как си приспивате децата?

  • 12 454
  • 313
  •   2
Отговори
# 225
  • Кърджали
  • Мнения: 10 379
Още е мъничка, но пък заспива всякак. Е, често заспива докато суче/ това го мразя защото все имам чувството че не се наяжда добре преди да заспи/, и я оставям в леглото и. Гледам да не я свиквам много много дами заспива в ръцете или в люлката, че за после не ми се мисли. Спи ли и се, оставям я в легълцето и, пооглежда се и отива на гости при Сънчо. Дано все да е така---

# 226
  • Мнения: 925
Приспиваме се единствено и само на ръце. Вярно е, че е уморително и на моменти супер изнервящо, но като го оставя в леглото му се почва един рев  #Crazy И не заспива, ами се изнервя и после приспиването става още по - трудно. Да не говорим за моментите, в които се захласва... В крайна сметка защо да мъча човечето, пък и мен си /не търпя да плаче и според мен е жестоко да оставиш бебето да плаче/ при положение, че рано или късно сам ще се отучи от приспиването на ръце?!?

# 227
  • Мнения: 170
Никога на ръце.Само веднъж много плачеше и бях готова да я преспа на ръце но се успокои и си я сложих в креватчето и си заспа.

# 228
  • Мнения: 381
Моят син се приспива с кърменето - суче си, унася се и заспива.
Това е обаче при положение, че няма колики...ако има - точно след като хапне започва много да го боли коремчето и няма друг вариант освен гушкане, затопляне, люшкане, докато не се унесе...
Според мене ако бебето плаче и е неспокойно няма как да кажеш просто "Лека нощ" и да излезеш!

# 229
  • Мнения: 354
Моят син минава през различни етапи при заспиване. В самото начало , когато беше новороден, заспиваше при хранене. После имахме дълъг период на писпиване в количката. След това минахме на приспиване на ръце. Сега заспива в сопственото си легло, докато аз лежа на спалнята и му пея.

# 230
  • Мнения: 406
Бебо си заспиваше по време на самото ядене, рядко се е налагало да го люлеем в легълцето.

# 231
  • Мнения: 149
Вики заспиваше като я галех по крачетата и гръбчето. От около една година заспива без галене, а от 3 дни спи сама в детската стая.
Марти до деветия месец го оставях в леглото и заспиваше сам. След това започна да се изправя в леглото и не можеше да заспи, люлея го в количката и после го пренасям в леглото.

# 232
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Еднозначен отговор няма. Алекс я приспивах на ръце до годинка, просто не признаваше друг начин. Не беше глезена, а просто изпитваше нужда да е гушната. Максим пък заспива сам от както се е родил. Приспиван е броени пъти и то заради зъби, настинки и т.н.

# 233
  • варна
  • Мнения: 355
Ами до към 6 месеца заспиваше докато сучеше и после само го слагах в леглото.После за кратко заспиваше гушнат в мен докато си изпие шишето с млякото.После сам в леглото си.Имаше период когато заспиваше при мен на нашето легло.В общи линии има различни периоди.

# 234
  • Мнения: 753
Усещай детето. Аз например се наслаждавах на гушкането, не ми е тежало. Заспивал е и на гърда, и полюшван, и просто стоейки с него, зависи.
Всеки гледа от различен ъгъл - за един това е бреме, за друг удоволствие да приспи в прегръдка или полюшване.

# 235
  • Мнения: 489
Заспива на гърда и я местя в кошчето и. Ако се събуди и разплаче я гушвам докато заспи пак ( в повечето случаи за 5 мин. ). Няколко пъти е заспивала сама на активната гимнастика, но са единични случаи, иска си гушкане. Не съм я оставяла да плаче и не бих го направила и за в бъдеще.

# 236
  • Мнения: 92
заспива единствено на гърдата докато су4е незнам после как ще е?

# 237
  • Мнения: 199
До годинката се разнасяхме и люшкахме.Трудно заспиваше още от бебе.Сега все още се приспиваме като лягам с него на спалнята и чак като заспи го пренасям в креватчето.

# 238
  • Мнения: 237
като новороден си заспиваше сам, после след първия месец започна когато му се приспи да плаче и да чака да го приспивам на ръце и все още е така, дано да отвикне че вече става тежичък

# 239
  • Мнения: 194
Слагам я на спалнята,лягам до нея,гушкам я в мен...Като заспи я местя в нейното легло.Лошото е,че като се събуди ,усеща липсата ми и докато не я взема ,не се успокоява.Същия цикъл се повтаря  и през нощта ,и през деня,когато спи....Страхувам се,как ли ще я отвикна да не спи до мен?

Общи условия

Активация на акаунт