Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 2

  • 222 516
  • 1 163
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 223



      Наздраве, диско-мафия!

   Виждам, че повечето се забавлявате по един, или друг начин, а така! Аз също се кефя на готиното време. Май ми е любимият месец. Вече е топло и зелено, ЗЕЛЕНО, та като изляза, не ми се прибира. Утре планирам да направя една малка разходка до някъде, че от грижи и задължения не можем  да отделим време за себе си и семейството. Мисля да отидем до ждрелото на Трън, но ще видим.

                           travel     family


    Приятна и безболкова майска вечер на всички cheers

# 601
  • Мнения: 234
 Laughing Лили, каква връзка имат сутрешните разходки с въздуха в спалнята нощем-ти ме разби.... Laughing А и аз сега ставам в 6 без 15 ,за да си направя и сутрешна разходка край морето не трябва да лягам....Хайде наздраве  Joy... newsm24

# 602
  • Мнения: 114
Здравейте и от мен!
Радвам се,че можете да се разхождате толкова. Мен започва да ме наболява крака от ходене и гледам да се прибирам в къщи. Вие не получавате ли болки или вече ви е отминало? А пиете ли постоянно лекарствата?
Прията вечер!

# 603
  • Мнения: 615
Аз избягвам да се разхождам на дълго, защото започва да ме боли крака.
От както ми казаха че съм за операция лежа по цял ден и се чуствам много добре нищо не ме боли не ми изтръпва вече крака, но не съм сигурен дали да се пазя или да се радвижвам? newsm78
но сега ще отида да изпия една ракия, пък утре ще му мисля
Наздраве!! beer

# 604
  • София
  • Мнения: 2 019
Тишо, недей само да лежиш!  Hug
Лежи се само първите дни по време на най-острата криза, след това трябва да се раздвижваш.
Иначе при такова дълго лежане мускулите почват съвсем да отслабват.

Аз съм на периоди, понякога издържам да вървя повече, понякога бързо се изморявам.
Пък и както съм ви споделяла съм като барометър и преди разваляне на времето много бързо се уморявам.
В момента не пия постоянно лекарства, то няма и за какво след като не съм в остра криза.
Понякога вземам Волтарен ретард, при нужда.

# 605
  • Мнения: 615
Аз лежа от 1 седмица иначе не се спирах, но ме болеше.
От както лежа сам ОК, нищо не усещам.
Сега ме е страх да ходя да не ме заболи, нещо да не се влоши, не зарди болката, де да знам предполагам си права, от утре ще се опитам да се разхождам.
Аз също не пия нищо болко успокояващо или противо възпалително само Милгама Н и Картилазин.

# 606
  • София
  • Мнения: 2 019
Не исках да кажа, че трябва да ходиш с часове, но раздвижване трябва да има и постепенно увеличаващо се натоварване.  Hug

Това второто лекарство не ми е познато, какъв тип е?

# 607
  • Мнения: 223


     

Радвам се,че можете да се разхождате толкова. Мен започва да ме наболява крака от ходене и гледам да се прибирам в къщи. Вие не получавате ли болки или вече ви е отминало? А пиете ли постоянно лекарствата?


    Lina, едва ли сред нас има маратонци. Всички се уморяваме много по-бързо отпреди хернията да ни споходи. Едни издържат повече, други- по- малко ходене, но определено пренатоварването не се отразява добре. В същото време, не трябва да се залежаваме, а да стягаме мускулатурата. Може би всеки за себе си трябва да намери точния баланс.
    Аз лично, както каза и Софи за себе си, съм на периоди.
    А лекарства пия само в краен случай когато не се издържа. Превантивно не вземам нищо.

# 608
  • София
  • Мнения: 2 019
Текс, това трънско ждрело къде точно се намира спрямо града?
И става ли за такива като нас да се разхождат там?
Ние винаги се чудим къде наблизо да отскачаме на разходки, така че и маршрутите да са подходящи за мен.

# 609
  • Мнения: 223


    Софи, ждрелото е на около 3 км от Трън (от София- на около 85). Ходил съм като малък, нищо не помня. След утре, ще ти разкажа на лични за какво точно става въпрос.

# 610
  • София
  • Мнения: 2 019
Много ще съм ти благодарна, ако ми пишеш.  Hug
Ние много обичаме да пътуваме и понякога си търсим близки маршрути.

# 611
  • Мнения: 615
Не исках да кажа, че трябва да ходиш с часове, но раздвижване трябва да има и постепенно увеличаващо се натоварване.  Hug

Това второто лекарство не ми е познато, какъв тип е?

Това е хранителна добавка садържа Глюокозамин, Хондоитин и Витамин С укрепва хрущялите в организма за да не се появяват нови ДХ

# 612
  • Мнения: 803
Аз също не пия нищо болко успокояващо или противо възпалително само Милгама Н и Картилазин.

Тишо, а каква е разликата между картилазин и картилазин плюс? Сигурно второто е по-хубаво. А искат ли рецепта за него?

# 613
  • Мнения: 107
Здравейте минах МР нямам да ни за рецидив и пластините са си на място. Но имам някакво срастване   не било опасно,понеже е доста дълго ще напиша само заключението. Пост оперативно на ниво Л5 С1 не се вижда находка суспектна за дискова херния .Епидурална фиброза на Л4-Л5 иЛ5-С1 предимно вляво. Превалираща вляво дискова потрузия на ниво Л4 Л5. Костният едем е  с черти на тип11 промени на костния мозак, асоциирани с дегенеративна дискова болес. При трисет дена и малко повече  почивка  мисля да се върна на работа , в няделя ще имаме сбор и ако нещо се преумора ще започна пак лекарства. Но не ми харесва  че задържам урина  пия вода но не ходя много често,по спокоино да съм да не се преуморявам таки ми обясниха .

# 614
  • Мнения: 98
Привет  Hug

sophsan, честит ти нов аватар. Марина, добре е че нямаш рецидив, но това със срастванията май не е за подценяване. Защо не пообиколиш още някой специалист докато е време?

На мен хубавото време и/или карането на колело ми действат много добре. Вече не ми остава време за плуване, но не съм се отказал от него Simple Smile. Вчера пак пренасях разни тежки работи и вечерта много ме болеше, но тази сутрин отново съм на "ред" и пак съм с колелото.

Времето е страхотно, поздрави на всички Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт