нова варна

  • 12 415
  • 375
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 478
Пука ми за палмите,след като не мога да си запиша детето на детска градина,без преди това мъжа ми да си е сменил адресната регистрация.Не ми пука и за тях,когато минавам покрай мизерията на домовете за изоставени деца.А направо са ми противни ,като знам колко деца на територията на община Варна се нуждаят от тези пари,за животоспасяващи операции.....пир по време на чума.

# 16
  • Мнения: 599
Не виждам общо между домовете за сираци и животоспасяващите операции, които не са общинска грижа, а държавна.
Осигуровките си ги внасяме в държавната хазна, а не в общинската, ама може и да съм грешка нещо.
На мен красотата ми създава настроение, а не ми възникват въпроси кой и колко пари си е пъхнал в джоба.
Единствено дупките по улиците ме дразнят, но няма и как да ги оправят като се строи нон стоп и ги разкопават през седмица.
А детските градини са проблем, но по-големия проблем е, че ги затваряха преди единайсет години и ги даваха за заведения и за какво ли още не, че ги и продаваха, защото нямаше деца.

# 17
  • Мнения: 2 478
na_ga има връзка и още как.Не говоря за грижа към децата на Варна,а за прозрачен ПР.И ок,ако на теб красотата на варненските улици ти е достатъчна,на мен ми трябва и друго,за да вървя спокойна и усмихната.
П.С.Не е голям ПР,да помогнеш на един дом за сираци,вместо да сложиш още една палма пред щаба на БСП.

# 18
  • Мнения: 830
Абе като сте отворили темата за детските градини защо не кажете какво направи кмета на градините във Варна?!
1. Всяка учебна година на всяка една група от яслата/градината се отпускат по 3000лв за ремонт и по 1000лв за играчки на малчуганите.
2.На всеки 2г се сменят килимите, завесите и пътеките.
3.Общината поема хигиените материали за всички градини и ясли.
4.Общината поема всички учебни материали и помагала на малчуганите.
5.Общината поема ангажимента да осигурява на децата минерална вода и чаши за еднократна употреба.
И да не забравяме факта, че се разширяват съществуващи градини и ясли!

Колко общини могат да се похвалят с подобно нещо?! Айде стига с тази типично българска черта- да казваме на бялото черно! Хубави са палмите и създават страхотна атмосфера на града.

# 19
  • Мнения: 2 716
Не знаех, че общината купува всяка година палми за 3 милиона.
Мислех, че се грижи за едни и същи.

пп/ Бени, вашят кмет е построил комунизма  Simple Smile

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Хубави са палмите и създават страхотна атмосфера на града.
A бе хубави са те, ама за 400 000лв. като че ли, леко ми нагарчат. Бих ги прежила отма, за да се построи нова детска градина, нищо че няма да стигнат за цяла.
Някой по- горе писа...... "пир по време на чума" - много вярно!

# 21
  • Мнения: 830
пп/ Бени, вашят кмет е построил комунизма  Simple Smile
Абе ядът му от краката ама кмета направи доста неща за Варна. Не ме интересува, че кара Мерцедес с петцифрен номер, не ме интересува и коя групировка е зад гърба му, факт е, че Варна е най-добрият град за живеене и с всяка изминала година става все-по- хубава. Това с градините и яслите не може да се оправи с вълшебна пръчка, факт е че се разширяват съществуващи и има построена дори една нова градина. Кво повече искате от човека, предшествениците му и това не направиха!

# 22
  • Мнения: 2 478
Направо ми горчат,не ми нагарчат.Ама темата не е за кмета,а за палмите.Защото ако ще трябва да говоря за кмета,няма да ми стигне времето.Яд ме е само,че ни хвърлят прах в очите с палми,коледни украси и прочие.А основните проблеми на града си стоят недокоснати.Ама нали се радваме на палми...

# 23
  • Мнения: 11 747
Абе като сте отворили темата за детските градини защо не кажете какво направи кмета на градините във Варна?!
1. Всяка учебна година на всяка една група от яслата/градината се отпускат по 3000лв за ремонт и по 1000лв за играчки на малчуганите.
4.Общината поема всички учебни материали и помагала на малчуганите.

За другите неща не знам, ама в градината на племенника ми събираха пари от родителите веднъж за играчки и втори път за учебни материали и помагала.

# 24
  • Мнения: 830
Абе като сте отворили темата за детските градини защо не кажете какво направи кмета на градините във Варна?!
1. Всяка учебна година на всяка една група от яслата/градината се отпускат по 3000лв за ремонт и по 1000лв за играчки на малчуганите.
4.Общината поема всички учебни материали и помагала на малчуганите.

За другите неща не знам, ама в градината на племенника ми събираха пари от родителите веднъж за играчки и втори път за учебни материали и помагала.
От тази учебна година това е забранено! Каквото е било, е било до сега, явно освен за палми се грижи и за децата на Варна. Ама вие го оплювайте лошо няма....

# 25
  • Мнения: 654
Скоро минах по шосето от гарата към Метро и това което видях ме накара да се чудя какво му е най-доброто на Варна.
Оказа се там се намира една зеленчукова борса и още нещо.
Всичко беше кошмарно .
Дали ако сложат палми няма да замаже пейзажа ? По ще отиват на Мол които се намира на кръстовището.

# 26
  • Мнения: 11 747
Аз тази учебна година визирам.

# 27
  • Мнения: 2 590
Абе като сте отворили темата за детските градини защо не кажете какво направи кмета на градините във Варна?!
1. Всяка учебна година на всяка една група от яслата/градината се отпускат по 3000лв за ремонт и по 1000лв за играчки на малчуганите.
2.На всеки 2г се сменят килимите, завесите и пътеките.
3.Общината поема хигиените материали за всички градини и ясли.
4.Общината поема всички учебни материали и помагала на малчуганите.
5.Общината поема ангажимента да осигурява на децата минерална вода и чаши за еднократна употреба.
И да не забравяме факта, че се разширяват съществуващи градини и ясли!

Колко общини могат да се похвалят с подобно нещо?! Айде стига с тази типично българска черта- да казваме на бялото черно! Хубави са палмите и създават страхотна атмосфера на града.
Peace

# 28
  • Мнения: 4 300
Добре де, ясно че има много наболели проблеми, много. Кучета, дупки, ниски заплати, няма места в ДГ, автобусите на ГТ са стари и кой знае какво още. Но нали все пак трябва да се разботи във всички насоки. Днес сте майки и най ви тежи, че няма места в ДГ, но утре може да сте работодатели или да разчитате на туризма за да се прехранвате. Аз се прибирам веднъж на няколко месеца във Варна, мога да я погледна вече "отстрани" - еми красиви са палмите, правят впечатление. И боядисаните в червено и синьо пешеходни пътеки. И много други неща.

# 29
  • Мнения: 830
Аз тази учебна година визирам.
Е как тази като приема по градините още не е почнал? От01.04 започва  записване на малчуганите, айде като говориш нещо да си информирана.

Общи условия

Активация на акаунт