолози, така завъртат нещата,както на вас ви се иска и хайде в капан4ето с клю4ето на сърцето! полека и с много питане, търсене на инфо и дискутиране на преживяно, не от кой какво 4ул, недо4ул!

# 67
  • Мнения: 216
Добро утро-и ако не слънчице,поне топлинка да ви изпратя-  bouquet
Мис-отново ни напомни за нещата от живота на българката омъжена за мюсюлманин или още по-пищното "арабин"-след толкоз мисли по въпроса защо е така при някои наши сънародници,отговорът е-защото са ограничени,от стереотипите ,които са приели и същността на света край тях-да не отварям темата за знанието за религията,че там кашата от изкривени мисли в главите на някои създания е  непоправима...
щом е е стигнало до това
Алла йостор( опазил Бог)
Цитат
"..те ги носят тия кърпи, защото им плащат за това"... ,
doh
Латейка-кажи на колежката ,че не точно плащане ,а по-скоро носенето на забрадка е вид пенсионно осигуряване в извънпожизнен мащаб Laughing

Момичета-това го наисах сутринта,но имах гости и го пуббликувам сега...

Ди-темата е страхотна-и нещо както потръгна мухабета-по темата е Mr. Green

# 68
  • Мнения: 465
Цитат
"..те ги носят тия кърпи, защото им плащат за това"... ,
doh
Латейка-кажи на колежката ,че не точно плащане ,а по-скоро носенето на забрадка е вид пенсионно осигуряване в извънпожизнен мащаб Laughing
hahaha Joy hahaha Joy hahaha Joy

Dua, много ме разсмя Hug

M G, добре дошла   bouquet

Брей, напълни се тук с нови момичета и темата се оживи много приятно  Hug

# 69
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Добър ден Компаниятаааааа Hug

Ха да вий сладкУ newsm53

M G wavey

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 13:55 от DELTA_DELTA

# 70
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен...Днес е толкова мрачно,много кофти...
Добре дошла на новото момиче...  bouquet
Марси,много добре разбирам за какво говориш и не се съмнявам,че ще имам питания и учудвания,защото колкото и да е имаме различия.Разпитвам,чета и ще продължавам,но как да ти обясня,с него сме минали през много неща,смешно може да звучи,но дори и по нета...аз в един момент съм прекарала повече време с него отколкото със собствените ми приятелки...а след това малко,по един месец дори,но живяхме заедно и ще излъжа ако кажа,че не сме имали търкания,но хубавото в този случай е,че аз без разговори не минавам... ooooh!Понякога съм досадна,но докато не изясня нещото,което да речем не ми допада,аз не мирясвам...с него говорим за всичко и за това ако сме заедно какви ще бъдат минусите,защото аз съм твърдоглава понякога...за омайници съм съгласна,без дори да подозирам миналата година пък и тази така се получи,че аз се запознах с много араби,дори докато бях сама в Малта живях с тях,без моя човек...и наблюдавам отстрани и както съм свикнала тичам при моя човек и коментирам....имала съм много съмнения,всеки има,но ако винаги подхождаме така,как ще има такива борещи се за любовтта си..не знам как да ви го обясня,със сигурност и той и аз има какво да научим още един за друг,но знам,че можем да говорим и не се съмнявайте,че винаги ще си отворя устата за това,което ме притеснява....точно това ви и казвах,че не е лесно за пустите визи,но ще направим още един опит за да видим дали ще се получи този път....
Мен ме влече натам още преди да съм го срещнала,няма как да избягам... Joy
Ще пиша още,то като се разбъбря,няма как да се спра... bowuu
Приятен дееен...

# 71
  • Мнения: 56
 ЗДРАВЕЙТЕ И ОТ МЕН В ТОЗ ПРЕКРАСЕН СЛЪНчЕВ ДЕН Hug

аз днес ходих да си взема изследванията най-накрая,ще ги нося да ги разчита лекаря ми в сряда и после скокнах до театъра,че майка имаше детско  представление на принцесата и свинаря та останах да го изгледам-така ми щукна,че се посмях малко
MG-добре дошла в Алжирския отбор,не си сама да знаеш ,но я кажи ти ли му прати покана че не ми стана ясно или ......от кой град на Алжир  е момчето.аз се завърнах наскоро от там.ако мога да ти бъда полезна с нещо питай насреща съм
Miss Fasula -ще се подредят нещата,само търпение,любовта е по силна от всичко  bouquet
хайде до скоро целувки на всички арабски гургулички Hug

# 72
  • Мнения: 0
Марси,пропуснах да кажа,че ще ти бъда много благодарна,ако намериш нещо повече.Конкретни въпроси имам много.... bowuuКато за начало искам да ми кажеш къде мога да прочета тези неща,за които говориш,че са достъпни,сайтовете...искам да знам всичко за визите,какво да напраавя за да е по-лесно всичко,ако това е възможно....искам да знам и за двете страни,ако той иска да дойде и ако аз искам да отида.....идва и въпроса за брака...имам въпроси за документацията,за местата които трябва да посетим,абе всичко....много съм досадна....  Joyама ума ми е само там,нямам желание за нищо,много е кофти,на никой не го пожелавам...айде,до после,целувки

# 73
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мис, на какъв език можеш да 4етеш инфо от магреба, френски, англ, арабски?
http://www.mfa.bg/bg/index.php?option=com_content&task=view& … 46&Itemid=388
http://www.mediterraneas.org/article.php3?id_article=49
http://voyageforum.com/voyage/voyage_en_libye_refuse_D2265586/
http://www.libyaonline.com/business/pages.php?cid=298
http://countrystudies.us/libya/48.htm
http://members.virtualtourist.com/m/23349/e6b/a/
поканата от негова страна трябва да вклю4ва пълна издръжка и покрив, най-добре е в семейството му , за да има отговорност за тебе и да се  запишеш в посолството веднага след полета, с адрес ,документи ,те ти преснимат твоите или ако имаш копия ги оставяш там за всеки слу4ай! питай конкретно!

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 15:24 от marsy

# 74
  • Мнения: 465
Днес ми е едно разхайтено.  Embarassed Само се въртя около хладилника и компютъра.  Embarassed Нямам други притегателни сили.  Mr. Green

Днес разглеждах хиджаби. Какви красоти има.  Crazy Бях на такава вълна, след като ви разказах за случката в университета. Ама гледам всичките мадами с много грим. Пък аз като си ги спомням на живо, не съм видяла почти да използват. А ако използват е много премерено. Какво казва Исляма за грима? Аз помня, че имаше ограничение за вежди и маникюр. Търсих да намеря къде беше описано, но не намирам.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 17:07 от Latea

Общи условия

Активация на акаунт