как си приспивате децата?

  • 12 379
  • 313
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 607
Всяко бебе си заспива така както е научено от новородено......

При нас за съжаление стана точно обратното  Tired


То и аз смятах,че всяко бебе спи без проблеми - нахранено, сух памперс, топло, нацелувано и пр. - какво повече му трябва...Да, ама не.....С втори номер се научих да приспивам деца, с него се научих,че деца могат и в количка да не спят......Ей, пък едно кафе не съм пила с нея....Да, ама сега...Само втори номер спи следобед сама, нищо,че е 3 клас...Като и се доспи, взима си завивката и...нани......Ей, заради такива като нея писах,че 1% си зависи и от детето, не само от желанията на родителите......Или греша за процента....Може би е повече newsm78


Спомняте ли си едни кошчета от едно време - плетени май от ракита или нещо подобно......Била съм изключително ревлива и съм имала лично, специално заради мен купено кошче. Особено държах да ми го донесат като родя първи номер. То обаче мънкаше като го люлям там. Спра да люлям - млъква и заспива. Грам не съм люляла.

С щерката - втори номер - реших,че кошчето е атрибут от миналото и не ми трябва......Спешно, спешно обаче го оправяхме за въвеждане в експлоатация. Заспивала съм с ръка на коша, аз заспивам от люлене - то не заспива. Изтръпвала ми е ръката,че и въженце съм завързвала за коша, другия край у мен и така люлям с надеждата поне малко да заспи......Въобще не искам се сещам за първите 6-7 месеца на щерката......

Отминава - заминава, сега ми е смешно и забавно........

# 61
  • София
  • Мнения: 2 508
Къпане, масаж, упражнения и игра, накрая е толкова изтощен, че заспива като бебе. Laughing

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Слагам я в кошарата , тя си гледа Пух на стената гука му и си говори нещо и заспива.Най-често и без "разговорите" минава  Laughing

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз я слагам в леглото и си заспива.Ако и се спи и се опитаме да я държим, започва направо да реве.Наистина е до дете , а не до желанието на родителите!

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 09:49 от Aнели

# 64
Слагам я в кошарата , тя си гледа Пух на стената гука му и си говори нещо и заспива.Най-често и без "разговорите" минава  Laughing

И при нас е така горе-долу - мисля, че изградихме навик. Приспивала съм я на ръце само в случай на много силни колики, при това желанието ми е било да я успокоя, а заспиването е било "бонус"  Wink

# 65
  • Мнения: 22 905
Първите месеци,заради силните и продължителни колики,заспиваше на ръце или навън,в количката.После само на гърда или в количката.

# 66
  • Мнения: 666
Заспиваше на ръце първите седем месеца. Спазвах всички ритуали - къпане, гимнастика, масаж, хранене, обаче като го сложа в креватчето и се дереше все едно сам го сложила на счупено стъкло да лежи. Еми видя ми се нечовешко да оставя новородено, пък и в следващите няколко месеце, да реве така. В седмия месец го отделих в негова стая, първата вечер плака наистина, но от тогава си спи сам, дори и следобеден сън. Сега вече си ляга сам, взима си книжка и си бърбори, бърбори докато не заспи. Въобще не съм му навредила с носене и приспиване на ръце, напротив сега е толкова самостоятелен че по цял ден може и да не се сети за мен. По въпроса количката - знам аз дете, което не спи в количка, ние количка започнахме да харесваме след 11-тия месец  Crazy

# 67
  • Мнения: 6
Ние се приспиваме в леглото докато го кърмя Grinning.Хем на мен ми е лесно,хем на бебо Joy

   глагувайте за нас:http://www.pampers.bg/profile/17888

# 68
  • Мнения: 295
Първите 3-4 м заспиваше на ръце, на гърда или легнал върху мене. После почнахме да лягаме един до друг и да го галя по гръбчето и по главицата та така и до днес. Сега е много активен и дори като се измори се бори да не заспи, та голямо галене пада, но на мен ми харесва да се гушиме и без това сигурно няма да иска след някоя друга година, така че гледам да гуша колкото може повече.

# 69
  • Мнения: 1 725
Ние се приспиваме в леглото докато го кърмя Grinning.Хем на мен ми е лесно,хем на бебо Joy

Peace Сравнително лесно заспиваше на ръце, винаги бях права първите месеци, иначе усещаше хитрушата, после се сетих да я приспивам седнала, силно друсайки се на леглото, понеже бе пружинено и ставаше лесно (после дори ме беше страх да се разделя с това легло, че ако пак се наложи как ще я приспивам  ooooh!, но слава богу като и махнах бибата, се научи да заспива на гърда и приспиването на ръце отпадна - оттогава само в легнало положение сме и двете, добре си почиваме и наспиваме  Peace)
p.s. Жалко, че не започнах така от самото начало - тогава още нямах големия и удобен матрак, на който спим в момента! И, разбира се, без никакви биби, които да ми конкурират циците  Crossing Arms

# 70
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми заспива сама в кошарата и много рядко ми се е налагало да прибягваме до други методи. Когато все пак се е случвало я оставям на спалнята и лягам при нея. Галя и нослето и я гушкам.

# 71
  • София
  • Мнения: 2 296
И двамата до година и половина заспиваха по време на кърмене.
След този период си заспиваха сами в леглата.

# 72
  • Временно
  • Мнения: 788
През деня заспива в ръцете ми,без да е нужно да съм права и да я люшкам.Просто я гушкам и пускам детски песнички.
Вечер заспива като се търкаля известно време на спалнята,после си я слагам в нейното креватче.
За тази почти една година минахме през всякакви етапи на приспиване - и на ръце,обикаляйки стаята,и сама в креватчето,и в количката.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Ами те бебенцата колкото и да са малки, много бързо се учат на хубавото. Със сигурност вече си го научила така. Моята дъщеричка от първия ден в къщи заспива самичка. Просто я слагам в леглото и излизам от стаята. В началото заспиваше по трудно и като изтърве бибата ......  ooooh!  ако кажа, че по 20 пъти съм ходила да я давам, няма да излъжа, но никога на ръце  Naughty . Достатъчно ми беше това, че я свикнах да я разнасям по цял ден .... че и на заспиване, множко щеше да ми дойде  Crazy

# 74
  • Мнения: 52
Сина ми до 1г.и 3м заспиваше абсолутно сам.'Лека нощ",Целувка,гася лампата и излизам.Докато дойде Нова година и се изплаши от бомбичките и пиратките,и до днес,вече1г.и 4м.трябва да има някой в стаята докато заспи,защото има "бум-бум".Дъщеря ми също заспива сама и навсякаде за сега smile3508 Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт