Варна - протест във връзка с детските градини!

  • 20 143
  • 493
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 56
Извинете,че пак ще се намеся(бях обещала повече да не го правя)....но не се въздържах....Когато обмисляте варианти за разни пристройки и блокове ,в които да се отглеждат децата имайте предвид,че това е много трудно,бих казала невъзможно...Аз самата съм минала курс,който ме обучаваше как да си отворя детско заведение.....Изискванията за подобен род заведения са толкова много,че.....
Първо-квадратура за определен брой деца,височина на помещението,отделно помещение за сън,отделно за приготвяне на храна,отделно за игра и занимания....ХЕИ няма в никакав случай да допусне разтегателни диванчета...така че съпричастните бизнесмени които искат да се възползват от ситуацията да им е ясно че не става лесно.....Не може да натикаш като скариди 20-тина деца в някакво помещение....без санитарно хигиенни разрешителни....Имаите предвид че колкото и стари и неугледни да са детските градини ,в тях има много строги правила....
Абе тези от ХЕИ защо не отидат в нормална детска градина, където помещението за игра, ядене и сън е ЕДНО!!!! Където според кубатурата децата трябва да са най-много 18, а общината иска посещаемост 23, например.

SVU_D много си права, хем няма места в градините ами и спират хората които искат да помогнат.
А пък на bisi -  искам да ти кажа, че в момента дъщеря ми е на ясла в къща сигурно на 50 и нагоре години, в която помещенията за храна, спане и ядене са почти на едно място

# 346
  • Varna
  • Мнения: 333
Извинете,че пак ще се намеся(бях обещала повече да не го правя)....но не се въздържах....Когато обмисляте варианти за разни пристройки и блокове ,в които да се отглеждат децата имайте предвид,че това е много трудно,бих казала невъзможно...Аз самата съм минала курс,който ме обучаваше как да си отворя детско заведение.....Изискванията за подобен род заведения са толкова много,че.....
Първо-квадратура за определен брой деца,височина на помещението,отделно помещение за сън,отделно за приготвяне на храна,отделно за игра и занимания....ХЕИ няма в никакав случай да допусне разтегателни диванчета...така че съпричастните бизнесмени които искат да се възползват от ситуацията да им е ясно че не става лесно.....Не може да натикаш като скариди 20-тина деца в някакво помещение....без санитарно хигиенни разрешителни....Имаите предвид че колкото и стари и неугледни да са детските градини ,в тях има много строги правила....

Аз пък ще кажа, че е по-добре детето ми да е в такава ДГ, сред връстниците си, отколкото в къщи с бавачка. И синът ми  е в такава ДГ. Спят на походни легла. Ако имам късмет и дъщеря ми ще е в такава ДГ. И като знам че 70 деца се борят за 23 места в тази ДГ, явно и други родители мислят като мен. Базата не е всично. 
Дано човекът да може да си открие занималнята, че в България нещата са направени колкото може по-трудно.

Аз в неделя няма да дойда. Малкият все още кашля жестоко.

# 347
  • Мнения: 984
Стига сте се хващали за всяка дума, в крайна сметка НИКОЙ не спазва Наредба 7 - нито общинските, нито частните градини. Защо? Защото Наредба 7 не отчита прираста и следователно трябва бъде преразгледана, особено в частта й, в която на 7-10 деца се пада 1 възрастен. Така обвързват броя на децата с работните места и става наложително колкото може повече деца в една група да са навряни.

Когато правилата не отразянат действителността за никого - правилата трябва да се нагодят. Simple Smile

# 348
  • Мнения: 1 866
Оказва се, е много хора няма да могат да дойдат в неделя май. Има ли смисъл тогава? Колко се събираме, които да можем? Да не стане така да се съберем 3-ма само?

# 349
  • Мнения: 1 243
Мисля си че е по-добре да се съберем някой следобед преди да като децата от ясла ила са се събудили от следобеден сън. В почивните дни всеки е ангажиран с нещо и така няма да успеем да се организираме. А най-добре е да се срещнем без децата, за да се концентрираме и по-бързо да решим какво ще правим. Аз известно време няма да съм много ангажирана, така че за мен няма значение. Нека работещите да кажат кога им е по-удобно на тях и да се съобразим и организираме

# 350
  • Мнения: 1 866
И така става, но нали трябва да решим кой ще ходи в понеделник на срещата в общината?

# 351
  • Мнения: 1 243
Ооо даааа
Тогава ще е събота или неделя. Последно не разбрах кога остава и колко човека могат да дойдат.Аз мога и в двата дни, но не по-рано от 10 часа.

# 352
  • Мнения: 101
Надявам се да си спазят обещанията и да открият още три градини плюс предвидените две.И то тази година,а не да си го имат като някакъв си проект.Също от общината са длъжни децаста на БЕЗРАБОТНИТЕ родители и други неотговарящи на изискванията да сменят номерата им,да отиват директно зад работещите  и отговарящи на изискванията.Сигурно тези,които не ходят на работа ще ме нападнат,но щом аз мога да ходя само нощтна смяна на работа,тогава я гледа баща й,а през деня обратното.Да се оправят както си искат.Работа има,само трябва да се потърси,а и да ти се работи,а не да обвиняваш само другите.

Първо, за да не става грешка и двамата с мъжа ми работим. Второ, детето ми е още малко за ДГ и не съм от пряко засегнатите /за сега/, изказването ти обаче силно ме подразни!
Трябва ли да разделям семейството си, да не мога да се виждам с мъжа си ходейки на работа тогава, когато той си е вкъщи? Не е ли по-редно да имам нормално работно време, вечер да бъда със семейството си, а не на всяка цена да започна работа, само за да удовлетворя нечии чужди изисквания, че да приемат детето ми в ДГ? Не е ли по-добре да има достатъчно места за всички мъници, не да се измислят "предимства", само и само да се "отърват" от една част от тях за това, че не отговарят на условията? После, да бъдеш домакиня според теб по-малко отговорно ли е от това да ходиш на работа?
И последно - ама честно .... кажи, теб удовлетворява ли те този начин на живот, който водиш? Това ли е представата ти за семейство?!  newsm78

# 353
  • Мнения: 44
относно предния пост-най-сетне нещо, което да им натрие носа на твърде работните, за които грижещите се за децата си майки, действително нормалните такива, са повлекани и мързелани. в действителност всичко опира до възможности-на практика да си отглежда детето вкъщи, особено в яслена възраст, си е лукс-относно доброто здраве и физическо и психическо развитие на детето-който малцина могат да си позволят. и нещата опират не до голяма работност, защото всеки, който го прави знае, че е доста по-изнервящо и на моменти по-трудно да гледаш и възпитаваш детето си вкъщи, а не да го стовариш в яслата примерно, а до това колко пари прави мъжа ти.
и по темата. ще се включа в събирането, стига да се уточни кой е деня. каузата си заслужава.

# 354
  • Мнения: 50
Относно предния пост ! Най - накрая нещо да ме вбеси  #Crazy макар, че доста време ми отне да разбера, какво се има впредвид  newsm78 

Моля, те темата е съвсем за друго  Praynig 

Уточни, ли се точно "работната" срещата     Wink

# 355
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Само ми кажете не е ли смешно? Цял ден една среща не можахме да уточним... То чак е тъжно.
марианик е писала последно да бъде в неделя в 11ч при кривото дърво, значи остава там.
Аз вероятно няма да мога да дойда.
Накрая в понеделник при Гуцанов кой ще отиде и какво ще говори, като и той не е наясно  Rolling Eyes

# 356
  • Мнения: 1 243
Тогава остава в неделя в 11 часа
да видим кой ще дойде!

# 357
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Както вече писах, в неделя не мога да дойда. За понеделник, за срещата би ми било доста сложно да намеря на кого да оставя малката, но ако няма достатъчно хора с възможност да се освободят от работа ще намеря начин.

Надявам се неделната среща да е ползотворна и да напишете след това какво е решено на нея.

# 358
  • Мнения: 984
Тъй като всеки си има планова или за съботата или за неделята, аз предлагам днес и утре, в самата тема да обсъдим кой да ни представлява, като даваме конкретни предложения с обосновка. Simple Smile
Какво ще кажете?

# 359
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз предлагам Мишона, Маришка, Марианик, Миа_aтаЛала, SVU_D, Yasmina, Смин, Бо, Красе и Коте.
За обосновка какво да кажа : Мишона я чухме всички на протеста и беше прекрасна. Маришка отдавна се занимава с проблема, Марианик също показа че можем да разчитаме на нея

Общи условия

Активация на акаунт