МАРТенчетата засмени, вече са в Родени!

  • 13 046
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравейте и от нас - честито ни прехвърляне в Родени! Очакваме останалите мами 2 в 1 да се похвалят  Hug

Много поздрави имате от Росикв, чухме се вчера, но не знае кога ще насмогне за форума  Mr. Green


Тай, честита ти радост  Hug


Шу, дано се разминете само с една операция  Praynig Чанта за количката аз купих от Продавалника, Ла Редутската, чисто нова, доволна съм.


kikoimery, чудесни новини за Ангела  Hug


Elg, а защо не повикаш консултант по кърменето у вас на място  newsm78 Ние тук не сме най-компетентните, поне аз, де, но да споделя, че и при мен Калин не искаше в началото точно лявата гърда...


*Nikita*, благодаря за упътването. Малко ми е сложно сама с количката в метрото, после ме боли операцията, така че ще си помисля за този парк Св. Троица... Относно болничните, аз май съм единствената, която не се оплаква от НОИ, даже вчера (още март) получих превод за март. Срокът на НОИ е 15 дни от получаването на болничния, а работодателят го носи след внасянето на осигуровките за първия месец от болничния. Провери ли кога са ЗАНЕСЕНИ?


jivotinche, НОИ плащат месец за месец, аз също получих повече, отколкото очаквах.


ПЪРВА ОБЩА БЕБЕШКА СОФИЙСКА СРЕЩА: 11.04.2009 г. (ДРУГАТА събота) от 14 ч. около шадаваните на Народния театър ИЛИ Борисовата градина - зависи колко ще бъдем!!! Приемат се и татковци, братчета, сестричета, въобще всеки, който е на кеф Simple Smile Моля, посочвайте колко души ще бъдете:
1) зелено човече + Калин
2) БОДЛИВКА
3) TaniaR
4) dideto
5) rosita_ta
6) Шу
7) Tony_st + Рая + Тати

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 08:56 от зелено човече

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Относно болничните, аз май съм единствената, която не се оплаква от НОИ, даже вчера (още март) получих превод за март.
и аз и аз  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1
 Здравейте, девойки!
 Аз най-после приключих (за счетоводната година говорим). Така че, Честита Нова Година от мен! Резултатът е някъде 30 на 1 за нашия отбор, че един клиент артиса без декларация, ама той си го просеше, щото ни донесе последните документи вчера по обяд. Да са живи и здрави колежките, които се опитаха да пуснат последната декларация в 0,01 h. сутринта и мамка им на софтуеристите на НАП, дето са направили приемането да прекъсва в 0,00 ч. Така или иначе, вече по-често ще ви говоря глупости, така че запасявайте се с търпение.
 Иначе, новото покрай нас:
 1. Човекът-маймуняк вече се обръща сам по корем, което тутакси ме накара да му секвестирам възглавничката, която ми бе докторски препоръчана срещу повръщане, щото той добре се обръща, ама вратлето му още нефелно и сутринта се събудих от пуфтящи звуци, предизвикани от неистова борба между тежка глава и възглавница, та...
 2. Все още се опитвам да го кърмя само с дохранване вечер, но вчера наруших правилото, тъй като от нерви кърмата ми клонеше към нула. То е ясно, че няма да спечелим тАлАвизора от конкурса на "Нан" за най-добре наддаващо бебе, ама барем да не стои гладно детето.
 3.Четях ви от ония дни, че за секс си мислите. Ентусиастки! Ние добре че се запасихме със секс преди раждането, че сега както ходя със сенки под очите по-дълбоки и от Марианската падина... Пък и още се изтичам, нямам идея докога. При трето дете ме предупредиха, че по-дълго щяло да бъде. Ми ако родя четвърто? Сигурно ще си тека,  докато ме копнат.
 4. За спиралите- гласувам с две ръце "за". На мен спиралата не ми увеличи времетраенето на менструацията, нито ми причини по-силни болки. Единствено, когато малко пресрочих трите години, започна едно леко прокървяване в средата на цикъла, но никой не ме е карал да пресрочвам, нали. Вярно е обаче, че на мои приятелки не им понесе. Във всеки случай добре е да се опита.
 А-а-а, забравих, че съм "за" среща, когато и където кажете. Маймунякът поне по едно нещо прилича на майка си- голяма скитня е, поради което с удоволствие ще се лиша от два-три часа домашен рев в името на социалните контакти.
 Честито на новите мами, които няма да изброявам, че ще се объркам! Да са им живи и здрави пръжките!
 А, и друго забравих. Още не съм си получила болничните и много ме е яд, че си нямам тъпа счетоводителка на фирмата, за да я оплюя що не ми е занесла болничния в НОИ. Laughing И съм в чуденка сега, дали да вярвам на себе си, че съм си занесла болничния или на НОИ?

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 09:41 от Дърта маймуна

# 18
  • Мнения: 4 428
Хайде и ние да се разхишем в Родени  Grinning Да са ни честити бебчовците и да растат само усмихнати и послушни  Grinning

Аз съм много щастлива днес, защото снощи се наспах  Mr. Green От две нощувки насам беше страшно с тези колики. Но вчера се обадих на доктора и го питах за капки, че с тези хомеопатичните явно не става. Каза да вземем Еспумизан. Е, друго е  Grinning И беба се наспа и аз  Grinning Направо ен знам какво го мъчих горкото дете 4-5 дена да се гърчи и да не му взема капки  ooooh! Явно няма да минем без тях. Сега си е спокойна и спи спокойно  Grinning
Мисля след малко да излизаме и да изкараме повече време днес навън  Grinning Че вчера нещо въобще ен можах да стигна до разходка  Tired Т.е. ще севтосам явно и аз кърмене навън  Sunglasses

За общата среща за сега няма проблеми и ще дойдем и ние  Peace Не знам още дали ще съм само аз или ще взема и остатъка от домочадието.

А това за прекъснатия секс го разбрах. Не знаех, че си има толкова "културно" название  Mr. Green И ние изкарахме около година с този метод.
Тези работи за спиралите нещо хич не ми харесват  Rolling Eyes Ще си питам и АГ-го естествено пък ще видим кое е по-малкото зло - спиралата или хапчетата  Rolling Eyes Но аз, ако слагам спирала ще е без хормони. Че иначе за какво да спирам хапчетата, като ще слагам пак хормони, но под друга форма.

Хайде, младоски мами, значи от другата седмица започваме и ние да правим тарапана по градинките  Mr. Green

Хайде лек и усмихнат ден  Grinning

Ха, сега видях, че нещо ми се губят три дни от линийката на Любомира  newsm78 До вчера си броеше 1месец до 28 март, днес брои 1месец до края на март. Май и те ен знаят как да броят февруарските дни  Laughing

# 19
  • Мнения: 267
хайде и ние да се запишем в тъй долгоочакваната тема  Hug
И ние вчера цял ден бяхме навънка,ноооо като се стъмни като че ли демони го обладаха  Mr. Green,не сме мигнали,нз  от болка ли какво се буди през половин час и реве да яде и аз му давам кво да прая,той цокне 5 мин и заспи и след малко  пак абе ужас кво да ви казвам.И сега пак сме на  ръце  ooooh!
Да не би да е от това,че ми свърши колиефа и реших да пробвам с инфаколика  newsm78,на някой доволен ли е от тях?
Честито на мама Тай   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 673
аз да се похваля: нй-накрая си докарах микровълновата. Направо се преродих:)
И си подадох документите за детските 35 лева на месец.

# 21
  • Мнения: 3 621
Честито ни преместване в родени
На мамите които все още са 2в1 късмет
Днес в Бургас времето е ужасно, няма да има разходка за съжаление,

# 22
  • Мнения: 270
ДОБРЕ ДОШЛИ В "РОДЕНИ", МИЛИ МАМИ!С ПОЖЕЛАНИЕ ЗА ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ БЕБОЦИ!      
                                                     от Януарскте мами
					

# 23
  • Варна
  • Мнения: 858
Хайде добро утро и добре преместили се в Родени  Hug  Само хубави новини и трепети покрай бебетата тук да се пишат и дано се разпиша вече и аз тук че станах зарезил  ooooh!
Така ми стана криво вчера че само аз останах май.......ама кво да направя - неиска да напуска, а аз се дърпам за предизвикано раждане за сега - искам тя сама да си тръгне, а и щом е ок вътре да си седи, аз ще си чакам  Hug
Ох, ще ме извините ама ми е много криво  Cry  Хем нервата вече ме е хванала, хем и хормоните на края ме тресат...а и таткото заминава, и колкото по - късно се роди бебка, толкова по - малко време ще има той да и се порадва. Много му е много гадно макар че не казва нищо, но аз го познавам и знам че му е криво и на мен ми е два пъти по криво, едва ли не се чувствам че аз съм виновна защото не я пускам да се роди....абе ужасно ми е. Изввинете ме за оплакването, но имах нужда а и досега не съм се оплаквала  Hug
Хайде лек ден от мен  Hug

А и все пак за протокола тези които не са се похвалили  sisilota_88, Валентина Трейман, angel_for_you и dessiss   

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 10:51 от dessiss

# 24
  • Мнения: 238
Мартенички, добре дошли в Родени 2009г.!
Аз съм от "януарските" Февруарки и ви пожелавам от името на нашата сектичка само хубави емоции с бебоците! Бъдете здрави и щастливи, каквито ще са и мъничетата ви!

# 25
  • Мнения: 8
Еееййй РОДЕНИ-2009,честито преместване и от нас!
rusana-и при нас е така с кърменето,хапва,спи и после след малко пак мрънка че е гладен.А и гърдите ми поумекнаха-да не би да ми спира кърмата и да е гладен newsm78 Уж пия чайчета,сокчета,хапвам си пък що така... newsm78
Вчера бях да ми махат конците та втоя ред на мисли мамите раждали секцио с какво мажат раната??? Минах и през мойто АГ-да ми види раната,каза че добре зараства и след 1 месец да ида да ме прегледа,тогава ще ми изпише и противозачатачни,че да не стане някоя беля.Питах го "секс кога мога да правя" и отговора беше след 1месец.
Лек и успешен ден от нас!!!
 Hug Hug Hug

# 26
  • Мнения: 361
здравейте мамчета,  Hug
ето ни и нас в Родени.
Хайде да са ни живи и здрави децата, да си папкат все така добе и много да ни радват.

Зеленкото- мислех си да викна консултант, но като няма кърма защо да го правя. Днес са само 10мл сутринтта. Много ме е яд, ама няма какво да направя.
Деска- всички сме с тебе. Пък и погледни от хубавата му страна- твоето бебе е най-чаканото.  Hug

Ние от 6 април ще излизаме навън за по час.
Сега говорих с мама, купили са ми всички подаръци за погачата в неделя (аз си бях пуснала списък какво още нямам). Само се чудя какво да и облека на бебка, нали е кипра като майка си (ще вкараме таткото в преразход Joy).

За сега толкова от нас, лек и усмихнат ден и  Hug

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Здравейте мартенски мамита  Hug
Добре дошли в Родени  Hug
Да са ви живи и здрави бебчетата и много да ви радват  newsm51  
:

От мама февруарка  Hug

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 13:21 от zabche

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Само се чудя какво да и облека на бебка, нали е кипра като майка си (ще вкараме таткото в преразход Joy).

За целта аз купих един панталон много готин, а Белла едни дънки на Радо

# 29
  • Мнения: 3 379
Цоп в Родени! Благодарим за темата...

Ей, 2-3 дни тука не мога да смогна да изчета, пък като ли да пиша. Бях се позатрупала, та снощи до 1 ч. през нощта гладих...

Днес баткото е за първи ден на градина след месец и половина почивка - имаше мрън-мрън сутринта, но татко му каза, че не се е опъвал много (сълзи не е пуснал, което е добър знак). Ще видим следобяд като го взема как ще е.

Ние за общата среща няма да се класираме - точно тогава сме канени на рожден ден. За някоя квартална среща обаче може Simple Smile

В тази връзка, vili_st, ние също сме близо до Билла България, по-скоро по-близо до Южния Парк - живеем на Костенски водопад. Засега разходките ни са около блока и площадките наоколо, но мисля да предприемем вече и към парка, тъй като става хубаво времето вече. Има ли други в близост до Южния Парк, идват хубави дни, да вземем да се организираме за някоя разходка.

За предпазване ние практикуваме прекъсване - никога не сме се пазили по друг начин и нямаме неочаквани бременности, всичко беше планирано. Аз по принцип нямам вяра на хапчета и спирали (всякакви хормонални препарати ме плашат), а с презерватив е доста гадно. Ако се случи пак д азабременея - да сме живи и здрави, все ще отгледаме още едно, на принципа "където две, там и три... после където три, там и четири Simple Smile" и така...

Уф, да взема да изляза... ама така ме мързи днес, такова едно спокойно у дома без Гого, като за мързелуване.

Общи условия

Активация на акаунт