лоша майка ли съм?

  • 4 936
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 713
Здравей!
Разбира се, че не си лоша майка! Stop Hug
Просто е такъв периода - има момент на свикване с новото положение. Поне при мен е така. Ако беба почне да спи добре, и после или се разболее,или тръгне зъб - малко трудничко свиквам с неспането, с реването по нощите. Но ми трябват ден, два, и съм на друг режим вече. После пак идва стария режим и така (с хубавия режим свиквам отведнъж! Mr. Green). Даже снощи бебка не спа никак добре, ами хем не е за първи път, ама се накарах по нощите де.... Embarassed Confused Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Мисля, че имаш остра нужда да оставиш детето на някого и да поизлезеш. Сама. Правилно си се ориентирала - не си лоша майка, но почваш да изперкваш... което може и да доведе първото.

# 17
  • Мнения: 175
Не си лоша,напротив истински грижовна си   bouquet
Пъхни нещо под дюшечето на детето(малка възглавничка напр.) от страната на главата й. Ще й помогне за дишането през ноща  Peace



п.с. Какви са тези помпички за нос?

# 18
  • София
  • Мнения: 39 771
п.с. Какви са тези помпички за нос?
Аспиратор. Например това или това

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 02:32 от AnMary

# 19
  • Мнения: 175
п.с. Какви са тези помпички за нос?
Аспиратор. Например това или това


Мерси много.

# 20
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Ти си най-добрата майка за твоето дете.Я се успокой.При моята дъщеря първата хрема се появи,когато тя беше на 40 дни.Ужас ooooh!.Това дето си го написала е точно описание на начина по който се чувствах аз.От опит ти казвам да се успокоиш HugВсичко ще отмине.Не се нерви защото бебка усеща и става неспокойна.

# 21
  • Мнения: 9 973
не се щащкай,ще отмине и този период

# 22
  • Мнения: 24 467
На нас няма кой да ни помага, децата си гледаме абсолютно сами, плащаме на бавачка, но за времето, когато сме на работа, в останалия период сме си само ние четиримата, та нямаме време за нищо друго.
Първата хрема на малкото ми дете беше, когато то бе на 10 дни, защото големият ни син беше болен, а нямаше къде да го отделим. Е, можем ли нещо да направим?
Просто се успокой и приеми, че има неизбежни неща, като умора /понякога до смърт/, време, когато откровено ти се ще някой просто да ти поеме децата и да не ги виждаш поне няколко дни, моменти, когато ти се крещи и крещиш, болести и други неприятни ситуации, от които да се скъсаш, няма как да се измъкнеш.
Няма класации за по- добри и по- лоши майки. Правят я хора с болни мозъци /освен ако не става въпрос за патологичен случай/.

Хремата- при много малки бебета на нас ни помагаше изключително помпичката/аспираторът за нос.

# 23
  • Мнения: 958
Не, не си лоша майка.
Всеки път, когато малката се е разболявала аз съм се обвинявала.
На една годинка зимата изкара вирусна гнойна ангина, която аз пренесох от офиса. Много ми беше болно, сякаш сама заразих детето си. След това пролетта изкара бактериална гнойна ангина, пак аз се обвинявах, че много сме висяли навън.
сега ми беше болничка и пак се обвинявах, че съм я изкараал на по-ветровито време. Но като се размине цялата работа, и като се замисял трезво. Няма логика, просто така се случва. И децата и възрастните се разболяват. Няма начин. Добре че са само настинки и леки вирусчета.

# 24
  • Мнения: 2 110
Как ще си лоша майка,недей така,не се излагай !
Всички имаме такива периоди-нормално е. И те са ,защото си  преуморена,изнервена и разстроена.

# 25
  • Мнения: 180
Лоша ли?  Thinking в никакъв случай.....   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 187
Много пъти се чувствам като теб - когато е болен, когато плаче. И аз плача с него. Период е, но имаш нужда от почивка - дори само за едно кафе.

# 27
  • Мнения: 2 746
Как ще си лоша майка? Всяко бебе е минало през сополките, не се самообвинявай.
Лоша си, ако съзнателно решиш да си разболееш детето Laughing

Ами как ли щеше да се чувстваш на мое място, като при всяко неразположение на детето /слава Богу, 2-3 пъти само досега/, свекърва ми в пряк текст ми натяква, че аз съм виновна: "то вчера духаше, пък ти беше я извела и детето хвана хрема". Представяш ли си?  Иде ми да я изгоня от вкъщи  #Cussing out

А това за банята е много добър съвет, на нас много ни помага:
Пробвай да напариш хубаво банята и да влезеш с бебето вътре за десетина минути. Това може да помогне за отпушването на нослето.

# 28
  • Мнения: 2 110
viva_nova не ти завиждам как може такова нещо !Все едно искаш да си разболееш детето нарочно !

# 29
  • Мнения: 306
 Hug Hug Hug на всички!
благодаря ви много, от сърце за милите думи!
ние снощи вече в един момент се видяхме в чудо и таткото ходи до аптеката да вземе някакви други капки за нос. донесе Мукосептонекс. капнахме й по една капчица във всяка ноздричка. и той ме прати да спя. след това детето е заспало (някъде след 1 часа) и спа до към 6. одеве се обаждах на личната лекарка да каже за капките, че ме достраша - нали така без рецепта ги взехме...каза да й давам според указанието ( три пъти на ден по една капчица в ноздричка). и така. днес дават страхотни прогнози за времето, но смятам да си останем малко у дома, просто за всеки случай.
отново благодаря на всички за съветите, ще се опитам да спазя някои от тях, но за съжаление няма на кой да оставим бебето дори за един час. съпругът ми е от друг град и ... разбирате ситуацията.

viva_nova , разбирам те напълно. моята пък на мен нищо не ми казва, а ходи да говори на мъжа ми. това не съм правела като хората, онова било вредно, другото не било полезно... и така. даже последният път като беше на гости се скарахме за тия работи и сега предпочитам да не идва, че вместо помощ- само се изнервих предостатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт