Ако дискова херния имаш ти, на купон с нас бъди! - 2

  • 222 829
  • 1 163
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 661
Като не ми дава да редактирам поста си , ще пиша пък нов  Laughing Днес съм отличничка с домакинстването и ми се полага биррааа  newsm24  newsm24

# 91
  • Мнения: 669
Най-вероятно ще слагаме окачени тавани.А то като се почне ..А и предстои ремонт на банята,при който във всички случаи ,челядта трябва да е извън къщи.Миналата година беше добре ,само санирахме ,сега в къщи не ми се мисли.Тогава не ми се и гвореше за ремонт в къщи,защото се налагаше след 17г ползване да ремонтират и мене.Финансите стигнаха само до моя основен ремонт и санирането.Няма да е лошо да бяха санирали и мен Thinking

# 92
  • Мнения: 669
Ако,раздават награди за ходене по улиците,днес съм победител GrinningНе готвих,не чистих-голям кеф....Зарязах децата и...

# 93
  • Мнения: 4
ОК да второто е на L5-S1 Simple Smile хем от епикризата го гледах ама Simple Smile За ЯМР ще направя всичко възможно да имам. Този в Александровска върши ли работа или да е от ВМА?
Текс, мерси за дългия и разяснителен пост.
Искам да те попитам как може да се свърже човек с въпросния доктор. Говориме за разговор, какъвто е бил при теб. Нужно ли е да имаш връзки или е достатъчно да се разбереш с него по някакъв начин.
И да те попитам, ако имаш време да ми разясниш какъв е традиционния метод и какъв е другия. В смисъл този еноскопския лазерен ли е или не? Аз знам за един, при който ти слагат пластини и съм чел за лазерен, който се прави в чужбина.
Благодаря ти предварително.

# 94
  • Мнения: 669
Традиционния е лягаш и ти правят разрез от 3-5см.Другият правят малък отвор и с някакъв специален апарат проникват.Вторият е по шадящ,всмисъл не ти нараняват тъканитеи мускулите.Но при първият ,работят по качествено и по- лесно.Доколкото разбрах в Токуда,Пирогов,И Рилски ,мед академия- насякъде правят класическа операция.Пропуснах и ст з.Този ендоскопския почти не се използвал.Говорих с една жена ,чийто мъж бил опериран от Бусарски преди 7,8г и имал две дупчици с по едно конче.Сигурно тогава са оперирали по друг начин.

# 95
  • Мнения: 803
Като не ми дава да редактирам поста си , ще пиша пък нов  Laughing Днес съм отличничка с домакинстването и ми се полага биррааа  newsm24  newsm24

Наде, аз пък съм от обяд пия ракия и след това коняк  Laughing. Цял ден с мъжът ми се мотаме под слънцето и най-накрая се стопирахме в едни приятели. Мъжете ни гледаха, а ние с приятелката ми си наливахме едно готино коняче -беше супер!

Текс, радвам се за теб и за успеха с Бусарски джуниър! Мисля, че си доволен и това е най-добре. Колкото до типа операция не го чувам за пръв път това за класическия разрез. Но на мен ми обясниха, че при много операции се засяга съседно ниво -без да искат хирурзите, разбира се-и това води до рецидиви. Та затова и заради щаденето на мускулатурата мисля, че другите операции са по-добрия вариант. Но за типа операция просто всеки си решава. Важното е да свърши МЪКАТА!

Момичета, стига с тези ремонти! Ние тази година няма да правиме нищо в къщи. Едно, че аз не мога и друго - уморихме се от майстори и мръсотия. Ще ходиме на плаж и разходки! Това е животът!
Хайде, сега се полага едно НАЗДРАВЕ!

# 96
  • Мнения: 223


Текс, радвам се за теб и за успеха с Бусарски джуниър! Мисля, че си доволен и това е най-добре. Колкото до типа операция не го чувам за пръв път това за класическия разрез. Но на мен ми обясниха, че при много операции се засяга съседно ниво -без да искат хирурзите, разбира се-и това води до рецидиви. Та затова и заради щаденето на мускулатурата мисля, че другите операции са по-добрия вариант. Но за типа операция просто всеки си решава. Важното е да свърши МЪКАТА!

Традиционния е лягаш и ти правят разрез от 3-5см.Другият правят малък отвор и с някакъв специален апарат проникват.Вторият е по шадящ,всмисъл не ти нараняват тъканитеи мускулите.Но при първият ,работят по качествено и по- лесно.Доколкото разбрах в Токуда,Пирогов,И Рилски ,мед академия- насякъде правят класическа операция.Пропуснах и ст з.Този ендоскопския почти не се използвал.Говорих с една жена ,чийто мъж бил опериран от Бусарски преди 7,8г и имал две дупчици с по едно конче.Сигурно тогава са оперирали по друг начин.
 
 . Благодаря, ОК, Аха. Не знам защо от прочетеното във форума съм останал с впечатлението, че вече едва ли не на всякъде се практикува само ендоскопска, а класическа-само като е нещо сложно и се налага повече достъп? Явно греша. И защо я пренебрегват (ендоскопията), след като е по- щадяща? Някой знае ли дали изобщо в БГ се прави такава и дали се изплзва лазирния метод?

   vesheff, писал съм ти на лични.И недей да бързаш с операцията, първо разучи всички възможности.

    Желая на цялата компания приятна и безболкова неделя.  Hands Thumbsup Радвайте се на живота и се наслаждавайте на хубавата пролет !   Nature Sunny



# 97
  • Мнения: 615
Здравейте на всички. Аз за разлика от повечето тук съм момче, ама да се надявам няма да ме анатемосате. Simple Smile) На 24 съм
Миналата година след доста болки в кръста реших, че е време да се прегледам при невролог. Разбира се, няколко години по-рано личния лекар с бърз преглед и рентгенова снимка реши, че съм здрав и нищо ми няма. Естествено не му се занимава, а и кво ли си е казал: "...тоя на 19-20 па го боли кръста...". Е това ни е един от проблемите, но както и да е. Прочетох част от коментарите, но имайки предвид, че са няколко теми, няма как да ги мина всичките.
Моята диагноза е: Медианна дискова протрузия на L4-L5 и медианна дискова херния на L5-L6.
Диагнозата беше поставена в Александровска болница.
Всичко се получи от игра на футбол. Да ви кажа не съм и предполагал какво мога да си докарам, но е ето, че се случи. Както и да е. Болките минаха всичко се оправи и бях си закрепил положението. Спрях футбола, не вдигам тежко, внимавам като се навеждам и нямах проблемим. Онзи ден точно преди да изляза от вкъщи, нещо прескочи в кръста и краката ми направо се подкосиха и това без дори да съм се навел или усукал. За 10-на секунди изпитах уникална болка, но после отмина. Обаче остана старата болка, която чувствах точно преди да ми открият хернията. Обадих се на невролога и в понеделник съм на преглед. Не знам какво ще покаже, обаче четейки историите, които описвате и направо ми идва да скоча от нас.
Обмислях да си направя операция, обаче не смея с тези проценти в полза на рецидив. Не ми се рискува. Озоно-терапия ми се струва несериозно и не бих се подложил и на нея. За сега си правя упражненията, които ми дадоха, въпреки че ми се струват доста странни, но дано помагат. Имайки предвид информацията в интернет, като най-добрия метод ми изглежда да е лазерната ендоскопия (така поне го намирам в чуждестранните сайтове). Пише, че няма шанс да се получи рецидив.
Знам, че повечето от вас ще ме помислят за луд да си мисля за операция толкова рано, но откакто се случи това нещо не мога да живея нормално и си мисля всякакви варианти. В БГ доколкото разбирам не се правят такива операции.
Съжалявам за дългото мнение. Дано не съм ви отегчил Simple Smile
Здравей колега, и аз съм с твойта диагноза  и на същото място,
аз съм на 25г и ми се стори, че живота ми свърши след диагнозата, но сега се поуспокоих и реших че ще се боря до край,
мисля че е рано за операция и човек трябва да опита всичко.
За сега ходя на физиотерапия (електрофореза, интерференц и луга) от утре започвам и лазер терапия.
Можеш ли да ми кажеш какви упражнения правиш?

# 98
  • Мнения: 4
Аз си се информирам пък ще видим кога ще стане. Другата седмица отивам да си взема колан. Спрях се на www.donjoy.com . Ще разгледам какви варианти има. Мануалният терапевт ме увери, че мога да спортувам когато нося колана. Предлагаха ми някакъв испански, но не го взех. Другия вариант беше Thuasne, но реших, че DonJoy е по-добро качество. Ще видим дали ще си харесам нещо.
Това са упражненията. Изпълнявай ги бавно и задържай по-малко в позициите. Когато опъваш краката напред ги държиш възможно най-ниско без да ги допираш до леглото. На мен ми казаха да стигна само до втори комплекс. 3, 4 и 5 не трябвало да ги правя. Първия ден правиш всяко упр по 1 път. Втория ден 2 пъти. И така до 5 и ги задържаш така 1 месец. После преминаваш към следващия.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 174
Това Наде ще ме побърка. Стига си чистила бе жена ти направо ни разби и прозорци мила, ужас. Аз гледам да се скатая и добре, че щерката порасна та връчих прахометлата на нея.   newsm53.

Аз вчера се правих за един след следобяд на бояджийка с валяка по стените с латекс и съм много учудена, че днес съм добре  newsm10, значи имам сериозен напредък.
Днес решихме да разгледаме с щерката новия Мол и новия хипермаркет Carrefour. Направихме 5 часа обиколка (те половината магазини в мола още не са открити) ама много добре ми се отрази и физически и психически.  Joy

vesheff, и аз правя същите упражнения вече 6 месеца стигнала съм до третия комплекс, мисля че ми се отразяват добре.

Текс, аз се оперирах в същата болница само че не при професорите а при доцента Цеков, и на него с ченгел да му вадиш обясненията от устата ама по младите докторчета от екипа му са много словохотливи и обясняват на дълго и на широко каквото ги попиташ. Като цяло вдигнаха ме на крака (аз не можех да стоя права или седнала повече от 5 минути, доста трудно се придвижвах, имах пареза и на двата крака отзад, не можех да стъпвам на пръсти изобщо) водя вече нормален живот, но не мога да кажа, че съм забравила за операцията още, по нататък ще кажа дали съм по-добре от сега или не. Най-странното на което всеки доктор който ми погледне операцията се диви на разреза и на това, че нямам външни шевове и не ми сваляха никакви конци след операциата.
Та три дена след операциата сериозно притеснена, че няма много голяма разлика в краката ми хванах на къс пас един от докторите от екипа на доцента и го разпитах доста подробно и той ме успокои, че подобрението ще дойде много бавно защото нервната тъкан се възстановявала с 1 мм на денонощие. Препоръча ми корсет който да нося само един два месеца след операцията и после да го нося само при продължително пътуване или по-сериозно натоварване, защото продължителното носене на корсет отслабва мускулатурата. и т.н.
Май се увлякох с писането.  newsm03
Лека и безболкова седмица на всички.

# 100
  • Мнения: 661
Роси ,

Аз съм още по-разбита от това чистене  LaughingДясната ми ръка направо отказа по едно време . А от дъжда прозорците пак са за бърсане , ама нещо се ослушвам  JoyВчера обаче , след три часа следобед( след като изгладих целия гардероб на мъжа ми хаха) ,   излязохме из природата и се прибрахме след седем . И тая смяна на времето много ми се отразява , все ми е сънливо .Сега си направих още едно кафенце .Трябва да пера шалтето от спалнята .  А кой ще ми прави упражненията !
Лек ден на всички  Hug

# 101
  • Мнения: 661
 vesheff , аз съм с колан "ORtotech " и съм доволна . Има четири пластини и допълнителни коланчета отстрани - да затягат още повече . Тоя колан  , на който си се спрял  ,  на каква цена е ? Ама и момчетата във форума ни се множат а Simple Smile

Димо , къде си ? Софи не е писала още , дано поне да се чувства добре на санаториума .

Ванилия , все се каня да ти пиша - радвам се ,че мъжа ти е добре и се радвам ,че пак прописа във форума . Обаждай се по - често .

# 102
  • Мнения: 661
nemirna , какво става с теб , момиче  Hug

# 103
Ехо, привет от Кюстендил!  Hug
За съжаление няма да мога да ви изчета, защото явно съм попаднала на най-лошия интернет в града! Жалко, защото ми липсвате!  Peace
Да дам накратко рипорт, подробностите като се върна. 
Като цяло съм доволна, както знаете заминах по клинична пътека, но си доплатих за стая със санитарен възел. Цялото това удоволствие излезе 179лв. Храната си е мизерна, тоест доплащането не се отразява на нея.
Процедурите ми тази година са - тангентор и торфена вана през ден, ЛФК, механотерапия, което ще рече раздвижване по уреди и един вид нагревки на уред, наречен "Интелект". Тоест, от ден на ден ставам все по-интелектуална.  Joy Сега сериозно - лекарката, която ми назначаваше процедурите ми каза, че това е най-добрият вид нагревки, който може да ми се случи. Апаратът при мен работи на програма хронична болка и ми пуска обезболяващи импулси.
Връщам се в петък и най-вероятно тогава ще ви чета и ще пиша пак.
Поздрави за всички и безболкови дни!  Hug

# 104
  • Мнения: 51
 Hug
    Здравей, Наде! Опитвам се да крада време, за да ви чета, но не стига и за писане... Редувам работа и тичане по задачи с разнасяне на 15 кг племенник и разходки. И се чудя кога ще поумнея и ще се кротна newsm78 В студените дни чистих принудително и сега с интерес проследявам конкурса ви "ПОВЕЛИТЕЛКАТА НА МЕТЛАТА". Само не стана ясно наградата каква е  Rolling Eyes На всички участнички : късмет в набирането на помощен персонал!  bouquet  bouquet  bouquet
    Хайде на разходка!

Общи условия

Активация на акаунт