Отново: Тема за къдрава коса

  • 30 707
  • 101
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 258
^ Малко повече инфо за това арганово олио може ли ?
 Нещо линк, ала бала : )
ето  Flutter
Може да се слага в маската за коса и да е с отмиване, може без отмиване на влажна коса (така го ползвам), може и на суха коса за блясък, но според мен тук вече трябва съвсем малко количество. Моята коса е суха (изрусявам се) и слагам доста повече от 1-2 капки.
Ако си от София и решиш да си го купиш, мога да ти кажа от къде на по-ниска цена.  Peace

На Фрамези имам и пяна за блясък, много е хубава, наистина дава блясък. Пробвала съм и шампоан и балсам (от по-евтините серии), но не съм доволна от тях.

# 61
  • Мнения: 4 076
Lilac, това не зависи ли и от косата и не става ли прекалено мека? Леко се съмнявам при мен да се получи  нещо, което да ми хареса, но ще пробвам( зехтина го ползвам по описания начин, на суха коса и не за фиксация, разбира се).
Ще стане и мека,и мазна,ако не улучиш дозата.Леко влажна коса,мачкам с капка олио и то почти попило в ръцете ми.Повтарям 2 пъти.Резултатът се вижда чак след като косата изсъхне напълно.
Това е моята рецепта,а иначе косата ми е дехидратирана,често боядисвана от много години,изтощена.
Добър заместител за лак за коса ми е бирата,но след това трябва да я мия,защото става доста твърда(не че не съм оставала така ден-два).С маслото издържам по 2-3 дена,към четвъртия се посплесква и мия.Не си мия косата всеки ден.

# 62
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Аня, драсни едно ЛС за аргановата терапия. Откъде да я взема в София?   bouquet

# 63
  • Мнения: 17 407
До тук- перфектно! Всичко зависи от това как ще изглеждам утре обаче. Много ти благодаря, LilaC!   bouquet

# 64
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
До тук- перфектно! Всичко зависи от това как ще изглеждам утре обаче. Много ти благодаря, LilaC!   bouquet

Чакам да споделиш как е на втория ден. Ще взема да пробвам и аз, въпреки, че с 1-2 капки не знам как ще успея да разнеса по цялата коса  Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 17 407
Да, мисля, че успешно ще замести фиксиращия продукт( в моя случай двуфазния серум  Loreal curl contour). Обикновено слагам след измиване, в следващите дни само понамокрям. И сега така.
Ще стане, спазвай инструкциите. Simple Smile

# 66
  • Мнения: 4 076
До тук- перфектно! Всичко зависи от това как ще изглеждам утре обаче.
Надявам се,че не си втрила масло в скалпа на измита коса.Поне при мен в този случай резултатът е мазна,без обем коса и на другия ден пак трябва да я мия.
Няколко пъти втривах масло в скалпа преди миене,оставям половин-един час за подхранване,и измивам.Не ми хареса:косата става без обем,без блясък.Подхранване или не,отказах се.Маските с амла,жълтъци,кисело мляко правят голяма мръсотия,а и нашият апартамент е ледник-докато се туткам с маската,задължително настивам.А е хубаво и скалпа да се подхранва,особено когато търпи боя през 3 седмици(избива бялото,какво да правя  Sad )Снощи,докато си седях пред ТВ,втрих от крема си за лице в кожата на главата,разтрих и то си попи като на лицето.Хидратантно кремче,с по-малко химия.Сега ще видя дали ще ми се отрази негативно на прическата.
Иначе съм втривала на влажна кожа розова вода,отвара от лайка,те си изсъхват без проблем и се надявам,че успокояват и хидратират скалпа.
Не знам за вас,но аз много рядко ползвам гребен,защото разваля къдрите.Действам главно с пръсти.

# 67
  • Мнения: 278
Една фризьорка ми препоръча за къдрава коса мароканско олио, търсих по магазините, но не можах да намеря. Когато ме подстрига ми сложи от него, но после ме изправя с преса и хич не разбрах какъв трябва да е ефекта  hahaha
После като се разтърсих в нет-а видях, че иде реч за това арганово олио.
В момента ползвам на Хербал есенсис, шампоан и балсам с кокос. Ефекта мека и хубава е до обяд.

# 68
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Една фризьорка ми препоръча за къдрава коса мароканско олио, търсих по магазините, но не можах да намеря. Когато ме подстрига ми сложи от него, но после ме изправя с преса и хич не разбрах какъв трябва да е ефекта  hahaha
После като се разтърсих в нет-а видях, че иде реч за това арганово олио.
В момента ползвам на Хербал есенсис, шампоан и балсам с кокос. Ефекта мека и хубава е до обяд.

Това не е ли доста дъвканото напоследък арганово олио? Единствено в Мароко се добива, доколкото е вярно инфото в нета.  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 2 276
От аргановото масло ми изчезват къдриците!

Само професионални продукти спасяват положението - Пол Митчел или Филип Кингсли имат такива продукти.
http://www.lookfantastic.com/paul-mitchell-express-style-round-t … 0ml/10547570.html

http://www.lookfantastic.com/philip-kingsley-curl-activator-150ml/10375610.html

Последна редакция: вт, 07 фев 2012, 16:28 от Melany99

# 70
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Melany99, първият линк не работи  Wink

Това второто не е ли много гъсто, тип вакса? Как го ползваш, по колко?

# 71
  • Мнения: 2 276
Оправих линкът.
А, на Кингсли не е гъсто. Аз слагам доста, тъй като косата ми е много.

# 72
  • Мнения: 17 407
Lilac, не, не втривам в скалпа мазнотиите. Обаче розовата вода много я уважавам и ще го пробвам и това нещо  bouquet

# 73
  • Мнения: 1
Момичета, нова съм ,но искам да споделя с вас.Моята коса не е от най-къдравите и това е още по-голям проблем.За това походих малко на фризьор и така научих полезни неща Първо продуктите за коса и скалп са различни ,тоест продукт за коса не се слага в скалпа Например маската е само за подхранване на косата ,така че се слага на два пръста от корена и само по дължините,а балсамите са само за разресване.Скалпа се храни от това,което ние ядем и може да се раздразни от неправилно ползван продукт Тогава обаче има продукт за успокояване на скалпа,но той е само за скалп - не за коса.Какви продукти да ползвате може да каже добър фризьор след като направи диагностика на косата ви Има хубави продукти във класните фризьорски салони и то на не много високи цени Най-скъпи са "Керастаз" ,но те са S класата във фризьорството,затова пъс са в такива количества,че един шампоан стига за 3 месеца ,защото е вредно косата да се мие всеки ден ,дори да е къса. Мога да кажа къде ходя аз вече 2 години и съм доволна,но се страхувам,че ако го направя като общ отговор ще бъде реклама Ако някой има нужда от помощ нека пише УСПЕХ

# 74
  • София
  • Мнения: 6 258
Има ли фиксация, къдриците стоят ли твърди, като с гел или пяна, или остава мека косата?
На Лонда профешънъл има много добър крем за къдрици, оформя ги, не изсушава косата, обаче стои твърда, което на мен не ми харесва.

Общи условия

Активация на акаунт