Тайната на перфектната кожа - 3: целунати от пролетното слънце :-)

  • 30 491
  • 382
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 385
Аз досега съм пробвала само промиването със солен разтвор при хрема и запушен нос и наистина имаше страхотен ефект thumbsup Определено ще опитам и за лицето. При мен също лятото кожата е в много добро състояние, но не го свързвах с морската вода, а със слънцето. Сега вече ще знам  Peace
Да ви споделя, снощи имах намерение да си правя маска с мая след маслената баня, но забравих да извадя кубчето от фризера. За това след банята обтрих лицето с маено-леденото кубче и се получи много добре - хем намазах с мая, хем свих порите tooth

# 331
  • Мнения: 49
Аз досега съм пробвала само промиването със солен разтвор при хрема и запушен нос и наистина имаше страхотен ефект thumbsup Определено ще опитам и за лицето. При мен също лятото кожата е в много добро състояние, но не го свързвах с морската вода, а със слънцето. Сега вече ще знам  Peace
Да ви споделя, снощи имах намерение да си правя маска с мая след маслената баня, но забравих да извадя кубчето от фризера. За това след банята обтрих лицето с маено-леденото кубче и се получи много добре - хем намазах с мая, хем свих порите tooth
Според мен и на слъцето, разбира се трябва да благодарим, може би съчетанието им е най-добрата комбинация Peace

# 332
  • Мнения: 1 324
prolet_1, благодаря за инфото!  Hug

maria132, снощи изчетох много материал в нета за соления разтвор и го препоръчват вместо тоник именно за мазна и смесена кожа. Много добре изчиствал от нечистотиите и себума и кожата оставала нелъщяшта дълго време.  Peace

Lile_Pile, защо държиш маята във фризера?  newsm78 Аз я държа в хладилника.

# 333
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, благодаря за полезната информация, която споделяте в тази тема   bouquet
Благодарение на вас научих за маслената баня и вече пробвах веднъж и съм много доволна, поне що се отнася до изглаждане и омекотяване на кожата  Peace

Имам един малко тъп въпрос, може ли маята на кубчета да се замени с мая на прах? Мерси предварително!

# 334
  • Мнения: 1 324
Може, но живата мая на кубчета е много по-подходяща за целта.  Hug

# 335
  • Мнения: 49
prolet_1, благодаря за инфото!  Hug

maria132, снощи изчетох много материал в нета за соления разтвор и го препоръчват вместо тоник именно за мазна и смесена кожа. Много добре изчиствал от нечистотиите и себума и кожата оставала нелъщяшта дълго време.  Peace

Lile_Pile, защо държиш маята във фризера?  newsm78 Аз я държа в хладилника.
  bouquetАз съм със смесена кожа, може би затова така добре усещам ефекта, лятото ми се нормализира и нямам нужда от някакви по специални грижи освен слънчева защита, но зимата ми се дехидратира винаги

# 336
  • Мнения: 114
Здравейте момичета, благодаря за полезната информация, която споделяте в тази тема   bouquet
Благодарение на вас научих за маслената баня и вече пробвах веднъж и съм много доволна, поне що се отнася до изглаждане и омекотяване на кожата  Peace

Имам един малко тъп въпрос, може ли маята на кубчета да се замени с мая на прах? Мерси предварително!






Ето тук има доста маски за лице, а за маята пише да не е на прах

http://forum.fema-bg.com/viewtopic.php?t=113

# 337
  • Мнения: 10
Благодаря ви, явно ще трябва да се разтършувам за мая на кубчета (живея в страна, в която не знам местния език  Laughing)

# 338
  • Мнения: 12
Да се отчета за маслото от чаено дърво, защото бях обещала (но не помня дали тук или в другата темичка  Embarassed )...

Първоначално го ползвах само върху пъпчиците, но понеже ми понася много добре и не ми предизвиква никакви раздразнения (а е етерично все пак), вече го нанасям върху цялото лице след измиване (със сапунчето на Себамед). Успокоява раздразненията и  изсушава пъпчиците, действа антибактериално, но не е твърде агресивно към здравата кожа (аз съм със сухичка кожа, предполагам, че за някой с мазна или смесена ще е идеално). Попива бързо и напълно, защото е сухо, затова нямам проблем да си нанеса крем отгоре  Peace

Най-много ми харесва затова, че вече нямам онова неприятно усещане след измиване на лицето, че с нанасянето на което и да е кремче си пълня пак току що почистените пори на лицето  Rolling Eyes , с чаеното дърво преди крема си чувствам лицето чисто (може и да си самовнушавам де). През летните жеги смятам да ползвам само него и слънчева защита отгоре (ако дотогава ми минат другите проблеми и не ми трябва фдт). С две думи - доволна съм много  Peace , единствено преди да се ползва трябва да се пробва на избран участък, защото е етерично все пак и някоя по-чувствителна кожа може и да се раздразни от него  Peace

П.С. Довечера ще се осолявам  Crazy

# 339
  • Мнения: 385
letsgo, държа маята във фризера, за да съм сигурна че няма да се развали  Blush - последната, която беше в хладилника, се разду и замириса странно и я изхвърлих, но може да си е била развалена, а да не зависи от съхранението.
Маската с мая си я правя тази седмица почти всеки ден и съм много доволна - доста се поизбистри кожата на лицето ми, пъпките се укротиха  fingerscrossed
Myriad, какво е твоето масло, как го ползваш - разредено с базово или чисто. Аз ползвах чисто първия път и се пообелих малко  Rolling Eyes И аз забелязах, че като го намажа ми изстудява кожата и това дава усещане за свежест и чистота. Иначе снощи добавих малко към кайсиевото, с което си правих маслената баня. Наистина е златно това масло, има толкова много приложения и в козметиката, и в дома.  Hug

# 340
  • Мнения: 11
с какво да си пачиствам лицето  досега с тоник ама е за суха кожа вече кожата ми отива към мазна с розова вода ли и каква  Hug

истинската розова вода също омазнява малко,но тази по аптеките е вятър работа,така че едва ли ще омазни....Пробвай също отварата от лайка-за мазна кожа ще е супер,а и е антибактериална...
Препоръчвам ти да не използваш продукти за мазна кожа!!!!те изсушават и матират,а колкото повече я сушиш,тя толкова повече себум ще произвежда....Опитай маслената баня вечер за почистване!Както казаха тук момичетата,подходяща е И за мазна кожа,понеже балансира....Има масла подходящи за мазна кожа- от гроздови семки например.Ще се изненадаш от благоприятния и свеж ефект,а от маслото накрая не остава и следа....аз веднага слагам и крем!


И аз му се каня на това чаено дърво.....ама все забравям! Sad Искам да си го слагам само на пъпки ,когато ми избиват....До сега за целта ползвах крем ,пълен с агресивни масла и доста гори това нещо....
А сега ме запалихте и за маята ,и млякото.....Ужас!
А и солената вода.......Нямам морска сол,ама тези дни съм в гърция.....дали да не напълня една кофа морска вода-че там била много чиста и после да си правя море на терасата  Joy Joy Joy
Ох,колко ми е акъла......сериозно ще тичам до плажа за морска вода и после ще си мия лицето в банята на хотела..... Rolling Eyes до къде я докарахме.... Confused

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 12:56 от katalina69

# 341
  • Мнения: 122
каква е тази отвара от лайка аз ли да я правя не ми се прави всеки ден няма ли нещооо в шишенце

# 342
  • Мнения: 15 619
каква е тази отвара от лайка аз ли да я правя не ми се прави всеки ден няма ли нещооо в шишенце
Е, правиш си всеки ден. То не е особено трудно, пък и се използва на момента. Не оставяй за другия ден. Губи си полезността и май вкисва.

# 343
# 344
  • София
  • Мнения: 5 193
Момичета, благодаря за съветите за лек срещу херпес.   bouquet
Купих си Кларината и вчера вечерта се намазах. Прави сте,че не става за дневен, доста странна консистенция. Купих си масло от карите на Икаров за да пробвам маслената баня, ама се оказа, че е твърдо, а не течно.... Shocked Разтопявате ли го или така го ползвате за масажа?

Общи условия

Активация на акаунт