МАРТенчетата засмени, вече са в Родени!

  • 13 062
  • 295
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Здравейте мамчета  Hug
Не съм се включвала цяла вечност...Да ви кажа за моето раждане с 2 думи - второто е много по-лесно от първото. Предизвикаха ми го, защото пренасях и имах 2 см разкритие, докторът реши, че ще раждам, макар и без контракции. Какво ще се занимава с мен човека  Rolling Eyes Щеше ми се всичко да е естествено, ама после пък си помислих, че ако бяхме изчакали можеше и да стане беля, пък и беба щеше да е още по-голяма и как щеше да излезе незнам. За статистиката Анна се роди по-голяма от сестра си, на кг и като обиколка на главата, иначе на ръст е по-малка с 2 см.

Честито на Тай и Айрис за бебчетата, пък и на всички които съм пропуснала!

И ние от вчера сме с колики и давам Саб Симплекс. Вчера цял ден рева и понякога се чудех от болка ли, от глад ли? Кърмим се и често се питам стига ли ми кърмата, дали не е гладна...но сигурно и вие се питате такива неща. Суче макс. 5 мин и после се унася, пробвам да я уригна (това нещо не ми се отдава нито при нея, нито при каката на времето), а като я оставя след 10 мин почва да реве и айде пак на гърдата и така се храним по час и половина  Rolling Eyes Направо не ми остава време за нищо...

Ще се включа пак като имам възможност...Отивам пак да кърмя  Whistling

# 61
  • Мнения: 35
Ехаааа, честита нова темичка в Родени, да са ни живи и здрави бебоците и много да ни радват  smile3541 Two Hearts
И още бебоци се появиха - много да са щастливи и те и родителите им Wink

Ама то имало хора за Южния, аз се чудех с кой ще се разхождам  Hug Само дето още не съм събрала смелост сама да излизам, нали вчера ни беше първата разходка, нооо да се надяваме, че другата седмица вече ще ми е по-лесно Simple Smile На всичкото отгоре са ни спряли асансьора  (така е като съседите не са си платили сметките) и сама няма как да смъкна количката  Embarassed

Наш Алек снощи реши да бодува. Не му се спеше на човечето, гледаше си, искаше на ръце и така стигнахме до нощно (за нас) хранене в 1,00 часа (той обикновенно заспива около 23,00). После, слава богу, заспа, че вече не можех да гледам.
А днес, събуди се в 9,30 Shocked, аз вече се чудех дали му няма нещо, такова спане...И след като се нахрани реши, че ще бодува. Накрая към 14,30 заспа. Оказа се че май аз съм виновна, че не спи, ама като не знам...Реших както си беше в количката и мрънкаше да го отвия и той взе че заспа Embarassed Явно му е било топло на милото, ама мен като все ме е срах да не го простудя Blush Вчера като излизахме даже баба ми ми се скара, че малко съм го облякла (бяхме с боди, гащеризонче, портбебе и шапка), а някоя от вас беше казала, че по гащеризонче са се разхождали вчера. Уф...както и да е, стига съм ви занимавала Hug

# 62
  • София
  • Мнения: 673
Кате, спокойно, всички сме минали или минаваме през това. Не се притеснявай. Всичко ще бъде наред. НА нас коликите ни започнаха на 8-ия ден.

# 63
  • Мнения: 1 734
Ние пак откарахме над 2 часа разходка, че времето прекрасно  Laughing

Oki4, аз без бебето и количката никъде не влизам (ако нямам помощници де). Много ме е страх! Ако магазина е малък и няма как да се набутаме вътре просто го подминавам. Всъщност сега се сетих една случка когато големият ми син беше бебе трябваше да отида до енергото да платя тока. Ама то едно тесничко помещение, едни стълби  ooooh!,  на всичкото отгоре охраната ми вика да съм оставила количката отвън той щял да ми я пази. Аз го изгледах кръвнишки и казах, че без бебето си никъде не влизам  Naughty . Съответно си грабнах количката, наврях се вътре, направих порядъчно задръстване, но всички бяха много любезни и с предимство ме обслужиха  Whistling


..........
Sia,  как разбра че имате бактерии в нослето? Аз също се притеснявам за същото, тъй като нослето и похърква от време на време ми се струва че е запушено и се чудя дали да вземаме секрет.
Взеха и секрет от нослето. Като стана готов резултата се разбра, че има бактерии и съответно се направи антибиограма, на коит аб реагира. След това и давах 5 дни аб, после втори секрет за микробиол. изследване, който за щастие се оказа чест. И така. Ако имаш притеснения говори с педито си да се вземе секрет, но не винаги наличието на сополки говори за бактерии, просто нашите бяха станали зелени.

# 64
  • Мнения: 1
Dessiss,дръж се още малко,то не остана!Аз ,честно казано ,вече си спомням с носталгия и копнеж за бременността(а моя Гого е само на 13 дни...),когато можех да спя до насита!
И моя бебо си показа рогата-от 6 сутринта е заревал,коликите му са ужасни,но вече започвам да си мисля,че има и известна доза капризи.Опитваме се да го оставяме да плаче,но издържаме точно 30 сек. Май ще става мамин лигльо...
За секса-таткото запазва тактично мълчание,като ме гледа такава нервна и плачлива.Освен това коремът ми изглежда ужасно!
Много мило ми стана,като видях снимчицата на Гого на първа страница.Голямо благодаря на The Light_2008 ,че ми качи снимките!

# 65
  • София
  • Мнения: 5 794
Пак се включвам, с бебе на ръце  Crazy
Десис, чета че още чакаш - стискам палци за най-лекото раждане Hug
Роня77, не се измъчвайте и двамата - бебе на тази възраст не плаче от лиготия - гушкайте се. (въпреки че при нас и това не помага понякога  Twisted Evil)
Какво е това секс  Thinking Whistling , никакви мераци нямам  ooooh!
Да питам мамите с 2 деца как излизате на разходка? То си е цяло приключение  newsm78 Rolling Eyes , ако няма друг човек с мен си е просто невъзможно.
И да кажа, че минахме на смесено хранене.  Rolling Eyes Свъришха ми запасите във фризера, а това, което цедя не му стига. Да го накарам да суче е просто мисия невъзможна.  Rolling Eyes
Нещо за среща чета - би било хубаво  Party

# 66
  • Мнения: 1 906
Ние вече си имаме количка   Laughing и чакам с нетърпение времето да се оправи и да тръгнем на разходки. Тук от вчера вали  Sad Искам да питам мамите, които кърмят, а в същото време бебетата има нямат кой знае какъв график на хранене, как се справят с разходките  Rolling Eyes ? Аз много се чудя - най-вероятно сутрин веднага след като я нахраня ще излизаме, а след обяд като си дойде татито пак ще папкаме и - тримцата на разходка  Whistling

Да питам също мамитата със секцио, кога може да се прави секс. на мен желание хич не ми липсва  Mr. Green , а доки нищо не ми каза. Нищо не ме боли, пък и лохиите изчезнаха, така че мисля довечера с татито ...

# 67
  • Мнения: 151
Честита ни ПЪРВА тема в ''РОДЕНИ''!
Честито на мама Тай да и е живо и здраво бебчето!

Днес бяхме на консултация и на ортопед. Почвам с ортопеда....
Док.гледа кра4етата на ехограф-мери там ставите и каза-детето е здраво.Показа ми как да правя гимнастика на краката всеки ден сутрин и вечер и каза да си купим от санитарен магазин ортопедични гащички  Shocked #Crazy Какво е това чудо незнам? На вас такова нещо казаха ли ви? носели се над пампата.

После влезнахме при педиатъра... Бебо е наддал от деня на изписването му с цели 970 грама -почти кило:) и е пораснал с 2 санта. (Лекарката ми каза,че нормално за месец наддават по 800 гр.)

За кърменето каза,че 5-10 мин на гърда и после толкова на другата са напълно достатъчни за бебето да се нахрани.После то си играе само... И препоръча да се цедя след кърмене.. ?(малко трудна задача за мойте зърна,но това бил начина да изпразниш напълно гърдата за да се напълни тя после и да имаш повече кърма)

Това,че търси не е признак че е гладно,както и рева на бебето не е.
Сега ще се опитам да наваксам с новата тема,че не съм ви чела...... м/у др. пиша с една ръка...

# 68
  • Мнения: 267
Ние пак имаме проблем от 2 дни  Крис като спре да суче почва един ужасен рев,хем се орига,защо реве не знам, все едно не знае какво да прави да спи ли,да продължи да сучи ли , върти се около зърно ми хапе и реве  newsm78 , на вас случвало ли ви се е?
За секса аз уж се чувствах готова и вчера се престрашихме с таткото,но много ме боля,а уж нямам никакви шевове,сега даже като ходя до вц-то взе пак да ме пари  newsm78,защо така нз
аз сега взех да пробвам еспумизан да видим дали ще го успокои,но като гледам как се пъне на зърното ми и пръцка и реве  Laughing май няма да са наще капки, ей голям зор са тези газове,реве като заклано
Тати днес ни взе кенгуру , но и него не признаава, само ръчичките на мама 

# 69
  • Варна
  • Мнения: 87

Ние с Боян още не фигурираме никъде newsm45.Пак да напиша:Бебе Боян роден на 18,03,2009г. 3800гр. 53 см.Моляяяя,впишете ни.
Честита рожба на Тай!Много да те радва bouquet
Ние утре ще ходим на първа консултация,та да видим дали сме наддали,че в болницата доста спадна милия на тегло-цели 480 гр.,а и на мен кърмата нещо не ми достига,че се дохранваме с Аптамил.
Да попитам-забелязах,че гърдичките му са надути.Чувала съм,че се среща физиологично при момченцата,но трябва ли да правя нещо?
И друго да се оплача-май свикнахме на ръце Sad.Много обича милия да го разхождат,ама баткото и той си търси вниманието.Дайте съвет как да го излъжа това хитрушче,че за един ден и хоп..все на мама в ръчичките.
Хайде връщам се да чета,че аз само туй прая изчитам  Joy

# 70
  • София
  • Мнения: 211
Момичетаааааааааааааа, мили ми майчета,
плача от вълнение и радост!!! Темата е прекрасна - браво на всички, които са се трудили над нея!!! Не мога да повярвам, че вече сме в родени в 2009!!!! Аз си ви търся в нашата си отчетна тема, а то ... каква била работата!
Имам ужасно много да наваксвам - не съм сядала на PC от 23ти сутринта (или нещо такова)....
Сега исках само да ви се "обадя" и се връщам да чета назад - дано успея да наваксам за няколко дни!!!
Искам да ви благодаря за милите думи и пожелания, за куража и силите, които ми вдъхвахте със смс-ите, наистина БЕЗКРАЙНО съм ви благодарна - ужасно ми липсвахте и ужасно ви обичкам!!! Каквото и да ви кажа, имам чувството, че не стига, затова само ви  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Дано чета само хубави новини назад, честито на всички мами, които са дали живот докато ме нямаше!
Целувам ви и само малко да влезем в час, обещавам да ви пиша веднага!

# 71
  • Мнения: 18
Здравейте в новата  страхотна тема!
Само  с хубави неща да я напълним!
Благодарности ,   bouquet на тези които са я направили, направо ви се чудя как успявате със всичко да се справите незнам.
 Hug
 Heart Eyes на всички  още чакащи своите бебоци!

# 72
  • Мнения: 1
някоя мама беше писала че ще ходят на консултация в центъра Вела в Пловдив? Как мина прегледа и доволна ли е ? Че и ние мислим там да станем абонати, че педито което си избрахме в поликлиниката нещо хич не ни удовлетворява със съветите си !?

# 73
  • Мнения: 1
The_light_2008 - мисля че вие щяхте да ходите в център Вела????

# 74
  • Варна
  • Мнения: 87
Elwing не питай с излизането с двете деца.Както имам да ходя по сумати инстанции взимам баткоко с мен,а бебока с баба в къщи.Ако я няма майка да ми асистира направо не се виждам по улиците с двете дивачета Joy ooooh!
Мамите от Варна,препоръчайте ми добър детски ортопед,че не знам при кого да го заведа мъника.

Общи условия

Активация на акаунт