Вижте коя фирма произвежда киселото мляко от 15 ст.

  • 11 705
  • 186
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 394
Цитат
То бива злоба,то бива простотия,ама чак пък толкова 

Така е,но нали знаеш,че до това води борбата за оцеляване...Брат брата си за гушата хваща за парче земя...за съжаление си е истина...жалко е наистина,това са много крайни мерки и много просташки,според мен,но пак казвам-борба за оцеляване... Sad

# 136
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А, то ей го къде е Бургас, има-няма 100км, пък и времето се затопля, май ще се поразходим до морето.

# 137
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Какво е лошото да си купуваш продукти за цяла седмица напред? Живяла съм в държави, където хората правят точно така и никой не гонамира за подигравателно. С мъжа ми решихме точно това - ще си изготвяме седмично меню, ще си купуваме продуктите (вкл. и каса бира, както пожела той  Rolling Eyes), и от кварталния магазин ще купуваме само хляба и зеленчуците. Не виждам нищо лошо в тази практика, нито срамно.

Разбира се, че не е срамно.  Peace
Аз така процедирам, откакто съм омъжена. Правя си списък и пазарувам един път седмично основно, през другото време евентуално докупувам някои неща.
Това не се прави задължително от безпаричие.
Аз лично така пестя и пари и време. Не мога всеки ден да вися по опашките в кварталните магазинчета, особено като си знам седмичните нужди за домакинството.
Бързо се свиква и е много по- удобно така.  Wink

# 138
  • Мнения: 17
Наистина конкуренцията е жестока,но и да постъпваш така,както този бойкот,е много грозно. Съгласна съм,че е въпрос на оцеляване,но и всеки си прави сметка на парите. Понеже живея в центъра и ми идва малко далечко да ходя до Карфур когато съпруга ми го няма,но пак предпочитам да отида до там макар и пеша,защото забелязвам в някои от магазините в които пазаря,стоката вече да е почти с изтекъл срок.

# 139
  • Мнения: 1 111
Който има време-да дреме по опашките на хипермаркетите.Аз нямам, времето ми е ценно-цените не ме бъркат, пазарувам си от супермаркета, който ми е най-близо до дома.А да си изготвям менюта...че знам ли какво ще ни се прияде.
 Всичко това е да се оберат парите на бедния народ, на ви мляко по 15 ст, пък я да ви продадем покрай него и хиляда други неща за които едва ли ще се сетите на друго място.И в крайна сметка какво спестявате, като теглите чертата-нищо.
 М/у другото когато отвориха Карфур ходих в Пикадили, на паркинга само луксозни автомобили имаше, вътре спокойно, интелигентна работа. Simple SmileТака че, има си и добрите страни наистина. Laughing

# 140
  • Мнения: 17
Напротив,целта не е да се оберът парите на бедния народ. Точно обратното,магазинчетата с по-високи цени гледат да оберът паричките на народа. Мисля,че не е все едно,дали ще купиш банани за левче или за три-четири пъти повече и това не е само за бананите.

# 141
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Не е срамно да пазаруваш за седмицата.
Не е срамно да си купиш мляко за 15ст.
Срамно е да се гордееш с простотията и тесногръдието си.

За протокола- определено не съм бедна (нито финансово, нито душевно)

# 142
  • Мнения: 17
Не е срамно да пазаруваш за седмицата.
Не е срамно да си купиш мляко за 15ст.
Срамно е да се гордееш с простотията и тесногръдието си.

За протокола- определено не съм бедна (нито финансово, нито душевно)

Разбира се  Peace. Тази българска черта-може последните си стотинки да даде за по-скъпото,но ето виж те ме,напазарих си от скъпите магазини,а всички дето се трепете по опашките за по-евтина стока,сте бедняци. Няма нищо срамно да си правиш разчет на парите.

Наистина си проличаха добрите страни с този бойкот от страна на другите търговци. Посещавам и други магазини и от самолет се вижда,че доста са се стреснали от положението,даже и Била и Пикадили.

# 143
  • Мнения: 1 111
 Както писах и по-горе времето ми е по-ценно.
 Пък и уважавам себе си. Whistling

# 144
  • Мнения: 17
Както писах и по-горе времето ми е по-ценно.
 Пък и уважавам себе си. Whistling

Или да го разбираме като,който купува евтина стока не уважава себе си? Или може и да съм те разбрала грешно? Само да отбележа,че стоката,която я продават в Карфур не е долно качество заради цената,а е същата която купуваш и ти от другите магазини. Те хората са си го обяснили много просто и точно: "Собствениците на вериги обаче контрираха, че цената е за сметка на продаденото огромно количество и че самите производители и дистрибутори са настоявали техните продукти да бъдат включени в промоциите."
Само едно допълнение,в неделя със съпруга ми си купихме обувки от по 40 лв/чифт.И това не са некачественни обувки,а същите които в другите магазини ще са минимум 90 лв. А да не споменавам,че имаше от най-малкия до най-големия номер от всеки модел обувки-даже и 42 номер дамско.Е,за какво говорим тогава? Пожелавам на всички градове,скоро да си имат по един Карфур  Peace.

# 145
  • Мнения: 1 394
Не става въпрос ,че бедняците се блъскат по опашките на хипермаркетите.Напротив-най-големите сметкаджии са точно богатите,те затова и имат,защото си правят сметка.А и още нещо:не ходя често в тези хипермаркети,освен ,ако не ми трябва нещо,което не мога да намеря другаде/това обаче в никакъв случай не е млякото от 15 ст./,защото не ме интересува на практика цената,а качеството.Има и евтини стоки,които са качествени,не казвам нищо.Има обаче хора,които ходят в Билла и Пикадили ,за да си купят само  стоките ,които са на промоция,а после търчат в кварталния магазин,защото има неща ,които там са по-евтини от същите в хипермаркета.Например в Била е по-скъпо от колкото в кварталният ни хипермаркет/това не включва стоките,които са на промоция/Зеленчуците и плодовете са им на безбожни цени и мога да кажа,че в кварталният магазин цените са на половина...Така,че за какви бедняци и какви богаташи говорим?

# 146
  • Мнения: 17
Не става въпрос ,че бедняците се блъскат по опашките на хипермаркетите.Напротив-най-големите сметкаджии са точно богатите,те затова и имат,защото си правят сметка.А и още нещо:не ходя често в тези хипермаркети,освен ,ако не ми трябва нещо,което не мога да намеря другаде/това обаче в никакъв случай не е млякото от 15 ст./,защото не ме интересува на практика цената,а качеството.Има и евтини стоки,които са качествени,не казвам нищо.Има обаче хора,които ходят в Билла и Пикадили ,за да си купят само  стоките ,които са на промоция,а после търчат в кварталния магазин,защото има неща ,които там са по-евтини от същите в хипермаркета.Например в Била е по-скъпо от колкото в кварталният ни хипермаркет/това не включва стоките,които са на промоция/Зеленчуците и плодовете са им на безбожни цени и мога да кажа,че в кварталният магазин са на половина...Така,че за какви бедняци и какви богаташи говорим?

Това разпределение на класите винаги ми е било много смешно. Казвам си го открито-аз съм от средната класа и живота,който водим с моето семейство ме задоволява за сега. Казвам това точно по този повод и искам само да отбележа,че на запад,богатите си имат иконом/ка и те се грижат за покупките вместо самите богаташи,точно защото на онези времето им е ценно и нямат време да отидат нито до хипермаркета,нито до кварталния магазин-ако изобщо имат такива магазини  newsm78

# 147
  • Мнения: 3 621
Все още не съм отишла във въпросния Карфур, ще почакам истерията около него да позатихне и тогава, но моя позната ми разказа, че откакто бяхме деца не е виждала някой да купува 4-5 пакета боб и ориз ,10-тина бутилки олио и т.нат.
Истерията затихна.
Какво е лошото да си купуваш продукти за цяла седмица напред? Живяла съм в държави, където хората правят точно така и никой не гонамира за подигравателно.
Трябва да имаш много голямо семейство, за да успеете да изядете 4-5 пакета боб и 10 бутилки олио. Това си е живо презапасяване, както го правеше баба ми преди 20-тина години /а и не само тя/.

# 148
  • Мнения: 4 560
Точно боб не съм видяла някой да купува в такива количества. В Кауфланд имаше ориз по 1.25, взех един пакет да го видим какъв е - ориз като ориз.
Виж, месо се купува на поразия - по 4-5 кг вземат хората, защото има примерно свинско на 6 лв, кайма на 4.50 килото... Купувала съм франкфуртери със срок на годност, изтичащ същия ден, за 3.50 при редовна цена към 9 лв. Ами има сметка. Въпрос на избор бе - който иска, купува от тези магазини (съдейки по паркингите - цял Бургас), който не иска - не купува. Доволна съм, че имам избор и не схващам каква е тази нашенска черта, да се обиждаме, че сме такива и онакива, само защото пазаруваме от еди къде си. Долно, много долно.  Peace

# 149
  • Мнения: 17
Все още не съм отишла във въпросния Карфур, ще почакам истерията около него да позатихне и тогава, но моя позната ми разказа, че откакто бяхме деца не е виждала някой да купува 4-5 пакета боб и ориз ,10-тина бутилки олио и т.нат.
Истерията затихна.
Какво е лошото да си купуваш продукти за цяла седмица напред? Живяла съм в държави, където хората правят точно така и никой не гонамира за подигравателно.
Трябва да имаш много голямо семейство, за да успеете да изядете 4-5 пакета боб и 10 бутилки олио. Това си е живо презапасяване, както го правеше баба ми преди 20-тина години /а и не само тя/.

Не,не е задължително да е голямо семейството. Ще ти дам личен пример. Миналата седмица родителите ми ни бяха на гости и преди да си заминат ходихме до Карфур. Постъпиха точно както ти си написала-няколко бутилки олио,няколко пакета захар,боб,ориз и др стоки в по-голямо количество. Напазариха така не за да се запасяват или пък защото ще изядът това количество,а защото пазариха за семейството на брат ми и за майката на снаха ми,които също живеят във Варна.

Общи условия

Активация на акаунт