Външна изолация

  • 5 328
  • 22
  •   1
Отговори
  • Germany
  • Мнения: 7 990
Здравейте,
Решили сме да направим външна изолация на апартамента и ме интересува има ли някакво изискване за цвета на мазилката? Фасадата на блока е червена и се чудя трябва ли да се съобразим и да направим изолацията в близък до този цвят или може да е бяла? Оцветяването ще оскъпи с около 3-4 лв на м2.
Също така ще съм благодарна да споделите ориентировъчни цени за външна изолация, за да сравня с нашата оферта.

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Принципно е хубаво да се запази вида на оригиналната фасада, има и такова изискване от общината. Но колко блокове могат да се похвалят с това  ooooh! Дори новите блокове след 3-4 години са окичени с разнообразни дограми, усвояване на тераси, тенти и т.н. във всички цветове на дъгата.
Иначе за цени не мога да помогна. То много зависи и с какви материали за изолация ще се работи, каква мазилка и т.н.

# 2
  • София
  • Мнения: 280
Не знам дали има изискване, но аз бих се съобразила. Много ме дразни, че повечето блокове са ошарени във всякакви цветове. Но все пак си решавате вие.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 975
Не знам дали има изискване, но аз бих се съобразила. Много ме дразни, че повечето блокове са ошарени във всякакви цветове. Но все пак си решавате вие.
Peace   30лв.на квадрат за труд(без материалите естествено)свършва на драскана мазилка,такава оферта получихме ние.

# 4
  • Мнения: 497
Не знам дали има изискване, но аз бих се съобразила. Много ме дразни, че повечето блокове са ошарени във всякакви цветове. Но все пак си решавате вие.
Абсолютно споделям. Такива неща ми "вадят очите". Ние също се съобразихме с фасадата, когато го правихме. Hug

# 5
  • Мнения: 178
Здравейте,
Решили сме да направим външна изолация на апартамента и ме интересува има ли някакво изискване за цвета на мазилката? Фасадата на блока е червена и се чудя трябва ли да се съобразим и да направим изолацията в близък до този цвят или може да е бяла? Оцветяването ще оскъпи с около 3-4 лв на м2.
Също така ще съм благодарна да споделите ориентировъчни цени за външна изолация, за да сравня с нашата оферта.

Цената е 40 - 44 лв. на квадрат, като в тази цена се вкючва всичко, фибран,лепила, дюбели, боя и труд. На такава цена работят бургаските фирми - проверено. Успех!

# 6
  • Мнения: 4 458
Нашата фасада е от камък,но мога да споделя опит на съседи.Много голяма разлика има в материалите.За да е по-евтино някои фирми слагат стериопор вместо ....е не се сещам как се казваше ooooh!.Обаче стериопора ''пие вода'' и държи влага в стените.
Ако някой реши да спори може сам да се увери като потопи по парче от двата материала в чаша вода.Тук една фирма ни направи демонстрация..... и  никой не спести от материали.

# 7
  • Мнения: 178
Ето повече информация, първото, което ми попадна http://www.ranking.hit.bg/ceni.html

# 8
  • Germany
  • Мнения: 7 990
Благодаря за мненията момичета!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 438
някой дали може да ме ориентира за актуална цена за външна изолация с фибран и влачена мазилка? Къща, без нужда от скеле или висене е. Ще съм ви много благодарна   bouquet

# 10
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Фибран се слага предимно на плочи и панели.Нашата къща е тухлена и направихме изолация с каменна вата и силиконова мазилка на Баумит.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 438
Мерси, зная, но се опитвам да сравня някакви цени.. предпочитам вата и не искам стиропор, но питам и за фибран, абе въобще...

а скоро ли я правихте? Ако да - каква беше крайната сума на квадратен метър?

# 12
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 961
Ами бака мазилка беше около 120 лв.Ватата около 25 лв. на квадрати лепило по 13лв. за торба.
Определено няма да съжаляваш.Стаите чувствително се затоплят.Аза по-евтино може стените с вата а парапетите на терасите със стиропор.Казвам ти тези неща,защото мъжът ми работи в строителна фирма и казва ,че това е най- доброто.

Последна редакция: ср, 22 апр 2009, 10:52 от rumibumy

# 13
  • София
  • Мнения: 2 438
Много ти благодаря  Hug

А мазилка на теразид ли взехте?

За ватата - моят приятел и аз се справяме по-добре от доста майстори с редица неща, едно от които е монтаж на гипсокартон, шпакловката му и боядисването. Даже и фигури може да прави (той главно, аз помагам). Ремонтите са ни нещо като хоби, но с вата май няма да се справим, страх ме е, че нямаме опит и ще направим стените на вълнички.... Та затова си мислехме да си викнем истински майстор, който с това си се занимава.

Другото, което съм склонна да направя е да сложа вата, отгоре зелен гипсокартон и мазилка, но не съм сигурна, че зеления гипсокартон ще е достатъчно устойчив на дъжд и сняг. Въпреки, че виждам, че точно така го ползват за сглобяемите къщи  newsm78 Пък и той е още един слой изолация ...

Ти какво мислиш по въпроса?

Извинявай, че те занимавам, но на северния склон, на който живеем изолацията е от съществена важност. Изкарахме една зима без, втора направо не ми се иска.

# 14
  • Мнения: 1 149
Ще следя темата с интерес.След две седмици ни предстои за слагаме външна изолация на новата ни къща.Бих се радвала ако ми дадете съвет.
Къщата е новопостроена,тухлена.
Благодаря редварително.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт