Детските конкурси за красота

  • 18 288
  • 438
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
За конкурси, кълчене и съревнование - не, не бих го пуснала.
Но виж за снимка в списание или за реклама (но снимка!) сигурно би ми било приятно, коя майка не би се зарадвала  Blush Но за тези конкурси - не, кофти е. Да не говорим, че мъничките ги и гримират, имам някъде в едно списание голяма Мис с малка Мис - ми тя малката Мис с тонове грим по малкото личице, направо  Sick Sick Sick

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Нито на конкурси искам да участват, нито в реклами и снимки.  Naughty Искали са ми ги, не ги давам.
А тези курсове и състезания за манекени...  ooooh! Селтаки много хубаво го е казал.
П.П. Имам крайно и много лошо мнение за родители (в това число дядовци и баби) с безмислен живот, които хвърлят цялата си енергия, амбиции и безмерна глупост върху едно малко човеченце.  Crossing Arms

# 17
  • Мнения: 301
Е, то си е цяла индустрия това. Незнам защо, но за подобно отношение на родителите към децата им винаги ми изниква в глатата  Laughing Бритнито. Гледала съм някакъв филм, за това как от дете са я подготвяли за ... това, което е сега. Жестоко е според мен. Тези хора, може би си мислят, че дават на децата си страхотен старт в живота, нo всъщност убиват нещо съществено в тях и те - децата някак не порастват.
Нямам дъщеря (засега) имам си син обаче. Той знае, че е най-красив, умен и единствен за мен на света. Ужасява се, когато баба му го нарече "принц" - те били смотани  Mr. Green Друго си е Спайдърмен и Спортакус. Снимали са го веднъж в парка за ежедневник - беше на 1,5 год. Сега обаче не мисля, че бих искала да видя чаровната му физиономия в някоя реклама. Трудно ми е да обясня защо. Детето ми е най-красивото за мен (ясно защо  Laughing), но е адски чаровен и има много подкупващ поглед дори и намръщен. Госпожите в ДГ твърдят така, също и продавачките, и ...контингента на запленените е общирен.  Crazy Мисля си, че ако този му чар стане комерсиален, вече няма да е толкова детски и негов (мой). Няма да е невинен. Знам ли и аз.

# 18
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
Le soleil, , никът ти, в комбинация със заглавието на темата, веднага ме пратиха на мисълта за филма "Мис Слънчице"  Wink

# 19
  • Мнения: X
Мисля, че дори звучи абсурдно. Едно дете трябва да се провокира не в това да бъде най-красиво( защото тя красотата е нещо логично за детството), трябва да се провокират умът му и желанието да се себеизразява и твори по своя си детски начин, като естествено му се остави право на негов личен избор дали, кога и как. Толкова различни детски конкурси може да има, не знам наистина защо хората избират най-нелепия вариант за децата си...може би защото изглежда по-лесен.
И аз гледах дискусията по БТВ. Детето беше наистина много сладко, но може би имаше нещо в начина, по който се плезеше и лигавеше, което ме накара да се замисля с известна загриженост за бъдещето му, с оглед на амбициите на любящата му майка.
Да, "Мис Слъчнице" е един много човешки филм, кото всъщност би дал най-добрия отговор на тези, които го търсят.

# 20
  • София
  • Мнения: 572
Като ви чета се успокоявам, че има такива "перфектни" майки с категорично отношение и абсолютно смислен живот.

# 21
  • Мнения: 2 478
katy радвам се,че съм те успокоила,но мнението ми по този въпрос е категорично,да.А смисленият живот какво е?Абстракция?
Или твоя смислен живот трябва да е смислен и за мен?Или има смисъл момиченцето ти да позира по бански и да носи корона "мис едикоя си".Ок,за теб има,за мен освен че няма,ами е пошло.А познавам една такава майка ,която беше окачила на видно място у дома кое колко калории има,за да не забравя дъщеря и,че трябва да стане успешната манекенка.Е,за съжаление,момиченцето вече е болно от анорексия.

# 22
  • Мнения: 2 388
Не съм майка, така че мнението ми да не се зачита.
Не разбирам как се определя красотата на едно 3-4 годишно дете, чийто черти ще претърпят промени с годините?
За мен те са просто сладки.

# 23
  • Мнения: X
На мен от дискусията остана да ми звучи едно изречение: "Тя възприема едно такова участие в конкурс все едно е игра"
и ми е чудно все пак доколко може да се гледа на такъв конкурс като на игра и правилно ли е.
Всъщност наистина би било интересно да пишат и майки, които са ходили на подобни конкурси, интересна ми е и тяхната гледна точка.
Аз не съм станала още майка, и май се сещам само за едно дете, което знам,че е участвало в Малка мис, може и да съм споменавала някъде из темите впечатленията си от него и от родителите му, та няма да се повтарям и тук.

# 24
  • Мнения: 4 915
И аз съм с доста негативно отношение към тези конкурси.

След всичко изказано, за да не се повтарям, ще спомена само, че най-абсурдно ми се вижда деца да позират по бански. Журито им оценя телата ли? На децата??? Дали имат коремче, колко са им дълги крачетата?!?...Абсурд, откъдето и да го погледнеш... Tired

# 25
  • Мнения: 3 034
личното ми мнение за тези конкурси е, че са радост за окото на обръгналия педофил.

# 26
  • Мнения: 5 940
Le soleil, , никът ти, в комбинация със заглавието на темата, веднага ме пратиха на мисълта за филма "Мис Слънчице"  Wink
Много сладък, прекрасен филм. И идеална сатира на конкурсите за красота.
По темата няма какво повече да добавя от казаното от Seltakis.
Всъщност сетих се за една различна гледна точка. Синът на приятелка е манекен, каза, че поне десет пъти са я питали от най-известната ни модна агенция, докато се навие. По думите й манекенстването му помогнало да преодолее срамежливостта си, станал по-артистичен, било му забавно на сцена. Не става въпрос за конкурс за красота, но все пак е близо като форма. Сигурно има и някакви плюсове, не знам.

# 27
  • Мнения: 511
личното ми мнение за тези конкурси е, че са радост за окото на обръгналия педофил.

Много вярно, изправя ми се косата, като си помисля!
Изключително вредно за децата е да се сравняват с други деца, не важи само за конкурси за красота.
А какъв е смисълът на подобни конкурси, освен материалния де?!
Госпожа "агентката", каза че децата се радвали на играчките- подаръци и го приемали, като игра, не е ли това подготовка за едни бъдещи очаквания от малките момиченца, че видиш ли аз съм много красива и за това получавам играчки, след време щото съм много красива получавам и кола, апартамент, дрехи, работа....

# 28
  • София
  • Мнения: 958
Пошло, вредно....какво да добавя.....?

Селтакис го е казал, така, както е в същността. А обвивката - дали рационална или сантиментална, няма значение.

И ако майките са ясни, чудя се, къдя са бащите в подобна ситуация?

# 29
  • Мнения: 2 478

И ако майките са ясни, чудя се, къдя са бащите в подобна ситуация?


Ами как къде са?На работа,след това на втора,после на трета,за да може жена му-неуспялата манекенка да не съжалява,че точно него е избрала,а е имала толкова по-добри предложение.Ех!

Общи условия

Активация на акаунт