Вижте коя фирма произвежда киселото мляко от 15 ст.

  • 11 698
  • 186
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 394
Цитат
С пенсия от 100-150 лв нямаш много възможности да купуваш качествена храна /друг е въпроса, че днес няма гаранция че сиренето от 10 или 12 лв. е по-качествено от това от 3.50 лв/.
Все още не съм отишла във въпросния Карфур, ще почакам истерията около него да позатихне и тогава, но моя позната ми разказа, че откакто бяхме деца не е виждала някой да купува 4-5 пакета боб и ориз ,10-тина бутилки олио и т.нат.
Колкото до млякото от 15 ст, онзи ден в парка дочух разговор между две баби, та едната каза на другата че от 5 месеца не била яла кисело мляко ... тъжно е, но добре че го отвориха този магазин ,за да могат хора като нея да си позволят да си купят мляко и други евтини продукти...
И аз това писах,че пенсионерите ще се изтрепят за него и ще го изкупят на едро....те решиха,че нямам отношение към баба си и изказването било грозно.Не, не е грозно,а е самата истина-за пенсионерите това е радост,защото наистина не могат да си позволят друго с тези мизерни пенсии...Подкрепям изказването ти!
Цитат
просто е по-редичко-абе готово айрянче
Ееее,дойдохме си на думата...значи айрян....абе много е качествено млякото от 15 ст,супер направо-мааалко по-редичко,казваш....
Нямам повече коментари. Wink

# 121
  • София
  • Мнения: 13 236
И хайде -заквасете си с такова мляко домашното си прясно мляко.Нали знаете,че не от всички млека можеш да си вземеш подкваса.Ако стане с него,ще го потърся и аз-става ли?

Да ти кажа аз квася с няколко вида млека и ако трябва да съм честна досега винаги се е подквасвало  Wink Ползвала съм Ханско, Елби, Родопчанка (!!!!), Домлян...

# 122
  • Мнения: 4 380
Кво като е редичко? За 30 ст. една тенджера с таратор ще направиш.

# 123
  • Мнения: 1 394
Нямам нищо против това ,че е редичко.А мисърта ми беше,че по-напред спореха,че е суперкачествено,само,че са им го дали без пари ,защото хипермаркетът правил дъмпинг...Това исках всъщност да кажа.

# 124
  • Мнения: 4 380
Нямам нищо против това ,че е редичко.А мисърта ми беше,че по-напред спореха,че е суперкачествено,само,че са им го дали без пари ,защото хипермаркетът правил дъмпинг...Това исках всъщност да кажа.

Ти знаеш ли, най-скъпите и водещи се "суперкачествени" са всъщност най-некачествени и даже вредни. Достатъчно е млякото да е средна хубост, но без вредни вещества +  на цена практически даром, и какво повече може да искаш? За готвене си е разкошно.

Колкото до дъмпинга, да, прави дъмпинг, привлича клиенти. Много вероятно е и да задържи някои цени доста по-ниски от съществуващите на пазара. За бабите може да е добре, но за икономиката никак. Сума ти дребни търговци ще попълнят редовете на безработните.

# 125
  • Мнения: 1 394
Ок,няма проблем....с 20% сухо млекце....добре,че не купувам кисело мляко... Wink
И за айрянче без разреждане също става,нали?...

# 126
  • Мнения: 1 394
Цитат
За бабите може да е добре, но за икономиката никак. Сума ти дребни търговци ще попълнят редовете на безработните.
Ами съгласна съм с тебе,ама май само аз и ти мислим така.Другите са щастливи и се радват,но не са наясно,че тая радост и това млекце от 15 ст всъщност по-нататък ще им излезе доста скъпичко....

# 127
  • Мнения: 4 380
Ок,няма проблем....с 20% сухо млекце....добре,че не купувам кисело мляко... Wink
И за айрянче без разреждане също става,нали?...

Сухото млекце е скъпа суровина. Добавката му оскъпява допълнително. А българския производител в момента си продава нормалното мляко на безценица. Странно е да смяташ че може да има каквито и да било добавки в толкова евтино мляко.

Цитат
Ами съгласна съм с тебе,ама май само аз и ти мислим така.Другите са щастливи и се радват,но не са наясно,че тая радост и това млекце от 15 ст всъщност по-нататък ще им излезе доста скъпичко....

Всеки гледа себе си, нали знаеш? Ти лично нали не си търговец и няма да останеш на улицата?
Огромните печалби отиват в джоба на чужди инвеститори. Ами, трябваше да се очаква като си нямаме наши.

# 128
  • Мнения: 3 621
За бабите може да е добре, но за икономиката никак. Сума ти дребни търговци ще попълнят редовете на безработните.
Това се говореше още когато отваряха и Метро и Била, обаче продължава да има и дребни търговци, ще продължава и да ги има.
Аз лично всеки ден купувам от малък квартален магазин, редко ходя и в Метро и в Била, сега от любопитство отидох в Кауфланд, ще отида да видя и Карфур, но смятам да продължа да си купувам от магазинчето което ми е на две крачки от в къщи.

# 129
  • Мнения: 4 380
За бабите може да е добре, но за икономиката никак. Сума ти дребни търговци ще попълнят редовете на безработните.
Това се говореше още когато отваряха и Метро и Била, обаче продължава да има и дребни търговци, ще продължава и да ги има.
Аз лично всеки ден купувам от малък квартален магазин, редко ходя и в Метро и в Била, сега от любопитство отидох в Кауфланд, ще отида да видя и Карфур, но смятам да продължа да си купувам от магазинчето което ми е на две крачки от в къщи.


Да, не съм сигурна обаче до кога. Зависи от концентрацията и разположението на хипермаркетите и от цените в тях. Когато съотношението между по-ниската и по-високата цена не е прекалено голямо че да си заслужава пътя до супермаркета, малките магазинче все още има шанс. Когато обаче накацат като гъби и свалят цените до краен предел, изобщо не ги мисля гаражчетата.

# 130
  • Мнения: 82
Няма защо да ги мислиш,в тях се продава по-качествена стока,всеки ден се зарежда,а и като похарчим 100 лева в голямите магазини все нещо сме забравили и пак отиваме в гаражчетата.

# 131
  • Мнения: 4 380
Няма защо да ги мислиш,в тях се продава по-качествена стока,всеки ден се зарежда,а и като похарчим 100 лева в голямите магазини все нещо сме забравили и пак отиваме в гаражчетата.

Аз лично нищо не забравям и нямам нужда от гаражчета. Като оставя 100 лв. и ми стига за цяла седмица.
Къде било качествената стока? В малките гаражчета? Laughing Шегуваш се нали?

# 132
  • Мнения: 1 394
Цитат
Това се говореше още когато отваряха и Метро и Била, обаче продължава да има и дребни търговци, ще продължава и да ги има.
А след Метро и Билла....колко още отвориха?Знаеш ли ,че в Пловдив в ж.р.Тракия /там са най-многото хипермаркети/ гаражчетата са на 1/3 от това ,което бяха преди Метро и Билла още...Сега са останали магазини от типа над 25кв.м,а другите ,които са въпросните гаражчета-собствениците им ,ако са семейство-единият задължително работи някъде другаде,а другият си докарва от гаражчето,/като махнем счетоводители,акцизи,данъци,осигуровки и т.н/ една средна заплата от 350-400лв....защо да ходи да работи за някой друг за същите пари,като може да работи за себе си....Но и това ще е до време-гарантирам!
..
Цитат
сухото млекце е скъпа суровина
Зависи...Познавам хора,които го внасят ...и само ми е интересно,че много хора се заблуждават,че то идва от европейските страни...В България,масовите марки млека се правят с украинско сухо мляко...имам сигурен източник.И защо е така-ами много просто-защото е най-евтино.Както и повечето хора,четейки етикета "български ориз" си мислят,че наистина навсякъде ,където има такъв надпис,той е верен...няма такова нещо-пак сигурен източник си имам и за това....
Цитат
Странно е да смяташ че може да има каквито и да било добавки в толкова евтино мляко.
Никак не е странно даже,имайки предвид изкупната цена на литър прясно мляко,опаковка,работници,транспорт....незнам какво да мисля.А съм наясно и колко струва сухото млекце....не това от европейския съюз....това от другаде,където ни го карат....

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 19:40 от dodyniki

# 133
  • Мнения: 17
То бива злоба,то бива простотия,ама чак пък толкова  newsm78

http://burgas.dir.bg/2009/04/15/news4304060.html

# 134
  • Мнения: 4 551
Все още не съм отишла във въпросния Карфур, ще почакам истерията около него да позатихне и тогава, но моя позната ми разказа, че откакто бяхме деца не е виждала някой да купува 4-5 пакета боб и ориз ,10-тина бутилки олио и т.нат.
Истерията затихна.
Какво е лошото да си купуваш продукти за цяла седмица напред? Живяла съм в държави, където хората правят точно така и никой не гонамира за подигравателно. С мъжа ми решихме точно това - ще си изготвяме седмично меню, ще си купуваме продуктите (вкл. и каса бира, както пожела той  Rolling Eyes), и от кварталния магазин ще купуваме само хляба и зеленчуците. Не виждам нищо лошо в тази практика, нито срамно.

Общи условия

Активация на акаунт