Да живеем в хармония със себе си - 4

  • 69 978
  • 1 151
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 471
Ескориал, мерси.
А според теб кои са по-полезни кълновете или пониците? Или е хубаво и от двете да комбинираме.
И моя мъж яде месо и пуши, и второто особено ме дразни, но не мога да се преборя въобще.
На теория е съгласен с мен за всичко, знае че яде боклуци и постоянно повтаря, че спира цигарите, но на действия нищо от споменатото. Радвам се, че поне ме разбира и никога не е бил против моите теории и желания. Надявам се, че някой ден сам ще узрее за това решение.
Все пак най-добрия начин да накараме някого да направи нещо, е като сам пожелае да го направи.

# 61
  • Мнения: 3 743
Ескориал, мерси.
А според теб кои са по-полезни кълновете или пониците? Или е хубаво и от двете да комбинираме.
И моя мъж яде месо и пуши, и второто особено ме дразни, но не мога да се преборя въобще.
На теория е съгласен с мен за всичко, знае че яде боклуци и постоянно повтаря, че спира цигарите, но на действия нищо от споменатото. Радвам се, че поне ме разбира и никога не е бил против моите теории и желания. Надявам се, че някой ден сам ще узрее за това решение.
Все пак най-добрия начин да накараме някого да направи нещо, е като сам пожелае да го направи.

Това важи с пълна сила и за нас. С единствената разлика, че мъжът ми не смята, че яде боклуци като яде "чисто месо" Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 7 001
Мъжът ми по принцип си яде месо.
Аз от както не ям, не купувам и не готвя.
Не се сещам просто в магазина за месо.
Ако си поиска и се сети да си купи, ще му сготвя.
Аз също мисля, че трябва да се уважаваме за изборите, които правим.
За околните винаги съм била странна (по други поводи), сега просто съм малко по-странна.
Не ми пречи.

# 63
  • Мнения: 3 743
Мъжът ми по принцип си яде месо.
Аз от както не ям, не купувам и не готвя.
Не се сещам просто в магазина за месо.
Ако си поиска и се сети да си купи, ще му сготвя.

Охо, сеща се и още как. Може кисело мляко и вода да забрави да ми вземе, но няма ли месо вкъщи, си купува задължително. Един път го оставих само той да пазари, че трябваше да храня малката и ми се върна с половин пазарска количка пълна с месо ooooh!

# 64
  • Мнения: 1 732
Цитат
M_Nik

сякаш те манифестират здравословното и имат доста по-високи цени от другите, наблягат на някои "изчанчени" манджи и най-простите и забравени напр. "чушки с ориз" или "леща плакия" са сменени с табуле или тофу Гун бао. Да не говорим, че от вегетарианството и здравословното хранене се прави хранителна индустрия.

Наистина странна тенденция.направо ми става смешно понякога! Сякаш идята така се по-котира. А като е по-близо до естественото – изглежда просто. И не е модно.
Изглежда,  и в естествените стоки вече цари мода. И сред тях има такива с надути цени- личи си че са продукт на съвремнната индустрия.....и такива, които са си по-семплички и по-натурални....по – евтини.....
Какво по-хубаво от това да си по-близко до естестевното, натуралното и истинското........

Цитат
radosti

Омръзна ми да правя впечатление с това какво ям и какво не ям.....Омръзна ми да е прието да ръфаш солети, вафли и  баници, а като извадя  ябълка да виждам, че правя впечатление или пък колегите на работа все да узамоключават на глас, че "пак ям плод, как не ми писва"...


Винаги ще правиш впечатление! Просто до голяма степен зависи от мини общостта, в която си попаднала в определен момент.
а и както е казала  e4o_me4o
Цитат
Но, вярвайте, ще дойде и нашето време, и тогава странни ще са тези, които още ядат месо, пият, пушат и т.н.
-

и аз вярвам че нещата вървят натам! Grinning

Тук в Германия е супер разпространено да си хапваш ябълка на крак (виждала съм ги и в метрото и по спирките) или да си си взел морковчета и чушки в кутийката за работата или училището.


Цитат
"Любимото" ми е как ще се омъжа като не мога да готвя месо и манджи  и като добавка - децата ти какво ще ядат...  И това ми го казват момичета на моята възраст, а не някакви бабички и лелки...

навремето имах приятелка, която беше много «загрижена «за моето евентуално превръщане в «стара мома».  Беше ми заявила, че скоро вече няма да мога да имам привилигията да избирам, а мен щяло да ме избират........(е, аз никога не съм избирала, де),....просто чаках да срещна човека на живота си! И в един красив момент това се случи. Той никога не е искал да му готвя месо, въпреки че не е вегетарианец. И аз, разбира се, не му го готвя.  Напълно подкерпя моите въгледи за вегетарианско хранене на детето....... Уважаваме своите предпочитания, изпълнени с любов един към друг.

Цитат
asyalein

единственото, което ми липсва тук са тракийските местенца в Бг...
там енергиите са други.тук няма такива места или не съм ги намерила още

Всяка земя си носи вибрациите. Тук такива местенца едва ли намериш.


Цитат
ivalex
Аз малко се дразня от комерсиализацията на думичката Био...

 и аз Confused....... започнах даже да се съмнявам до колко био е гаранция и до колко не био- не е гаранция......Та нали всеки продукт преди да излезе на пазара, трябва да мине през задължителен контрол за допустими за човешкото здраве стойности на това или онова!
И точно като капак за моите чуденки се случи да разговарям с лекар, с огромна практика зад гърба си. Той като видя как всичко, което купувам е био и го черпя само с био неща, се засмя .......и мило и снизходително ми каза, че всичко това е относително......И да не съм се предоверявала на био-етикетите!?!?! Shocked
освен това ме попита ме: а как ходиш на ресторант ако няма био меню. А как ходиш на гости ако приятелите ти на са осигурили само био почерпка?....

Е,момичета,ако не сте стигнали,ще стигнете до момента, в  който няма да ви интересува какво си говорят хората около вас и вашите приятели ще бъдат такива,които да споделят това,което ви се иска
Без да се съобразявате!

стигнала съм! ВЕЧЕ! Grinning
но минавах през доста етапи..все пак като започвах бях на 16.....а сега съм на 35!


Цитат
escorial

Заобикалящата ни реалност е нашето огледало.
Тогава, постигайки хармония със себе си, постигаме хармония със света, не е ли така?

Звучи много красиво!
Да, наситина хармонията не е еднопосочна! Тя обхаваща и външните и вътрешните аспекти.
Но дори и да си постигнал хармония със заобикалящия те свят, той може да ти поднесе винаги и по всяко време големи изненади. Външният свят все пак е извън нас......И огледалото понякога е далеч от това да можеш да видиш или намериш отражението на своите възгледи в него.......
Не ти ли се струва, че огледалната идея понякога може да те превърне малко в поговорката «ти го плюеш, то мисли дъжд вали»???

# 65
  • Мнения: 557
realist Ще ти отговоря така:


What is does Wholistic mean?
A Wholistic definition from Judyann McNamara

The word "holistic" comes from the Greek "holos", meaning seeing reality as composed of integrated wholes, whose properties cannot be reduced to smaller units. In every living organism the parts of the whole are held together and brought to a different and greater expression by an invisible and unique essence. This essence or internal nature of the organism provides the connection that constitutes the whole. Thus, the whole can only be understood through the connection between the parts and it is the essence of the connection that makes something more than the sum of its parts - that makes it whole.

The essence of the connection is what Plato called "soul" and it is what makes each of us truly unique and distinct from every other being in creation. Your soul is your essence, your deepest and truest nature and what gives you your distinctive character. Soul also implies depth and meaning and suggests the intangible and undeniable mystery of life that makes each of us unique.

The word soul defines the non-material, vital, "more", that lies at the root of your unique existence and connects all apparently diverse parts of your being. Perceiveing your soul is seeing the connection between all your parts, in other words perceiving yourself as a "whole".

Appreciating your wholeness, what is truly unique about you, heightens your awareness and your ability to take care of yourself approprietely - eat properly, know what kind of support you need, and how much. Finding your wholeness leads to finding wholeness or oneness with the world. From this wholeness ensues and enriched life, just as the word "whole" precedes all the words for such a life: wholeness, healthy, holy, healing and holistic.

No thing in the universe is seperable from the whole. The only real you or self is the whole. The nature of our being is indivisible.

Wholism is the process that goes from the identification with the individual (body, mind, emotion) to the identification with the whole. Everything is part of the collective; it is simply experienced through different time space coordinates.

It is the unfolding and enfolding of life, where the doing and the being flow into each other.

When we dis-identify with the body/mind/emotions we identify with the whole and fall into the void, which is the state of peace. There is no subject, no object. It is all of it. Everything is all part of the same "isness". Everything works as one complete, synchronistic, wholistic unit.

When we have a moment of awareness and awaken then we see beyond the limitations of the body/mind/emotions. This awareness is itself the whole. It is a deeper "I amness". At this level of awareness it is whole looking at itself.

и нека завърша така:

"If you really face the world as it is, and tackle it, you would find it something infinitely greater than any philosophy, greater than any book in the world, greater than any teaching, greater than any teacher."
J. Krishnamurti

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 20:35 от escorial

# 66
  • Мнения: 471
Искам да споделя с вас една мисъл на Ганди, която днес видях на един сайт:
" Първо ще ви игнорират,
после ще ви се присмеят,
после ще се борят с вас.
И после ще победите."

# 67
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изпуснала съм поредната тема.
и моят яде месо.
това не ме обезкуражава...
даже се радвам, когато яде веге храна и каза, че му е вкусно.
би предпочел сигурно месо, но не получава всеки ден...

не мога да го заставя да е като мен, а и не искам.
уважавам правото му на избор  Peace
както и той моето Wink
У нас е същото. Свикнал е, че ако иска месо, трябва сам да си го купи.

# 68
  • Мнения: 557
Ей това вече го преведох Simple Smile

Холизъм на практика
от Джудиан МакНамара

Whole: цял, цялост
Wholistic: холистичен, цялостен
Wholism: холизъм, цялостност

Холистичното виждане е такова, че каквото се случва в една сфера или област се случва във всички сфери/области. Нищо не е отделно и нищо не е по-добро или по-малко добро.

Концепциите представени в тази статия са нито линейни, нито статични, тъй като животът е процес в еволюция, който е в постоянно движение, където промяната е единствената константа. В нашето учение за холизъм или холистично здраве, ние предаваме и учим на „познатото“, знаейки, че „непознатото“ ще се саморазкрие с времето. Ето затова, всички материали и учения са предмет на еволюционния процес на разширяване към по-големи цялости, където „старото“ се обгръща и разхръща/развива в ново разбиране за цялостта.

Когато се случва еволюция, тя не зачерква предишното знание, а по-скоро съдържа вече знаещото се и се разширява на базата му, с цел да се постигне ново разбиране на цялостта. Тогава се създава по-голям контейнер, който носи по-голяма перспектива за цялостта и живота (също като матрьошките, които влизат една в друга).

Когато живеем от холистична гледна точка, ние живеем в настоящия миг (сега). Това е състоянието на мир и любов и ще рече, че живеем всеки един момент в затишието(the stillness) на безкрайни възможности. Няма вина, грях, осъждане или желание и поради това няма и снисхождение/опрощение в това състояние. Съществува само „каквото е“. Ако някое от тези състояния се появи, тогава, това е индикация, че се идентифицираме с, привързани сме към или очакваме нещо.

Когато един индивид избере да се консултира с холистичен терапевт, той изразява интерес да разбере своята неразположеност (болест), дали физическа или интелектуална, в по-широк  контекст.

Този по-широк контекст влкючва де-идентификация с нашето конкретно Тяло-Съзнание проявление, което е нашата основна заблуда или концепцията ни за самите нас. Чрез изучаване, изследване и наблюдаване на себе си и там, където се съпротивляваме на енергийния поток на живота, ние започваме да разбираме как нашето страдание се създава от нашето усещане за отделеност от цялостта.

Това усещане за отделеност от цялостта се манифестира чрез повтарящи се схеми/мотиви, които преживяваме в нашия живот (която форма наричаме нашата история) и ни пречи да погледнем от холистична гледна точка. Нашият живот е много прояви на една и съща тема. Когато открием тази тема и я наблюдаваме, изучавайки я, на нас ни се предоставя възможност да се върнем към нашето начало и да живеем живота си холистично, където няма нито отделяние, нито разделяне. В това недвойнствено състояние няма нищо, на което да се противопоставяме, а по-скоро  усещаме и изпитваме цялостта на живота във всеки един момент и  разбираме, че всяко нещо е част от всяко нещо.

От холистична гледна точка, енергийното поле на човек има предразположени тенденции и се донастройва във всеки един момент. Когато се появи конфликт в индивида, това е знак, че нещо вече не работи за него и неговия контейнер от условности е подтикнат към по-голяма цялост.

Този конфликт, дали изразен чрез физически, емоционален или интелектуален симптом, предоставя на индивида възможност да се придвижи отвъд неговата комфортна зона в нов начин на съществуване. Всички симптоми, без значение как са проявени в нашето същество, отразяват едно и също основно неразположение (болест); което е нашата идентификация с концепцията ни за самите нас, нашата основна заблуда.

Говорейки холистично, неразположения (болести) се появяват когато Тяло-Съзнание контейнера е вече малък (концепцията ни за нас самите е твърде ограничена) и ние сме готови да го разширим към по-голяма цялост. Чрез осъзнаването и освобождаването от повтарящите се теми, които манифестираме в живота си, ние придобиваме свобода от „нашата история“ и сме способни да преживеем живота холистично и да живеем в затишието(the stillness) на безкрайни възможности.

Холистично, нераположението (болестта) може да се появи поради една от следните причини (пиша го на английски, защото не успявам да го преведа добре):
     1.something is coming to consciousness but the follow through is blocked
     2.something is being brought to consciousness
     3.a release of mental beliefs after coming to consciousness

Когато сме в състояние на здраве, имаме най-голяма степен на свобода и движение. В това състояние има най-голяма адаптивна способност, гъвкавост и спонтанност, и индивида притежава най-големия спектър на възможности и избор.

Когато сме в неразположено (болестно) състояние имаме най-малко свобода и движение и сме сковани в отговорите си. Няма свободен избор и нашето енергийно поле се опитва да компенсира, тъй като възможностите и изборите са лимитрани.

# 69
  • Мнения: 3 376
Eaспирит, ако не се лъжа ти си беше взела уреда за кълнове. Доволна ли си от него?
Чудя се дали има смисъл да си го взема, тъй като стават и в буркан Thinking

Аз бях и съм много доволна Grinning Лесна работа Peace
Хвърлих ги аз тези кълнове от лененото семе,продължаваха да горчат Confused Да не би да са така на вкус?

Момичета дайте идея за някаква веганска торта Grinning Прияло ми ми се е,а пък не искам от другите Tired

# 70
  • Мнения: 2 185

Момичета дайте идея за някаква веганска торта Grinning Прияло ми ми се е,а пък не искам от другите Tired

Веднага  Grinning , ам нямам сега възможност да ги преведа, дано да си на "ти" с английския.

Шоколадова ( има и ванилова, но продуктите са по-особени и не знам дали ще го откриеш)

3 cups all-purpose flour
2 cups white sugar
1 cup cocoa powder
2 teaspoons baking soda
1 teaspoon salt
1 cup vegetable oil
2 teaspoons vanilla extract + 2 tsp organic chocolate extract
2 teaspoons distilled white vinegar
2 cups water

(You can also use 2 cups of coffee, cooled, for a mocha flavor)
Preheat oven to 325 degrees F.
Grease, flour and line pans with parchment.
Sift together the flour, sugar, cocoa, baking soda and salt. Add the oil, vanilla and flavoring, vinegar and water. Mix together, but don't over mix.

Pour into prepared pans and bake at 325 degrees F for 60 minutes. Check after 40 minutes. For cupcakes, check after 15 or 20 minutes.
Remove from oven and allow to cool on a rack.

Torte layers (if you want to) or just the layers and brush cut sides with Simple Syrup.

Fill and top with chocolate frosting. Nuke the frosting for the top so it pours like a ganache.

Symple Syrup - 1 to 1 ratio of sugar and water. Bring to a boil and simmer for 10 minutes. Add flavorings such as vanilla or chocolate extract. Brush on warm or cooled.

# 71
  • Мнения: 61
  и аз Confused....... започнах даже да се съмнявам до колко био е гаранция и до колко не био- не е гаранция......Та нали всеки продукт преди да излезе на пазара, трябва да мине през задължителен контрол за допустими за човешкото здраве стойности на това или онова!

Може би си права, че само етикета "Био" не стига. Аз преди близо 2 години се мотах по Министерство на земеделието - с приятелка имахме идея за проект и опипвахме почвата. Порази ме онова, което няколко пъти натъртено ми казваха там за био-земеделието: "Сертифицира се процесът, не продукцията". Според експерта, с който разговаряхме продукцията не се следи по никакъв начин.  newsm78 И все се чудя дали някой не дотам добросъвестен "био-" стопанин не би се изкушил да смеси био- и не-био- стоки... Отделен въпрос, че поне според онова, което съм чела, съвременното българско био-земеделие изглежда доста различно от това, което трябва да бъде, за да дава истинска храна. Струва ми се, че както в съвременната медицина по-скоро се занимават със следствията, отколкото с причините...

Нещо друго - преди време имаше разговор за това дали човек, който се храни здравословно, може да си позволява понякога "вредности". Сега препрочитам "Искаме ли да сме здрави? (хроника на опити и озарения...)" на Н. Курдюмов. За съжаление в момента го е махнал от страницата си. Дали искате да ви напиша тук описаните резултати от експериментите на В. Николаев? Той е описан като "отял се суровояд" и повече от 1 година е изпитвал ефекта от различни продукти. На мен ми беше интересно да прочета, че дори обикновения варен картоф е предизвикал доста реакции, включително - "силно изхвърляне на слуз: невероятна хрема и кашлица", което обикновено свързваме с употребата на млечни продукти.

# 72
  • Мнения: 471
[Нещо друго - преди време имаше разговор за това дали човек, който се храни здравословно, може да си позволява понякога "вредности". Сега препрочитам "Искаме ли да сме здрави? (хроника на опити и озарения...)" на Н. Курдюмов. За съжаление в момента го е махнал от страницата си. Дали искате да ви напиша тук описаните резултати от експериментите на В. Николаев? Той е описан като "отял се суровояд" и повече от 1 година е изпитвал ефекта от различни продукти. На мен ми беше интересно да прочета, че дори обикновения варен картоф е предизвикал доста реакции, включително - "силно изхвърляне на слуз: невероятна хрема и кашлица", което обикновено свързваме с употребата на млечни продукти.
Това не можах добре да го разбера. Какво значи отял суровояд и след като е бил дълго време на суровоядство ли организма му реагира на варена храна? Това ли е за което и ескориал каза, че не е хубаво да си прекалено "чист", защото реагираш на всичко.

# 73
  • Мнения: 61
Предполагам, че има предвид, суровояд, който вече е преминал преходния период от 5-8 месеца (според автора), вече се е преустроил и не изпитва особена зависимост от храна, липсата й не предизвиква дискомфорт.
Организмът му реагира по-силно или по-слабо на различните готвени храни. Например реакцията на хляб и картофи е силна, докато с елдата няма проблеми. Прясно сварените бобови също не са създали проблем, освен временен метеоризъм.
Ами да, както твърди escorial. То не че иначе не реагираме, но толкова сме свикнали, че това за нас е фон, променило се е нивото на чувствителност.

# 74
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
И според Дънов млякото е слуз! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт