За смешните въпроси

  • 16 547
  • 211
  •   1
Отговори
# 60
  • usa
  • Мнения: 2 113
И аз, и аз Simple Smile Щом даже по CNN са способни да покажат подобна карта:


 Shocked Shocked Shocked кажи ми, че това е някакъв монтаж!!! не мога да повярвам, че в официална медия въобще имат достъп до такова недомислие  newsm78.

а американците просто нямат начин да знаят география. в общия случай задължително учат световна география един триместър от гимназията и ако не проявяват някакъв особен интерес, си остават с това. география на света не може да се научи за три месеца.

# 61
  • USA
  • Мнения: 559
Аз съм виждала много интересни карти на презентации на престижни консултантски фирми "специалисти по Източна Европа". На едната на очертанията на България пишеше Русия и имаше и къде са градовете в "Русия"  Crazy, на друга пък на очертанията на Румъния пишеше България и се хвалеха по какви проекти са работили там. Авторите бяха италианци и французи.  bowuu

# 62
  • Мнения: 494
Много се позабавлявах докато четох написаното. Доста от нещата са ме питали и мене (аз съм в Австралия) Тук на пръсти се броят хората, които знаят къде е БГ, винаги ме питат това къде е. Повечето мислят, че е бивша съветска република. По- фрапиращи неща, които са ме питали:
- Вие каква музика слушате?
-Ами всякаква, каквато и тук.
-Ама същите групи ли?
-да
-Ами как им разбирате? Или може би ви ги превеждат.  Mr. Green
Друга случка:
-Къде е Бг?
-В източна Европа.
-Много интересно, аз си мислех, че българите приличат на европейци  #Crazy #2gunfire (за уточнение аз съм с кестенява коса и кафеви очи)
-Да, ние сме си европейци- отговарям много троснато аз.
Иначе никой не знае, че кирлилицата е българска азбука, всички я знаят като руската и не мога да ги обедя, че е българска. Много се дразня на това.
Редовно ме питат дали в къщи си говорим на английски, мислят, че в Европа се говори Френски, Немски Италиански и Испански. Не могат да разберат, че всяка страна си има собствен език. Мислят, че са все диалекти на горните изици.

# 63
  • T"A
  • Мнения: 2 515
О, покрай обсъждането цвета на кожата ме подсещате - и тук съм чувала такива разсъждения по повод на това, че не съм руса - защо българките не са руси, има и руси, нали, както рускините, ааа, явно България е на юг и както в южна Европа са по-чернички, така и и там, а всъщност на юг ли е? - от този сорт  Crazy

Но това е било прецедент, не като често срещания въпрос дали Варна е столица (и диалози като: "От къде си в България?" - "От столицата" - "Аа, от Варна")

# 64
  • Мнения: 2 030
1. Mоя приятелка работи в Америка и една американка я е питала "С колА ли е дошла от България и за колко часа?"
2. Питали са я как да си нулират елката, след като на собствения им език е написано "Clear".

# 65
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
След като разберат, че съм от България в 80% от случаите слева: "А значи говориш перфектен испански Shocked На което отговарям: не, но говоря перфектен български.

Скоро от FedEx бяха изненадани, че в България имаме митница. А преди това ме попитаха защо пратката идва от Европа, след като Бангладеш не е в Европа.

А иначе са ме изненадвали и със страхотни познания за страната



# 66
  • Мнения: 568
Мен пък ме обявиха за гений на входящия тест в местното ИЧС, защото съм можела да пиша и чета "руската азбука" без грешка, пък и с какъв замах и какъв грациозен ръкопис  Joy. Изнесох им няколко лекции за това що е то кирилица и от къде идва.... и после до края ме гледаха с недоверие  Rolling Eyes


Минавам руската граница и си подавам международния паспорт... Руската митничарка ми го хвърля обратно и ми вика - "А, с превод на паспорта не се минава... Дай оригинала!"  Shocked Shocked Shocked Аз плахо си побутвам паспорта обратно към нея - "Ама това ми е оригинала..."  Rolling Eyes, а тя - "Да, бе! Я гледай, че всичко е написано на руски!!!"...   ooooh! Докато се чудя как да й обясня без да я разстроя, тя взе че се загледа и загря... Посмяхме се после де  Crazy


В час по руски, пак към местното ИЧС. Преподавателката ни, педагог-филолог и междувременно заместник директор на училището ни обяснява защо руските жени са толкова красиви, а пък европейките не са. Заради Инквизицията през Средновековието!!! Красивите жени били обявявани за вещици и изгаряни и така изчезнал завинаги генът на красотата в кръвта на европейците! Всички в класа ми бяха азиатци, слушаха историята като скаути край вечерен огън, с увиснали ченета... А аз като единствен представител на европейската озлочестена кръв събрах всички погледи... Върви им разправяй, че в България не е имало Инквизиция и че въобще цялата тая история е голяма глупост...  Rolling Eyes


Пак в същия езиков център, друга преподавателка се възмущава как срещнала някакви французи дето не знаели до колко и кои морета опирала Русия  #Crazy newsm78 Голямо тюхкане, голямо възмущение от неграмотността на европейците... И за да ни илюстрира по-нагледно реши да ни покаже на картата къде е Франция, за да й се посмеем заедно... Следва 10-минутно търсене къде е Франция...  hahaha Crazy

# 67
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Много весела тема   Laughing
 
Американци са ме питали:
- Откъде сте?
- България, Източна Европа
- А, значи сте близо до Германия
-------
- Приятелка на колежка амриканка ще се омъжва за българин. Колежката ме пита: колко щата имате?
-------
Разговор в USA с пуерториканец:
Аз: Доста си пропътувал, за да дойдеш от Южна Амрика.
Той:Ама как, Пуерто Рико е в Северна Америка (имаше окачена карта на стената и скочи да ми показва къде е Пуерто Рико, е, не го намери, трябваше да му покажа аз  Shocked )
-------
Колежка полякиня вижда бродирани икони в дома на един колега и възкликва:
- А, защо има толкова икони тука, вие нали не сте христиани?
-------
Пак в USA. Става въпрос за това колко са ниски заплатите в България. Аз казвам $200. И те:
- Много са ви ниски заплатите - $200 на седмица нищо не е Rolling Eyes
Е, обясних им, че е на месец, щяха да паднат...

# 68
  • Мнения: 2 907
Изчетох всичко, много ми е забавна тази тема.
Само да споделя, че отдавна не очаквам всички да знаят за България. Това е същото ако някой ни каже, че е от Буркина Фазо или Бряг на Слоновата Кост и ние само бегло си представяме къде е това, но без кой знае какви географски координати. ю
България не е държава от кой знае какъв политически и икономически мащаб, струва ми се, че е нормално много хора да не знаят къде е. Това обаче не важи за европейците.

А сега няколко абсурдни неща, които мен са ме питали. Те обаче хич не са смешни. И това са били само французи, не някакви чужденци от "другата страна на луната"  Grinning

Един мой добър познат ( който не е тъп уж...) не знае, че България на френски е Бюлгари, ами нарича страната Булгаристан. И все ме пита кога ще ходя на ваканция в Булгаристан.

Преди години, един мой шеф се опита да ми направи нещо в работното бюро и аз подадох оплакване срещу него. Пред полицаите, с широко отворени очи, шокиран от това, че аз се оплаквам от него, заяви " Ами аз откъде да знам, всички знаем какво искат от нас жените от Източна Европа, а българките са всички кур*и".

И понеже темата е за смешните въпроси, хайде да цитирам един култов момент, който датира от поне 13 години.

Още бях ученичка и бях поканена на "парти". Само деца бяха там, 15,16 години. И идва бащата на момчето и седна да си говори с мен. И ми обяснява, че бил на риболов и хванал риба, която ние в Бензалия нямаме. Аз първо чух Бензалия, ама си помислих, че недочувам. Той ми разказва за рибата и въодушевено ръкомаха " Тази риба я има само тук, никъде другаде по света". Казва ми как се казва на френски, ама аз не я знаех как е на бг.
Та Бензалия все се връщаше, стана ключова дума в разговора. Той иска да се похвали колко много знае за Бензалия и казва -
"Гледах по телевизията един документален филм за вас, как режехте главите на питоните и пиете кръвта им за ( нещо си, вече не си спомням ) "

Този човек НЕ беше пиян! След като прецизирах, че идвам от България, до Румъния, над Гърция, до Турция, той каза " Да, да - Бензалия!".

А рибата, която я е имало само във Франция, е риба сом ( типична риба за България ), упс, Бензалия  Grinning

# 69
  • Мнения: 1 572
mystic   Joy Joy Joy
Много ми е интересно този твоя познат който уж не е тъп / много се смях / откъде пък го е чул това Булгаристан , мислех че си е наша думичка  Laughing

# 70
  • Мнения: 2 674
Явно и той като нас цъка по форуми. Mr. Green



Изчетох всичко, много ми е забавна тази тема.
Само да споделя, че отдавна не очаквам всички да знаят за България. Това е същото ако някой ни каже, че е от Буркина Фазо или Бряг на Слоновата Кост и ние само бегло си представяме къде е това, но без кой знае какви географски координати. ю
България не е държава от кой знае какъв политически и икономически мащаб, струва ми се, че е нормално много хора да не знаят къде е. Това обаче не важи за европейците.


Съгласна съм с казаното.На нас ни смешно  или даже трагично какво ни питат чужденците за нашата неизвестна родина,но това лято моя сънародничка ми зададе въпрос за Ню Йорк,който ме хвърли в духовата музика.

Седиме си на маса, задаваме си традиционния въпросник-" вие къде  ТОЧНО   живеете там?" и т.н. и аз чинно и благородно им отговарям " В Ню Йорк ".Момичето(българка,ВИСШИСТКА)  веднага ме съжали-" Леле,ама къде играе детето там? " Аз продължих да не разбирам какво точно иска да ми каже,но тя веднага внесе нужното уточнение-" Ами ,вие нали нямате паркове там!"   #Crazy

Продължаваме да си седим на маса Laughing и тя пак си вади въпросника.Този път още повече ме закопа.Даже в началото си помислих,че се  майтапи,но тя съвсем сериозно ме попита."Има ли джин в Америка?" Joy

Та не знам в каква графа да я сложа тази мома-природно тъпа или забавно глупава Mr. Green

# 71
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 792
Ако не се лъжа Булгаристан е България на турски.

# 72
Франция
-Това е столицата на Румъня нали?
-Това е бивша съветска република?
-Това град в Сърбия ли е ?
-Това се намира някаде в Австралия нали?
-Там има ли паркове gsm телефони коли или хората ходят с магарета?

# 73
  • Мнения: 3 804
Купуваме дюнери и си говорим на български,след дълбоко замисляне момчето попита-вие от Китай ли сте newsm78

# 74
  • Мнения: 1 959
Само да споделя, че отдавна не очаквам всички да знаят за България. Това е същото ако някой ни каже, че е от Буркина Фазо или Бряг на Слоновата Кост и ние само бегло си представяме къде е това, но без кой знае какви географски координати. ..

Съгласна съм, че не може всеки да знае къде се намира България и подробности за нашата действителност и начин на живот.
Но някой от изнесените тук въпроси са потресаващи. И ако невежеството може да се преглътне, то липсата на възпитание и всякакво чувство за мярка, че с това което казваш, можеш да обидиш човекът срещу теб, са неприемливи за мен.

Общи условия

Активация на акаунт