Да живеем в хармония със себе си - 4

  • 70 021
  • 1 151
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 732
[quote Порази ме онова, което няколко пъти натъртено ми казваха там за био-земеделието: "Сертифицира се процесът, не продукцията".
Нещо друго - преди време имаше разговор за това дали човек, който се храни здравословно, може да си позволява понякога "вредности". Сега препрочитам "Искаме ли да сме здрави? (хроника на опити и озарения...)" на Н. Курдюмов. За съжаление в момента го е махнал от страницата си. Дали искате да ви напиша тук описаните резултати от експериментите на В. Николаев? Той е описан като "отял се суровояд" и повече от 1 година е изпитвал ефекта от различни продукти. На мен ми беше интересно да прочета, че дори обикновения варен картоф е предизвикал доста реакции, включително - "силно изхвърляне на слуз: невероятна хрема и кашлица", което обикновено свързваме с употребата на млечни продукти.

Виж ти?! А дали е такава практиката и в другите страни?!?! А аз цяла зима си купувам от био магазина био- български краставици с родолюбива тръпка Simple Smile
На какво ли основание са ги пуснали в продажба- само по документи ли!?!

Интересно ще ми е ако напишеш резултатите от експериментите на В. Николаев. Моля те, разкажи нещо повече за него или дай линк Simple Smile Hug



И според Дънов млякото е слуз! newsm78


С едно уточнение- прави се разлика  от мляко до мляко и от възрастта на човека. Simple Smile
И според Лидия Ковачева млякото е храна, предизвикваща отделяне на слуз.

# 76
  • Мнения: 61
Виж ти?! А дали е такава практиката и в другите страни?!?! А аз цяла зима си купувам от био магазина био- български краставици с родолюбива тръпка Simple Smile
На какво ли основание са ги пуснали в продажба- само по документи ли!?!

За други страни нямам представа. Само зная, че поне тогава да получиш сертификат "Био" можеше и от чужди, не-български сертифициращи фирми. Не зная дали биха прилагали различни стандарти. Но точно си спомням как 1 дама се ядосваше на моето удивление: "Никой няма да тръгне да ти изследва домат по домат!" ми казваше тя.

А за Валентин Николаев съм чела в Курдюмов, ама както писах в момента е махнал от страницата си точно това есе. Аз съм си го сваляла миналата година, мога да ти го изпратя, ако искаш.

# 77
  • Мнения: 1 849
Искам само да споделя, че и моето дете (след 3-месечна диета) реагира на варения картоф със слуз. Явно има нещо в него (особено ако е стар - позеленял, с кълнове или просто по това време - пролетта), което дава такава реакция. Чак след 1/2 година, т.е. наесен - с новата нормална реколта му минаха реакциите към него.
Колкото слузеста храна, такива са млякото, глутена (пшеница, ръж, ечемик, овес), захари... Въвеждат се постепенно, както се захранва бебе - по 1, 2 ч.л..
http://nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&task … id=31&lang=bg

  В посока към храненето съвременните изследвания доказват много грешки от терапията на миналото. Най-напред млечният мит бе разбит окончателно. „Неутрализиращото” действие на млякото трае едва 20 минути. След това нивата на стомашната киселина стават дори по-високи, защото млякото си отмъщава, като насърчава секрецията на гхормона гастрин, който предизвиква освобождаването на още повече киселина. Днес учените проумяват, че съществува способност на млякото да успокоява болката, но всъщност то влияе разрушително и така грешно дълго е било смятано за лекарство при язва.
   За да защитите стомаха си срещу киселини и язви, яжте банани! Те действат по забележителен начин, твърди д-р Ралф Бест от Университета Астои в Бирмингам, стимулират пролиферацията (възстановяването) на клетки и слуз, които изграждат една по-здрава бариера между стомашната лигавици и разяждащата киселина.
   В зелето има естествени антиязвени вещества. За това ни доказват опитите за 50 години на д-р Гарнет Кини, професор в Медицинското училище към Университета на Станфорд. С 2 съставки на зелето клетките на лигавицата на стомаха и дуоденума се подтикват да създават тънка бариера от слуз като щит срещу атаките на киселините. Същото доказва и Г.Б. Сингх от Централния институт по изследване на лекарствата в Лъкнау, Индия като е документирал, че зелевият сок създава слизеста активност, която подмладява клетките, засегнати от язвата, като по този начин ги лекува. Друга възможност е че зелето е антибиотик. То може да убива различни бактерии в епруветка, може би и бактерията на Хеликобактер пилори, който се смята, че причинява язва. Впечатляваща е простата антизвена рецепта на д-р Кини – изпивате по 1 л дневно от прясно изцедено сурово зеле. Подобрението настъпва след 2-3 дни, а добри резултати ще забележите след 3 седмици. През пролетта и лятото лечебното действие на зелето е превъзходно. Колкото е по-прясно, толкова е по-добре. Колкото по-кратък е пътят от градината до стомаха, толкова действието му е по-резултатно. Дългото съхраняване отнема ефикасността му, а топлинната преработка разрушава активните антиязвени съставки в него.
   За сладкия корен също има добри думи. Скандинавските учени са открили, че съставките му намаляват киселинността, стимулират отделянето на слуз и помагат на клетките на стомашната лигавица да се възстановят. Фармацевтичните компании дори са разработили лекарство от него – „Кавед S ”, в който са отстранили най-обезпокояващия компонент глицеризина. При един британски пит със 100 пацинти, използвали лекарството сладък корен, което се дъфче, било установено, че то е също толкова ефикасно, колкото и широко употребявания препарат „Тагамет”.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 22:52 от M_Nik

# 78
  • Мнения: 1 732
escorial ,

благодаря за отговора! Hug Grinning

Мисля, че успях да те разбера какво си имала предвид.

Да си призная ми трябваха 20 часа, за да преосмисля  прочетеното, да помисля и да вникна повече в тази философска материя.
По принцип холистичната философия я възприемам, особено когато става дума за холистична медицина. Когато при една болест не се разглеждат симптомите сами за себе си, а причините....и всичко е взаимосвързано.
Холистичните идеи на  Хипократ, Платон, ученика му Арстотел съм ги приела отдавна като неоспорима истина. Най-общия извод, че светът се разглежда като единно цяло,  а отделните явления и обекти имат смисъл само като част от него.

Цитат
No thing in the universe is seperable from the whole. The only real you or self is the whole. The nature of our being is indivisible.
It is the unfolding and enfolding of life, where the doing and the being flow into each other.
Wholism is the process that goes from the identification with the individual (body, mind, emotion) to the identification with the whole. Everything is part of the collective; it is simply experienced through different time space coordinates.

Тук всичко ми се вижда малко идеалститично. Да, така е, но все пак си е идеалистично. Както между впрочем холизмът си е идеалистическо учение.
Защото не винаги мога да се идентифицирам с цялото.........колкото и да ми се иска. Да, част от цялото съм, но не мога да се идентифицирам с него.  Confused
Как да се идентифицирам с наркопласьора или с изнасилвача? Да, те са част от цялото, но все пак това цяло се състои от отделни части.

Цитат
Когато живеем от холистична гледна точка, ние живеем в настоящия миг (сега). Това е състоянието на мир и любов и ще рече, че живеем всеки един момент в затишието(the stillness) на безкрайни възможности. Няма вина, грях, осъждане или желание и поради това няма и снисхождение/опрощение в това състояние. Съществува само „каквото е“. Ако някое от тези състояния се появи, тогава, това е индикация, че се идентифицираме с, привързани сме към или очакваме нещо.

Тук нещата пак ми се виждат объркани.......не може да се говори, че няма вина и грях. (Това между впрочем ми се вижда в разрез с Библията).
Ами да вземем тогава всички да си правим безконтролно всякакви престъпления, защото така ни е кеф.  Защото живеем за мига.
Е, да, виждам, че сина ми живее за мига! Той все още не осъзнава понятия като "следващата седмица", "следвашата година".
Но, ние, възрастните, сме разумни същества и не можем да не поемаме отговорности.
Не мога да нямам желания.....Това ще означава, че искрата на живота ми е угаснала...........

Цитат
Холистичното виждане е такова, че каквото се случва в една сфера или област се случва във всички сфери/области. Нищо не е отделно и нищо не е по-добро или по-малко добро.

Да, така е, затова си мисля, че когато в живота ти се случат определени предизвикателства, дори и да си постигнал хармония със себе си, ще ти трябва гъвкавост, адаптация и воля, за да си хармонизираш отново и външния свят, част от който си.
. Именно затова бях написала така за огледалото.
А за по-доброто или по-малкото добро...не разбирам....честно!  Embarassed Simple Smile

M_Nik ,
благодаря за инфото за зелето и другите продукти! Hug
Между впрочем за зелето освен мощното му ати-язвено действие е характерна и анти-раковата му профилактична сила.

# 79
  • Мнения: 47
Боже ние няколко дни сме по разходки и съм пропуснала доста неща,ноооо сега си наваксах Wink.
Благодаря за новата темичка  bouquet както винаги така интересна.
еskorial и аз ти благодаря за подробното обяснение за холизма.Тук до нас са открили един център за холистична медицина и аз все се чудех какво точно означава Blush newsm78
Аз пък съм пред дилемата дали да продължавам да водя детето си на хомеопатия или не,у дома ме обвиняват че от както съм почнала с хомеопатия спрял да яде(а той и преди това не се хранеше добре).Помогнете ми моля ви Praynig

# 80
  • Мнения: 557
realist

Наистина си трябва време докато се осъзнае холизма.

Повечето неща, които си описала като неразбираеми за теб се оказват такива, защото се опитваш да ги категоризираш.
В холизма няма категоризиране - добро/лошо. Там просто има. Толкова. Това, което е, то просто "е".
Ние хората сме си измислили категориите и ги прилагаме за всяко нещо. А ако се замислиш - и в природата няма категории.
Там хищника е хищник и убива животно, не защото е лош, а защото е хищник. Природата не го наказва по никакъв начин, защото той просто си е такъв. Такава му е природата Simple Smile
Ние хората сме си измислили и доста други неща, в които си вярваме, без да имаме голямо основание Simple Smile: като време и пространство например:-)

# 81
  • Семейството е винаги с мен:)
  • Мнения: 200
Ами да вземем тогава всички да си правим безконтролно всякакви престъпления, защото така ни е кеф.  Защото живеем за мига.
Е, да, виждам, че сина ми живее за мига! Той все още не осъзнава понятия като "следващата седмица", "следвашата година".
Но, ние, възрастните, сме разумни същества и не можем да не поемаме отговорности.
Не мога да нямам желания.....Това ще означава, че искрата на живота ми е угаснала...........

Realist- Когато живееш осъзнато не може да вършиш престъпления именно, защото си осъзнат....Не можеш дори да преядеш, ако се храниш осъзнато и се наслаждаваш на всяка хапка....
Разбира се, няма лошо в носенето отговорности- но когато почнем да се тревожим, мислим, съжаляваме, страхуваме за минало или бъдещо събитие пропускаме Настоящето....

Всички имаме желания- това ни движи напред...Дори всички в този форум сме се срещнали тук, водени от желанието си за здравословен, качествен и хармоничен живот.... А ако имаш предвид материални желания- Докато искаме да постигнем/получим повече, трябва да сме благодарни и да оценяваме това, което имаме в този момент (съжалявам, цитатът не е точен)....Да искаме без да настояваме...

# 82
  • Мнения: 557
Когато живееш осъзнато не може да вършиш престъпления именно, защото си осъзнат....Не можеш дори да преядеш, ако се храниш осъзнато и се наслаждаваш на всяка хапка....


Абсолютно съм съгласна.

# 83
  • Мнения: 3 743
....Да искаме без да настояваме...

Това ми харесва  Hug

# 84
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
някой има ли ПМС?
как се контролирате?
днес съм много нервна  Twisted Evil
отделно съм разконцентрирана, а днес точно трябва да съм напълно вглъбена Whistling

# 85
  • Мнения: 3 869
Ами аз по едно време в миналото познавах това чудо ПМС. Обаче откакто направих прочистванията и си промених начина на хранене и мислене, се сещам за него само, ако го прочета някъде  Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 6 810
Приемате ли ме тук?
От миналата неделя ви открих, запалих се по суровоядството и мисля да съм чест посетител занапред. Grinning

# 87
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не мисля, че се храня нездравословно  Peace
просто съм нервен човек, а преди определени дати още по-нервен  Mr. Green
имам и мигрена, която за сега държа в желязна схватка с аромотерапия...
и тя е по това време  Whistling

ПМС не се влияе при мен от храненето или мисленето.
нито от физическите упражнения...

# 88
  • Мнения: 1 849
Да не би проблемът да е по-скоро хормонален? При мен пролактина е завишен и смятат че от там.
Аз също имам мигрена 2 дни преди, а ме тресе нервата поне 1 седмица, подувам се. По принцип разходки и леки физически упражнения - джогинг, плуване..., повече вода и леки (не пикантни) храни, плодове, без алкохол и кафе, малко секс за отмора - влияят добре. Активните спортове натоварват, а също и мазното. Шоколада сякаш малко успокоява.
Има и хомеопатия за случая - лахезис - са ми изписвали.
http://fema-bg.com/index.php?m=879&lang=1

# 89
  • Мнения: 7 009
Аз имам доста тежко ПМС.
Направо по-зле протича от самия цикъл, дето го усещам само първия ден  Crazy
Нищо не съм опитвала да го премахна.
Всъщност, мен единственото, което ме боли по време на ПМС са гърдите, направо откачам. Confused Даже като ходя ме болят. Rolling Eyes И може би кръстът, но те гърбът и кръстът по принцип ме болят, заради изкривяване на гръбнака Rolling Eyes

Пък като сме на тая тема, да ви споделя как протичат последните ми няколко дни с чашката.
Много добре се чувствам Flutter, наистина въобще не я усещам в себе си. Очаквах да имам по-голям проблем с вкарването и изкарването, тъй като съм ползвала тампон сигурно само 2-3 пъти в живота си, обаче се оказа доста лесно. Сигурно много четене по форуми и гледане на клипчета са ме образовали. Laughing Учудващо лесно се оказа и ползването в офиса, макар да нямаме мивка в тоалетната, супер бързо се справям. Въобще не е толкова трудно и времеемко както си представях. А по това, което се събира за около 4 часа (горе-долу на толкова я изпразвам), съдя, че може и да се изкара един работен ден без да се налага да се изпразва. Но това вече най-вероятно си зависи от съответната жена. Щях да кажа човек, ама се сетих, че на половината човеци не им е нужно  Laughing. Имах само едно голямо протичане Tired, тази нощ, може би не я наместих както трябва, защото предните 2 нощи, когато течението беше даже по-силно, нямах протичане. newsm78 Та така, много съм доволна  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт