Вижте коя фирма произвежда киселото мляко от 15 ст.

  • 11 688
  • 186
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 394
Цитат
Въпрос на избор бе - който иска, купува от тези магазини (съдейки по паркингите - цял Бургас), който не иска - не купува
Peace и да добавя и каквото си иска да купува!Нито пари съм дала на някой,нито на мен са ми дали,така,че всеки ще си купува каквото и от където си иска! Peace

# 151
  • Мнения: 4 380
Все още не съм отишла във въпросния Карфур, ще почакам истерията около него да позатихне и тогава, но моя позната ми разказа, че откакто бяхме деца не е виждала някой да купува 4-5 пакета боб и ориз ,10-тина бутилки олио и т.нат.
Истерията затихна.
Какво е лошото да си купуваш продукти за цяла седмица напред? Живяла съм в държави, където хората правят точно така и никой не гонамира за подигравателно.
Трябва да имаш много голямо семейство, за да успеете да изядете 4-5 пакета боб и 10 бутилки олио. Това си е живо презапасяване, както го правеше баба ми преди 20-тина години /а и не само тя/.

Ние боб ядем рядко, но ориз, брашно, купувам по 10 кг. наведнъж. Съвсем без промоции, просто не виждам смисъл в често купуване и мъкнене. Ако олиото е на промоция, сигурно ще взема 2-3 тубички , зависи от намалението (взимам от по 3 л), но то е защото знам че следващата промоция ще е равнително близко. Няма нищо лошо в пазаруване на неща които не се развалят в по-голямо количество когато ти е изгодно. Обикновенно запасите ми стигат до следваща промоция. По едно време каймата ми свърши и няма и няма промоция, изпреядосвах се че зле съм се запасила. Laughing Е няма да дам 3-4 пъти повече, ще ме извиняват много. Чаках си търпеливо.  Grinning

# 152
  • Мнения: 1 394
Цитат
Ние боб ядем рядко, но ориз, брашно, купувам по 10 кг. наведнъж. Съвсем без промоции, просто не виждам смисъл в често купуване и мъкнене. Ако олиото е на промоция, сигурно ще взема 2-3 тубички , зависи от намалението (взимам от по 3 л), но то е защото знам че следващата промоция ще е равнително близко. Няма нищо лошо в пазаруване на неща които не се развалят в по-голямо количество когато ти е изгодно. Обикновенно запасите ми стигат до следваща промоция. По едно време каймата ми свърши и няма и няма промоция, изпреядосвах се че зле съм се запасила.  Е няма да дам 3-4 пъти повече, ще ме извиняват много. Чаках си търпеливо.   
Ооо,аз съм мнооого далеч от такова пазаруване.При положение,че боб и ориз с по един пакет карам по 3 месеца....ако взема по 10 кила....първо няма къде да го държа,второ-не ми трябват такива количества ,а и мразя да се презапасявам.А и да обикалям от хипермаркет на хипермаркет ,за да търся да си купя по-евтина стока ще ми легне много по-скъпо,понеже големите вериги са на другият край на града.Като дам 10 лв за бензин....еее,айде мерси от такива промоции....

# 153
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Те големите маркети си имат брошурки, вестници, сайтове, от които лесно и бързо може да се видят цени и промоции.
А който иска да си обикаля, аз чета у дома и ако си харесам нещо, тогава потеглям.

# 154
  • Мнения: 19 339
И аз не обичам да се запасявам, защото нямам място къде да го държа, но ако имах със сигурност щях да купувам олио, вода, прах за пране и др. в по-големи количества. Обикновено пазаруваме 1 път в седмицата. Струва ми се ужасна загуба на време да търча всеки ден до магазина. Плодове купувам от близкия пазар ако свършат преждевременно. Догодина в България ще отворят и Лидл и конкуренцията ще се засили още повече. Крайно време е да смъкнат цените на някои стоки и да изкарват печалба не от големи надценки, а от оборота. Нормално ли е при по-ниска платежоспособност в България да има хранителни стоки по-скъпи от немските. Освен това не виждам как една и съща марка вода, сирене, хляб, прах за пране, колбаси и прочие са по-качествени в кварталния магазин, отколкото в хипермаркета? Да не би да произвеждат специално за тях Joy
Естествено, че има и стоки с намалени цени, които може и да не са качествени. Затова имаме глави на раменете си и четем етикетите. Ако не ни устройва написаното там, не купуваме. Това важи както за евтините, така и за скъпите стоки. Аз дори и на биото чета какво има вътре.

# 155
  • Мнения: 4 532
Те големите маркети си имат брошурки, вестници, сайтове, от които лесно и бързо може да се видят цени и промоции.
А който иска да си обикаля, аз чета у дома и ако си харесам нещо, тогава потеглям.
Много ясно. Времето ми е кът (имам две малки деца), откъде време за обикаляне? Даже списък си правя какво точно трябва да се купи, за да не губим много време в обикаляне и чудене. То така или иначе в Карфур по-малко от час няма как да останеш.

# 156
  • Мнения: 2 388
На мен лично въпросния магазин ми е доста далеч, както и всички по-големи такива. Отделно не съм шофьорка, а тепърва да разучавам градския транспорт не ми се струва добра идея.
Олио използвам по една бутилка на година, ориз - по 2 - 3 пакета пак годишно. Брашно с години не ми е трябвало.
Като гледам цените на останалите неща и като направя сметка и сложа в сумата едно такси на връщане ( не си представям в автобуса да се кача с 3-4 бутилки по 10 литра вода ) ще ми излезе накрая същото. Остава само здравословната разходка от около 4-5 км на отиване, което пак е нещо.

# 157
  • Мнения: 17
На мен лично въпросния магазин ми е доста далеч, както и всички по-големи такива. Отделно не съм шофьорка, а тепърва да разучавам градския транспорт не ми се струва добра идея.
Олио използвам по една бутилка на година, ориз - по 2 - 3 пакета пак годишно. Брашно с години не ми е трябвало.
Като гледам цените на останалите неща и като направя сметка и сложа в сумата едно такси на връщане ( не си представям в автобуса да се кача с 3-4 бутилки по 10 литра вода ) ще ми излезе накрая същото. Остава само здравословната разходка от около 4-5 км на отиване, което пак е нещо.

Че какво,няма ли да е супер-хем ще си напазариш по-евтино и по-пресни неща,хем ще зарадваш тялото си с една хубава разходка  Grinning

# 158
  • Мнения: 2 388
Че какво,няма ли да е супер-хем ще си напазариш по-евтино и по-пресни неща,хем ще зарадваш тялото си с една хубава разходка  Grinning

О, аз задължително ще отида да го видя и то ще е пеша, защото обожавам да ходя и ако качването ми в кола е съкратено до минимум.
Мисълта ми беше, че за нещата, които по принцип пазарувам нямам особена сметка да ходя.
Достатъчен ми е един път на месец да посетя такъв магазин и да се "запася" с продукти.
Чудя се дали ще дойде време и в центъра да отворят магазин от по-големите вериги.

# 159
  • Мнения: 17
Че какво,няма ли да е супер-хем ще си напазариш по-евтино и по-пресни неща,хем ще зарадваш тялото си с една хубава разходка  Grinning

О, аз задължително ще отида да го видя и то ще е пеша, защото обожавам да ходя и ако качването ми в кола е съкратено до минимум.
Мисълта ми беше, че за нещата, които по принцип пазарувам нямам особена сметка да ходя.
Достатъчен ми е един път на месец да посетя такъв магазин и да се "запася" с продукти.
Чудя се дали ще дойде време и в центъра да отворят магазин от по-големите вериги.

Ти наистина си много икономична по отношение на храната  Simple Smile И на мен ми идва малко далечко и за това предпочитам да изчакам съпруга си и да отидем с колата,но пък сега времето вече е страхотно и мисля да започна да си правя разходки до Карфур поне веднъж седмично. Добре,че собственниците на хипермаркета са помислили и за нас,които живеем по-далечко от тях и са решили съвсем скоро да открият още един Карфур в Бургас  Peace

# 160
  • Мнения: 4 532
Монахиня, не вярвам скоро в центъра да направят магазин от този тип и от този мащаб (все пак то не е само Карфур, той си е вътре в 'мола'  Rolling Eyes), просто защото няма място. Къде ще направят паркинг с толкова много паркоместа?
Между другото, районът около 'мола' и Метро се заформя като един добре изглеждащ бизнес и търговски парк, не е лошо.

# 161
  • Мнения: 17
Монахиня, не вярвам скоро в центъра да направят магазин от този тип и от този мащаб (все пак то не е само Карфур, той си е вътре в 'мола'  Rolling Eyes), просто защото няма място. Къде ще направят паркинг с толкова много паркоместа?
Между другото, районът около 'мола' и Метро се заформя като един добре изглеждащ бизнес и търговски парк, не е лошо.

Ще има още един Карфур,но незнам дали ще е в центъра или в "Меден рудник". Няма да е МОЛ,а само Карфур. Ето,в тази статия - някъде към края го пише:

http://www.dnevnik.bg/pazari/2009/03/25/695135_karfur_otkri_purv … azin_v_bulgariia/

# 162
  • Мнения: 4 380

Ооо,аз съм мнооого далеч от такова пазаруване.При положение,че боб и ориз с по един пакет карам по 3 месеца....ако взема по 10 кила....първо няма къде да го държа,второ-не ми трябват такива количества ,а и мразя да се презапасявам.А и да обикалям от хипермаркет на хипермаркет ,за да търся да си купя по-евтина стока ще ми легне много по-скъпо,понеже големите вериги са на другият край на града.Като дам 10 лв за бензин....еее,айде мерси от такива промоции....

Аз купувам такива количества защото има подобни разфасовки в магазина където редовно пазарувам. Излизат по-евтино от малките опаковки, макар че икономията не е решаваща в случая. Бензина така или иначе си го харча. Но...едно половин година после забравяш че трябва да купуваш ориз пимерно.
Пазарувам в подобен на Карфур магазин-един от най-евтините. Близо ми е. Плодове и зеленчуци- в друг, който ми е по-далеч, но се минава на път от работа. И най-проблемни са ми български и руски магазини, т.к. са най-далеч и най-скъпи, това си е вече глезотия. Там подобни количества не купувам. Laughing

А кухнята задължително трябва да е с достатъчно количество шкафове за да побира всички нужни запаси, иначе не е в ред. Grinning

# 163
  • Мнения: 1 394
Единственото ,което имам в запас това е стек брашно,понеже мойте хора много обичат питки,а и си квася хляб,та ми трябва.За него само съм намерила място иначе имам десет шкафа и две чекмеджета в кухнята и там съм сложила само необходимите ми неща и наистина нямам място за излишни продукти.Иначе в чужбина ,по-точно в Полша имам една позната и майка и казва,че в квартала нямат такива магазинчета,като нашите и им се налага да си пазаруват от хипермаркета веднъж в седмицата и купуват всичко до следващата,защото този хипермаркет бил на 12 км от тях.Така съм съгласна!И аз бих пазарувала "на едро" в този случай.Но при положение,че до нас има малък хипермаркет /имам предвид,не толкова голям ,като Билла и Кауфланд/ и още две -три магазинчета от типа над 25 кв.м.....няма нужда да бия 8 км път до Кауфланд,Пикадили,Метро или Билла,за да си купя нещо на промоция.Нашият хипермаркет също прави промоции и те не са малко.И аз чета брошурки и сравнявам.Ако нещо до нас на промоция е например от 1.50 на 1.31 в Кауфланд е например от 1.50 на 1.29 .И почти винаги съм сравнявала.Но 1-2 ст не ме бъркат,така,че....там ходя само и единствено,ако ми трябва някой деликатес,който немога да намеря другаде.Е ,това не значи,че покрай него няма да си купя и нещо ,което е на далавера.Не ходя специално заради промоциите,това всъщност исках да кажа.

# 164
  • Мнения: 17
Кажете ми,как да не ходя да пазаря от Кауфланд и Карфур,след като вчера влизам в магазина,който е на 5 мин от нас и посягам да взема кисело мляко за детето,но бях принудена да го върна на момента защото срока на годност е до 12/04/09,а бяхме дата 16/04/09. Реших да взема плодово кисело мляко,но същата работа-срока на годност изтичаше в същия ден.

Общи условия

Активация на акаунт