Нова ЮЛСКА пролетно-цветна

  • 55 879
  • 286
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 18
Хей мами студа май съвсем ви е сковал. Хайде кажете какво измислихте за свети Валентин защото аз съм в загадка.  Нищо не ми идва на ум newsm78

# 226
  • Мнения: 496
Да бе сладури, къде се покрихте всички newsm78

Никой ли няма с какво да се похвали или оплаче?

Ние сме добре, малко боледувахме, както си му е реда, но сега всички сме здравички. Баткото слушка, бебка е много послушна и миличка и още малко ще чукне 4-те месеца. Расте като по учебник, но папка доста често, което не позволява правенето на дълги рзходки, ама то и в този студ не ми се и разхожда много  Rolling Eyes

Хайде сега и вие да кажете по нещичко. Някой някъде на почивка беше ли? Как изкарахте празниците? Как са дечицата? Айде разправяйте  Flutter

# 227
  • Мнения: 1 698
Бубка, здравей. Радвам се, че дечицата са добре и слушкат. Дай снимки да ги видим.
Ние сме уж добре, нямам с какво толкова да се похваля, но по-важното е, че нямам и с какво да се оплача, пу пу Grinning Не ходи на детска, не иска да ходи изобщо, на всичко е съгласна само и само да не стигне до там Rolling Eyes Затова пък вече на танците остава сама вътре, това си е голямо постижение, защото до скоро беше все залепена за мен и не искаше да танцува, ако не съм вътре при нея.

Иначе ние другата седмица сме на сватба и шихме шаферска рокля на мацката. Ето я, стана страхотна:
http://mimesg.multiply.com/photos/album/38/4_godini#photo=34

Дари е много доволна. Взех и една тиара за главата, за да може да завършим визията.  Wink

# 228
  • Бургас
  • Мнения: 316
mimes страхотна шаферка си имаш  Simple Smile
Да ти кажа честно и моето момиченце ходи на танци /балет/. Записахме я по нейно желание, но първите няколко урока, аз стоях плътно при нея в залата. Даже в началото беше наистина залепена за мен и участваше много малко в урока. Постепенно обаче започна да се отпуска и сега вече, след 2 месеца, имам привилегията да стоя отвън пред вратата и тя отвреме на време да идва да ме проверява. Обикновено си нося по нещо за четене, за да оползотворявам времето. За напускане на поста изобщо и дума да не става.  Simple Smile Мисля, че много й помогнаха и госпожата, която е много мила възрастна балерина и децата, които много й се радват, защото е най-мъничка в групата.
А ние също не искаме да ходим на градина. Винаги с уговорки да я взема първа и после колко дни ще почива. И като я питаш, защо не иска да ходи, тя казва, защото искам да съм си в къщи с мама и тати. Изобщо не изтъква някаква причина в градината.
Мислите ли, че това е от зодията или просто детето си е такова??
Освен това, чакаме с нетърпение бебето и още от сега разказва на всички, че ще го храни, облича и мие нааканото дупе. Simple Smile

Последна редакция: вт, 16 фев 2010, 10:58 от addi

# 229
  • Мнения: 496
 Laughing И моето Гоши не иска на градина ама аз съм спретнала друг номер - купуваме играчка само веднъж в месеца и всеки ден пишем на календара дали е слушал или не и после броим, така че ако иска подарък трябва да слушка Thinking Плюс това постоянно обясняваме как ще остане глупав ако не ходи на градина, на другия ден как ще им липсва на приятелите му, на другия, че ако остане вкъщи мам няма да има време за него, понякога му давам лакомство за "награда" че е станал, но не често, че бързо свиква Crazy и така...

Мимес малката е много красива и колко е пораснала... пу-пу да ти е жива и здрава Hug

# 230
  • Мнения: 1 004
Ние засега нямаме проблем в градинката..Дени ходи с желание, че даже не иска да тръгва вечер...само сутрин с влизането в стаята имаме проблем  Simple Smile Но там е много по-свободна отколкото у дома даже..оставят ги да се занимават с каквото имат желание...не спят следобяд ..играят си..просто правят това, което им се прави

# 231
  • София
  • Мнения: 6 259
Ей, Зайо, Бубка, да гласувате за Миро на Евровизия!  Hug  Heart Eyes

Ади е на ски от ДГ - за втори път тази г. Утре мисля и аз да се кача да покарам (отпуска съм, че трябва 16:30 да я взимам). Междудругото, търся си компания за утре за Витоша.  Peace

# 232
  • София
  • Мнения: 6 259
P. S. bubka, междудругото миналата седмица бях в Белгия, само че в Брюксел.  Wink

И:

# 233
  • София
  • Мнения: 529
Честита Баба Марта, момичета!

Спяща, и как е малката скиорка?
Ида също тази година кара, оказа се, че на тати мрънка и с една кака учителка се учиха на Банско. Това е истината Hug След 2 урока вече кара по леките писти Wink
После ходи и на лагер от ДГ, на Мальовица. Тя, която не е спала даже в бабите си един ден заяви, че щяла да ходи на лагер Shocked Обясних й как 5 дни няма да сме заедно - ОК, как няма кой да я облича-съблича - ОК, как няма нощно време кой да я взима в неговото легло - ОК.
Даже започнаха след приказката да заспиват сами двете девойки в стаята си .

Та мина лагера - голям купон е било, ски сутрин, следобед сън, вечер карнавали, викторини и  игри. През нощта фея им носи подаръци... На госпожите преди просто им се кефех, колко са печени, вече направо им се възхищавам Hug

Изкушаваш ме за утре с Витоша.... ама предвид, че няма да съм скоирска компания, а само за почивките ти - няма сми.
Малката е с гипсиран крак и не сме за планина много.

Мимес, красавица голяма е Дари. Представям си как се радва на прекрасната рокля! Пиши после как е минало!

Зайо, Бубка, радвам се че малчовците се адаптират така добре в новата среда! С езика как се справят?

# 234
  • София
  • Мнения: 6 259
Ами, ето как беше първият път на ските. След малко ще хода да я взема и ще разбера как е минало днес.  Peace

# 235
  • Мнения: 1 004
Ара, Дени вече бърбори почти само на немски и у дома. За нея самата езика вече не е проблем. Аз не мога да определя колко знае, но понякога ни хвърля в тъч с някоя думичка. Вече й е напълно естествено да говори на немски, не се замисля над всяка дума...дори почва да не може да говори на български..но засега сме я оставили...ние да му мислим....как ще разбираме детето си... Rolling Eyes Важното е тя да се чувства комфортно с децата и с езика....

# 236
  • Мнения: 496
P. S. bubka, междудругото миналата седмица бях в Белгия, само че в Брюксел.  Wink

Беше ама не се обади  Wink

Гоги понапредва с езика, но не му идват отръка тези работи Tired Миналия ден бях на родителска среща и казаха, че не изговаря добре думите (така е и с българския) и че има проблеми с финната моторика. Посъветваха ме да му говоря само на Бг, а те щели да наблегнат не Холандския. Ако и до догодина не се подобрят нещата ще ходим на специалист логопед и кинезо-терапевт. Смятам това лято да направим 2 месеца лятна ваканция в Бг и ако можем да посетим и логопед ще е добре  Peace

Малката расте и е много щастлива - гука, пее и лудее. Днес сме на консултация и ще получим ваксинация  Tired за радост следващата е чак на годинката Peace

# 237
  • Мнения: 1 004
Бубка...много тъп въпрос, но и в белгия ли е холандски?

# 238
  • София
  • Мнения: 6 259
Бубка...много тъп въпрос, но и в белгия ли е холандски?

Не съм Бубка, ама половината е френски, другата - холандски.  Peace

А иначе в темата си имаме и логопед.  Wink

# 239
  • Мнения: 496
Да, zayo, тук официалните езеци са Френски и Холандски, като от Брюксел надолу се говори Френски, а в северната част - Холандски, има и малка част, в която се говори пък немски Crazy

А иначе за velinap знам, че е логопед и сме си писали по темата, но от разстояние не стават работите Tired

Общи условия

Активация на акаунт