Колко време след спиране на противозачатъчните забременяхте?

  • 35 739
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
Реших, че може да се получи добра статистика!

# 1
  • Мнения: 60
И аз бих искала да знам кога за забременяли маминките.
На мен ми предстои да пия противозачатачни за три месеца..(ща не ща-накараме моя АГ) Embarassed

# 2
  • Мнения: 609
Защо те е накарала.
Смята, че така ще забременееш по - лесно или си има здравословна причина?

# 3
  • T"A
  • Мнения: 2 515
 Sad
Не са гласували много майки (за сега поне), но и аз бих се радвала да знам - вече четири цикъла съм без противозачатъчни (ОК).  Peace


Години наред взимах, за да се предпазя от бременност, около година-година и половина не пиех, а миналата година ми бяха предписани за понижаване нивата на тестостерона. По време на приема не съм имала оплаквания, гинекологът не ми е препоръчвал "почивка" или "изчакване" след спирането им до бебеправенето, каза ми да започна веднага, но да имам предвид, че е възможно хормоните ми да се адаптират през първите 3 месеца (т.е. да не се стряскам, ако резултатите са  EFN)

# 4
  • Мнения: 1 169
Mentha на мен ми отне 6 месеца. По принцип отнема 9 месеца до година. Има момичета, които забременяват веднага, но има и голям процент като мен. Когато бях при док последният път ми направи хормонални изследвания и всичко беше ОК, попитах за стимулация тя каза"Не, рано е още". Аз все пак съм на 37г. стори ми се нелогично, но е факт. Преди седмица видях двете черти.  Praynig Praynig Praynig Моля се всичко да е наред.
Не се безпокой миличка ще стане. Отпусни се и се наслаждавай на бебеправенето.  bouquet

# 5
  • Мнения: 66
 smile3520 Vanhorne Hug Тихичко честито тогава и  желая ти безпроблемна бремонност.Дай боже и ний-чакащите да видим най-скоро време EFP

# 6
  • Мнения: 568
При мен стана година и два месеца след спирането на противозачатъчните. Преди това ги пих цели 8 години  Peace

Пожелавам ви късмет и дано скоро се похвалите!  Flutter

Vanhorne ๏̯͡๏), честито! Леко бременеене и пухкаво бебоче след девет месеца!   bouquet

# 7
При мен стана от първия месец, а преди това ги пих 6 години.

# 8
  • Мнения: 609
Явно няма кой знае каква закономерност - при едни много бързо при др много бавно.
Ще следя темата да видим какво ще покаже анкетата.
успех на всички бебеправещи

# 9
  • Мнения: 568
Имаше такава темичка преди няколко месеца, само че беше без анкета. И тогава отговорите варираха от месец до година и нещо. Общо взето същата закономерност, както и ако не са приемани противозачатъчни  Rolling Eyes

# 10
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Vanhorne ๏̯͡๏), благодаря ти за успокоителните думи!   bouquet

Преди седмица видях двете черти.  Praynig Praynig Praynig Моля се всичко да е наред.

С теб съм в молитвите!  Hug  Hug  Hug



Относно закономерността - лекарите казват, че има логика да се забременява дори по-лесно след прием на ОК. Както и, че има по-чести случаи на явления като 2 овулации по време на цикъл (напр.) Peace

# 11
  • Мнения: 3 372
10 месеца след спиране на хапчетата, които приемах в продължение на 6 месеца Peace

# 12
  • Мнения: 60
Защо те е накарала.
Смята, че така ще забременееш по - лесно или си има здравословна причина?

Започнах приема на Милигест и ме обзеха едни депресивни мисли..   Cry
Причината заради която ще приемам хапчетата е че имам кисти по яйчниците..къс цикъл,абе ужасна работа съм.  ooooh!

# 13
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Започнах приема на Милигест и ме обзеха едни депресивни мисли..   Cry
Причината заради която ще приемам хапчетата е че имам кисти по яйчниците..къс цикъл,абе ужасна работа съм.  ooooh!


"Милигест" името на противозачатъчните ли е?

Понякога отнема два-три месеца да се свикне с приема на контрацептив, понякога има нужда от смяна - едни са по-подходящи за определена жена от други. Аз смених през годините 2-3 вида, с последните се чувствах толкова добре, че сега, когато не ги взимам, защото искам да забременея, ми липсват....  Rolling Eyes

Да не би да те подтиска това, че трябва да изчакате с бебеправенето и знанието, че имаш кисти и къс цикъл, пък да си мислиш, че е от хапчетата?  Thinking

# 14
  • Мнения: 568
Tilia, противозачатъчните го имат тоя ефект да те вкарват в депресия. Даже си го пише в листовките. До 2-3 цикъла и отминава, не е болка за умиране. Важното е кистите да се изчистят!  Peace

# 15
  • Мнения: 1 169
Vanhorne ๏̯͡๏), благодаря ти за успокоителните думи!   bouquet

Преди седмица видях двете черти.  Praynig Praynig Praynig Моля се всичко да е наред.

С теб съм в молитвите!  Hug  Hug  Hug

Относно закономерността - лекарите казват, че има логика да се забременява дори по-лесно след прием на ОК. Както и, че има по-чести случаи на явления като 2 овулации по време на цикъл (напр.) Peace


Благодаря на всички за хубавите пожелания.

Мента спомням си че попитах лекарката за това. И аз смятах, че след като е подтискана тази функция месеци на ред, след спирането трябва да е стане веднага. Разликата е в различните организми на 1-во място и различните хормоно- заместители на 2-ро. Както е и със започването на противозачатъчни. Някои момичета свикват веднага и нямат проблеми, но такива като мен- кървят три месеца м/у циклите имат главоболие и мнооого други. Бях много щастлива като ги спрях, съживих се.

# 16
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Vanhorne ๏̯͡๏), може би при мен, тъй като съм ги взимала заради нарушен хормонален баланс, ми влияеха добре - с противозачатачни се чувствах по-добре, отколкото сега без... Няма да е лошо, ако бремеността се забави с още месец-два, да си пусна изследвания, специално за тестостерон, защото този месец улових късна овулация (19-20 ден на цикъла според тестовете, ФФ дори отбелязва до 22 ден вероятност за О), което може да е под негово влияние  Thinking Дано лутеалната фаза да е достатъчно дълга, сега ми е първи месец със засичане на БТ и още нямам ориентация...

# 17
  • Мнения: 1 169
Мента на мен ми бяха предписани, тъй като имах много болезнена овулация с прокървявания. Като казвам болезнена, разбирай ходех превита на две. Пих ги 1 год. и половина. Ясмин. Спрях ги и започнахме опитите. Тестове, температури, фоликлуметрия, хормони- нищо. Накратко: Реших да спра да се вманиачавам и след като го направих се почувствах по- спокойна. Не че спрях да искам и да го мисля, но ми олекна. Позитивното мислене помага много. Успех!

# 18
  • Мнения: 1 424
Пиех противозачатъчни няколко години с цел предпазване от забременяване. Дойде моментът, в който решихме с моя приятел, че искаме вече бебе и ги спрях....и след 5 месеца видях  EFP

# 19
  • Мнения: 60
Здравейте момичета!
Имам въпрос.Днес беше последния ден на хапчето..До този момент се чувствам зле...всичките дни в които приемах "Милигест" се чувствам толкава отпаднала...Симптоми на бременност все едно имам.чета в листовката на хаповете и там си откривам всичките странични ефекти!!!!И при вас ли е било така първия месец?

# 20
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Моят съвет е да спреш да четеш листовката, защото прочетеното за страничните ефекти влияе психологически  Peace

На мен ми понасят много добре противозачатъчните, споменавала съм и в предни постове, но по принцип казват изрично, че на тялото са му нужни до към 3 месеца, за да се адаптира към приема на хормони. Ако страничните ефекти птодължават, отиди на гинеколог, за да ти предпише други хапчета - аз съм сменила 3 вида, макар че се чувствах отлично, просто с по-силните нямах менструация (много слаба ми беше) и това ме караше да се чувствам все едно нещо не ми е наред  Peace

# 21
  • Мнения: 60
Здравейте!
Седя си тук..ровя се из нета..форуми..бла бла...
Намирам нещо интересно за мен :
" Имам бебе на 4 месеца и понеже не можах да кърмя започнах да пия противозачатъчни. Но въпреки тях се оказа, че съм бременна в 6 седмица Crying or Very sad . По принцип искаме второ дете, но не сега, а и много ме притеснява това, че има риск за плода от хапчетата, а и съм пила и хапчета за отслабване "Фемимодел", а на тях пише, че възстановяват хормоналното ниво при жените. Повечето ме съветват да го махна, но някои ми казват и да го оставя, аз също повече клоня към аборт, но има едно голямо НО. Моля дайте ми съвет"
А сега де!Е,нали противозачатачните подтискат овулацията?? Shocked Де късмет и при мен така да се "объркат" Blush нещата и аз да забременея...Тва е майна!!Като не искаш-става,като искаш .. не та НЕ Crossing Arms
Аз и без това си търся причина само и само да спра да ги пия ...КАк ще издържа още два месеца.. #2gunfire Sick smile3516
           Цунки от мен..лека нощ...

# 22
  • Мнения: 609
това за мен  е подарък от Бога - да забременееш докато си на противозачатъчни - няма да ти е лесно с 2 породени, но моят съвет е да задържиш бебето.
успех

# 23
  • Мнения: 629
Ами аз имам една неуспешна бременност. Но забременях точно, докато пиех противозачатъчни  Embarassed Пиех Логест, но лекарите ми казаха, че няма опасност за плода.

# 24
  • Мнения: 1 325
С първата бременност забременях веднага след като спрях противозачатъчните, втората приключи неуспешно преди два дни Sad

# 25
  • Мнения: 432
Отне ми 4 месеца след като спрях хапчетата. Беше ми странно ,защото бях свикнала на цикъл като часовник с хапчетата .Като ги спрях пак почна да си идва когато иска, а аз всеки път се надявах че няма да дойде
http://www.azibebe.com/line/s/l_7842.jpg[/img
http://www.azibebe.com/line/b/l_7837.jpg[/img

# 26
  • Мнения: 99
При мен стана на първия месец. При това на два пъти. За съжаление първия път беше кухо яйце. Тази година обаче всичко е наред. Вече съм 5ти месец. При това съм с поликистоза, което знаете е предпоставка за трудно забременяване. Лекарите не бяха оптимисти за мен но онзи горе си знае работата Simple Smile Така че, при всеки е различно. Не се отчайвайте ако не стане веднага. Бебо идва, когато му дойде времето. Късмет на всички!

# 27
  • София
  • Мнения: 44 105
Tilia - според мен това просто не са подходящите за теб хапчета.
Иди на лекар и да ти ги смени с други.
Аз от 2 години пия Ясмин, именно заради кисти на яйчниците...единственото кото странично действие че първият месец от приема или първият след почивка имам извънменструално кървене.....другото вс ми е тип-топ...но ми е предписан след хормонални тестове...не знам дали си правила.....
А и не трябва да пушиш докато взимаш такива хапчета...не знам дали са ти казали....

За бременност, ако приемаш стриктно по схема хапчетата е почти невъзможно....

Иначе понеже живот и здраве ми се иска един ден второ чеве, темата ми е интересна....
Може би повече хора щяха да се включат в анкетата в Майките.....бъдещи и настоящи....

# 28
  • Мнения: 289

 35 дена след спирането

# 29
  • Мнения: 838
Може ли някой да обясни какъв е механизмът на забременяване след спиране на противозачатъчните?

# 30
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Може ли някой да обясни какъв е механизмът на забременяване след спиране на противозачатъчните?

Не ти разбирам въпроса нещо...

Спираш противозачатъните и започваш да правиш секс. Първите 3 месеца са период на възстановяване на нормалните хормонални нива, така че, ако не се получи или цикълът е нередовен, не се стряскай, приемат го за нормално. Моят гинеколог изрично ми каза, че няма нужда да чакам през тези три месеца, защото понякога пък точно тогава са най-добрите шансове (защото до тогава хормонът е потискан и в един момент, като няма какво да го подтиска..., може да се получи добра възможност; хапчетата на практика не позволяват овулация) - но това за шансовете е на теория, на практика гаранция няма.

Най-добре се консултирай с гинеколог, той ще ти каже дали си заслужава и някакви изследвания да си правиш евентуално, да те прегледа, да ти изпише фолиева киселина, ако не взимаш  Peace

За механизма на самото хапче пише ТУК
+ http://www.kaminata.net/viewtopic.php?f=122&t=3724

# 31
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, преди година ми откриха киста и трябваше да започна с тези хапчета. Пия "Новинетее" , защото са най-леки и не усещам никакви странични ефекти освен че гърдите ми са по-големи, под напрежение Simple Smile)) пия ги по 3 месеца и после правя почивка от към месец два, но продължавам и за превантивност да не ми излезе пак някоя киста - товаа е ад, да стабилизирам хормони и най-вече че сега още се пазим, но ме е страх че когато реша че е момента няма да мога да зачена дълго време. Случвало ли се е да забременеете по време на терапия с противозачатъчни, страх ме е че ако зачена ще увредя плода без да зная Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 44 105
Ако ги пиеш стриктно по схемата почти нямаш шанс да забременееш.....
обикновенно такова забременяване става при забравяне да се приеме хапче...че и повече от 1....и си ги раждат хората...нищо им няма....
но ако не пропускаш, реално няма за какво мн да се тревожиш...ако те притеснява ползвайте в допълнение и друг метод...например и презерватив.....

А когато решите да имате бебе - пожелавам ти да стане от раз.....
даже щом си с объркани хормони, без хапчетата може да ти е по-трудно Wink
не ги мисли от сега тези неща.....
ще стане бебето, когато трябва Wink

# 33
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Случвало ли се е да забременеете по време на терапия с противозачатъчни, страх ме е че ако зачена ще увредя плода без да зная Sad

J_Jameson, помня, че някой във форума беше споделил за такова нещо, но трябва да се разтърсиш из темите (аз не си спомням къде съм го чела  Confused)

А ти защо правиш почивки? Ние по време на почивки сме ползвали презарватив  Peace
Иначе знам, че с противозачатъчни хапчета шансът за "издънка" е най-малък в сравнение с другите методи за предпазване от бременност (изклювам стерилизация и т.н.). А колкото за зачеването след прием на хапчета, не съм чувала да възпрепятстват способността за зачеване  Peace

# 34
  • Мнения: 4
Благодаря Ви Simple Smile проблемите с хормоните ми бяха от кистата , но нали знаете - парен от каша , таратор духа Simple Smile)) а почивките ги правя защото , към 3 - 4 месец ми се зацапват дъната , което е нормално за тези хапчета , но е неприятно . Не ме е страх толкова от бебе , колкото ако го има и не знам да не го увредя Simple Smile))) А наистина ли трябва да се сменят самите противозачатъчни ?

# 35
  • София
  • Мнения: 44 105
J_Jameson - аз също ги пия заради кисти, единият ми гинеколог каза да правя почивки на 6 месеца....да ама първият месец след почивка ми се образува кистата, закъснява ми по 2 седмици...спек...
Сега новата каза, че  няма нужда да правя почивки...ако много държа на 1-2 години....тези хапчета били доста по-леки, от някогашните и не се налагало....
Също ми казаха, че заради кистата най-добре да забременея като реша веднага след приема, за опити да не чакам да мине първият цикъл, а колкото се може по-скоро да е....

Ако ти понасят добре, не виждам причина да ги сменяш...ако те дразни зацапването - поговори за смяна. при мен както писах и по-рано такова има само в първият месец наприем.
Преди няколко месеца се бях ошашавила да не съм забременяла, защото цикълът ми беше доста кратък и едвам прокапмващ...горе-долу така беше и при забременяването ми...бях в почивка....беше и позакъснял...бе лудница....и тогава д-рката обясни, че от натрупване на хормоните, можело и такива неща да станат, можело дори да се случи 1 месец да ми пропусне.....но ако съм пиела хапчетат стриктно, нямало защо да се притеснявам изобщо...и наистина вече 2,6 години ги пия...фал няма....при все че иначе не взимаме допълнителни предпазни мерки....

не се тревожи толкова Simple Smile

# 36
  • Мнения: 568
Благодаря Ви Simple Smile проблемите с хормоните ми бяха от кистата , но нали знаете - парен от каша , таратор духа Simple Smile)) а почивките ги правя защото , към 3 - 4 месец ми се зацапват дъната , което е нормално за тези хапчета , но е неприятно . Не ме е страх толкова от бебе , колкото ако го има и не знам да не го увредя Simple Smile))) А наистина ли трябва да се сменят самите противозачатъчни ?

Първо - малко вероятно е да забременееш по време на приема на противозачатъчни, особено ако си стриктна в спазването на схемата.

Второ - познавам няколко девойки, забременели докато са на хапчета. Сега се радват на здрави и палави дечица.

Трето - страхът и ненужното безпокойство са най-лошите съветници. За нещата, които те тревожат, най-добре се консултирай с лекуващия те гинеколог!

 Peace

# 37
  • Мнения: 13
Здравейте!
Искам първо да ви попитам поради каква причина сте приемали противозачатъчни!

Мисля ,че имам киста на яйчника,но това е само мое мнение!Идната седмица съм на преглед и ако е така със сигурност ще ми препише противозачатъчни!А аз съм само на 18 години  Cry представяте ли си ?Ако започна сега,това означава  поне още  7 - 8 години...а после как се забременява  Cry
Малка съм още ,но това все пак е мечтата на всяка жена!

# 38
  • София
  • Мнения: 44 105
аз пия заради кисти.
ти защо мислиш, че имаш?
дори и да имаш може да ти изпишат други хапчета да се изчисти и да не се появи повече.
но дори и да се стигне до противозачатъчни...после се забременява нормално...
ако мн те притеснява може да пробваш с билки първо...ако изобщо се окаже, че нещо ти има разбира се.

# 39
  • Мнения: 568
Мисля ,че имам киста на яйчника,но това е само мое мнение!Идната седмица съм на преглед и ако е така със сигурност ще ми препише противозачатъчни!А аз съм само на 18 години  Cry представяте ли си ?Ако започна сега,това означава  поне още  7 - 8 години...а после как се забременява  Cry

Няма страшно, забременява се!

И аз пих противозачатъчни заради кисти. Когато бях на 19, докторът ми препоръча да започна приема им, за да замразя един вид положението докато дойде време за забременяване. Причината беше, че заради многото кистички единият ми яйчник беше силно оголемен, одебелен и прочие и май изобщо не фунционираше и имаше вероятност в близките години и другият яйчник да последва съдбата му  Sad

Прецених плюсовете и минусите и реших, че това е по-малкото зло и така по-нататък ще си спестя много неприятности, притеснения и тичане по болници. Не съжалявам! Пих противозачатъчни 8 години. Като ги спрях цикълът ми си беше абсолютно редовен, безболезнен, имах си овулация, нямах кисти  Flutter

Успех! Hug

# 40
  • Мнения: 13
Ами мисля ,че имам кисти заради нередовният цикъл- не ми беше идвало 2 месеца.
Отидох на лекар ,преписа ми хапчета и ги пих 5 дни по три пъти на ден.Хапчетата се казват Orgametril.На следващата седмица ми дойде.Но това беше за юли месец,за август не ми е идвало,а вече сме септември!Правих си тест за бременност,отрицателен е и какво друго остава?
ТУк може и да ви попитам и за тестовете.Не съм го направила сутринта като станах веднага,ами при второто ходене по нужда,но сякаш нарочно отидох и много малко количество урина отделих.ИМа ли това значение при определяне на резултата от теста?

# 41
  • Мнения: 1
Момичета, аз пия Логест от вече близо 5 години, с две почивки от по 6 месеца и честно казано започвам малко да се притеснявам дали ще мога да забременея, когато реша. Според вас много дълъг период от време ли са 5 години за взимане на противозачатъчни? Колко време ще отнеме изчистването на организма? Още не съм взела решение да забременявам, но ще му дойде времето и ще се чудя какво да правя... newsm78

# 42
  • Мнения: 71
Пих три-регол в продължение на 5 години. Отне ми 3 години да забременея (2.5 целенасочено). Бях на 17 като ги почнах. Явно това е дало отражение за придобиване на естествен стерилитет на организма.

# 43
  • Мнения: 5
При мен стана от първия месец, а преди това ги пих 6 години.
to4no moq slu4ai....6 godini gi pih i o6te na sa6tiq mesez kogato gi sprqh ve4e imahjavascript:void(0);
no se naloji da napravq abort,a sega sam o6te v o4akvane na drugitejavascript:void(0);ta da vidim toq mesez

# 44
  • Мнения: 52
Здравейте и от мен. Прочетох всички какво сте написали и реших и аз да се включа. На 14 години ми беше открита поликистоза, тогава дори още не водех полов живот. започнах да пия противозачатъчни- Марвелон. Бяха ми предписани да ги пия докато реша да забременея на периоди от по 6 месеца, 1 месец почивка и пак наново. На 19 години, през почивката не се пазих и забременях. Последва аборт. След това продължих с хапчетата и до днес. А днес съм на 27 години и искам с мажа ми да си имаме бебче. След като прочетох думите на много от вас, честно да си призная се притесних дали вобще ще мога да забременея. На времето стана, но бях малка, а сега...дали организма ми не е привикнал прекалено, дали ще мога. Мисля този месец да тръгна по изследвания, да започна подготовка за бременност, а от другия най-верочтно ще ги спра и така. Просто четейки се замислих...

# 45
  • Мнения: 2 631
Момичета, здравейте!
И аз пиех досега противозачатъчни - Милигест, но ги пиех за да не се стига пак до скъсани презервативи и Ескапел...  Confused  Naughty
Пих ги почти година, и сега вече с бъдещия ми съпруг решихме, че е време за бебче... Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Почнах тази сутрин вместо ОК, да пия фолиева киселина.
Надявам се до няколко месеца да мога и аз да кажа колко време след хапчетата съм забременяла.  Flutter

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Момичета, здравейте!
И аз пиех досега противозачатъчни - Милигест, но ги пиех за да не се стига пак до скъсани презервативи и Ескапел...  Confused  Naughty
Пих ги почти година, и сега вече с бъдещия ми съпруг решихме, че е време за бебче... Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Почнах тази сутрин вместо ОК, да пия фолиева киселина.
Надявам се до няколко месеца да мога и аз да кажа колко време след хапчетата съм забременяла.  Flutter


Пожелавам ти скорошно забременяване.

# 47
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен, включвам се в темата, защото аз 4год. пих противозачатъчни и сега от месец ги спрях ...и решихме да си направим второ бебче/ имаме едно дете/ не знам кога ще се случи и за това не участвам в анкетата. Успех на всички!

# 48
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Пиех преди първата си бременност. Забременях 9 месеца след като спрях да ги пия, но не сме правили целенасочени опити, да не кажа, че и понякога се пазехме. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 631
irina_boneva, благодаря!   bouquet


mo_ni, успех!!!  Hug

# 50
  • Мнения: 8
zdraveite i ot men pih Promilit po pretpisanie na moqta lekarka poradi nqkavi pri4ini kazami da gi pia 3 meseca i sled kato gi spra da zapo4vam folieva kiselina nesme spirali opitite sas moq partnior cql mesec iskam da popitam dali e normalno ina4e si mi doide to4no kato po 4asovnik i dali vliaqt cigarite za zabremenqvaneto taka sam 4uvala 4e stava no po trudno blagodarq vi predvaritelno

# 51
  • Мнения: 2 357
Деси, определено цигарите намаляват фертилността, т.е. способността да забременееш, още пове4е, 4е е вредно при прием на противоза4атъ4ни да се пуши, увели4ава се  рискът от тромбози! Naughty
Спри цигарите, спри хап4етата, ако нямаш ве4е нужда от тях, пий фолиева киселина, купи си тестове за овулация, като ги запо4неш от 10-ти ден на цикъла, като за първи броиш деня на първото прокървяване и ги прави докато видиш 2 ясно наситени 4ерти4ки, това озна4ава, 4е си в овулация и следващите 48 4аса са най-вероятни за за4еване. Peace Тогава може да правите секс на 12 4аса за най-сигурно! Mr. Green Наистина!
Желая ти успех!  bouquet

# 52
  • София
  • Мнения: 44 105
ако ще бременееш - спри цигарите.
ако пиеш  противозачатъчни също(въпреки, че до 35 годишните уж можели до 5 цигари на ден, но по-добре 0).
ако още пиеш хапчета(не става много ясно от поста ти спряла ли си ги) ясно, че няма да забременееш.
по принцип...не винаги  става забременяването от раз, така или иначе...някои хора и с месеци и години пробват и без да са пили хапчета и без да са пушили и т.н.
това с тестовете за ову може да помогне...

Успех Simple Smile и скоро дано видиш 2-те чертички Simple Smile

# 53
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми първия път 1м. след спирането, сега обаче 7м. от както съм ги спряла и резултат още няма.

# 54
  • Мнения: 405
Аз пиех Диане-35 в продължение на 6 год. и чак 3 години след като ги спрях забременях. Гинеколожката ми каза, че съм "си приспала" яйчниците и ще отнеме време "да се събудят". Laughing И цигарите спрях 1 месец преди да забременея и много се радвам на това ми решение. Mr. Green

# 55
  • Мнения: 2
Аз пия Ясмин от година и половина и понеже се налага да ги спра "препоръчително"  .. ми беше интересно дали репродкутивните функции се възстанояват веднага или има известен период от време , но като гледам отзивите зависи от .. зависи Simple Smile Ние така или иначе ще си ползваме презервативи , идеята е дали ако нещо се случи на презерватива трябва да тичам към аптеката за нещичко за спешна контрацепция Thinking

# 56
  • София
  • Мнения: 44 105
Със сигурност трябва  Simple Smile
Хората забременяват и по време на  прием на противозачатъчни, какво остава след спирането им.

# 57
  • Мнения: 2
 Simple Smile  Blush Да и аз се убедих ,че ще трябва да се тича до аптеката .. .. Благодаря все пак Simple Smile Слънчев ден на всички  Wink

# 58
  • Мнения: 50
Веднага, на следващия месвец.

# 59
  • Мнения: 61
След 6 месеца.

# 60
  • Мнения: 2 631
Вече мога да се разпиша точно по темата, като ви споделя, че след спирането на хапчетата видях двете чертички веднага.  Flutter

# 61
  • София
  • Мнения: 44 105
 Hug Hug Hug честито Simple Smile и лека бременност  bouquet

# 62
  • Мнения: 2 631
Hug Hug Hug честито Simple Smile и лека бременност  bouquet

Благодаря!  Hug
Смятам тези дни да отида при моя гинеколог, но не знам всъщност колко време след закъснението и положителните тестове е добре да се отиде....  newsm78

# 63
  • София
  • Мнения: 13 206
Hug Hug Hug честито Simple Smile и лека бременност  bouquet

Благодаря!  Hug
Смятам тези дни да отида при моя гинеколог, но не знам всъщност колко време след закъснението и положителните тестове е добре да се отиде....  newsm78

Брееей, честито!!!  Hug Hug Hug
10 дни след датата е ОК. Да може да се види дали сакчето е в матката. После около 7 г.с. за сърдечна дейност и после според гинеколога  Wink

# 64
  • Мнения: 2 631
Hug Hug Hug честито Simple Smile и лека бременност  bouquet

Благодаря!  Hug
Смятам тези дни да отида при моя гинеколог, но не знам всъщност колко време след закъснението и положителните тестове е добре да се отиде....  newsm78

Брееей, честито!!!  Hug Hug Hug
10 дни след датата е ОК. Да може да се види дали сакчето е в матката. После около 7 г.с. за сърдечна дейност и после според гинеколога  Wink

Vache, благодаря!  Hug
Тази седмица ще ида!   bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache, благодаря!  Hug
Тази седмица ще ида!   bouquet

Иди на вагинален, обаче... на коремния може нищо да не се види и само ще се притесняваш  Wink. При мен с втората бременност видяха точицата в матката на 7 дни закъснение с вагинален.

Последна редакция: пн, 31 май 2010, 22:12 от Vache

# 66
  • Мнения: 61
Пиех противозачатъчни 4-5 години и забременях около година след спирането им.Бях на 30 години.

# 67
  • Мнения: 30
Браво и честито, Бира с таратор   bouquet
Аз този месец няма да се разпиша, но другия ще видим. Мисля да се заемем по-отговорно ако искаме резултат, защото сега доста дни пропуснахме.....ще видим то ще се чуе..

# 68
  • Мнения: X
Здравейте и от мен, записвам се в темата  Simple Smile Преди около година имах спонтанен аборт в 6 г.с и месеци след това по препоръка на гинеколога започнах Регулон заради кисти на единия яйчник. Преди месец решихме с мъжа ми, че е време за втори опит. И така от днес започвам наново с фолиевата киселина, довършвам останалата опаковка Регулон и след това - при доктора за консултация. Незнам дали трябва да чакам поне месец или веднага да действаме, но той ще каже. Успех на всички в бебеправенето!

# 69
  • Мнения: 9 436
хубавичка ,ако нямате други проблеми,няма смисъл да чакате още месец.

# 70
  • Мнения: X
След аборта не съм правила специални изследвания - докторите ме съветваха да не правя, тъй като за първи опит било нормално да не се получи. Макар че все още не съм сигурна доколко е нормално и доколко не. Единственото, с което се борих няколко месеца след аборта бяха някакви гадинки - ентерококи фекалис. Ще видя сега доктора какво ще каже Simple Smile Ако са ми чисти изследванията няма да чакаме Simple Smile

# 71
  • гр.София кв.Драгалевци
  • Мнения: 215
Момичета искам да ви питам нещо...та значи аз пия марвелон,защото ми откриха малка киста в началото на месеца обаче преди да разбера,че имам киста с причтелят ми реших ме да си правим бебче и така конкретно въпросът ми е лошо ли ще направя и има ли шанс да се получи бебе ако примерно днес не си изпия хапчето(с това от днес ми остават 4 хапчета),смисъл има ли шанс да забременея (и да кажа,че съм на 20г.ако ми е в + нещо да се знае) мерси предварително) Simple Smile

# 72
  • Мнения: 135
След като спрях хапчетата се пазихме един месец за всеки случай, а след още три месеца "работа" забременях. EFP

# 73
  • София
  • Мнения: 44 105
за какъв всеки случай???

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте!Казвам се Ванеса и съм на 20год.Много ми е приятно да се включа във вашите форуми.И така миналият месец ми откриха киста на десният яйчник и ми изписаха Марвелон за 1 месец.Изпих ги и ми дойде на 30.03.11.От 3.04. до днес 20.04 с приятелят ми правим с..с всеки ден мисля,че само два дни сме пропускали и та първият ми въпрос е кога трябва да ми дойде този месец,за да знам кога да си направа вече тест,защото и без това чакането е ужасно.А 2рият ми въпрос е дали шансът ми за забременяване след тази опаковака е по-голям или от 21хапчета не може да се повлияе много,много? Мерси предварително... Simple Smile

# 75
  • Мнения: 1
Здравейте,искам да ви попитам..оперирана съм от киста на ляв яйчник  преди 3 години,след операцията пиех таблетки Джас около 1 година,мина време и гинеколожката ми предписа противозачатъчни Хлое ..пия ги вече 1год .,спрях ги преди 2 седмици,пиех ги за да нямам акне,предпазват ме от бременност и от кисти,цикъла да ми е редовен и да нямам никакви болки като ми идва цикъла ..сега с приятеля ми искаме да си направим бебе ..опасявам се,че след тези таблетки няма да мога да забременея...чудя се дали има такава вероятност...гинеколожката казва,че няма такава опасност ,обаче колко време трябва да се мине след спирането на таблетките за да мога да забременея ..на всяка жена е индивидуално,но не знам искам да чуя мнения...

# 76
  • Мнения: 1
Zdraweite iskam da popitam moga li da stana bremena ako priemam Три-регол

Общи условия

Активация на акаунт