Ще убия фризьорката!

  • 14 062
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
  #2gunfire Днес в пристъп на не знам какво реших, че трябва да се подстрижа (очаквам раждане всеки момент и ми се искаше да съм красива). Естествено за зла участ, фризьорката, при която ходя, отсъства и не се знае кога ще е на работа, а косата ми беше много дълга- почти до кръста.
Записах си час при друга- уж много добра (работила до скоро в елитна столична верига салони), с идеята да ме подстриже 2-3 пръста, да ме филира малко, че да ми олекне на главата, естествено това й и обясних.
Резултатът- пластове, най-горния от които с дължина до ушите. Обща дължина малко под раменете.А косата ми е много чуплива и не знам дали можете да си представите ефекта, на всичкото отгоре съм "лизната" на една страна и пътят ми не може да стои в средата на главата, та от едната страна дължината е някъде до средата на ухото ми.
Толкова бях в шаш, че даже скандал не можах да вдигна и едвам се прибрах.
Идеята на целия ми дълъг пост е да попитам има ли мами попадали в моето положение и знаете ли рецепта за маска или каквото и да е, че косата ми да порасне по-бързо?  Cry

# 1
  • София
  • Мнения: 1 541
не се ядосвай мила , косата ти ще порасне много бързо - аз ти желая леко раждане на едно пролетно слънчево бебе   ylinfant

# 2
  • Мнения: 23
Единственото хубаво нещо че съм точно, ама точно като " гръмнал бойлер в тръстика" е, че вместо да се стряскам от корема си и от всяко стягане в кръста, при всяко  минаване покрай огледалото се чудя коя тая вещица в къщи?

# 3
  • Мнения: 77
Първите няколко месеца ще си в такава еуфория около бебето, че въобще няма да се замислиш за косата си!  Grinning Погледни от добрата страна - идва лято, ще ти е по-леко така. Като се изкъпеш ще изсъхва по-бързо, а като си с бебе и това е от значение!

На тази дължина също могат да се правят интересни прически(дори повече отколкото на дълга коса). Преса, вафлички, начупване с пяна... Експериментирай!  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 176
Виждам, че въпреки всичко чувството ти за хумор е на доста добро ниво - поздравления за това  Hug
Аз също като теб реших да внеса промени във външния си вид няколко дни преди да родя - имах коса до кръста и я отрязах на каре - НО Stop това си беше мой избор и решение, в което се състои съществената разлика...
Ето няколко идейки, с които да погледнеш на станалото откъм позитивната им страна /ако можеш/:
1. В болницата не е много удачно да си с твърде дълга коса - оплита се много от повечкото лежене през първите дни и след това накъсването при разресването е почти 100 % сигурно;
2. Винаги можеш да си вържеш косата на опашка /или както ти е удобно/ и така да "заличиш" следите от "професионалната намеса" на фризьорката;
3. Едва ли скоро ще ти дойде музата да си коригираш външния вид или ако това стане, предполагам няма да започнеш със косата   Laughing
4. Спокойно, коса е, ще порасне - тук някъде из форума четох, че от ежедневното впръскване и масажи на скалпа с хининова вода косата растяла много бързо  newsm78

Желая късмет и успешно раждане на прекрасно бебче!

# 5
  • Мнения: 522
Ползвай шнола да прибираш косата.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 289
Привет, мойте съболезнования за косата ти. LaughingТова в кръга на шегата разбира се... Laughing
АЗ съм в същото положение, косата ми беше доста дълга станала, реших да отида малко да ми вдигнат етажите и филиране в краищата.Фризьорката като взе тая филажка и като ме накълца цялата с нея ooooh!, няма да ти казвам каква съм окастрена.Освен това от дължината ми свали малко повече от четири пръста.В резултат съм с ужасна прическа.Сега си купих Хининов шампоан, защото от хининовата вода много ме сърби скалпа и смятам да сложа 4 ампули течен аналгин вътре.Казах ми, а и четох в нета, че от сместа на шампоана с течен аналгин, косата растяла като "луда" Rolling Eyes.Та понеже и аз искам по бързо да заприличам на човек, ще пробвам,дано пък попорасне малко по бързичко. Grinning

# 7
  • Мнения: 3 314
аз затова се подстригвам сама  Laughing   
опитай с хининов шампоан , хининова вода , фитовал + 2 счукани аспирина в него ... и ще порасне косата  Peace   леко раждане и живо и здраво бебче на финала  Hug

# 8
  • варна
  • Мнения: 564
И аз съм попадала в такова положение! #2gunfireЗа една жена,която особено държи на косата си е някакъв ужас-поне за мен бе така.Не може да се опише с думи колко морета сълзи изплаках и близките месеци не отидох на фризъор.Успокоението при теб е че ще раждаш.Косата ти винаги ще бъде вдигната на кок или вързана.До 3-4 месеца ще порасне и много бързо ще се възстанови.Споко!Желая ти леко раждане!

# 9
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Коса и нокти растат. За тях не бива да се плаче. Особено сега, в това ти състояние, не бива да се напрягаш за такива неща.
Ще видиш, че като родиш, даже ще ти бъде по-удобно така - заради кърменето, надвяесването над бебенцето, топлото време...

# 10
  • Мнения: 105
надявам се да те успокоя и развеселя- когато бях по-малка отидох на фризьор с идеята да ме подстриже с бретон напред- прав, нормален бретон до веждите. Резулатът след като през цялото време говореше с другата фризьорка.. бретонът ми беше 2пръста от едната страна, а от другата- кам 4 пръста дължина, толкова късо подстриган, че косата стоеше нагоре и не можеше да падне надолу и разликата между двете части се падаше точно по средата... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
имаше късмет, че бях много малка тогава, за да мога да и се нахвърля на врата и да и изскубя цялата нейна коса на главата ooooh! след това ходих няколко месеца с лента на главата, за да прикрия злодеянието й  Joy сигурна съм, че има много случаи като моя....
не се коси- ще порастне и твоята коса отново Peace погледни от хубавата страна- сега косата ти ще има сили да расте по-бързо Peace
леко раждане Peace

# 11
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И аз съм си патила от некадърни фризьори.
При мен някъде към 3-тия месец след раждането, косата взе много да пада.Навсякъде у дома се стелеха косми, въпреки че я носех  вързана.Така се наложи да я пострижа и в момента съм с коса под ушите, а ми беше почти да кръста.Ще порасте, не се нервирай излишно. Peace

# 12
  • Мнения: 13 624
Aз за това винаги ги гледам в ръцете какво правят и задавам 100 въпроса...дори да съм досадна в техните очи, косата си е все пак моя!

# 13
  • Мнения: 580
Aз за това винаги ги гледам в ръцете какво правят и задавам 100 въпроса...дори да съм досадна в техните очи, косата си е все пак моя!
Дам и аз до този извод стигнах ...............а и повтарям като латерна какво искам ,за да съм сигурна ,че са ме разбрали правилно  ooooh!

# 14
  • Мнения: 2 474
Съчувствам ти най - искрено, мене една леля лошо ме беше резнала наскоро. Само  че косата си расте, споко.
Това за аналгина са шитни. Пробвала съм, няма ефект.
Успешно раждане ти желая и повече усмивки. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 360
миличка съжалявам че така те е подредила пореднатас дето е изкарала 1месечен курс и се пише коафьорка #Cussing out
ако решиш да ползваш хининова вода ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ползвай и нещо омазняващо след това защото много се исушава от хинина и ще си развалиш и остатъка от косата!!!
за тези които им пада след раждане косата да знаете че като я отрежете не решавате проблема а само се лишавата от косата си Heart Eyesнай добре на косопада влияе чесън (народно но действа)разрязвате скелитката на 2 и търкате по скалпа,след това запарвате с плик за около 2 часа и се измивате,е да понамирисва но само докато е мокра косата.така че по добре дъжд да не ви вали когато сте се мазали. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 4 751
Я кажи поне коя е тази фризьорка, че да не се излъже още някой да отиде Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 9
Здравей, много кофти, че така те е подредила фризьорката, но аз не разбирам едно нещо. При положение, че са "продесионалисти" и  подстригват всеки ден най-различен тип коси, трябва да знаят, че одрежеш ли много късо чуплива коса - щръква... Защо не предупреждават, за всеки случай, ако не знае някой. Както и да е...

Виждам, че никой още не те е насочил към тривитаминола, но ето темата ---->  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=383419.225
Маската е изключително добра и пълноценна за косата. Прочети, изписани са фермани за тривитаминола... Действа благоприятно за: косопад, бърз ръстеж на косата, подхранване на косата и скалпа. Косата е здрава, лъскава и жизнена. (Естествено, резултатите започват с постоянство  Naughty )

НО по-важното е, че чакаш едно невероятно чудо да ти се случи скоро, а именно да държиш в ръцете си своето бебче, така че как изглеждаш е абсолютен бял кахър. Важното е бебчето и ти да сте добре, апък всичко останало няма абослютно никакъв смисъл. Wink
Пожелавам ти леко раждане  newsm07

# 18
  • Мнения: 110
Миличка съчуствам ти. Преди около 1 година и мен една идиотка ме офъка ужасно приличах на овца в главата защото съм и къдрава. Един месец след това не издържах и си платих 150лв за удължения защото изглеждах така всякаш някой ми бе сложил паница на главата и е рязал около нея.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 060
Моля те не ползвай хининова вода и тривитаминол сега! Опасни са за бебето!!!
А косата ти след 10-на дни ще се поотпусне и няма да е толкова ужасна.

Само не си прави експерименти с разни мазила точно сега!

# 20
  • Мнения: 4 496
Моля те не ползвай хининова вода и тривитаминол сега! Опасни са за бебето!!!
А косата ти след 10-на дни ще се поотпусне и няма да е толкова ужасна.

Само не си прави експерименти с разни мазила точно сега!

 newsm10 newsm10

# 21
  • Мнения: 1 085
И на мен ми се е  случвало.Дори са ме карали да си подстригвам късо косата.Е не толкова късо(до раменете) но за мен е късо понеже имах коса до кръста.Сега я чакам пак да ми порасне и не съм се подстригвала от Август.Но другия месец се прибирам и малко ще е освежа че е  Sick .Дано и този път не ме посдтрижат много късо че тогава ще убия някой.Леко раждане мила.Не си слагаи нищо на косата докато родиш е моя съвет.Успех.

# 22
  • Мнения: 9
Моля те не ползвай хининова вода и тривитаминол сега! Опасни са за бебето!!!
А косата ти след 10-на дни ще се поотпусне и няма да е толкова ужасна.

Само не си прави експерименти с разни мазила точно сега!

Вярно  Naughty
Най-добре не използвай абсолютно нищо!

# 23
  • Мнения: 0
Мене също една фризиорка ме пострига късо   Cry , а тя ми беше до кръста че и малко повече ... Аз отидох уж да ми вземе само връхчетата и да ми я филира ... (тя преди косата ми беше на степен) и тая глупачка кво е направила незнам остригала ме е чак до гората част ... (аз пък докато ме постригжаше й го повтарях към 10 пъти поне ...) направо като се прибрах незнаех какво да правя ... (плаках и аз колко дни) .... но сега си купих хининова вода ... уж растяла от тая вода де ... но ще видим   newsm78  Tired    .... дано да има някакъв ефект

# 24
  • Мнения: 37
И аз щях да ти предложа хининова вода ама в твоето положение не е добра идея!!!
А аз исках коса до раменете а ме подстригаха до ушите #Cussing out беше ме срам да излизам на вън, но като минаха няколко дена и дори взех да се харесвам Simple Smile

# 25
  • Мнения: 14 489
Aз за това винаги ги гледам в ръцете какво правят и задавам 100 въпроса...дори да съм досадна в техните очи, косата си е все пак моя!
Дам и аз до този извод стигнах ...............а и повтарям като латерна какво искам ,за да съм сигурна ,че са ме разбрали правилно  ooooh!

аз пък нося винаги снимка. смешно, не смешно и не се подстригвам ей тъй при кой да е

# 26
  • Мнения: 32
Единственото хубаво нещо че съм точно, ама точно като " гръмнал бойлер в тръстика" е, че вместо да се стряскам от корема си и от всяко стягане в кръста, при всяко  минаване покрай огледалото се чудя коя тая вещица в къщи?


Хаха значи... единствено  ,което искам да ти пожелая   живо и здраво бебче   bouquet и да наследи твоят хумор   bouquet  bouquet  bouquet Успехи мила , а за косата  не бери грижа  ще порастне даже по -хубава  Party

# 27
  • Мнения: 32
 Laughing само едно неразбирам , явно толко ги е обсебила кризата и  " парите" ,че дори и не гледат човека който им е клиент  Naughty  Confused  Аз съм от Люлин и съм страшно, доволна от една млада мацка, която е адски точна и можеща някой , ако иска адрес го давам мацката се казва  Деси

# 28
  • Мнения: 1 418
Не е до криза.Хората са го казали много отдавна:
"От всяко дърво свирка не става"

# 29
  • Мнения: 4 292
Много неприятно. Аз за това от пет години ходя при една и съща фризьорка и не я сменям за нищо на света. Ако отсъства я чакам чинно, че не ми се рискува да изпадна в ситуация като твоята.
Не се ядосвай, пак ще ти порасне косата, а това да ти е обица на ухото.

# 30
  • Мнения: 4 585
... реших, че трябва да се подстрижа (очаквам раждане всеки момент и ми се искаше да съм красива).
Отказал съм се да се мъча да проследя пътя на женската логика. Покажи снимка,
маже да не си толкова зле. Просто да не си свикнала с новата си визия.

# 31
  • Мнения: 1 352
Косата расте, не е болка за умиране, но е неприятно.

Преди години имахме магазин точно до един фризьорски салон. За една година се убедих, че тази фризьорка постригва по един и същи начин, независимо ти какво искаш. Научила беше папагалската прическа (онази на пластовете, дето ти стои все едно имаш ужасен косопад) и само с нея си караше. Хвалеха я колко била добра, докато не отидох при нея да ми подстриже връхчетата, от години се опитвам да си пусна дълга коса. Тъкмо ми беше поотраснала малко под раменете и й казах, че искам да ми махне само връхчетата.
Да, да, няма проблем, вика, ей сега ще те направя много готина ooooh!. Като се видях накрая не можах да повярвам. Косата ми се беше залепила за главата ми като каска! Гъстата ми коса сега изглеждаше рядка и накълцана.
От тогава като ходя да ме постригват винаги казвам, че не искам никакви пластове, никакви папагали повече и досега не съм имала проблем. По-добре накриво отколкото да ходя като плешива Crossing Arms.

# 32
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Косата расте, не е болка за умиране, но е неприятно.

Преди години имахме магазин точно до един фризьорски салон. За една година се убедих, че тази фризьорка постригва по един и същи начин, независимо ти какво искаш. Научила беше папагалската прическа (онази на пластовете, дето ти стои все едно имаш ужасен косопад) и само с нея си караше. Хвалеха я колко била добра, докато не отидох при нея да ми подстриже връхчетата, от години се опитвам да си пусна дълга коса. Тъкмо ми беше поотраснала малко под раменете и й казах, че искам да ми махне само връхчетата.
Да, да, няма проблем, вика, ей сега ще те направя много готина ooooh!. Като се видях накрая не можах да повярвам. Косата ми се беше залепила за главата ми като каска! Гъстата ми коса сега изглеждаше рядка и накълцана.
От тогава като ходя да ме постригват винаги казвам, че не искам никакви пластове, никакви папагали повече и досега не съм имала проблем. По-добре накриво отколкото да ходя като плешива Crossing Arms.

Абе, защо наистина всички фризьорки все драпат да правят пластове???
При колкото и да съм ходила - все с това започват: пластове ли ще правим? Tired

# 33
  • Мнения: 1 352
Ами защото нали по едно време беше много модерна тази прическа и всички ходеха като овци еднакви. Фризьорките това учат и могат, защото всички жени искат едно и също. Същото с карето по-късно.

# 34
  • Мнения: 3
Търсенето определя предлагането според мен
. След излизането на етажирането като тенденция, много от жените които искат повече обем решиха проблема си. Но никоя прическа не е универсална, овала и чертите, възрастта предполага избора на прическа
. Аз лично като фризьор не искам да постригвам черта, каре и етажирано постоянно,но това се търси най- често. Тук идва и момента с филирането, има толкова хора които искат косите им да бъдат филирани, когато даже е противопоказно, но нямам избор.
Клиентът и фризьорът трябва да направят предварителен разговор преди да подстригването, за да се уточни какво може да бъде направено и кой какво мисли.
Случвало ми се е какво ли не, но има случаи в които очакванията на клиентите са нереалистични и аз не мога да ги удоволетворя и го казвам директно. Случвало се е и да не разбера какво иска даден клиент, което е важно.
Simple Smile

'Фризьорките това учат и могат, защото всички жени искат едно и също'- с това не съм съгласна напълно, фризьорът учи това, което иска а не това което предполага търсенето. Има хора които обичат професията си и се развиват, дори и да им се налага да работят в по-обикновен салон, има и такива които го работят ей така и тогава наистина знаят 3 подстрижки и до там.  Peace

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 17:08 от roshavka

# 35
  • Мнения: 0
Moree аз в момента съм в същото положение като теб относно косата.И аз така отидох с намерението да и обера връхчетата, като косата ми беше сравнително дълга и се прибрах с коса малко под раменете.2 месеца минаха от подстригването ми, даже почти 3 и косата ми доста порасна, с около 4 или 5 см. колкото и странно да звучи, а в началото не можех да се понасям.Истината е, че в това време на годината - пролетта и лятото косата расте доста бързо.Не се притесняваи, аз се чувствах по същия тъп начин, но се свиква и тя ще порастне бързо.Плюс това на теб сега ти предстоят доста по-важни неща, така че споко.  Peace

# 36
  • Мнения: 5 647
Привет, мойте съболезнования за косата ти. LaughingТова в кръга на шегата разбира се... Laughing
АЗ съм в същото положение, косата ми беше доста дълга станала, реших да отида малко да ми вдигнат етажите и филиране в краищата.Фризьорката като взе тая филажка и като ме накълца цялата с нея ooooh!, няма да ти казвам каква съм окастрена.Освен това от дължината ми свали малко повече от четири пръста.В резултат съм с ужасна прическа.Сега си купих Хининов шампоан, защото от хининовата вода много ме сърби скалпа и смятам да сложа 4 ампули течен аналгин вътре.Казах ми, а и четох в нета, че от сместа на шампоана с течен аналгин, косата растяла като "луда" Rolling Eyes.Та понеже и аз искам по бързо да заприличам на човек, ще пробвам,дано пък попорасне малко по бързичко. Grinning

Вярно ли е това за течния аналгин?? Shocked Отивам веднага до аптеката. А каква е пропоцията? 4 ампули на 200 мл шампоан ли?

# 37
  • Мнения: 0
Бадемово масло  Wink

# 38
  • Мнения: 1 352
roshavka, разбира се, че не всички фризьорки са еднакви Simple Smile. Май съм се изразила неправилно в предишния си пост. В България има много добри фризьори Peace.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 825
Моята ме пита как си представям дължината на най-горния пласт, както и на най-долния и на бретона. Последният път кихнах 135 лева, но останах много доволна от резултата. Дни наред не можах да си се налюбувам.

# 40
  • Мнения: 77
Последният път кихнах 135 лева, но останах много доволна...

 Shocked Shocked Shocked

To за тия пари ако останеш недоволен....  #Crazy

# 41
  • Мнения: 3
Моята ме пита как си представям дължината на най-горния пласт, както и на най-долния и на бретона. Последният път кихнах 135 лева, но останах много доволна от резултата. Дни наред не можах да си се налюбувам.

Ехх златен нос имаш, щом киха по 130 лв Simple Smile хе хе И аз да имах такъв  Praynig Joy

# 42
  • Мнения: 3
roshavka, разбира се, че не всички фризьорки са еднакви Simple Smile. Май съм се изразила неправилно в предишния си пост. В България има много добри фризьори Peace.

Simple Smile Аз си казвам какво мисля винаги, дори и понякога като в случая да не съм разбрала какво си искала да кажеш точно. Всичко е ок  Peace Hug

# 43
  • Мнения: 1 352
...Последният път кихнах 135 лева, но останах много доволна от резултата.

Това за пострижка ли ooooh!?

# 44
  • Мнения: 17 407
Така е- расте си косата/преди година и аз тъй щях да кажа на авторката/ Ама аз да обяснявам всеки път, че не ща пластове, понеже горният ми стои като шапка и създава обем, вместо да отнема, а то да си прай кво си знай- тва не знам как да го квалифицирам. Обзема ме агресия, пишейки това, май е по- добре да спра.

# 45
  • София
  • Мнения: 1 825
...Последният път кихнах 135 лева, но останах много доволна от резултата.

Това за пострижка ли ooooh!?

Не - подстригване, боя, кичури /два три отпред/, сешоар. И мен ме заболя сърчицето, но имах рожден ден и реших, че мога да си го позволя.

# 46
  • Мнения: 32
Аз  ползвам Стимуланта на Икаров и съм доволна

# 47
  • Мнения: 0
Хаха..вчера отидох да се подстрижа , косата ми беше до кръста някаде ...седнах на фризорския стол и фризьорката зе ножицата почна да попдстригва..подстригва !! Погледнах се в огледалото и се видях с  коса по къса от каре  Cry Cry Cry направо ми се дорева при положение че и бях казала просто да земе малко повче по връх четата.Днес отидох при друга фризьрка да ме оправи , защото степените бяха сека за себе си  Tired

# 48
  • Мнения: 3 611
оле, оле като ви чета то вяра да нямаш на тия фризьори. Режат, кълцат, стрижат...
Ама аз си ги знам де. 3 пъти в живота си съм ходила на фризьор, и трите на прическа. Първия път "фризьорката" толкова жестоко и непрофесионално се отнесе с косата ми, че 2 дни след развалянето на прическата се погледнах в огледалото и ми идеше да вия от мъка. Косата ми беше изключително накъсана и обезобразена. Приличаше на метла.  ooooh!
"Фризьорката" първо обилно намокри косата ми с вода, след тва хвана едно ситно гребенче и отгоре надолу взе да дърпа, без да разресва, направо да къса. Така ли се реше коса до кръста ма ооооооу...(винаги се ядосвам при споменаа) ама нали ми беше за пръв път, та си мислех, че щом толкова я бяха похвалили на майка ми, значи трябва да разбира от работата си и чинно стоях.
Дни след това се наложи майка ми доста да я окастри (косата ми, не фризьорката  bash).
В следващите ми 2 пъти си се сресвах предварително сама и стриктно следях как се отнасят с косата ми. Честно, от фризьори страх ме хваща. Тя и затова косата ми е под кръста... Добре, че все се намира някой да ми подреже (само) връхчетата.

# 49
  • Мнения: 563
Страшно съжалявам за косата ти! И аз уж не съм от много суетните,обаче толкова си обичам косата и като ми се падне някоя кукумафка дместо връхчетата, да ми я вземе "от към корените" иии... незнам. И аз не се осмелявам на скандал,но явно трябва някой да ги стресне малко .Аз ходих при една фриз. и по 100 пъти и обяснявах ,да ме вземе само 2см.,а косата-до кръста.И тя горката като ме почнеше...... кляка-става ,кляка-става,кляка-става  ,свят и се завиваше ама повече от 2см. не е рязала.Само че ми направи лошо впечатление за друго нещо и вече не ходя при нея. Та така вече си се оправям сама с всичко,подстригване,бовадисване,преси,маши.......  аз съм си чевръста по начало де     Mr. Green

# 50
  • Мнения: 0
хАХХ ...то така е по-добре да ти кажа да си си сам фризьор , знаеш точно какво да си направиш  Flutter

# 51
  • Мнения: 1
Колко познато...Колкото пъти в живота си съм ходила на фризьор резултатът е бил един и същ-трагичен. #Crazy Каква е тази мания да режат дългата и здрава коса когато специално си им казала да не пипат дължината...Още преди години вече имах страх от фризьори и реших да се науча сама как да се подстригвам и филирам.До тук добре,но дойде балът и реших да се доверя на една фризьорка само за прическа,а тя взе да кълца и кълца,а аз исках само да я изправи и да направи обем...Обем имаше само отстрани,главата ми изглеждаше квадратна,а и коса нямаше.И ако не полудея нещо съм се зарекла при фризьор повече да не отида  Stop,освен при един в салона,в който работи леля ми,но проблема е,че този салон е в Русия,а там ходя само лятото.Сега си оправям косата с хининова вода,добре че поне расте бързо.  Peace

# 52
  • Мнения: 2 474
Малко и е да я убия моята #Cussing out
Защо винаги като видят, че косата ти е дълга, вместо да вземат отвсякъде по 1см, те орязват по два пръста? Confused

# 53
  • Мнения: 636
Аз така спрях да ходя в един салон. В началото всичко беше добре, но после много им потръгна и за да не изпуснат клиентите всичко взе да се претупва. Намазват ми корените с изрусяваща боя, обаче пристига някоя мацка за изсушаване, и аз трябва да си стоя с боята на главата, за да й довършат прическата и боята престоява повече от 1 час. Ми то хубаво, но когато става въпрос за изрусяваща боя е пагубно.

За подстригването вече започвам да мрънкам предварително и да се пазаря откъде-колко и явно го казвам с лош тон, защото гафове скоро не съм имала  Grinning

# 54
  • Мнения: 208
На мен ми се случи:искам кичури на фолио и фризьорката започна от тила и въобще не видях,че не оставя редове с не боядисана коса.Започна отпред и видях,че не остава коса и я питах какво става,ако не може да прави кичури защо се съгласи да ме направи.Отговорът и беше-отплеснах се.И като се ядосах и и казах,че звъня на мъжът ми да дойде и той да се отплесне със шамарите.Лошо и стана и започна да ме обяснява че ще ми вкара тъмни кичури и всичко за нейна сметка.Така и стана.То оставаше и да платя.От тогава ходя само при един фризьор и на който вече имам доверие и знае колко са 2 см.

# 55
  • Мнения: 69
Е това с шамарите не говори много добре за теб,мен ще ме е срам да напиша такъв пост във форум къдто пишат толкова много хора.

# 56
  • Мнения: 6
Е това с шамарите не говори много добре за теб,мен ще ме е срам да напиша такъв пост във форум къдто пишат толкова много хора.
A,какво говори за фризьорката,че е толкова заблеяна и некадърна,та да се "отплесне"?  #Crazy
Според мен момичето само е искало да я сплаши,едва ли ще тръгне да вика хора да я бият наистина.  Simple Smile
Мен ми стана кеф като прочетох как я е подредила,браво!  Peace

# 57
  • Мнения: 208
Нямаш си на представа колко нагла беше.Направо си взех телефона да звънна.Представи си следната ситуация:с много тънка коса съм и затова си правя кичурите на фолио и виждаш отзад само русо и ти казва-какво толкова е станало ще те изруся цялата.Питам я аз защо каза че ще ми направи кичури като не може и тя ми казва че може,но просто се отплеснала.Повярвай ми аз самата бих я шамаросала,но бяхме в различни категории-аз 42кг. а тя към 80кг.Хайде от срам да си платя и да и благодаря за "супер" прическата.Не ме е срам от постъпката ми и не виждам какво срамно съм написала.

# 58
  • Мнения: 52
Ха, ха и аз се изкефих на мама Мариетка. Извинете, но хич не ми е жал за "клетите" фризьорки. Една фризьорка без никакво образование взима 3 пъти повече от майка ми например, която е с три висши. И то не като си върши работата добре, а с тарикатлък( фризьорката). На пръсти се броят добрите фризьори, повечето са от кол и въже събрани. Така че не се хабете да ги защитавате Naughty

# 59
  • София
  • Мнения: 3 679
ето затова от 15г. ходя само при една фризьорка,която ме е къдрила,боядисвала,подстригвала как ли не и...не съм оставала недоволна,свикнала си ми е с претенциите и с косата и нямам лоша прическа
Като кажа 2 см- реже точно толкова,като кажа  на етажи - на етажи...
Кичури - точно толкова дебели колкото искам и точно толкова руси....
Аз лично съм на мнение че фризьор,гинеколог и зъболекар се избират трудно ,но останеш ли доволен- не се сменят

# 60
  • Мнения: 0
  #2gunfire Днес в пристъп на не знам какво реших, че трябва да се подстрижа (очаквам раждане всеки момент и ми се искаше да съм красива). Естествено за зла участ, фризьорката, при която ходя, отсъства и не се знае кога ще е на работа, а косата ми беше много дълга- почти до кръста.
Записах си час при друга- уж много добра (работила до скоро в елитна столична верига салони), с идеята да ме подстриже 2-3 пръста, да ме филира малко, че да ми олекне на главата, естествено това й и обясних.
Резултатът- пластове, най-горния от които с дължина до ушите. Обща дължина малко под раменете.А косата ми е много чуплива и не знам дали можете да си представите ефекта, на всичкото отгоре съм "лизната" на една страна и пътят ми не може да стои в средата на главата, та от едната страна дължината е някъде до средата на ухото ми.
Толкова бях в шаш, че даже скандал не можах да вдигна и едвам се прибрах.
Идеята на целия ми дълъг пост е да попитам има ли мами попадали в моето положение и знаете ли рецепта за маска или каквото и да е, че косата ми да порасне по-бързо?  Cry


мацка отивам на 28 декември на фризьор да ме пооправи за празниците с коса до кръста  Joy излязах с 4 пръста коса ама буквално 4 бретона ми беше 1 пръст не знам каква беше тая мадама ма ми смъкна косата за 10 мин за половин година вече има вид единственото което ме спаси е хининова вода като се изкъпя я впръсквам в корените си   bouquet живо и здраво бебче

# 61
  • Мнения: 6
Леле момичета съчуствам ви...  Cry
Аз съм доволна от моята фризьорка и не искам да я сменям,но преди време я бях питала за боя върху къна и ми каза,че не правела руси кичури на къносана коса.  Close А аз преди 1 година се къносах червена,преди 2 месеца се боядисах кестенява,а сега искам да си направя косата светло кестенява(лешник или не знам как се води) с руси или по-точно медни кичури.Ако не се съгласи,не знам при кого да ходя да ме боядисат.  Cry Вие как мислите дали ще хванат кичурите?  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 1 418
Никой разбиращ от работата си фризьор няма да
боядиса къносана коса.Можеш само да я подстригваш,
докато изрежеш къносаното.  bouquet

# 63
  • Мнения: 62
аз съм доволна от моята , ходя вече 2 години при нея и не желая да я сменям

# 64
Мен от повече от година сестра ми ме подстригва, въпреки, че не е професионална фризьорка, и ако й кажа да ми вземе 5 мм, толкова ми взима! Добре, че не иска пари, защото е такава играчка с моите капризи ...  Joy

Общи условия

Активация на акаунт