Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 179
Привет и от мен мамчета.

Честити месечинки на нашите декемврийски сладурчета.    bouquet

Ние днес бяхме на консултация. Биха ни и втория Пентаксим. Дадох профилактично Панадол и се надявам да нямаме проблеми както и при първата ваксина. За 1 месец моя юнак е качил 700 гр. и е порастнал с 4 см - резултата е 6180 гр и 61,5 см. Обаче май ни се изостриха коликите от тази ваксина, защото не е спал цял ден и постоянно се свива и плаче. Ръката ми изтръпна да го дундуркам Rolling Eyes

Бамби, аз за сега не спазвам строга диета, но всяка сутрин пия сок от грейпфрут, защото разбрах че помага за свалянето на излишните килограми. Още не съм се теглила, защото чакам да стане 1 месец и тогава да видя има ли резултат. Упражнения също не правя, но ходим на доста дълги разходки така че се надявам да има ефект.  Wink

Това е от мен. Лека вечер и спокойни бебоци.  Hug

# 241
  • София
  • Мнения: 250
Жени, LLBB-bubeto благодаря ви  smile3525

Ами ние се гледаме по цял ден с бебчо......Роднините са ни доста далече, и сме по цял ден сами, добре, че вие сте тук, безценни сте   bouquet
Тати работи  до късно, така че се опитвам да се справям някак си самичка......

Аз вече почти не кърмя и сме на АМ......Сега в понеделник сме на контролен преглед и се надявам педи да ни каже да започнем да захранваме, 4е на милото все не му стига.....Иначе си спи по цяла нощ...Като легнем към 10:00-10:30 се събужда чак към 6:00.....Понякога се буди през ноща, но давам биба и пак заспива....

Трябва да ходя, че Димитър се събуди.....

лека вечер

# 242
  • Мнения: 16
Да споделя и аз за лишеите. Ние имахме такива завервени и много грапави оетна по ръцете и краката. Педи каза да мажа с Ексципиал, но нещата не се оправиха. На своя глава го заведох на кожен - каза че е атопичен дерматит. Изписа ни Адвантан крем, като го мазах само 3 сутрини само засегнатите места и го къпя с гел Атодерм, а след това мажа с мляко Атодерм PP. Още на втория ден нямаше почти и следа от тези лишеи или каквото и да е.
Според мен е доста на мода всичко вече да се отдава на алергии. А това е нещо което се открива много трудно. Свекърва ми има алергия и понеже немогат да открият от какво, се води, че е от всичко Shocked Вярвам, че бебчетата ви ще се оправят и това е временен проблем който ще се израсте. Зная колко е трудно да гледаш тези беззащитни ангелчета и да не можеш да им помогнеш. А за лекарите просто нямам думи. Вярно е, че за тях сме просто на конвейр и забравят каква клетва са положили. Жалко за тях, защото нашите деца ще се излекуват, но техните души и сърца не Cry

# 243
  • Мнения: 1
Мами които сте захранили бебчетата си МОЛЯ кажете с какво захранихте малките сладурчета първо, моята педи каза с картоф но гледам на хип и ганчев нямат само картоф. Моля някой ако знае на някоя фирма пюре само от картоф да ми каже. Много ви благодаря предварително.  bouquet

# 244
  • Мнения: 46
mira_82 сваряваш едно картофче, хубаво го смачкваш и добавяш АМ, за да го направиш на пюре.  Peace Аз така направих. Ние предиобяд хапваме пюре от зеленчуци, а следобяд давам и плодово пюре. Днес бяхме на консултация и сме 8.400 кг.  Embarassed
Ще трябва някак да премахна още едно от храненията, макар, че нощно време не яде - лягаме си в 9.30 и става сутрин в 8 и яде по 150 мл АМ, даже не успява да го изяжда, но сме си пухкави.

# 245
  • Мнения: 2 149
Мира, взземи първо с оризова каша. Има каши без глутен, препоръчително е да са такива в началото.
Ако все пак си решила зеленчуково пюре, да, картоф е ок, свари му картоф добре и му го пасирай Peace После му направи така и с морков ако искаш, и чак тогава можеш да дадеш ХИП. На ХИП има ранни моркови. Само трябва да си прецените възможностите, финансово имам предвид. На Тони му купувах само западни пюрета - хип, нестле по-рядко, овко, гербер. Когато ми идваше нанагорно с парите правех домашни. Ганчев не му давах, понеже в тях имаше нещо.... масло например, а и комбинациите им са с няколко зеленчука, а в началото щеше да е трудно да ги ползвам, докато не ги вкарам едно по едно. Да, заради маслото не ги давах /то едно масло ще да е сигурно, ама нейсе.../
С кашите също бяхме така - само вносни. Може да са от по-евтините, но не и Слънчо. Самият факт, че ако сложа 5 лъжици с дадено количество вода от каша на Милупа става една консистенцията, но ако сложа 5 лъжичи Слънчо в същото количество вода става пелте, ми говори, че в бг кашата се слага брашно или нещо от сорта. А аз купувам каша с ябълки и мляко например, какво е това, което я прави тоолкова гъста?!...И като вкус няма общо. Peace
Ако финансово няма да издържите на вносни пюрета и каши, по-добре е да се правят домашни. Че на наши приятели щерката лапклаше само Нестле и като бурканчето ти е 2,70-3 лв... Crazy

# 246
  • Мнения: 187
Мира,аз го захраних с картоф и морков на Ганчев Peace

# 247
  • Мнения: 551
Привет майчета  Hug
Аз от доста време не съм писала, но ви чета редовно.
От това хубаво време не остава ред за форума, но то и няма какво да пиша.
Славяна е болна с много течни сополи и се дави от тях  Cry Лошото, е че нищо не и помага, а и аз нещо май на там вървя  Sad
Ихааааа Бамби много се радвам да те видя пак сред нас  Hug Ама колко е пораснала малката хубавица  Heart Eyes Кога минаха 5 месеца? Честити да са и   bouquet
Честито и на синчето на Мира за неговите навършени 3 месеца   bouquet Hug (на патерици  Blush)
Честити първи зъбчета и на всички, на които съм пропуснала да честитя  Heart Eyes
За съжаление аз вече почти не кърмя, само сутрин. Направих каквото можах, но това е положението  Sad
Май само лоши новини от нас и май по- добре да спирам вече.
Лека вечер и спокойни бебчета.  

# 248
  • Мнения: 342
Добър вечер Simple Smile

Роритка, браво на малката Рая, пораснала голяма госпожица! Ние ви гоним на килца  baby_neutral Hug

Геви, колкото - толкова.. не се измъчвай. Важно е, че ти е нахранено и спокойно детенцето Hug

Честити месечинки и първи зъбчета на всички сладки декемврийчета!  bouquet

Имам питанка към мамите, които кърмят - каква контрацепция ползвате? На мен доки ми изписа едни свещички Фарматекс, но аз пък загубих рецептата и сега май отново трябва да ходя за нова... Дали ще ми ги дадат без? Thinking

хубава вечер

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 326
Санчес, и ние сме така със звуците. То са едни крясъци, едно чудо. Почти са еднакви при радост и недоволство. И толкова задълбочено си "говори", че кой знае какво разказва. Joy
Ръката е все в устата. Все по-често смуче палец и ме притеснява. Вадя му ръката, когато сваря и бутам биберона, но почти не го иска. Дано не му стане навик, че е гадно за зъбките и челюстите.

# 250
  • София
  • Мнения: 3
Здравейте!

Лизи продължава да си спи по цяла нощ и съм толкова щастлива!! От 20.30 до към 7. Днес разказвах на една майка в парка и тя реагира доста неприятно- че това било сигурно временно и да съм очаквала, че пак ще започне да се буди. Нейното дете на 8 месеца ставало по 3-4 пъти.

Иначе бебка е доста нервна последните две вечери. Не знам какво й е, когато дойде време за лягане и започва да реве истерично поне 5 минути. А тази вечер отказа кърмене и я храних с кърма в шише. Пак нашите номера. Имам чувството, че на всички бебета вечи им минаха кърмачески стачки и т.н, а ние си останахме така. Не винаги, но почти. Ще си се радвам на нощния сън, пък за кърменето спирам да се оплаквам.

Лека нощ!

# 251
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 758
Добър вечер и от мен!

Честито на всички бебчета, които съм пропуснала!   bouquet

Petya добре сте дошли с Димитър при нас! Колко голям се роди за да го впишем в списъка на първа страница?

Захраних с варени и пасирани от мен моркови с АМ, но при условието, че са ми дадени от баба и не са бъкани с нитрати. Така и с ябълките, а сега и ще дам картоф, тиква, чушка.

За съжаление след бъбречната криза кърмата почти ми спря.  Sad Освен това тази физиотерапия ме съсипва с това, че всеки ден трябва да се ходи и тези екземи по ръцете ми /направо се чувствам като крастава/. Тия дни ни е нападнала и някоя бълхичка та с мъжо сме на плюски целите та днес парих чаршафи, пижами, завивки. Дано се оттърем, че направо е ужас. То нещо последните дни само има от какво да се оплаквам, а не да споделям приятни неща с вас!  Confused

За обличането аз говорих за боди, гащеризонче и чорапки навън и рядко одеало основно след 18.30часа.

# 252
  • Мнения: 42

Мира,
чист картоф има на Семпер само. Аз съм взела доста различни пюрета на Хип, но още нищо не съм му давала. Взех и каша на Милупа- оризова с банан. Може би ще започна първо с нея.
Нина е права ,че домашно приготвените пюрета са най- добре, но при условие ,че са направени от домашни зеленчуци, а не от тези изкуственяци на пазара Cry
b]Петя[/b], добре дошла!
не те е срам толкова време да не се включиш Joy
Лека нощ мами!

# 253
  • Мнения: 23
Имам въпрос? аз давам за сега само плодово пюре и то едно бурканче го яде 2 дни и после го изхвърлям не може да го изяде цялото,кога трябва да започна и зеленчукови пюрета.Просто идея си нямам как се правииииииииииииииииии

# 254
  • Мнения: 616
Бубето  Hug

аз захраних с оризова каша на Милупа, сега ще продължа с картоф, морков и тиква в този ред а може и първо тиквата или да я смеся с кашата защото имам опасения да не се запече.
Ще давам купени пюрета защото за жалост нямам от къде да вземам домашно гледани зеленчуци и плодове, а на тези от пазара не бих заложила  Rolling Eyes

Бамби можеш да дадеш зеленчук вече, педиатъра ти не е ли посъветва как да продължиш?

Честити месечинки на всички бебоци   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт