Забременяване веднага след цикъл?

  • 41 721
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 617
caritas -БЛАГОДАРЯ ТИ-ами мисля че да а не е ли ...веднага след цикъл newsm78
Ами... не. Предполагаемата дата на забременяването ти според това, което пишеш, е две седмици след началото на цикъла и доста след края на менструалното кървене (а момичето пита именно за това - дали може да се забременее веднага след края на кървенето... не че и самата тя е наясно какво пита де...).
Чувала съм ,че макар и рядко се случва забременяване след цикъл при жени, който имат две овулации в месеца.

Абе то всичко е възможно, ама не е там работата.

# 46
  • Мнения: 79
Здравей ! Hug
Отговорът на твоя въпрос е на теория не, но практиката доказва че е възможно! Има една тема която съм поместила във форума  тя е за Метода на доктор Йонас. Прочети я вярвам че ще ти бъде забавно.  GrinningА за сигурен отговор на твоя въпрос направи си кръвен тест. Naughty
Успех! И да се похвалиш!   bouquet

# 47
  • Мнения: 4
Благодаря!Ще ми дадеш ли линче ако може разбира се! Laughing

# 48
  • Мнения: 79
С Радост!
Тема: Метод на Д-р Йоген Йонас за изчисляване на фертилните дни според луната не е линк защото е във форума на БГ МАМА искам бебе на 2-3 страница по средата.  bouquet
Между другото ако си мериш БТ също можеш да си отговориш на въпроса. Ако БТ остава висока дълго време значи има вероятност да си бременна. Висока значи да е близка до темперетурата ти по време на ОВУ! Аз така имах съмнения че тъмно кафяви петна по бельото и болки в ячниците. Ама БТ ми е ниска! Sick
Тъй че в понеделник ще ходя на гинеколог. newsm57
Успех!  bouquet

# 49
  • Мнения: 4
за съжаления не я меря! Embarassed Мерих я два дни миналия месец , когато ми закъсняваше и беше 37.1 , сега не съм я мерила. Успех на прегледа и да е радостна новината!

# 50
  • Мнения: 568
Пропуснах да добавя,че тези теми са моите фаворити-снощи сме правили секс и хоп на другия ден веднага в бг мама!"Ама дали съм забременяла,как мислите?","Може ли от първия път","А може ли в цикъл","А може ли изобщо да не сме правили секс,ама аз да съм бременна" Е,направо понякога ми идва да  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Ирина, кефиш ме просто  Hug Peace

А по темата - забременяване веднага след цикъл е възможно, ако: менструалният цикъл по принцип е къс, Лутеалната фаза е дълга, дните с кървенето са повечко... И естествено спермата на партньора е качествена и може да оцелее дълго време в чакане на яйцеклетката.

Например - при цикъл с продължителност 25 дни и Лутеална фаза 15 дни, се оказва, че овуто е на 10-ти ден. Ако кървенето е продължило до 7-ми ден и спермата на партньора оцелява до 5 дни  Rolling Eyes, то .... какво излиза  newsm78 , че май и по време на самото кървене може да стане работата... Такива са сметките на теория, за практиката други да кажат...

А версията за двойната овулация не ми се струва много обоснована. Първо, защото се случва рядко и второ, защото втората овулация е много близо до първата... - общо взето максимум 12 часа разстояние...

Зелено нещо..., ти просто съвсем го обърка момичето. То за линк към темата за луната те питаше, ти почна да и обясняваш за БТ и кафеви зацапвания...  hahaha Crazy Ето го и линкът http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383172.0

# 51
  • Мнения: 79
Браво desitalee!
Че сложи линка който момичето искаше!Ако обаче прочетеш внимателно това което съм написала ще видиш че съм отговорила на момичето показвайки къде  се намира темата за Доктор Йонас и влиянието на луната върху фертилните дни на жената.
  А що се отнася за моето кафяво зацапване и болки в яйчниците (едни от ранните признаци за бременност)  исках да споделя че аз също имах съмнения за евентуална бременност и че ниската БТ е определящ фактор за липсата на  бременост.  Все пак браво на теб!

# 52
  • Мнения: 568
Ако БТ остава висока дълго време значи има вероятност да си бременна

Понятието "дълго време" е доста общо и може да се окаже подвеждащо в случая. Високата БТ преди мензис си е едно напълно нормално явление при всяка жена, която овулира. Ако БТ се задържи висока за по-дълго време от обичайната дължина на Лутеалната фаза и в същото време менструация все още няма, тогава вече може да се говори за бременност.

Висока значи да е близка до темперетурата ти по време на ОВУ!

БТ повреме на овулацията изобщо не е висока. Дори напротив - в много от случаите има овулационен спад. Едва след като овулацията е факт, БТ се вдига и това е признак, че овуто е вече минало.


Зелено нещо, точно защото прочетох внимателно, ти направих дискретната забележка по-горе. Похвално е желанието ти да помогнеш и да споделиш личен опит  Flutter Просто се старай да не излагаш подвеждаща информация!  Peace

Колкото до линка... Няма нужда от ирония  Rolling Eyes Обяснения от рода, че темата "не е линк защото е във форума на БГ МАМА искам бебе на 2-3 страница по средата" са доста объркващи и звучат, как да кажа Rolling Eyes ... несериозно... Затова съм си позволила и да дам линк  Flutter

Успех и дано скоро се похвалиш!  Peace

# 53
  • Мнения: 1 497
може би тук е мястото да попитам следното : цикълът ми е най - много на 30 дни , най - малко 27 . март беше 27 дни и така на 2 април ми дойде . на 6 вече ми свърши , като на 8 и 9 забелязах тази белтъкообразна цс . въпроса ми е това значи ли че ову е била тогава и ако е така не е ли много рано и трябва ли да отида на лекар ? извинете ако е много объркано  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 283
може би тук е мястото да попитам следното : цикълът ми е най - много на 30 дни , най - малко 27 . март беше 27 дни и така на 2 април ми дойде . на 6 вече ми свърши , като на 8 и 9 забелязах тази белтъкообразна цс . въпроса ми е това значи ли че ову е била тогава и ако е така не е ли много рано и трябва ли да отида на лекар ? извинете ако е много объркано  Simple Smile
не разбирам защо искаш да ходиш на лекар

# 55
  • Мнения: 1 497
ами нали трябва ову да е към средата на цикъла , или поне няколко дни след м ? а и нали след ову има лф около 14 дни и то тези сметки трябва около 23 април да ми дойде и излиза мц 22 дни а не мо се е случвало до сега , най - кратко ми е бил на 27 дни . за това се чудех

# 56
  • Мнения: 1 334
Niq_23 ,не винаги цервикалната слуз значи точно О.Но ходенето на лекар винаги е информативно най-малкото. Peace

# 57
  • Мнения: 568
Niq_23, няма нужда да ходиш на лекар, освен ако това, за която говориш не е церквилна слуз а някакво гъбично течение. Разликата между двете е, че при второто има сърбеж, миризма, парене и други "екстри". А иначе при всяка жена е различно - някои имат засилена ЦС през целия цикъл, други - само около овулацията, трети пък - нямат ясно изразена ЦС въобще.

По груби сметки овуто ти трябва да е около средата на месеца, тоест след няколко дни. За да знаеш със сигурност, обаче, можеш да си купиш тестове за овулация..., сега точно им е времето. Ако пък не ти се свидят парите, можеш и да отскочиш до гинеколога за фуликулметрия. Той най-точно ще ти каже дали овулацията е минала или предстои...  Peace

# 58
  • Мнения: 283
Niq_23 ,не винаги цервикалната слуз значи точно О.Но ходенето на лекар винаги е информативно най-малкото. Peace
Peace

# 59
  • Мнения: 1 497
благодаря за отговорите момичета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт