Автоимунен тиреоидит на Хашимото (6)

  • 81 028
  • 770
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 32
Моля, бихте ли коментирали следните изследвания. Praynig
ft4 - L - 0,66 - Референтни с-сти - 0,74 - 1,85
TSH - 3,158 - Референтни с-сти - 0,4 - 5,0/ за мониториране на терапия - 0,35 - 5,50
пролактин - 13,42 - Референтни с-сти - М1,61-18,77 Ж 1,9-25,5
МАТ - 0,8 - Референтни с-сти  - до 12
ТАТ - 8,9 - Референтни с-сти  - до 34
Ендокринолога каза, че се съмнява за Хашимото, но аз смятам да повторя изследванията в Клиниката по ендокринология, защото това изследване съм го правила в ДКЦ.
                                                           

# 166
Моля, ви за съвет и коментар
МАТ160,9 /до12/
ТАТ105,1 /до 34/
Записаха ми час за ендокринолог чак на 27.04 при др.Темелкова.Има ли някой с толкова увеличени антитела и смятате ли,че трябва да чакам до тогава?

# 167
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Е, ама че сме велики! Тука ни взеха за специалисти-ендокринолози.
Alisa6, само това ли си изследвала? Ами TSH?  Антителата са ти високи, ама и нашите са такива, че и по-високи. До 27-ми няма да се промени картината.  Добре ли се чувстваш? Ако си добре, няма за къде да бързаш. Ти май не пиеше Еутирокс, нали?

Да ви се оплача, не ми харесва този шампоан Фитовал плюс. Като видях, че се миете със специални шампоани, и аз реших да пробвам. Ама той въобще не измива добре косата! Затова първо я мия с друг шампоан, после намазвам с Фитовал, държа 5 минути, както пише на него, измивам и слягам една маска за коса, че иначе косата ми на нищо не прилича. Обаче имам чувството, че косопада ми се увеличи. Възможно ли е да е от Фитовала? Аз го вземам против косопад, а той не стига, че не мие, ами ми увеличава косопада! Да не би да го държа много? Как мислите?

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 21:21 от pepvaneva

# 168
Pepvaneva благодаря ти за инфото-другите ми хормони са в граници и освен селен нищо друго не съм пила. И естествено не се чувствам добре нали така ви намерих и разбрах колко много симптоми не са били случайни.

# 169
  • Мнения: 580
Е, ама че сме велики! Тука ни взеха за специалисти-ендокринолози.
Alisa6, само това ли си изследвала? Ами TSH?  Антителата са ти високи, ама и нашите са такива, че и по-високи. До 27-ми няма да се промени картината.  Добре ли се чувстваш? Ако си добре, няма за къде да бързаш. Ти май не пиеше Еутирокс, нали?

Да ви се оплача, не ми харесва този шампоан Фитовал плюс. Като видях, че се миете със специални шампоани, и аз реших да пробвам. Ама той въобще не измива добре косата! Затова първо я мия с друг шампоан, после намазвам с Фитовал, държа 5 минути, както пише на него, измивам и слягам една маска за коса, че иначе косата ми на нищо не прилича. Обаче имам чувството, че косопада ми се увеличи. Възможно ли е да е от Фитовала? Аз го вземам против косопад, а той не стига, че не мие, ами ми увеличава косопада! Да не би да го държа много? Как мислите?
Едва ли ,но и на мен не ми помогна срещу косопада ,най-доволна съм от Pregain (обаче честно казано май е от лекарствата и точната доза).
ПП момичета,освен Селен пиете ли нещо друго (хранителни добавки) ? Наскоро четох ,че било добре да се пие Цинк и мисля да пробвам .  bouquet

# 170
  • Мнения: 187
Hug прекрасен слънчев ден с много усмивки, желая на вас - всички!  :newsm51:

# 171
  • Мнения: 775
pepvaneva, аз също го спрях фитовала, но докато го ползвах - първо измивах косата с друг шампоан и на второто измиване ползвах фитовала. Добре ми действаше, обаче го спрях заради алергията, така че косопада не ми се е повлиял от него, защото го ползвах за твърде кратък срок.
denik можеш да си вземеш цинк или някакви комбинирани витамини, важно е в тях да няма йод  Peace
alisa6 височки са антителата, но при някои момичета стигат и до 1000, пък и над 1000, така че спокойно изчакай, не е толкова лошо състоянието ти.
Dani85, можеш да повториш изследванията, ако това ще те успокои. ТСХ ми се струва леко завишен, възможно е да имаш Хашимото отскоро. Антителата - единия е в норма,  другия е малко по-нисък - това не го разбирам. За пролактина нищо не мога да кажа. Докторът ще си каже тежката дума.
Sisaven, благодаря ти, на теб също ти пожелавам прекрасен ден с усмивки и любов   bouquet

# 172
Здравейте, всички.
Като за високите антитела ми предписаха селен, аз се разрових тук-там. На някои места пише че селенът повлиява лошо Хашимото Confused
Селенът подпомагал имунната система. Да де, ама многото антитела означават точно, че имунната система действа срещу организма. Тоест как селенът ще помогне за намаляване на антителата?????

# 173
  • Мнения: 580
    Момичета,засилвал ли се е косопада при вас ,докато сте прилагали диета ? Аз в момента съм на житената диета ,но ям малко повече от посоченото и въпреки това косата ми днес капе като пощуряала,а до вчера всичко си беше наред ? Cry Cry Cry
ПП а момичетата от житената тема дори бяха споделили ,че косите им станали по-хубави ...............

# 174
  • Мнения: 212
Аз селена го спрях, защото ме болеше главата от него.
Да Ви кажа честно тези дни съм много уморена и замаяна, ръцете много ми се потят и ме обливат топли вълни  #Crazy егати кошмара, вместо да се радвам на хубавите слънчеви дни, аз съм като болна, искам пак да питам възможни ли са тези симптоми при ТСН 3.65 или хормона в случая не е виновен, възможно ли е от високите ми антитела, да се чувствам по този начин??????  Weary кога ще свирши всичко това......, много съм разсеяна, като някаква бабиера съм станала вече. Мензиса ми го няма, обаче теста е  EFN айде сега и той се обърка, поне той беше точен.... ooooh!

относно косата, вчера си купих фитовал таблетки, пък ще видим, цялата къща е в мои коси, дори сутрин и в леглото имам, това не е било  Tired Face

# 175
  • Мнения: 32

Dani85, можеш да повториш изследванията, ако това ще те успокои. ТСХ ми се струва леко завишен, възможно е да имаш Хашимото отскоро. Антителата - единия е в норма,  другия е малко по-нисък - това не го разбирам. За пролактина нищо не мога да кажа. Докторът ще си каже тежката дума.

  bouquet Благодаря за отговора.

# 176
  • Мнения: 311
Добро утро милички   bouquet
Желая ви слънчева, усмихната и прекрасна седмица  Hug
Диди6 на мен първия тест също ми беше отрицаелен правих го на 7-я ден от закъснението, на 14 ден обаче беше  EFP  Hug

# 177
  • София
  • Мнения: 7 519
Добро утро!
Само да предупредя тези,които ще пият витамините на Фитовал, че само на пълен стомах инае се получава  Sick. Аз преди години си бях купила, пих две и другите ги изхвърлих. Тогава не закусвах и след две ужасни сутрини  реших, че няма смисъл да се мъча.

# 178
  • София
  • Мнения: 1 220
Момичета вчера имах рожден ден  Blush
Да ви почерпя малко  Wink Flutter за повода и да пожелая на всички да сме живи и здрави
  Hug

# 179
  • Мнения: 1 209
Диди6 , моят първоначално отрицателен тест е на 3 години вече, Simple Smile тъй че ако МЦ не се появи- пробвай пак след седмица- две.

Ланна, честит ти Рожден ден, желая ти здраве и пак здраве... и ха наздраве!

ДениК, да аз пия калмацин и съм доволна, селен сега не пия.

Искам да попитам как процедирате ако забравите да си изпиете Л-тироксина сутринта? Аз се улавям, че понякога първо пия кафето и едва после се сещам да си изпия хапчето.  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт