Отговори
# 30
  • Мнения: 431
Според мен децата се влияят от липсата на контрол и адекватни наказания за агресивно поведение, както и от родителите си. Много възпитатели на "лидери" се навъдиха, повече проблемни семейства...

# 31
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033

Да поясня-сборникът от такива истории се казваше "Деца герои", съответно е имал съставител, който аз нарекох автор, щото съм далеч от мисълта, че историите не са попипвани.

# 32
  • София
  • Мнения: 62 595
Ох, мен тръпки ме побиват от такива детски геройски постъпки! По-добре да беше измислица.

# 33
  • Мнения: 25 662
Много възпитатели на "лидери" се навъдиха, повече проблемни семейства...

И прекалено женска среда, много повече от нормално допустимото. Липсват мъжкият авторитет и пример как да се разрешават конфликтите от позицията на по-силния, но без агресия. С две думи - липсва Бащата или ако е на линия, то не осъществява ролята си правилно. Или е плужек, или самият той - агресор.
Естествено, има изключения и всичките сме събрани тук.  Peace

ПП За Франклин нямам отношение - не го познавам тоз герой.  Laughing

# 34
  • София
  • Мнения: 12 173
Много възпитатели на "лидери" се навъдиха, повече проблемни семейства...

И прекалено женска среда, много повече от нормално допустимото. Липсват мъжкият авторитет и пример как да се разрешават конфликтите от позицията на по-силния, но без агресия. С две думи - липсва Бащата или ако е на линия, то не осъществява ролята си правилно. Или е плужек, или самият той - агресор.
Естествено, има изключения и всичките сме събрани тук.  Peace

ПП За Франклин нямам отношение - не го познавам тоз герой.  Laughing

Права си, но донякъде. Ако жените възпитаващи децата наистина носеха нормална, здрава женственост щяха да въпитават децата в нежност, спокойствие и умереност. За бащата си го казала много точно. Peace

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Те ако влияеха вече щях да съм в топ 10 на най - издирвани престъпници. Когато бях на 11 вечe бях добра на Wolfenstein 3D . След това сменях с по - нови /DOOM/ версии. Не, че съм фенка само на такива игри, но разтоварвам. А и такива филми гледах. Ей ме на, не съм престъпник. Полудявам като видя да се издевателства над животинка дори. Много е важно децата да получават адекватна грижа от родителите си. Внимание, разбиране и обич. Писнало ми е да се оправдаваме за грешките си към децата с учители, среда, игри, телевизия. По добре да променим себе си, не света около нас.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Сега се сетих нещо. Кое в случая указва влияние?
Значи на почивка сме. В хотела има детски кът - къщичка, столчета, масички. Чудесно място за малки деца. Една вечер пристигат няколко семейства с деца на възраст м/у 8-12 години. От ресторанта, детският кът се вижда. Родителите са в ресторанта, а децата им в къта. Тъй като едното от дечицата ни е на 2, е необходимо да има винаги човек до тях. Е нахлуха големите хлапета за 2 минути блъснаха най - малкото /дето е на 2/, прищипаха моя на къщата /той е на 4/, оскубаха и разреваха едно момиченце на 4 и ги изгониха от стаята. Направих забележка /детски кът е с мини къща/....нищо. На другият ден пак са там. Заговарям ги и ги моля да внимават, но подхващам от далеч. Викам си ако имаме контакт може пък да мине номера. И така от приказка, на приказка ми показват едно клипче. Още преди да дойдат сутринта видяхме, че играчките са почупени. Покрива на къщата е изтръгнат, масичките разнебитени, столчетата разхвърляни и още куп дивотии. А познайте какво бяха заснели. Еми да геройството. Как разрушихме детския кът на хотел....На клипа се виждаше как хвърлят столчета в стените и как ги блъскат по масите.  И през цялото време родителите им ги виждат. Виждат ги как бият малки деца, как рушат детски и бебешки играчки. А кажете ми това на какво прилича? После филмите виновни. Те родителите им блеят на майна си, филмите.

# 37
  • Мнения: 6 029
Това е мълчанието, което е пък съгласие.
Ужас. Такива родители предизвикват агресия у мен.

# 38
  • София
  • Мнения: 8 348
определено и аз съм от мислещите, че няма връзка между агресията по филмите и игрите и агресията у децата

аз съм фен на особено кървави и безмислени екшъни и направо ме хваща яд като убият някого по банален начин, но когато става въпрос за агресия в реалният живот направо изпитвам ужас
даже не се карам с хората, защото ми е неприятно

въпроса е да научим децата си да разграничават действителността от илюзията
а да са агресивни към другите е нормално
заложено ни е в гените - чрез груби игри се утвърждава положението ни в обществото
нещо, което още се наблюдава сред всички живи твари, ненадарени с нашият разум
въпросът е как учим децата си да се справят с тези пориви на агресия
познавам, за съжаление, много родители /не само бащи/, които в напрегната ситуация реагират първосигнално и се нахвърлят с думи или направо физически на човека отсреща
как очаквате да реагират децата им, след като са свидетели на това...

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
А служителите на хотела къде са бляли? родителите може да са всякакви, но едва ли биха рискували да ги изхвърлят от хотела. Просто охраната на ресторанта или хотела е трябвало да се намеси. През последните години стигнах до извода, че родител не изначава отговорен, добър и прочее хубави качества. Повечето хора стават родители по стечение на обстоятелствата и не са отговорни родители, а развъждачи на деца. Щом те не знаят къде е мярката е редно някой друг да им я покаже.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Хотела не беше с особено подсилена охрана. Пазач може би, но охрана. В ресторанта имаше няколко сервитьорки, а до къщичката лелите дето чистят. След като аз направих забележка и това явно не беше повод за притеснение, охраната трябваше да ги набие ли?
Ей тикиви хорица ми иде да ги утрепя. Ама това не е в резултата от игрите дето съм ги играла.

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моите наблюдения, че най-агресивни са онези деца, които са ограничени по различни поводи от родителите си и им избива навън. Строги родители, забрани за щяло и нещяло, агресивност у дома - всичко се подтиска при властния родител, но избива другаде, където не го вижда същият този родител.
Не е възможно само хубави неща да вижда детето, ако не са филмите, ще са книгите/сещам се за няколко разкази как деца играли на "обесването на Васил Левски"/.
Не мога обаче да обобщя, моите деца не са агресивни и гледат и играят според възрастта си и филми и игри. Това го знам, защото не губя връзката с учителите на децата ми, все още зная как се държат навън.

# 42
  • Мнения: 2 716
Снощи гледах един филм и сега си летя с въртеливи движения.

Филмите се превръщат в ролеви игри. Преди години купувах очила на дете от детската, щото щерката била Рейнджър (или нещо такова). Другата все още е Зина. Освен като не е русалка.
Не смеем да ги пуснем навън да играят, защото няма къде, не днаеш кой ще се навърта около децата ...... нямаш време или сили да излезеш с тях (говоря за поотрасналите деца) А те къде да изразходват енергия? С рисуване не става.

Агресия е силна дума, но мисля, че телевизията им влияе. То всичко им влияе.

# 43
  • Мнения: 7 837
Може и да не оказват пряко влияние, но е огромна разликата в комуникацията и поведението на 5-7 г., гледащи Cartoon network напр. За по-големи не мога да коментирам.

# 44
  • Мнения: 15 242
Да, оказват такова  влияние.

Общи условия

Активация на акаунт