Що е то кърмене на поискване?

  • 2 569
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • у нас
  • Мнения: 5 716
и двата случая ще се сблъскваш с различни тъпи изказвания - ако кърмиш или обратното. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 5 285
Винаги съм си мислела,че кърмене на поискване значи да даваш на детенцето ти да суче, когато то иска и без режим и ограничения.
...
Синът ми наистина не прави големи паузи, дори има периоди през деня, когато храненията се сливат..и аз си му давам..това ли е то кърмене на поискване?

Те са казали и другите, но да те успокоя и аз: ТИ си правата  Hug
За тези "почивки" се говори дори в лекциите за кърмене на сп. 9 месеца, аз имах едно на ум, че нещо не е чиста работата: хем на поискване, хем с ограничения.
Според мен е остатък от едновремешното разбиране за режим на 3 часа и нощната пауза.
За майтапа да споделя, че ни подариха книга за гледане на бебета и деца от 1967 година (трето издание), уникална е. Има много хубави неща, но определено анатемосва всякакви "волни интерпретации"  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 1 174
Ех, то тука знаем кой начин е правилния, но вече започнах да се уморявам от постоянната защитна позиция, която трябва да заемам при всяко подобно подхвърляне и съответната лекция от типа: "Пък аз мойто още като стана на 40 дни го почнах с киселото мляко и ми спеше по цяла нощ  ooooh!". Не се сърдя на тези жени, но просто понякога ми идва в повече  Tired

# 18
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
===
Иначе rosy_bosy аз действам по абсолютно същия начин като теб  PeaceПри което мъжа ми казва..той пак ли е гладен,защото бебко никога не отказва цица..може да цокне 2-3 пъти, но не ми чупи хатъра..така да се каже  Laughing
нашата група нарича това кърмене на предлагане Simple Smile - предлагаш на всеки повод пък то ако не иска ще си "каже" Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 508
Хаха, да го практикувам и да не знам! Laughing

# 20
  • Мнения: 1 048
Май всички тук сте наясно какво е кърмене на поискване...е и аз се опитвам да го практикувам вече близо 4 месеца,само дето моя хубавец забравя да си иска и е по скоро предлагане на около 2-3 часа от моя страна,а между временно ако плаче или е нервен също му предлагам,но за съжаление рядко приема Sad Sad Sad Опитах преди около месец да го оставя сам да си поиска и така почнахме да сваляме и да отказваме да ядем още повече и от тогава ме е страх и гледам иска не иска да му давам.....
Трудно е така,през ден ми се реве,защото аз предлагам,а той отказва,ама закърпваме някак си положението,дано да издържим по-дългичко

# 21
  • Мнения: 626
Знаех си че съм на прав път ,дано само успея да се справя  Crazy

# 22
  • Мнения: 763
И аз подкрепям кърменето до поискване. Като млада и неопитна майка, с голямата ми дъщеря се опитвах да спазвам някакъв режим наложен ни от болницата - нищо не постигнах, освен че разбих съня на детето и моите нерви. Сега с малкия ми син се кърмим, когато той поиска. В началото искаше на 1 час и половина.   baby_neutral Момичетата в родилния дом си подиграваха, че когато и да ме видят, ние все се кърмим - отсвирих ги.  #2gunfire Малко по-малко сам си изгради режим и за ядене и за кърмене, та дори и този 6 часов интервал за профилактика, който толкова обичат да ни набиват лекарите. Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 2 508
А тоя 6-часов интервал каква лоша шега ни изигра на нас... Нашата лекарка ми беше казала да кърмя на 4 часа със 6-часов интервал. След един месец бебето беше наддало 400 гр., непрекъснато беше гладно и ревеше, обаче аз твърда, нали са ми казали, че го прехранвам! ooooh! ooooh! ooooh! Разбира се, кърмата ми беше намаляла значително... Направо ми се плаче от яд още! Rage

# 24
  • Мнения: 3 929
Кърмих сина си на поискване 2,7 год. В самото начало в родилното ми казаха, че трябва да го кърмя на 3 часа, като сменям гърдите. На обаче не ми хареса това, защото трябваше да будя детео, докато спи, за да го кърмя. Постепенно и неусетно преминахме на поискване. Давах му всеки път, щом той започне да хленчи, независимо от това че е цокал да речем преди 30 мин. щеше ми се да имаш поне един 4-часов интервал, в който да не го кърмя, но нейсе. Човекът си искаше през нощта през 2 часа поне. Наддаваше добре и растеше добре. Свикнах.
Щом е на поискване, това значи, че даваш тогава, когато бебето си поиска, без абсолютно никакви ограничения, интервали и пр.

# 25
  • Мнения: 14
И аз се опитвам да храня на поискване ,ама не ми е ясно трябва ли да се изцежда останалата кърма?Питам, защото моята госпожица яде по 4-5мин.най-много и то на час и половина два и  аз се цедя за да не намалява кърмата/с тайната надежда че ще стане по-ящна мадама като отрасне. Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 2 508
Зависи дали те болят гърдите. Ако ти е некомфортно, цеди докато не олекнат. Обаче иначе гърдите ти се нагаждат по нуждите на бебето и ако тя стане по-ящна и кърмата ще се увеличи от само себе си. Недей много да цедиш, защото може да си докараш хиперлактация и гърдите ти ще са пълни непрекъснато, което е много неприятно нещо.

# 27
  • Мнения: 11
Предлагах на детето си да суче винаги щом заплаче. Все пак сукането има за цел да задоволи и жаждата на бебето, а защо не и неговите емоционални потребности. Когато плачът имаше друга причина, беба просто ми отказваше и аз трябваше да се ориентирам в търсенето на друг източник за рева.  В много от случаите, без значение какво беше провокирало плача (падане, уплаха, умора), бебина се успокояваше в секундата, щом и давах гърда.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 001
Добре, че още с първото имаше кой да ме "светне" по въпроса с думите:"Миличка, не гледай часовника!" И ми се изпариха всички притеснения относно нахранването на малкия ми поспаливичък бебок, който си спеше и си сучеше, и си търсеше през час.

Сега нямам никакъв проблем с "поискването" - малката, две годишна муцунка, просто идва и си поисква!  Laughing

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 78
В началото си помислих, че ще има обяснения за кърменето на поискване, че и аз си задавах куп въпроси, но явно и аз съм в правият път. Нека споделя - от родилното ми казаха кърмене през 3 часа, като давам по 10-15 минути от всяка гърда, но пък не можех да го събудя мъникът, когато трябваше да сменям. Та, след като се прибрахме от втората седмица по съвет на моята майка давах през три часа като редувах гърдите. Обаче не доизцеждах кърма и тогава се появи проблем с намаляване на млякото. После след доста четене прекарахме две седмици хранителна ваканция - кърмехме се почти без прекъсване цял ден. Като свършеше млякото от едната гърда го премествах на другата. Стараех се да пия повече течности. Опитах чаят на Хип - имаше мигновен ефект за мен (след около час пълни гърди), купих си и български "Лактогонно средство" - изключително евтин, също дава добри резултати. Но след нашата двуседмична ваканция се оказа, че принципът с търсенето и предлагането сработи. От тогава обаче малчуганът яде на всеки 2 часа. Може и понякога изкарва и по 4-5 часа, но това е най-вече когато сме на разходка или вечер. Пауза от 6 часа нямаме, имаме от 4 часа и тя е след 22:30 до към 2:30ч.
Иначе и аз вече се сблъсках със съветите за сокчетата, пюренцата, водата и прочие. Дори мъжът ми онзи ден ме попита - абе не трябва ли да му дадем вода, че много е топло. Пък и нищо няма да му стане, а обикновено той е на моя страна и ме подкрепя в решенията. Хубавото при нас е, че нямаме на близо баби и лели, и пр. които да се месят мноо. Но в разговори с познати се случват разни изцепки. Аз още се чудя как да конфронтирам джипито, че преди 3 седмици ми каза да започвам да давам сокчета и че от 4-ти месец ще започнем с пюренца ... но ще видим - имам още три дни да реша как да подходя, че в петък сме на консултация.

Иначе успех с кърменето и май не трябва много да се шашкаме, а да си дааваме на малчуганите с повод и без повод. По принцип аз съм така - той започва да хленца, мрънка, да се опитва всичко да лапне, да се навежда към гърдите и да търси. Вечер в повечето случаи спим заедно на леглото. Опитвам се да го откажа, че се изпотява доста, а и на мен не ми е особено комфортно, но пък успявам да се наспя доста добре. И определено с напипване установявавм коя гърда е сукал преди това, а и то няма как да не разбера, че нали ми лежи от съответната страна.

Само един въпрос - вие в жегите склонни ли сте да давате вода? Мен този въпрос много ме безпокои, че нашият шишко много се изпотява - най-вечме по главичката, но се притеснявам да не се обезводним случайно?

Общи условия

Активация на акаунт