Тайната на перфектната кожа - 3: целунати от пролетното слънце :-)

  • 30 468
  • 382
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 751
И аз мисля да си взема кремче на Нюкс- или арома перфекшън, или етинселант Thinking

Ще пробвам и Кларината, на тази цена нищо няма да загубя Laughing

# 31
  • Мнения: 1 324
От около две седмици ползвам крем Кларина като нощен специално за Т-зоната. http://si-plus.com/index.php?p=5 Много е добър. Изобщо не очаквах това от толкова евтин продукт. За да видя ефекта му спрях почистването с масла и маските. Кожата ми се изчиства. Черните точки намаляха, раничките наистина зарастват по-лесно. Въпреки, че нямам акне приемам и Пурин, че се случва да ми излезнат пъпки. Дано след като минат двата препоръчителни месеца за използване, кожата ми да е идеално чиста.
За дневен крем използвам вече крема за смесена кожа Nuxe Aroma Perfection. Влюбих се в това кремче. Най-доброто, което съм ползвала някога.  Peace


Не го бях чувала/виждала това кремче до сега newsm78 Но е хубаво,че ти е помогнало Hug Искам да попитам по отношение на кремчето на Нюкс,което ползваш през деня - то за каква кожа е и какво точно му е функцията? newsm78 Аз в момента ползвам едно на Авен и честно казано съм доста доволна,но и то ще свърши все някога все пак  Laughing

Тук е описано точно.
http://www.nuxe.bg/les_soins/fiche.php?id=65
Като екстра мога да добавя бебешки гладка кожа. И то след няколко дена. Първоначално мислех, че си внушавам, защото по принцип кожата ми е гладка. Но чак след като на мъжо му направи впечатление, а той по принцип рядко коментира подобни неща, значи наистина има промяна. Дано този ефект не е само при мен. Лошото е, че няма УВ защита.
Но ако принцип си доволна от Авен, защо да го сменяш. Ако все пак решиш, вземи си първо мостра.

# 32
# 33
  • Мнения: 162
От около две седмици ползвам крем Кларина като нощен специално за Т-зоната. http://si-plus.com/index.php?p=5 Много е добър. Изобщо не очаквах това от толкова евтин продукт. За да видя ефекта му спрях почистването с масла и маските. Кожата ми се изчиства. Черните точки намаляха, раничките наистина зарастват по-лесно. Въпреки, че нямам акне приемам и Пурин, че се случва да ми излезнат пъпки. Дано след като минат двата препоръчителни месеца за използване, кожата ми да е идеално чиста.
За дневен крем използвам вече крема за смесена кожа Nuxe Aroma Perfection. Влюбих се в това кремче. Най-доброто, което съм ползвала някога.  Peace


Не го бях чувала/виждала това кремче до сега newsm78 Но е хубаво,че ти е помогнало Hug Искам да попитам по отношение на кремчето на Нюкс,което ползваш през деня - то за каква кожа е и какво точно му е функцията? newsm78 Аз в момента ползвам едно на Авен и честно казано съм доста доволна,но и то ще свърши все някога все пак  Laughing

Тук е описано точно.
http://www.nuxe.bg/les_soins/fiche.php?id=65
Като екстра мога да добавя бебешки гладка кожа. И то след няколко дена. Първоначално мислех, че си внушавам, защото по принцип кожата ми е гладка. Но чак след като на мъжо му направи впечатление, а той по принцип рядко коментира подобни неща, значи наистина има промяна. Дано този ефект не е само при мен. Лошото е, че няма УВ защита.
Но ако принцип си доволна от Авен, защо да го сменяш. Ако все пак решиш, вземи си първо мостра.


Мерси много,изглежда точно като за моята кожа. Наистина ли свива порите? Защото те са ми един от най-големите проблеми ooooh! Доволна съм от Авен,както вече казах,но искам да пробвам няколко неща и след това ще си остана на това,което е най-добро за моята кожа Wink А само не видях цената на това кремче?  newsm78

# 34
  • Мнения: 1 324
Цената беше малко по-малко от 40лв. Не помня точно.
Има съставка с астрингентно действие за стягане на порите – екстракт от дива теменужка. Не много отдавна писах в темата за тази козметика, че ми се струва, че порите ми са по-незабележими, но не бях сигурна дали не си внушавам. Една друга мама отговори, че и тя е забелязала такъв ефект. По принцип нямам големи пори, но по и около носа, има какво да се желае. Вече видимо при мен има подобрение. Но все пак не очаквай чудеса. А и е индивидуално. Има момичета тук, които са недоволни от Nuxe. Тъкмо четох, че на едно чак кожата се омазнила и порите се разширили. Странна работа. Освен този крем, редовно ползвам и шампоана на Nuxe. И него обожавам. Състоянието на косата ми е в пъти по-добро. Колкото хора, толкова и мнения.  Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 429
а като ползвате кремове без УВ филтри, слагате ли нещо допълнително за предпазване от слънце или  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 324
Вече да. Преди да излезя мацвам малко от един много лек хидратиращ крем с фактор 15 на няколкото местата, където ми се образуват лятото петънца. Аз съм мургава и все още нямам нужда от по-голяма защита. Лятото, обаче ще търся крем с фактор.
Вариант при кремовете без защита са фдт-ите с такава, но не не ползвам.

# 37
  • Мнения: 522
Изчетох всичко което сте споделили за маслената баня и още довечера ще пробвам, но не разбрах черните точки от само себе си ли изчезват и също преди или след, добре ли е да ексфолирам кожата?

# 38
  • Мнения: 1 324
Преди. Точките намаляват с времето, но не изчезват напълно.

# 39
  • Мнения: 522
Преди. Точките намаляват с времето, но не изчезват напълно.

Благодаря   bouquet

# 40
  • Мнения: 3 118
Продължавам да ви чета с удоволствие  Grinning   bouquet

# 41
  • Мнения: 2 343
Днес ще пробвам маслената баня, благодаря за полезния съвет.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 816
Каква хубава тема, а я виждам чак сега. ooooh! Отивам да чета старите и вече ще се включвам редовно при вас. Много обичам да се поглезвам от време на време с домашно приготвени маски в къщи. На козметиците нещо им нямам много доверие и се грижа сама за кожата си. Flutter

# 43
  • Мнения: 429
И аз фондьотен не ползвам, но вече се оглеждам за кремче със ув филтри.
Хвърлих око днес на едно ново кремче на Авен   ХИДРАНС ОПТИМАЛ  май се казваше
Някой да го е тествал вече
Другите, който гледах а на ЮСЕРН флуида и на БИОДЕРМА оцветения, ама е с фактор 50 и ми се струва много

# 44
  • Мнения: 12
И аз фондьотен не ползвам, но вече се оглеждам за кремче със ув филтри.
Хвърлих око днес на едно ново кремче на Авен   ХИДРАНС ОПТИМАЛ  май се казваше
Някой да го е тествал вече
Другите, който гледах а на ЮСЕРН флуида и на БИОДЕРМА оцветения, ама е с фактор 50 и ми се струва много


Ползвала съм двете кремчета  Peace
Това на Avene го има в два варианта - нормален : http://www.echemist.co.uk/ProductMedia/909015247.jpg  и лайт-версия : http://pha24.com/images/hydrance_legere.jpg (аз ползвах нея миналата година). Като впечатления мога да споделя, че попива добре (моята кожа е нормална към суха, но повечето кремове не ми попиват, а стоят като филм върху кожата, въпреки че нанасям много малко количество,затова за мен това е голям плюс). След нанасяне кожата е малко по-мека; не ми предизвикваше дразнене или зачервявания (по принцип нещата на тази марка ми понасят). Като цяло е леко  приятно кремче, но не ми се стори нещо много особено и не повторих покупката. Бих го препоръчала за кожа без проблеми, която има нужда от много лека грижа  Peace

От слънцезащитния на Bioderma лицето ми някак "белееше" на слънце, вероятно има връзка с вида ув-филтри, които са вложени в него... Вършеше работа за защита от слънцето (много съм светла, със слънчева алергия - като го ползвах не ми се проявяваше дори при много силно слънце)  Peace

Ползвах и слънцезащитния на Avene с фактор 40+ във варианта Cleanance (за проблемна кожа) - беше ми някак гъст, но пазеше от слънце и не забелязах влошаване на състоянието на кожата си докато го ползвах  Peace

  Това лято, покрай отзивите във форума, съм се насочила към La Roche Posay Anthelios - в нета виждам, че го има с фактор 40+ и 50+:
http://skincarerx.com/xl_images/La-Roche-Posay-Anthelios-40-Sunscreen-Cream.jpg
http://www.alexaspa.com/images/products/la-roche-posay-anthelios-velvety-milk.jpg
но още не съм взела окончателно решение, не знам какво чакам още в това слънчево време  Blush

Общи условия

Активация на акаунт